Strona 231 z 807 PierwszyPierwszy ... 131181221223224225226227228229230231232233234235236237238239241281331731 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,601 do 4,620 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4601
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    bardzo mnie zaciekawiła Draka nieboraka - Soul, daj znać koniecznie jak już ją wymiętosisz.

    a z książek dla półtoraroczniaka... debeściaki Tadzia z tego okresu to:
    Zimowe popołudnie
    Binta, Babo, Lalo i cała seria
    Turlututu Akuku
    cała seria o Kamyczku (do tej pory zresztą)
    seria "Znajdź kaczuszkę/świnkę/coś tam"
    bardzo też lubiliśmy oglądać D.O.M.E.K

  2. #4602
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    OT, ale nie mogłam się powstrzymać



    http://www.nobigdill.com/2011/03/har...ide-story.html

  3. #4603
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Marko cudne pokaze chlopakom jak wroca do domu - mam tylko nadzieje, ze nie kaza sobie wymodzic niczego podobnego

    wlasnie - Soul - Harold i fioletowa kredka tez jest u nas wysoko, wysoko na top liscie (mamy rodzima, wydana przez Medie rodzine i pare angielskich tez, bo chlopaki naprawde lubia).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #4604
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,239

    Domyślnie

    No właśnie Harolda miałam na liście w pierwotnej wersji zamówienia, teraz ustąpił miejsca innym... wyszło mi i tak 11 książek

    szast, dam znać koniecznie - Draka Ekonieboraka zamówiona
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  5. #4605
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,739

    Domyślnie

    Mojemu prawie 3-latkowi bardzo się podoba alfabet Janoscha
    http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksi...sia-i-Tygryska
    kocha tę książkę, wertuje, ogląda, co ważne dorosły ma z tego sporo zabawy, choc niektóre rzeczy trzeba tłumaczyć, ta pozycja zdecydowanie wygrywa z mam oko na litery - tę woli starszak.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  6. #4606
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Mój pierwszy alfabet jest ciekawy, uwielbia oglądac go młodszy, za to 4-latek średnio zainteresowany,
    Kto się schował tez rewelacja dla młodszego, dla starszego za łatwe,
    co do Tygryska starszy też lubi, my katowaliśmy swego czasu taką:
    http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksi...ryskowa-szkola
    młodszy też teraz przegląda Moja pierwsza książka o słowach i potrafi juz dopasować wyraz do obrazka, ale Pajączek nadal lubiany, i Gdzie jest czapeczka- ostatnio wygrzebał ją z półki rozpoznając po obrazku z tyłu okładki
    Zuźka to taki odpowiednik Hani Humorek, raczej dla starszych dzieci
    my z tematów egzystencjalnych przerabiamy ksiażkę
    http://www.eneduerabe.eu/index.php/k...panie-muffinie
    i http://www.smyk.com/czasami,p1063599...i-dla-dzieci-p
    o dziewczynce jeżdzącej na wózku
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  7. #4607
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Oni oboje lubią literowanie, zabawy w wyrazy, literki i zobaczyłam to!


    mamy obie, fajne są

  8. #4608
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    My dla miłośników okienek polecamy Jak to działa:
    http://czytajki.blogspot.com/2012/01...rad-mason.html
    Sama mogłabym taki post jak zalinkowany przeze mnie napisać, na prawdę nie wiem skąd nam humanistom, którzy do wkręcenia żarówki wzywają na pomoc teścia, trafił się syn-inżynier, książkę mamy od Bożego Narodzenia. I czytamy prawie codziennie. Albo czyta ją sobie sam. Jak ja już nie mogę dłużej oglądać/omawiać jak działa np. spłuczka.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  9. #4609
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,239

    Domyślnie

    jul i reszta dziewczyn, obiecane zrzuty "Coś tu się nie zgadza"























    Ta daaam W końcu miałam chwilę
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  10. #4610
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    kupiliśmy córce Elmera i bardzo ta książka spodobała się córce, ma prawie dwa lata, wszystkie książeczki które ma i mają do 16 str. zna na pamieć i ją nudzą, szukam czegoś z dłuższym tekstem i ciekawymi obrazkami, zastanawiam się nad: Cynamon i Trusia, Mela na rowerze, Mama Mu, czy one mają zbliżoną długość tekstu do Elmera? Może coś jeszcze doradzicie?

    szukam też książek z obrazkami w tekście, znacie coś ?


  11. #4611
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Soul, ja nic nie widze...

  12. #4612
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    ja widzę

  13. #4613
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiwi83 Zobacz posta
    kupiliśmy córce Elmera i bardzo ta książka spodobała się córce, ma prawie dwa lata, wszystkie książeczki które ma i mają do 16 str. zna na pamieć i ją nudzą, szukam czegoś z dłuższym tekstem i ciekawymi obrazkami, zastanawiam się nad: Cynamon i Trusia, Mela na rowerze, Mama Mu, czy one mają zbliżoną długość tekstu do Elmera? Może coś jeszcze doradzicie?

    szukam też książek z obrazkami w tekście, znacie coś
    Mela jest chyba krotsza - ale i tak warto, obydwie, bo cudne sa Mama Mu - dluzsza troche chyba, imo powinna sie nadac. Cynamon i Trusia to wierszyki. ja bym w Zakamarki szla - Nusia, Lotta, obrazkowa Pippi, obrazkowe Dzieci z Bullerbyn - wszystkie troche dluzsze - ale z obrazkami, jak beda za dlugie na poczatek to spokojnie mozna opowiadac - a przynajmniej na dluzej beda.

    Jak to dziala mamy po angielsku i ze slownikiem musialam czytac pierwszy raz te wszystkie przekladnie, kola zebate i inne inszosci
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #4614
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,239

    Domyślnie

    Na osłodę i pocieszenie, że test ciążowy wyszedł mi negatywnie, dorzuciłam jednak do zamówienia telefonicznie jeszcze "Felka i Tolę" oraz fioletowego Harolda

    Tylko pani z Arosa powiedziała, że nie dostanę już potwierdzenia domówionych książek na maila, tylko płacę większą kwotę i tyle, przyjdą pocztą. Hmmmm, wolałabym jednak dostać mailem ilość ksiażek i tytuły, bo w razie czego, jak reklamować, gdyby coś było pomieszane lub brak..?

    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  15. #4615
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Soul - wielkie, wielkie dzięki! Jak będę miała dłuższą chwilę to przeklepię żeby sobie wydrukować i wstawić do książki - jeśli by ktoś chciał taką formę (tylko też pewnie w ciągu kilku dni) to dajcie znać, podeślę na pw albo mailem

    w środę byliśmy w biblio, wyszliśmy z 10 książkami... Właściwie z 9 i zapomnianą z domu przedłużylismy - poprzednio mieliśmy tylko jedną kartę i limit 5, w ten sposób jednak było mi łatwiej ogarnąć wszystkie... Muszę z dziećmi ustalić jakiś limit wypożyczaniowy żeby pamiętać ile książek muszę lokalizować przed wizytą w bibliotece... Pożyczyliśmy m.in. Piotrusia Pana, mąż początkowo załamany dywagacjami o pocałunku pani Darling ukrywającym się w kąciku ust i szufladkami w głowie, ale generalnie mi się b. podoba, córce na razie się też podoba, niestety obrazki marne (aczkolwiek nie sama brałam z pułki, a pani dała do wyboru - Przygody... czy Piotruś Pan i... nie pokazując okładki, z jej opisu wywnioskowałam że to kolejne części ), więc się zastanawiam nad kupieniem na własność jakiegoś ładniejszego wydania. Macie jakieś przemyślenia tłumaczeniowe? Oczywiście, klasycznie, stare tłumaczenie Słomczyńskiego (mam jakieś większe zaufanie do tłumaczeń osób typu Słomczyński, Marianowicz etc) tylko z ilustracjami-paskudami.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 28-02-2014 o 16:20
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #4616
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Na osłodę i pocieszenie, że test ciążowy wyszedł mi negatywnie, dorzuciłam jednak do zamówienia telefonicznie jeszcze "Felka i Tolę" oraz fioletowego Harolda

    Tylko pani z Arosa powiedziała, że nie dostanę już potwierdzenia domówionych książek na maila, tylko płacę większą kwotę i tyle, przyjdą pocztą. Hmmmm, wolałabym jednak dostać mailem ilość ksiażek i tytuły, bo w razie czego, jak reklamować, gdyby coś było pomieszane lub brak..?

    Soul, jak wejdziesz w historię zamówień to powinno być normalnie na tym dokumencie faktury, przynajmniej ja tak miałam jak u nich domawiałam

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  17. #4617
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Soul, jak wejdziesz w historię zamówień to powinno być normalnie na tym dokumencie faktury, przynajmniej ja tak miałam jak u nich domawiałam
    tak potwierdzam, właśnie do mnie przyszła zmodyfikowana paczka i mogłam wszystko sprawdzić na bieżąco

  18. #4618
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    mam dziś jeszcze jedno pytanie - czy istnieje jakieś dostępne wydanie baśni gdzie byłaby Piękna i Bestia? Z tego, co szukałam wychodzi mi że trzebaby szukać u Perrault, niestety na razie nie udało mi się namierzyć wizualnie znośnego zbioru ani wydania oddzielnego tak, żeby na pewno w nim była "Piękna i Bestia"... Córka co chwila gdzieś widzi na księżniczkowych obrazkach Bellę i chciałabym żeby wiedziała kto zacz, własnym umiejętnościom opowiadania baśni nie dowierzam; potem pewnie będzie i bajka Disneya, ale wpierw wolałabym klasyczną baśń (której zresztą sama nigdy nie czytałam więc i sama bym chętnie poznała).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #4619
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    mam dziś jeszcze jedno pytanie - czy istnieje jakieś dostępne wydanie baśni gdzie byłaby Piękna i Bestia? Z tego, co szukałam wychodzi mi że trzebaby szukać u Perrault, niestety na razie nie udało mi się namierzyć wizualnie znośnego zbioru ani wydania oddzielnego tak, żeby na pewno w nim była "Piękna i Bestia"... Córka co chwila gdzieś widzi na księżniczkowych obrazkach Bellę i chciałabym żeby wiedziała kto zacz, własnym umiejętnościom opowiadania baśni nie dowierzam; potem pewnie będzie i bajka Disneya, ale wpierw wolałabym klasyczną baśń (której zresztą sama nigdy nie czytałam więc i sama bym chętnie poznała).
    Pop upowa wersja Sabudy jest boska


  20. #4620
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Czytamy ostatnio http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/154...na-maroko.html.

    Polecam, recenzja z Rymsa trafna.Młodszy słucha i nie pyta.Starszy jest zafascynowany.

    zapomniałam dopisać -z biblioteki czytamy najwięcej ksiazek
    Się wysyła z Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •