Strona 438 z 807 PierwszyPierwszy ... 338388428430431432433434435436437438439440441442443444445446448488538 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,741 do 8,760 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8741
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    natala, jakiej Zuzi? Ty się Zuzi spodziewasz? patrzę na suwaczek i nic nie widzę .....

    Ty powinaś otworzyć wypożyczalnię tam .... przecież nie wszyscy polacy kupują polskie książki, a może chętnie bym dziecią poczytali
    Ty mogłabyś zakupować ksiązki na DG więc swoboda kupowania i koszty, miejsce byś miała, no same plusy widzę
    tylko czy byłabyś w stanie większej ilości dzieciom książki użyczać chodzi mi o zniszcenia ....
    a może jest jakiś fundusz czy coś na polskość na obczyźnie ..... ja tu widzę dla Ciebie szansę
    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Chyba moją Zuzię natala miała na myśli

    zdecydiwanie Zuzie wruuu mialam na mysli

    a co do wypozyczalni - myslalam o tym, istnieje hiszpanskojezyczna - i ponoc ma sie dobrze. placi sie abonament i raz w miesiacu dostaje sie poczta zestaw ksiazek dla dzieci. tylko po rozmowie z kolezanka wiem, ze w Hiszpanii jest zupelnie inna kultura czytania. szczerze - jakos nie widze sytuacji, ze sporo osob placi za mozliwosc wypozyczenia polskich ksiazek. polska biblioteka jest - ksiazek dla dzieci ma malo, ale sa. sa tez polskie ksiazki w angielskich bibliotekach - za darmo (za polska sie placi chyba 15 funtow rocznie). jakos duzego zainteresowania wsrod kolegow/kolezanek moich dzieci nie widze. albo ktos ma w domu, bo rodzice kupuja albo nie, bo po co? lektury do polskiej szkoly (cale trzy rocznie chyba) i starczy...

    a poza tym musialabym miec podwojny ksiegozbior, zeby chlopakowych nie pozyczac - a na to miejsca nie mam kompletnie. ale pomysl w tyle glowy mam, moze kiedys?

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Zapomniałam wrzucić do koszyka tego Piotrusia Pana - na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, a mam w domu wielbicieli słuchowiska i disneyowskiego filmu.
    jak juz kiedys wrzucisz w koszyk, to daj prosze znac jaki jest - bo tez sie przymierzam, ale ciagle wypada z koszyka.


    a co do Tako - to wg strony KONCOWKA NAKLADU: Czekolada, Biegnij dynio, biegnij, Wielka podróż - jak ktos ma ochote to brac, bo nie bedzie!
    nie ma Księżniczki, która ziewała (to akurat od dawna, my swoja na allegro dopadlismy) i Trzech świnek.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #8742
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    popełniłam wczoraj nocne szaleństwo w dwóch księgarniach. dam znać, jak przyjdą.
    Julka 2001, Zosia 2007

  3. #8743
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    ja właśnie zamówiłam z nieprzeczytane.pl znów w porównaniu do bonito 32 zł różnicy...
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  4. #8744
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    mamy, raz przeczytana i odlozona. imo za pozno kupiona - to dla maluszkow - bo tekstu prawie wcale. zyskalaby chyba jakby byla na tekturze. generalnie dosc sie rozczarowalam, myslalam, ze wiecej ciekawego w srodku bedzie.
    podpisuję się. U nas zarówno w moim odbiorze jak i H. - nudno. Miałyśmy z biblioteki jakiś czas temu, ale to bardziej na etapie Binty powinna być i księgi dźwięków u nas czyli do max roczku z niewielkim haczykiem
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  5. #8745
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    zdecydiwanie Zuzie wruuu mialam na mysli

    a co do wypozyczalni - myslalam o tym, istnieje hiszpanskojezyczna - i ponoc ma sie dobrze. placi sie abonament i raz w miesiacu dostaje sie poczta zestaw ksiazek dla dzieci. tylko po rozmowie z kolezanka wiem, ze w Hiszpanii jest zupelnie inna kultura czytania.
    Natala, napiszesz cos wiecej, czego sie dowiedzialas o hiszpanskiej kulturze czytania? jak to u nich wyglada?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  6. #8746
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agum Zobacz posta
    podpisuję się. U nas zarówno w moim odbiorze jak i H. - nudno. Miałyśmy z biblioteki jakiś czas temu, ale to bardziej na etapie Binty powinna być i księgi dźwięków u nas czyli do max roczku z niewielkim haczykiem
    A ja zamówiłam teraz, ciekawa jestem. Na etapie Binty, mówisz u Kuby etap Binty trwa do teraz, uwielbia ich czytamy trylogię na zmianę z Elmerem, Mamą Mu itp.. Jak się nie spodoba, to będzie dla kolejnego
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  7. #8747
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Natala, napiszesz cos wiecej, czego sie dowiedzialas o hiszpanskiej kulturze czytania? jak to u nich wyglada?
    kiedys kolezanka kolezanki, ktora ma partnera z Hiszpanii opowiadala o antykwariatach, malych ksiegarenkach, ukochaniu czytania - nie wiem czy tak jest wszedzie, ale generalnie zostalo mi z tej rozmowy wlasnie to. i to, ze wg niej nic dziwnego, ze wypozyczalnia hiszpanskojezycznych ksiazek dla dzieci ma sie dobrze.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #8748
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Znacie moze takiego ''Czerwonego Kapturka''? Nie mam, ale kusi mnie taka ksiazka do opowiadania (''Zlodzieja kury'' mamy i chyba nic wiecej w Polsce nie ma?) Tu wiecej zdjec.
    2009 2012

  9. #8749
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    "Gdzie jest tort" i "Wielki piknik" - tekstu zero a dzieje sie bardzo duzo

  10. #8750
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    a ja chciałam zapytać o Hobbita, który przekład? Skibniewskiej czy Braiter? i czy wiecie, bo zupełnie nie mogę znaleźć, czyjego przekładu jest to wydanie z wyd. amber?

  11. #8751
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    a ja chciałam zapytać o Hobbita, który przekład? Skibniewskiej czy Braiter? i czy wiecie, bo zupełnie nie mogę znaleźć, czyjego przekładu jest to wydanie z wyd. amber?
    imo Skibniewska li tylko i jedynie Amber jest Braiter - tez czytalam, nie jest zle - tak samo zreszta jak Władca Pierścieni - ale moje ukochane to jednak Skibniewska. moze dlatego, ze to wersja, na jakiej sie wychowalam niemalze? jako fani Tolkiena mamy w domu obie wersje - mezowa wypasiona amberowa, ilustrowana, w twardej oprawie, sporego formatu i moja Skibniewska - wydana w 1990 roku, kieszonkowa, majaca polowe kartek luzem, bez ilustracji, z okladkami, na ktorych juz malo co widac - ale to moja jest naj, naj, naj...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #8752
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    zawsze do uslug

    jako Krakowianka duchem mam nadzieje, ze i my doczekamy sie kiedys wlasnej
    ze sie z dawna zacytuje JEST, JEST, JEST znaczy bedzie, ale co tam


    w czerwcu juz ilustracje chyba tego pana - przynajmniej jego mi wygoglowalo... ale sie ciesze
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #8753
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Mówisz masz

  14. #8754
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dla mnie Tolkien to też wyłącznie Skibniewskiej inne jakoś niestrawne, nawet dla ilustracji nie mogę się przemóc
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  15. #8755
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Natalio dziękuję

  16. #8756
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ze sie z dawna zacytuje JEST, JEST, JEST znaczy bedzie, ale co tam


    w czerwcu juz ilustracje chyba tego pana - przynajmniej jego mi wygoglowalo... ale sie ciesze
    No to teraz ja czekam na swoje miasto
    Jak widać marzenia się spełniają
    J.2014 i E.2016

  17. #8757
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    No to teraz ja czekam na swoje miasto
    Jak widać marzenia się spełniają
    moze do Wilgi by trzeba pisac z zamowieniami? skoro jest Krakow to cos czuje, ze beda nastepne...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #8758
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    moze do Wilgi by trzeba pisac z zamowieniami? skoro jest Krakow to cos czuje, ze beda nastepne...
    może moje wnuki doczekają Lublina Chociaż jak jadą stolicami, to mamy szansę
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  19. #8759
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A ja z krótkiego wypadu do Krakowa przywiozłam Jak jeż Jerzy został tatą za całe 15 zl
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  20. #8760
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    W Biedronce do kupienia seria książek Khoa Le m.in: Szymek brudasek, Potarganiec, Księżniczka z chmur, Słoce i Księżyc, Beks, Miodunka. Książki naprawdę ładnie wydane, śliczne il i okładka 3D
    Do kupienia też klasyka w nie najgorszym wydaniu.







    edit: o masz, przepraszam za rozmiar a taki mały pokazywało ehhhh Natala w razie czego usunę lub sama to zrób proszę, jeśli przeszkadza
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 26-04-2015 o 20:29
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •