Strona 606 z 807 PierwszyPierwszy ... 106506556596598599600601602603604605606607608609610611612613614616656706 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,101 do 12,120 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12101
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    znamy, polecamy, u nas 4+
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  2. #12102
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    znamy, polecamy, u nas 4+

    u nas takoz (z tym, ze w oryginale ).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #12103
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie odnośnie Hani Humorek bo nie mam niestety teraz czasu aby przeczytać to co mamy
    Zna ktoś?
    Warto dokupić brakujące części?
    Patrząc na wielkość liter to raczej do samodzielnego wczesnego czytania ale nie jestem pewna, mogę się mylić.
    Natomiast interesuje mnie treść
    Będę wdzięczna za odpowiedź.

  4. #12104
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    Czarownica Winnie u nas też się podobała, i dziewczynom i mnie, rzeczywiście od 4 mniej więcej.

    Hania Humorek wynudziła dziewczyny. Imo nie warto kompletować serii

    Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
    2007, 2009, 2016

  5. #12105
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ane Zobacz posta
    Czarownica Winnie u nas też się podobała, i dziewczynom i mnie, rzeczywiście od 4 mniej więcej.

    Hania Humorek wynudziła dziewczyny. Imo nie warto kompletować serii

    Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
    moje młode też szerokim łukiem Hanie obchodzą, próbowałam kilka razy w empiku im podesłać ale odrzucały za każdym razem
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  6. #12106
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Ponawiam pytanie odnośnie Hani Humorek bo nie mam niestety teraz czasu aby przeczytać to co mamy
    Zna ktoś?
    Warto dokupić brakujące części?
    Patrząc na wielkość liter to raczej do samodzielnego wczesnego czytania ale nie jestem pewna, mogę się mylić.
    Natomiast interesuje mnie treść
    Będę wdzięczna za odpowiedź.
    U nas lubiane. Większość bierzemy z biblioteki.

    Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  7. #12107
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Ostatnio moje zakupy książkowe raczej nie trafione bo nic córkę nie wciągnęło na długo. Piszecie, że warto Czarownice Winni to spróbuję a co polecicie jeszcze dla 4 latki coś z humorem by nam się przydało i o uczuciach a także problemach 4 latków w przedszkolu zastanawiam się nad "Przedszkolakami z ulicy Morelowej" warto kupić? A i dziecko ma fazę na inne kraje, język i kulturę, flagi wszelakie w Pl i poza.
    Co ona lubi czytać najbardziej to: Kto kogo zjada i Pięciu nieudanych, Piaskowy Wilk nie podszedł.

  8. #12108
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Moja czterolatka lubi Mikołajka, a ja uwielbiam go czytac

  9. #12109
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny drogie powiedzcie czy wydanie Pięknej i Bestii z ilustracjami Manueli Andreani tekstowo ok? Bo mnie syn prosi o tę książkę i jedyną jaką znalazłam z ilustracjami przy których nie mam odruchu wymiotnego to ta. Chyba że znacie jakieś dobre wydanie tejże?

  10. #12110
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    Ostatnio moje zakupy książkowe raczej nie trafione bo nic córkę nie wciągnęło na długo. Piszecie, że warto Czarownice Winni to spróbuję a co polecicie jeszcze dla 4 latki coś z humorem by nam się przydało i o uczuciach a także problemach 4 latków w przedszkolu zastanawiam się nad "Przedszkolakami z ulicy Morelowej" warto kupić? A i dziecko ma fazę na inne kraje, język i kulturę, flagi wszelakie w Pl i poza.
    Co ona lubi czytać najbardziej to: Kto kogo zjada i Pięciu nieudanych, Piaskowy Wilk nie podszedł.
    Pyza na polskich dróżkach
    Ja i moja siostra Klara
    + polecana tutaj niejednokrotnie (jeśłi się spodoba to dalsze częśći)
    Dżok legenda o psiej wierności,
    Sven Nordqvist - Pettson i Findus
    O wróbelku Elemelku
    Pippi
    Lotta
    Małe kobietki -
    śliczna jest dla dziewczynek idealna
    Niebieska niedźwiedzica
    Mój cień

    Miś uszatek
    seria Poczytaj mi mamo

  11. #12111
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    dzięki spadłamznieba oj zapotniałam o "Pyza na polskich dróżkach" ceny kosmiczne na aukcjach może znajdę w bibliotece, Dżok może się spodobać a Małe kobietki nie dla starszych dziewczynek ? (ale kupię bo czytam recenzje i mi się podoba), Lotta i Pippi już były czytane jakiś czas temu, nie przypadły córce, Niebieską niedźwiedzice mamy i raz przeczytana, Poczytaj mi mamo bez rewelacji dla córki. Wczoraj czytałam Gdzie jest moja czapeczka 4 razy, 6 razy Pięciu nieudanych, 3 razy Kto kogo zjada

  12. #12112
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Czy warto kupić tego Usborna Baby's Very First Touchy-feely Animals Play Book

    http://www.bookdepository.com/Babys-...?ref=bd_recs_1

    Skłaniam się na pierwszy rzut ku tej pozycji, bo nie ma okienek do wyrwania. Dobrze kombinuję?

  13. #12113
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    dzięki spadłamznieba oj zapotniałam o "Pyza na polskich dróżkach" ceny kosmiczne na aukcjach może znajdę w bibliotece, Dżok może się spodobać a Małe kobietki nie dla starszych dziewczynek ? (ale kupię bo czytam recenzje i mi się podoba), Lotta i Pippi już były czytane jakiś czas temu, nie przypadły córce, Niebieską niedźwiedzice mamy i raz przeczytana, Poczytaj mi mamo bez rewelacji dla córki. Wczoraj czytałam Gdzie jest moja czapeczka 4 razy, 6 razy Pięciu nieudanych, 3 razy Kto kogo zjada
    Jeśli chodzi o Pyzy (dwa tomy) to nawet nie wiedziałam, że kosmiczne ceny. Kupiłam niedawno w antykwariacie 40 zł komplet. Wydawało mi się, że to dobra cena, więc wzięłam.
    Kiedyś widziałam za niewielkie pieniądze w tych koszach z książkami (tania książka czy jakoś tak), ale wtedy nie wzięłam i zapomniałam o niej.

    A Florkę próbowałaś?
    Ona chyba będzie ok dla 4 latki (może rok na wyrost, bo Florka ma chyba około 5 lat z tego co kojarzę)

  14. #12114
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    tylko proszę nie krzyczcie...
    wiem było to już wiele razy wałkowane..., ale naprawdę nie mam siły szukać...

    Czy 1 księga Basi zawiera w sobie jakiekolwiek opowiadania z tych wydanych pojedynczo np. Basia idzie do dentysty?
    (spis treści pozostałych znalazłam, wydaje mi się że w tej jest zbiór opowiadań z jakiegoś tygodnika/miesiecznika ale nie wiem na ile blisko jestem tej wieży co to tam dzwoni)
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  15. #12115
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weci Zobacz posta
    tylko proszę nie krzyczcie...
    wiem było to już wiele razy wałkowane..., ale naprawdę nie mam siły szukać...

    Czy 1 księga Basi zawiera w sobie jakiekolwiek opowiadania z tych wydanych pojedynczo np. Basia idzie do dentysty?
    (spis treści pozostałych znalazłam, wydaje mi się że w tej jest zbiór opowiadań z jakiegoś tygodnika/miesiecznika ale nie wiem na ile blisko jestem tej wieży co to tam dzwoni)

    Jeśli chodzi Ci o pierwszą "Wielką księgę. Basia" to dentysty tam rzeczywiście nie ma, jest dwadzieścia osiem opowiadań publikowanych wcześniej w miesięczniku "Dziecko" (chyba). To takie krótsze teksty.

  16. #12116
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ryba Zobacz posta
    Jeśli chodzi Ci o pierwszą "Wielką księgę. Basia" to dentysty tam rzeczywiście nie ma, jest dwadzieścia osiem opowiadań publikowanych wcześniej w miesięczniku "Dziecko" (chyba). To takie krótsze teksty.
    tak to teksty z Dziecka sa, niewydane wczesniej ksiazkowo. pozostale zbiorcze maja juz teksty poprzednio wydane w pojedynczych ksiazeczkach.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #12117
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    kielce
    Posty
    139

    Domyślnie

    dziewczyny czy opowiadania Jana Twardowskeigo z naszej Ksiegarni i z Bellony powtarzają się? bo widze ze róznica w cenie jest duża i zastanawiams ię którą wybrac

  18. #12118
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    U nas hitem kompletnym jest "Ballada" Blexbolexa http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/44
    Nie wiem dlaczego nie trafiłam na nią wcześniej, nie pamiętam jej z wątku - może i trafiłam, może i była tu o niej mowa, ale teraz jest dla niej u nas właściwy czas - jestem więc wdzięczna Annii za zamówienie zbiorowe w Wytwórni, bo właśnie wertując ich ofertę ze względu na zamówienie trafiłam na Balladę.
    Książkę dostała na chustozlocie moja córka pierwszoklasistka - stwierdziłam, że to powinna być doskonała książka dla początkującego czytelnika. Jej się podoba, średni syn jest zachwycony. Czekam kiedy oprócz tekstów z książeczek Cieszyńskiej, Star Wars Staneckiej z Czytam sobie (to jego pamiątka ze zlotu - po Cieszyńskiej pierwsza samodzielnie przeczytana książka, i w ogóle pierwszy nieco dłuższy tekst) zacznę słyszeć z kibelka, jego zwyczajowego miejsca lektury, słowa z "Ballady"... Nie jestem może zachwycona ilustracjami, ale całością oczarowana. Najchętniej bym ją widziała jako prezent dla każdego pierwszoklasisty - niestety na prezenty typu składki rodzicielskie na koniec przedszkola jest stanowczo za droga (nie jestem pewna, czy sama bym kupiła w cenie okładkowej).

    Syn najmłodszy przywiózł ze zlotu "Mój cień". Kupiłam właściwie głównie dla siebie, ale synek szczęśliwy, zwłaszcza że ma słabość do książek "o kjuliku" (poprzednio to był biblioteczny "Medal pana zająca" - fajny). Kiedy czytałam wszyscy byli zasłuchani - potem synek wziął książkę do przedszkola i dopiero dziś wróciła, dopiero jutro pewnie będziemy kończyć.

    A ponadto średniemu synkowi na prezent dla kolegi chciałam dać Mamę Mu na drzewie - powiedział, że on by to chciał dostać, na to włączyła się córka, że chciałaby żeby to była jej książka. Mama Mu zostanie wydana synowi niedługo na imieniny, a jako prezent powędrowali Lasse i Maja w stosunku do których dzieci nie miały takich oporów. Nawet nie wiedziałam, że mam takich fanów Mamy My...

    Kustafo - wydaje mi się, że czarownicę Winnie mieliśmy kiedyś z biblioteki na Stryjeńskich, więc możesz tam wypróbować.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 16-06-2016 o 23:28
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #12119
    Chustonoszka Awatar ummS
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    113

    Domyślnie

    "w kieszonce" - warto dla 2-latka?

  20. #12120
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ummS Zobacz posta
    "w kieszonce" - warto dla 2-latka?
    mieliśmy z biblioteki i mojej 2-latce się bardzo podobała bardzo sympatyczna książeczka

    Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •