Strona 764 z 806 PierwszyPierwszy ... 264664714754756757758759760761762763764765766767768769770771772774 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,261 do 15,280 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15261
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    https://www.teleskopy.pl/Mikroskop-B...kopy-2703.html

    Minimum które trzeba dokupić to to bo w zestawie jest mało
    https://teleskopy.pl/product_info.ph...acz%20wszystko

    Dzieci przygotowują też własne preparaty i polecam od razu zakupić pudełko do ich przechowywania. W tym dużym i tym co dołączone do mikroskopu jest miejsce ale ono szybko się zapełnia, a preparaty trzeba w czymś przechowywać.
    Później dokupujesz według zainteresowań dziecka.
    Super ten zestaw dodatkowy! My mikroskop już mamy (nie tak wypasiony, bo z czasów młodości m.), ale preparatów nie mamy dużo, tyle co na bieżąco chłopaki sami przygotowują. I ta książka też wygląda ciekawie, będę mieć w pamięci przy okazji kolejnych prezentów. Dziękuję za inspirację:*
    J.2014 i E.2016

  2. #15262
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Super ten zestaw dodatkowy! My mikroskop już mamy (nie tak wypasiony, bo z czasów młodości m.), ale preparatów nie mamy dużo, tyle co na bieżąco chłopaki sami przygotowują. I ta książka też wygląda ciekawie, będę mieć w pamięci przy okazji kolejnych prezentów. Dziękuję za inspirację:*
    Do preparatów też jest dołączona książeczka z opisem preparatów.
    Wkleję tutaj przykładowy opis ale jutro bo jak wyjmę preparaty to dzieci od razu będą chciały oglądać i robić różne rzeczy z mikroskopem a dzi# mi się nie chce

  3. #15263
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    nie wiem czy była już wymieniana my mamy jeszcze Mały Astronom, starszy sam ją czytał więc w sumie nie wiem, ale wygląda ciekawie
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  4. #15264
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jedna nasza dawna forumka podeslala mi wlasnie link do plebiscytu blogerow na najlepsze ksiazki dla niedoroslych. ja nie facebookowa, ale moze ktos zechce wziac udzial
    https://d.facebook.com/lokomotywa201...e_insights.%7B
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #15265
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Potrzebuję przypomnienia - książki w temacie Grenladii, Antarktydy, Arktyki - oba bieguny.
    Syn chory i przerabiamy tematy szkolne. Przeczytaliśmy już Centkiewiczów - Anaruka i inne opowiadania i Zaczarowaną zagrodę, Nelę, Bieguny i ich zwykli niezwykli mieszkańcy.
    Przypomnijcie mi proszę coś jeszcze bo na pewno mam ale nie widzę na półkach a w głowie pustka.

  6. #15266
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Potrzebuję przypomnienia - książki w temacie Grenladii, Antarktydy, Arktyki - oba bieguny.
    Wyprawa shackletona, no i Ekspedycja Amundsena, ale to poziom 1 czytam sobie
    Niedźwiedź polarny Jenny Desmond, Bangsi - jak jest w biblio mozecie spróbować.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #15267
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Wyprawa shackletona, no i Ekspedycja Amundsena, ale to poziom 1 czytam sobie
    Niedźwiedź polarny Jenny Desmond, Bangsi - jak jest w biblio mozecie spróbować.
    Dziękuję. Wszystko mam na półce.

  8. #15268
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Jeszcze coś dla fanów kosmosu.Wyświetliła mi sie taka stronka
    https://pepito.pl/pl/menu/kolekcje/k...zieci-284.html
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  9. #15269
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Zastanawiam się co wybrać dla dziewczynki na 9te urodziny, którą polecacie?


    A może macie jakieś inne hity? Chętnie o nich poczytam

  10. #15270
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    z cyklu "nie znam się, więc się wypowiem" - żadnej nie znam, dla swojej córki wybrałabym z tego Szczygielskiego, bo bardzo dziewczyny polecały
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #15271
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Szczygielski fajny, ale nie każda dziewczynka bierze już w tym wieku.

    W Ju w IV klasie triumfy święciła Nina. Dziewczynka z Szóstego księżyca, Ju połknęła całość. Z kolei urocze i wiekowo moim zdaniem super są Srebrny dzwoneczek i Złota Gwiazdka Emilii Kiereś.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  12. #15272
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Szczygielski fajny, ale nie każda dziewczynka bierze już w tym wieku.

    W Ju w IV klasie triumfy święciła Nina. Dziewczynka z Szóstego księżyca, Ju połknęła całość. Z kolei urocze i wiekowo moim zdaniem super są Srebrny dzwoneczek i Złota Gwiazdka Emilii Kiereś.
    Srebrny Dzwoneczek i Złotą Gwiazdkę dostaliśmy od nich na święta w prezencie a więc pewnie znają Potwierdzam książki bardzo fajne.
    Wymienione przeze mnie tytuły pojawiają się ostatnio na różnych blogach i polecane są od wieku 9+, ale z tego co czytałam są dość grube. Dziewczynka jest w 3 klasie, nie chciałabym też żeby ta książka ją przestraszyła objętością

  13. #15273
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Srebrny Dzwoneczek i Złotą Gwiazdkę dostaliśmy od nich na święta w prezencie a więc pewnie znają Potwierdzam książki bardzo fajne.
    Wymienione przeze mnie tytuły pojawiają się ostatnio na różnych blogach i polecane są od wieku 9+, ale z tego co czytałam są dość grube. Dziewczynka jest w 3 klasie, nie chciałabym też żeby ta książka ją przestraszyła objętością
    iem, że są polecane, ale widzę, że generalnie one są jeszcze za duże / trudne, trochę przerażają może, że tyle czytania itd. Dunię zna? 8+2, kilka części? Nową Basię, taką grubszą?
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  14. #15274
    Chustoholiczka Awatar Alien
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4,013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Proszę bardzo:
    A my mamy z tej serii taką.
    K. VIII 2011 i P. VIII 2014

  15. #15275
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    iem, że są polecane, ale widzę, że generalnie one są jeszcze za duże / trudne, trochę przerażają może, że tyle czytania itd. Dunię zna? 8+2, kilka części? Nową Basię, taką grubszą?
    8+2 dostała pod choinkę, a Dunię rok temu, za Basią tak średnio chyba przepada....

  16. #15276
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Podpowiedzcie mi proszę coś podobnego do Detektyw Pierre w labiryncie labirynty ale z odrobiną fabuły, zadaniami do wykonania itd.
    I szukam jeszcze książek podobnych konstrukcją do Operacji "Złoto"
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  17. #15277
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Podpowiedzcie mi proszę coś podobnego do Detektyw Pierre w labiryncie labirynty ale z odrobiną fabuły, zadaniami do wykonania itd.
    I szukam jeszcze książek podobnych konstrukcją do Operacji "Złoto"
    Operacja Królowa dżungli jest jeszcze w tej serii.
    A Pierre też są dwie części, ale zapewne wiesz. Coś nawiązującego do tego typu książki ale jednak inne to może, Gdzie się chowa śnieżna sowa. Poza tym nie wiem czy coś podobnego jest u nas na rynku. Chętnie też się dowiem.

  18. #15278
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Królowa dżungli już do nas leci. Szukam czegoś spoza serii ale w podobnym typie
    Pierre obie części mamy, ale mało, mało Sowę pooglądam w sieci, dzięki
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  19. #15279
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Królowa dżungli już do nas leci. Szukam czegoś spoza serii ale w podobnym typie
    Pierre obie części mamy, ale mało, mało Sowę pooglądam w sieci, dzięki
    A ta Operacja Złoto czym się różni od innych z tej serii ?
    Do wyszukiwania polecam "Gdzie jest Wally?" jak nie macie, szukania naprawdę sporo, my już 2 miesiąc szukamy po trochu tam labiryntów nie ma, ale dużo śmiesznych scen - jest co oglądać i patrzeć godzinami na poszczególne strony

    Zobacz sobie jeszcze Krainę Robotów: https://nk.com.pl/kraina-robotow/251...l#.XEjaNyxCddg syna w wakacje wciągnęła, nie pamiętam czy tam są zadania jakieś... mieliśmy pożyczoną.

  20. #15280
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dziękuję, same wyszukiwanki cieszą się mniejszym zainteresowaniem niestety.
    Operacja "złoto" jest taka hmmmm... interaktywna, na każdej stronie jest jakieś zadanie, trzeba odnaleźć ślady złodzieja, jest zaszyfrowana wiadomość do odczytania i tym podobne. Mojego Starszaka wciągnęła na maxa.
    Zerknę na te roboty, dzięki

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •