Strona 260 z 807 PierwszyPierwszy ... 160210250252253254255256257258259260261262263264265266267268270310360760 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,181 do 5,200 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5181
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    klub książkowej wymiany
    Klub Książkowej Wymiany - chcecie taką nazwę?

    wątek już powstał w odpowiednim dziale, zapraszam do korzystania



    i przy okazji wrzucę, bo akurat trafiłam
    http://www.przecinekikropka.pl/nominacje
    zagłosuj na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2013 roku - do wygrania karty prezentowe do Empiku
    Ostatnio edytowane przez Kasia.234 ; 10-04-2014 o 23:04

  2. #5182
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,198

    Domyślnie

    Chciałam zagłosować, ale nie mam konta na FB, i nie mogę

    Czuję się wykluczona
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  3. #5183
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Chciałam zagłosować, ale nie mam konta na FB, i nie mogę

    Czuję się wykluczona
    no trochę nie fajnie zrobili, bo do tej pory wystarczyło się zalogować u nich i głosik szedł

  4. #5184
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,198

    Domyślnie

    Oooo, a gdzie jest wątek książkowych wymianek?? W ogólnym dziale Wymianki?? Bo poprosiłam dziś tam o dostęp, ale nie wiem, czy dobrym tropem idę...
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  5. #5185
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,179

    Domyślnie

    TAK, JEST PRZYPIETY NA BAZARKU WYMIANKOWYM
    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Oooo, a gdzie jest wątek książkowych wymianek?? W ogólnym dziale Wymianki?? Bo poprosiłam dziś tam o dostęp, ale nie wiem, czy dobrym tropem idę...
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  6. #5186

    Domyślnie

    Mysi Domek sie spodobal Szczegolnie Myszka, ktora sie "kapie w pianie"..
    Córa '12 Synuś '14

  7. #5187
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta

    znalazłam, macałam też coś co mnie zachwyciło totalnie, ale kupię pewnie za czas jakiś dopiero, jak ochłonę: Dwoje ludzi

    piękna rzecz, absolutnie wyjątkowa. dla każdego.
    well cóż, kupiłam mężu osobistemu jakiś czas temu oraz znajomemu urodzinowo w zeszłym tygodniu oraz przymuszam do lektury wszystkich, którzy się nawiną. bardzo zachwyca mnie Chmielewska od "o wędrowaniu przy zasypianiu" poprzez wstrząsający dyscypliną i prostotą "Kłopot", ale "Dwoje ludzi" to jednak niezwykła pozycja.

    świetny pomysł na prezent dla dorosłych, w moim rankingu tuż obok "A ja czekam", którym lubię obdarowywać zaprzyjaźnionych starszaków
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  8. #5188
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Witam, ja pierwszy raz w tym wątku. Proszę powiedzcie czy znacie może serię Czytam sobie (są trzy poziomy i różne tytuły) - może już o tym było, ale nie mam siły przekopywać 260 stron - a te książeczki mnie właśnie zainteresowały, tyle, że widzę je w necie, a nie na żywo, więc trudno się zdecydować. Ktoś zna, poleca, warte to zachodu. Mam chrześniaka w pierwszej klasie, który średnio lubi czytać, i bardzo oczytanego jak na swój wiek 3,5 latka (oczytanego znaczy u nas czytającego).
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  9. #5189
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Wiem, ze w empikach sa te ksiazeczki. Nie mam zdania na ich temat bo mi jwszcze daleko do tego etapu.
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  10. #5190
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Ja znam,ale nie wiem czy siedmiolatka zaczarują... mój pięciolatek jak zaczął czytać to od razu II poziom,bo treść I zbyt infantylna dla niego była.Zresztą książki z II poziomu też takie sobie... Te z III są fajniejsze pod względem treści, jest tam m.in.Kasdepke

  11. #5191
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    Wiem, ze w empikach sa te ksiazeczki. Nie mam zdania na ich temat bo mi jwszcze daleko do tego etapu.
    mówisz w empiku? hmm, to może jak będę w miarę funkcjonowała w środę to sobie podjadę i zobaczę, to zawsze lepiej

    Cytat Zamieszczone przez calineczka Zobacz posta
    Ja znam,ale nie wiem czy siedmiolatka zaczarują... mój pięciolatek jak zaczął czytać to od razu II poziom,bo treść I zbyt infantylna dla niego była.Zresztą książki z II poziomu też takie sobie... Te z III są fajniejsze pod względem treści, jest tam m.in.Kasdepke
    hmm, to może III poziom, spróbuję z tym empikiem, niektóre tytuły wydają się być ciekawe, ale w ciemno właśnie nie chciałam się decydować.


    dzięki
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  12. #5192
    Chusteryczka Awatar aniamakrela11
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,833

    Domyślnie

    Ksiązki z etapami widziałam w Tesco, ale nie pamiętam jak się nazywały i czy o nie chodzi
    Gosia 31.05.2013 Jaś 10.02.2015 Przemek 11.2016
    Marysia [*] 12.2017 Ktoś 12.2018


  13. #5193
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    Witam, ja pierwszy raz w tym wątku. Proszę powiedzcie czy znacie może serię Czytam sobie (są trzy poziomy i różne tytuły) - może już o tym było, ale nie mam siły przekopywać 260 stron - a te książeczki mnie właśnie zainteresowały, tyle, że widzę je w necie, a nie na żywo, więc trudno się zdecydować. Ktoś zna, poleca, warte to zachodu. Mam chrześniaka w pierwszej klasie, który średnio lubi czytać, i bardzo oczytanego jak na swój wiek 3,5 latka (oczytanego znaczy u nas czytającego).
    ja widziałam je w żabce
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  14. #5194
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    jej, nawet w żabce? Tylko, że żabki to ja chyba nawet żadnej w pobliżu nie mam.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  15. #5195
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    w empiku stacjonarnie (przynajmniej u nas) na wszystkie książki i jakiś pozostały asortyment promocja 3 w cenie 2


    jeśli chodzi o te książeczki do czytania to można w sumie śmiało brać, moje młode bardzo zadowolone i sobie chwalą; można kupić np 2 ksiązki z I poziomu by dziecko się zaciekawiło i zapoznało i dołożyć np Wielką księgę Czytam Sobie tam już jest kilka książek z II i III poziomu


    w mc donaldzie były kiedyś, tesco itp

  16. #5196
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    W McDonaldzie wciąż są Pisałam o tym jakiś czas temu
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  17. #5197
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    Witam, ja pierwszy raz w tym wątku. Proszę powiedzcie czy znacie może serię Czytam sobie (są trzy poziomy i różne tytuły)
    Miałam w ręku kilka tych książeczek, czytaliśmy chyba z 5. Powiem wam, że przyjemność czytania ich jest dość różna, nie wszystkie są fajne i ciekawe. Niektóre z nich mają nawtykane mnóstwo trudnych wyrazów, rozumiem - pewnie po to, żeby ćwiczyć język, poznać nowe wyrazy, synonimy innych, itd. ale w trakcie czytania czasem robi się w efekcie tych zabiegów dość dziwny produkt końcowy.. Niektóre książeczki są hm, nooo, po prostu nudne. O niczym.

    Trzeba brać pod uwagę też, że one są w miękkich okładkach, klejone i bardzo szybko się niszczą. To nie są książeczki, które w dobrym stanie dotrwają dla np. rodzeństwa.. Idea fajna, że promują czytanie, że dostępne w różnych miejscach, jak Mc Donald, sklepy, Empik.. ale... szczerze.. ja za te pieniadze wolę kupić jedną książkę szytą, a nie tak delikatnie klejoną i np. w twardej oprawie.


    Z plusów, mamy jedną w domu, jedyną która naprawdę nam się mocno spodobała i rozśmiesza dzieci za każdym razem, gdzie historyjka ma to "coś". To ta:



    Współczesne realia i duża doza magii i wyobraźni Kiepskie klejenie i jakość książki rekompensują tu oprócz fabuły piękne ilustracje..







    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  18. #5198
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    W McDonaldzie wciąż są Pisałam o tym jakiś czas temu
    Nadal są? Ale w regularnej ofercie?
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  19. #5199
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    my mamy wiekszosc z poziomu 1 i kilka 2 - F lubi, siada sobie czasem i czyta, czasem prosi mnie. w sumie nie trafilismy jeszcze na taka, ktora by sie chlopakom nie podobala. dla mnie akurat miekka oprawa to plus, mniej miejsca zajmuja na polkach, lzejsze sa (za Zachodzie wiekszosc ksiazek ma dwa warianty - miekka i twarda oprawa, mozna sobie wybrac co sie chce). teraz jest nowa seria - fakty sie nazywa - mamy 1 o Amundsenie, dwojka o Titanic'u wlasnei idzie (trojka jest o ladowaniu na ksiezycu). jedynka jest swietna, zobaczymy jak z nastepnymi czesciami.

    dla mnie ogromnym plusem sa ilustracje calej serii, dyplom i naklejki moze mniejszym - ale dyplomu nie wypelniamy, naklejki ida na drzwi szafy komisyjnie - tzn. chlopaki dziela ktory co i gdzie nakleja - wiec mozna przezyc
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #5200
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    Nadal są? Ale w regularnej ofercie?
    Byłam 2 tyg. temu w McDonaldzie i były To jest chyba ich drugi wypust, bo 1szy był jakoś w listopadzie, ale później pisali, że ze względu na duże zainteresowanie myślą o przedłużeniu całej akcji. Także nie wiem jak długo jeszcze będą. My kupiliśmy je w sumie przy okazji, bo i tak chcieliśmy coś zjeść, ale tak celowo po książki to się chyba nie opłaca
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •