Strona 251 z 807 PierwszyPierwszy ... 151201241243244245246247248249250251252253254255256257258259261301351751 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,001 do 5,020 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5001
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    zaczęliśmy nowy etap - czytania dłuższych historyjek! moje dziecko pokochało ostatnio Emila i Lottę - pojechaliśmy niezaksiążkowani na weekend na pustkowie, a tam w leśniczówkowej biblioteczce stała kolekcja "cała Polska czyta dzieciom".
    zdaje się, że trzeba się będzie wybrać na zakupy do pana z Księgarni Bullerbyn - już się cieszę co polecacie na początek z emilowo-lottowej serii? oprócz wiadomego zbiorku?
    szast - ale z 'duzych' wydan, czy obrazkowych Zakamarkow? jak obrazkowe - to Lotty - zwlaszcza Pewnie ze Lotta jest wesolym dzieckiem bo na czasie bardzo - to o wiosnie i Wielkanocy. jak NK - to najpierw Dzieci z ulicy Awanturnikow, bo sa pierwsze, potem Lotte bym czytala. EMil jakos u nas bez zachwytow, przeczytalismy obrazkowego i jakos nie chca wracac (w przeciwienstwie do Lotty, byl moment, ze codziennie czytalam W jak miala urodziny, juz nawet F zaczal protestowac, ze ma dosc ). naszoksiegarniany lezy i czeka, moze sie doczeka, ze i jego zechca posluchac?

    edit: odpowiadajac na pytanie gosmy z watku 'promocyjnego' dla 5-latki Uniwersytet raczej na wyrost - i to spory. tak 8+ mysle, ze spokojnie - F czasem czytam kawaleczki, jak cos jest, co wlasnie jest na tapecie zainteresowan, ale ze mamy duzo innych latwiejszych dla niego ksiazek, to Uniwersytet czeka na swoja kolej (od dawna czeka, kupiony zostal jak F mial jakies dwa lata, akurat w Pl bylismy i lezal sobie w ksiegarni na polce i patrzyl - to co bylo robic ? )
    Ostatnio edytowane przez natala ; 02-04-2014 o 15:38
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #5002
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    tak jest
    Luśka 2008, Szef 2011

  3. #5003
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    szast - ale z 'duzych' wydan, czy obrazkowych Zakamarkow?
    właśnie nie mogę się w tym bogactwie rozeznać - czy Lotta z Ulicy Awanturników, która jest w politykowym zbiorku, jest częścią "Dzieci z ulicy Awanturników" czy niezależnym bytem? sądzę że mogą być i takie, i takie - w sensie i ilustrowane, i bardziej tekstowe. Tadzio oszalał na punkcie Emila, zaczął nawet układać sam piosenki o chłopcu co nosi na głowie garnek

    EDIT: I Ida, co chce psociś też należy do bandy, właśnie się zorientowałam szykuje się nam kolejna saga - jeszcze jakieś dzieci?

  4. #5004
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    właśnie nie mogę się w tym bogactwie rozeznać - czy Lotta z Ulicy Awanturników, która jest w politykowym zbiorku, jest częścią "Dzieci z ulicy Awanturników" czy niezależnym bytem? sądzę że mogą być i takie, i takie - w sensie i ilustrowane, i bardziej tekstowe. Tadzio oszalał na punkcie Emila, zaczął nawet układać sam piosenki o chłopcu co nosi na głowie garnek
    Dzieci z ulicy sa pierwszym tomem, Lotta drugim - na okladce NK wydania jest blad - Dzieci sie zaczynaja jak Lotta ma 4 lata, Lotta - jak ma piec; potem dopiero sa obrazkowe - jesli czytac chronologicznie, wg wieku Lotty. ale mysmy najpierw czytali obrazkowe - kolejnosc tychze Ci napisze potem, bo musze leciec po chlopakow.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #5005
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    dziękuję

  6. #5006
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jestem

    Lotta - kolejnosc calosci

    najpierw te naszoksiegarniane:

    Dzieci z ulicy Awanturnikow - Lotta ma 4 lata
    Lotta z ulicy... - 5 lat

    Zakamarki

    Pewnie, że Lotta umie jeżdzić na rowerze
    Pewnie, ze Lotta umie prawie wszystko
    Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem

    wiem, ze pozornie nielogiczne to jest - najpierw 'duze' potem obrazkowe - ale chronologicznie tak to wychodzi. nota bene polecamy wszystkie

    i pytanie - czy ktos ma nowe zakamarkowe wydanie obrazkowych? to jednotomowe? ciekawi mnie kolejnosc - czy jest wg chronologii czy jakos inaczej?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #5007
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    882

  8. #5008

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jestem

    Lotta - kolejnosc calosci

    najpierw te naszoksiegarniane:

    Dzieci z ulicy Awanturnikow - Lotta ma 4 lata
    Lotta z ulicy... - 5 lat

    Zakamarki

    Pewnie, że Lotta umie jeżdzić na rowerze
    Pewnie, ze Lotta umie prawie wszystko
    Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem

    wiem, ze pozornie nielogiczne to jest - najpierw 'duze' potem obrazkowe - ale chronologicznie tak to wychodzi. nota bene polecamy wszystkie

    i pytanie - czy ktos ma nowe zakamarkowe wydanie obrazkowych? to jednotomowe? ciekawi mnie kolejnosc - czy jest wg chronologii czy jakos inaczej?
    Tak, to nowe wydanie jest chronologiczne. Format nieco mniejszy od pojedynczych.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  9. #5009
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Wypożyczyliśmy ostatnio z biblioteki książkę: Kto się schował? Świetna jest

  10. #5010
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    Tadzio oszalał na punkcie Emila, zaczął nawet układać sam piosenki o chłopcu co nosi na głowie garnek
    szast, uwielbiałam etap czytelniczy, który zbiorczo bym okresliła jako Lindgrenmanią totalną...
    Skoro zatem przekraczacie ten próg podśpiewując to proponuję jeszcze :




    z zakresu emilowego jest na tej płycie hymn do drwalki (w książkach fukcjonuje raczej jako drewutnia), polecam gorrrąco
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  11. #5011
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    a moje dziecko zakochało się w opowieściach z parku Percy'ego i zażyczyło sobie kolejne trzy części

  12. #5012
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    a moje dziecko zakochało się w opowieściach z parku Percy'ego i zażyczyło sobie kolejne trzy części
    to ja tak mam z moim starszym który "Tajemnice Lassego i Mai" hurtem chce kupować
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  13. #5013
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Dziewczyny, możecie podrzucić jakąś ciekawą książkę do nauki rysowania (może być od podstaw) oraz projektowania mody?




    acha w biedronce można wygrzebać fajne książki za 9,99zł. U nas było o wiele więcej propozycji książkowych niż na ich stronce pokazane

  14. #5014
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dankin w ten deseń ?
    http://www.ambelucja.pl/Jak-narysowa...la-dzieci/508/
    widziałam i fajne to

    a to widziałyście??
    http://www.ambelucja.pl/Moje-ZOO-Zbu...zlozenia/6937/

    temu się oprzeć nie mogę Soul co o tym myślisz?

  15. #5015
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    a to widziałyście??
    http://www.ambelucja.pl/Moje-ZOO-Zbu...zlozenia/6937/

    temu się oprzeć nie mogę Soul co o tym myślisz?
    W arosie po niecałe 28zł. Chyba wpiszę na listę zakupów na przyszły rok
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  16. #5016
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    my mamy tą :
    http://czytam.pl/k,ks_280926,Bedziem...o-Rosa-M..html
    jest kilka etapów rysowania, zaczyna się od połączenia figur, mała na razie nie rysuje wszystkich etapów tylko np 3 pierwsze.
    fajna jest też taka książeczka do rysowania z Bolkiem i Lolkiem - taki zeszycik, nie pamiętam wydawnictwa - jest jeszcze łatwiejsza.
    Luśka 2008, Szef 2011

  17. #5017
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    z zakresu emilowego jest na tej płycie hymn do drwalki (w książkach fukcjonuje raczej jako drewutnia), polecam gorrrąco

    biorę! już wysmarowałam mejla do pana z księgarni, że szykuje mu się kipisz na półkach z Astrid L.

  18. #5018
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    n - dzieki - mam piosenki zamelinowane gdzies w czelusciach szafy, lece wygrzebywac

    moi w ogole hurtowo chca wszystko - najgorzej jest, jak z tylu sa pokazane kolejne czesci/ksiazki o... etc. W pokazuje palcem i leci 'tego nie mam, tego nie mam, oooo i tego tez nie'... Basie najlepiej hurtowo, Tajemmnice F tez bym najwolal hurtem. najgorsze sa i tak Peppy i Maisy - tego jest jakis ogrom, W by lubial wszystkie cale szczescie, ze Peppy bywaja w charity, nawet czasem Maisy sie uda zlapac, wiec sie na chwile zaspokaja. przestalo lac w koncu to musze zaczac znowu jezdzic od czasu do czasu, zawsze to taniej...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #5019
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    szast, uwielbiałam etap czytelniczy, który zbiorczo bym okresliła jako Lindgrenmanią totalną...
    Skoro zatem przekraczacie ten próg podśpiewując to proponuję jeszcze :




    z zakresu emilowego jest na tej płycie hymn do drwalki (w książkach fukcjonuje raczej jako drewutnia), polecam gorrrąco
    N - my ostatnio dorwaliśmy nieznaną nam wcześniej Lindgren - My na wyspie Saltkrakan - bardzo się podobało - czytałyście?
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  20. #5020
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,234

    Domyślnie

    szast, prosiłaś o słówko na temat tej:



    Dopiero do niej dotarliśmy, wcześniej zaczęliśmy "Krainę Sto Piątej Tajemnicy" i to się nam bardzo dłuuugo ciągnęło, dzieci o dziwo do niej wracały... Boże, co to za odjechana książka, i nie wiem co autor żarł / pił / palił, jak ją pisał

    Ale do rzeczy. Draka Ekonieboraka jest bardzo fajna! Trochę na mój gust za krótka, format książki pasowałby wg mnie do dłuższej treści, ale za to pięknie widać ilustracje, dopracowane i ładne. W sumie, powiedziałbym, że ta książka może być dla dwóch grup wiekowych jednocześnie, u nas idealnie się złożyło. Formuła książki jest taka: na jeden temat/zagadnienie jest jeden rymowany wiersz, jedna spora ilustracja, i potem na 2 stronach seria ciekawostek i rzeczowych informacji.

    O marnowaniu prądu, prześmiewanie lenistwa panciulka i nie sprzątania kup po swoim psie, jest o robieniu niepotrzebnych zakupów w marketach i uleganiu promocjom, choć wcale czegoś nie potrzebujemy, jest o nie segregowaniu śmieci, marnowaniu wody, itd... Ciekawie ujęli temat i książka się wyróżnia, bo nie jest napisana mentorskim tonem, żeby robić to to i to, bo tak jest ok, chrońmy środowisko, itd itp... Tylko książka jest o przeciętnym niezbyt urodziwym wąsatym gościu w rozciągniętym podkoszulku który tego wszystkiego właśnie NIE robi...

    Nam się bardzo podobała!

    Dla Ignasia - idealna - bo wiersz, rymy i ilustracje.
    Dla Mikołaja - ukochane rymy , i dużo ciekawostek, nieco liczb, faktów.
    Dla wszystkich razem - kupa śmiechu i inspiracja do rozmowy na poruszane tematy.

    Jestem na TAK
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •