Strona 284 z 807 PierwszyPierwszy ... 184234274276277278279280281282283284285286287288289290291292294334384784 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,661 do 5,680 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5661
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Dziewczyny, a co polecicie Kasdepke? - mamy Kacperiadę i jakoś tak średnio, a wybieramy się na spotkanie autorskie i coś bym dokupiła chłopakom.

  2. #5662
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Kasdepke moja corka wyciagnela ostatnio mini "Detektywa Pozytywke" dolaczonego do paczki platkow kukurydzianych chyba jeszcze przed jej narodzeniem i kazala sobie czytac, pani w przedszkolu czytala - calkiem ok a corce zupelnie sie podoba

    dzis dostalismy "Tam, gdzie zyja dzikie stwory" i pelen zachwyt - jakos wyobrazilam sobie ze to wiecej tekstu, mniej obrazkow; a tu wrecz przeciwnie, historia o rozrabiajacym Maxie i dzikich stworach idealnie podeszla pod potrzeby mojego niespelna czterolatka odkrywajacego rozszalala chlopakowosc w sobie, corce tez sie bardzo podoba - mimo fatalnych nastrojow, klotni, zlej energii ktora wszystkich meczyla wciagnelo ich tak, ze kazali sobie czytac kilka razy pod rzad, potem byly wzorowane na ksiazkowych dzikie harce, a teraz wyzyci wreszcie spokojnie i niemal zgodnie buduja z klockow. Wszyscy jestesmy zachwyceni

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #5663
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    Czytałyście dzieciom "Bella i Sebastian" Cécile Aubry? Wybrałam się z moim 5-latkiem w niedzielę do kina na film, który powstał na podstawie książki (polecany od 10 r.ż.) i oboje jesteśmy zauroczeni. Ciekawa jestem, czy uda się nam przeczytać książkę, czy jeszcze za wcześnie.

    Dziękuję za propozycje książek dla moich zerówkowiczów, za radą modrooczki zgłosiłam się do wydawnictwa, negocjacje łatwe nie były ale podniosłyśmy budżet i stanęło na MAPACH.

  4. #5664
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    My polecamy Kasdepki Kubę i Bubę

  5. #5665
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Jul, a moglabys przepisac tekst polskiego tlumaczenia? Mamy po angielsku i zawsze tlumacze na biezaco,ale to jednak nie to samo, nie wiem w czym rzecz :/ bylabym bardzo wdzieczna, bo ant lubi stwory bardzo.

    kasdepke mamy potwora i te ksiazke o uczuciach, z czego tej drugiej jeszczesmy nie tkneli. Potwor, hmm w porzadku, oceniajac po reakcji Antka nawet bardzo, ale ja nie lubie dialogow w potworze , jakies takie sztuczne mi sie wydaja, choc to oczywiscie tylko moje osobiste odczucie. Poza tym sam pomysl na historie bardzo mi sie podoba i jako dziewczynka mialam podobne fantazje wiec tu duzy plus.

    wlasnie, mamy juz te historie dla piotrka. Wiecie co, uwazam ze fajna, choc dopiero zesmy zaczeli czytac. Mnostwo ilustracji, takich oldskulowych raczej ale nie raza mnie zupelnie, a wrecz pasuja mi, poniewaz nie mamy zadnej ksiazki tak ilustrowanej, no, moze moje strae w pustyni i w puszczy,ale tego ant jescze nie czyta nie jestem tez specjalnie w stanie ocenic na ile jest sensowna merytorycznie, ale poczatek zgadza sie z moimi lekcjami historii, plus legendy i podania, bardzo interesujace malego chlopca ( no helol, kogo zreszta by nie fascynowal krol co go myszy zjadly?? ) takze mysle ze to byl niezly wybor. Widze ze pozniej jest skok od postaci do postaci ale tez jedna sie zaklada na druga,wiec moze to zda egzamin.

    Mamy tez felka i tole, to jedne z najulubienszych ksiazek mojego syna. Nie odstaja od reszty poki co. Za to rycerze i smoki troszke (mnie) rozczarowali. Ksiezniczki sa jedna z zabawniejszych ksiazek jakie mamy, rycerzom brak tego dowcipu. Troche szkoda.
    Ostatnio edytowane przez kubutkowa ; 29-05-2014 o 01:10

  6. #5666
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Przyszła dzisiaj nowa porcja książek z arosa
    Uśmiech dla żabki- urocze ilustracje, fajny tekst, mały polubił
    Pandamonium w zoo pana pikulika, czad, ilustracje ekstra, tekst pojechany, podoba się nam obojgu
    Czy jesteś tchórzem Albercie, sama nie wiem, jakoś te nowe Alberty do mnie nie trafiają
    Tam gdzie żyją dzikie stwory, hmmmm, jeszcze nie wiem, mi tak średnio, ale młody czytał już dwa razy

    Mam jeszcze Proszę mnie przytulić i opowiem ci mamo co robią pająki, ale zostawiłam je u mamy, żeby wytrzymały do niedzieli

  7. #5667
    Chustomanka Awatar wrotka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    K-Koźle
    Posty
    789

    Domyślnie

    to ja poczekam na relację o pająkach- to będzie coś dla nas.
    córa 2011 i synek 2014

    Lepiej zapytać się i być głupim przez 5 minut, niż nie zapytać i być głupim przez całe życie

  8. #5668
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Jul, a moglabys przepisac tekst polskiego tlumaczenia? Mamy po angielsku i zawsze tlumacze na biezaco,ale to jednak nie to samo, nie wiem w czym rzecz :/ bylabym bardzo wdzieczna, bo ant lubi stwory bardzo.
    delikatnie wyciągnęłam książkę spod synkowego brzucha, przefotografowałam i posłałam Ci linkę na pv. Twoja prośba przyszła w odpowiednim momencie bo mi przypomniała o tego typu zaległości dla Soul i zmobilizowała do pofotografowania hurtem

    dzięki za info o Historii dla Piotrka - tym razem tylko się zastanawiałam, może następnym razem wezmę

    Cytat Zamieszczone przez wrotka Zobacz posta
    to ja poczekam na relację o pająkach- to będzie coś dla nas.
    kupiłam zgodnie z zamówieniem mojej siostry dla jej córki kochającej bardzo Mrówki (dla nas przyszły Mrówki - do wydania za kilka dni). Zaczęłam czytać z dziećmi - synek dość szybko sobie poszedł, córce zabraklo cierpliwości do wyszukiwanek, książka ich nie wciągnęła - może dlatego, ze oboje mieli parszywe nastroje, może dlatego, że mało tego typu książek "czytamy", może nazbyt naciskałam na wyszukiwanie zamiast ich oswoić z książką i potem, przy następnych czytaniach ewentualnie wyszukiwać tego czy owego? Mi się wydaje że książka jest świetna, bardzo mi się spodobała - stopień "zinteraktywnienia", no i sam temat. Może baryłka przesadziala z brakiem pająków (oprócz głównej rodziny pająków są jeszcze krzyżaki i inne pająki po drodze), ale faktycznie mnie nieco zniechęciły te pająki, no bo obserwacja samych pająków nie jest tak porywająca dla moich dzieci (nie to, co ślimaki, te ostatnio cieszą się ogromnym zainteresowaniem całego chyba przedszkola, dzieci szaleją na ich punkcie), a w książce te pająki to raczej pretekst do pokazania rozmaitych owadów, co jest dużo fajniejsze. Cały czas mam nieco mieszane uczucia co do przekazania owadom stricte ludzkich czynności i luźnego podejścia do ich nauralnych zachowań czy nawet wyglądu - no bo już nie wiadomo czy jeśli świerszcz gra na prawdę, to czy te inne owady też tak grają? Czy królowa mrówek wychodzi z mrowiska? Czy jelonek rogacz może mieszkać na łące? Czy istnieje konkretny owad zwany molem książkowym? Moje dzieci np zmylił (a mnie w związku z tym skonfundował - czy ja coś mylę?) trzmiel w wyraźne żółto-czarne paski, bo jeszcze poprzedniego dia w ogrodzie oglądały jednego i z grubsza rzecz biorąc był czarny... W każdym razie moja wiedza jest zdecydowanie zbyt uboga, żeby móc dzieciom dobrze opowiedzieć o owadach na podstawie tej książki, bardzo by zyskała (dla mnie) gdyby była albo bardziej wiarygodna, albo był do niej dołączony "przewodnik metodyczny" dzięki któremu możnaby powiedzieć dzieciom coś więcej o tych owadach.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #5669
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc, Dziewczyny! Bede podazac za sugestiami i watkiem

  10. #5670
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Bylyscie na targach na Stadionie? My poszlismy w pt i dostalam oczoplasu i trzymalam sie mocno za kieszen, ale 100 i tak poszla...
    Dojrzalam, ze wydano znow Polska-moja-ojczyzna - uwielbialam jej pierwsze wydanie przez kilka lat

  11. #5671
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Jul mnie te mrówki i pająki skłaniają po sięgnięcie po Wajraka ale dla siebie tylko jeszcze nie wiem od której zacząć

  12. #5672
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    "co wypanda" to jest cudo pisałyście że super i ja potwierdzam - szał trwa - pomimo twardych stron i dzieciowego wyglądu zdecydowanie okazała się bardziej dla Luśki niż brata.

    Zagadka gratuluję udanych negocjacji - ale mają super Ci zerówkowicze!

    u nas Ksdepke nie podchodził - mieliśmy co to znaczy i serce i inne podroby i nie było zainteresowania.
    ostatnio z biblio Luśka przyniosła "Wilczy ząb" mała książeczka z serii siedmiogrodu ja już czytam i odmówiła zarówno czytania i słuchania - przeraziły ją historie chłopców jak wyrastają po mleczakach wampirze lub wilcze zęby był z przymrużeniem oka ale jej właśnie pierwszy się rusza.
    Luśka 2008, Szef 2011

  13. #5673
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Pisałam coś o książkozaspokojeniu? Kłamałam Skusiły mnie wyprzedaże z nk - zbiór Pippi, Detektywa Pozytywki i jeszcze Karlssona dobrałam. Myślałam jeszcze o zbiorach Muminków, ale to specyficzna lektura, więc innym razem
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  14. #5674
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Czytałyście dzieciom "Bella i Sebastian" Cécile Aubry? Wybrałam się z moim 5-latkiem w niedzielę do kina na film, który powstał na podstawie książki (polecany od 10 r.ż.) i oboje jesteśmy zauroczeni. Ciekawa jestem, czy uda się nam przeczytać książkę, czy jeszcze za wcześnie.

    Dziękuję za propozycje książek dla moich zerówkowiczów, za radą modrooczki zgłosiłam się do wydawnictwa, negocjacje łatwe nie były ale podniosłyśmy budżet i stanęło na MAPACH.
    coś przeoczyłam
    daleko mam szukać postów?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  15. #5675
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    coś przeoczyłam
    daleko mam szukać postów?
    annagdynia
    o to chodzi?
    http://www.chusty.info/forum/showthr...19#post2828219
    Luśka 2008, Szef 2011

  16. #5676
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    "co wypanda" to jest cudo pisałyście że super i ja potwierdzam - szał trwa - pomimo twardych stron i dzieciowego wyglądu zdecydowanie okazała się bardziej dla Luśki niż brata.
    też sie do tego przymierzam

    a mnie pan dzis namówił na Świat zwierząt w czarodziejskich obrazkach wyd. roossa. Nigdy nie kupuje nic ze sprzedazy obnośnej ale ta książeczka mnie zachwyciła sama oglądałam ja przy panu chyba ze 30 razy az mi było głupio także mam nadzieję że i Lali sie spodoba
    Moje dwa szczęścia

  17. #5677
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Moje dzieci np zmylił (a mnie w związku z tym skonfundował - czy ja coś mylę?) trzmiel w wyraźne żółto-czarne paski, bo jeszcze poprzedniego dia w ogrodzie oglądały jednego i z grubsza rzecz biorąc był czarny...
    Jestem na czasie (przebranie do przedszkola szyłam)- sa w paski - wrzuć wujka gogiela mają tylko takie gęste futerko i wydają sie grube i jednolite, ale mają żółte jak byk
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  18. #5678
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    ja wiem ze maja zolte paski, ale nie az tak wyrazne - w kazdym razie moje dziecki orzeklo ze to cos innego, a nie trzmiel

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #5679
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mrowki bez szalu u nas - ale pajaki sobie zazyczyli... w ogole jesli o mrowki chopdzi, to W uwielbia Anthony'ego Ant'a - to tez wyszukiwanki - trzeba znalezc mrowke, albo male pop up'y, szukanie skarbow z mrowka etc. nawet nei wiedzialam, ze jest wiecej czesci (pierwsza mielismy kiedys ze szkoly, spodobala sie wiec nabylam). ale znalazlam kolejna, ku swojemu zdumieniu, w tanim sklepie i teraz W sobie co miesiac wybiera kolejna. wlasnie dzis przyszedl Amazing Anthony Ant - z klapkami. i piosenka, o maszerujacych mrowkach.

    kubutkowa - ja tez mam lekki niedosyt po Rycerzach - zwlaszcza, ze wrocilismy wlasnie do ksiezniczek - i zdecydowanie wole. ale chlopaki palaja miloscia do jednej i drugiej, wiec pewnie bede w kolko czytala...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #5680
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Moje dziecko dzis zabralo do przedszkola Lalę Lolka. Czytalyscie? Jestem zachwycona obrazkami, rymami no i trescia
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •