Strona 792 z 806 PierwszyPierwszy ... 292692742782784785786787788789790791792793794795796797798799800802 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,821 do 15,840 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15821
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Mój prawie 8 latek właśnie zasypia słuchając Ryjówki Przeznaczenia

    edit
    Z biblioteki kiedyś mieliśmy https://babaryba.pl/audiobook-z-teks...-interpretacja
    dziękuję wkładam do koszyka

    Potrzebuję dużo propozycji

    Edit: Jak się wam podobały Pupy, ogonki i kuperki ?

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  2. #15822
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    A może Afryka Kazika? Wątki przyrodnicze też tam są

  3. #15823
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Zaraz zerknę na Afrykę Kazika

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  4. #15824
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 08-04-2020 o 22:05

  5. #15825
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Biorę. Dlaczego... powinno zaciekawić.
    Mamy tą książkę o kosmosie. Jest bardzo ciekawa.

    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  6. #15826
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    Edit: Jak się wam podobały Pupy, ogonki i kuperki ?
    Mój syn bardzo lubił - córka, taka stosowna, trochę się boczyła na nieodpowiedniość sformułowań. Zborowski świetnie czyta.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #15827
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Nam też się " pupy " podobały. Afryka Kazika była przez jakiś czas ulubioną mojej córki.

    Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  8. #15828
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Moja 8 latka skończyła właśnie Piratów oceanu lodowego. Podrzućcie jakieś pomysły, co jej teraz kupić. Aktualnie wygrzebałam z szafy Antykwariat pod błękitnym lustrem. W koszyku mam Charlie i fabryka czekolady i co do tego?

  9. #15829
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    Nam ostatnio bardzo dobrze się czytało Babcochę - ze wszystkich znanych mi książek Justyny Bednarek, ta podobała mi się najbardziej.
    Może Narnię?

    Moi w tym wieku (ja chyba byłam niewiele starsza) weszli w fazę fascynacji mitologią - fajna jest np Inkiowa, córka bardzo lubiła Katarzyny Marciniak; dziś zobaczyłam w sieci taką mitologię słowiańską dla dzieci https://kulturaliberalna.pl/2018/08/...i-kl-dzieciom/ (tylko to nie specjalnie dużo czytania - 80 bardzo bogato ilustrowanych stron), trafiłam też na zachęcającą recenzję tej książki https://www.wydawnictwodwiesiostry.p...skladania.html i jeszcze tej, tylko ona od 9 lat - https://zmalakafka.blogspot.com/2019...niesienie.html (to było na tym samym blogu).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #15830
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    Moja 8 latka skończyła właśnie Piratów oceanu lodowego. Podrzućcie jakieś pomysły, co jej teraz kupić. Aktualnie wygrzebałam z szafy Antykwariat pod błękitnym lustrem. W koszyku mam Charlie i fabryka czekolady i co do tego?
    Hotel Winterhouse.
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  11. #15831
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Babcochę barzdzo polecam-fajna jest. A ten Hotel Winterhouse fajny jest? Mam w koszyku od jakiegoś czasu i sie zastanawiam. Alicji podsuwam Dunię.. Tylko, że jej ciezko idzie to czytanie... Za to uwielbia jak ja jej czytam.. Poł dnia mogłaby słuchać.
    Pooglądam jeszcze te linki od Ciebie Jul. Uwielbiam kupować książki.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  12. #15832

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    Babcochę barzdzo polecam-fajna jest. A ten Hotel Winterhouse fajny jest? Mam w koszyku od jakiegoś czasu i sie zastanawiam. Alicji podsuwam Dunię.. Tylko, że jej ciezko idzie to czytanie... Za to uwielbia jak ja jej czytam.. Poł dnia mogłaby słuchać.
    Pooglądam jeszcze te linki od Ciebie Jul. Uwielbiam kupować książki.

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
    Na te święta wyleczyłam się z robienia dzieciom domowej biblioteczki.
    Kupiłam 4 książki w cenach detalicznych (na co dzień kupuję w cenach hurtowych, różnica jest ogromna), zapłaciłam 140 zł z przesyłką, do dzisiaj wszystkie cztery zostały przeczytane. Córka przeczytała Wojnę makową (700 stron) w dwa wieczory, pozostałe trzy - w jedno popołudnie.
    Chciałam, żeby dzieci miały swoje pięknie dobrane biblioteczki, żeby młody, który dopiero zaczął się rozczytywać miał łatwy na półkach wybór, ale to jest totalnie bez sensu.
    Znacie Chłopiec, kret lis i koń? Cuuudna jest.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  13. #15833
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    Znacie Chłopiec, kret lis i koń? Cuuudna jest.
    Widziałam w necie, ładna tylko ta czcionka mi niepasuje.. Choc jak treść wartosciowa to moze sie skusze, jeszcze "Podwodna wyprawa" tekturki mnie kusi (chyba nie przekręciłam tytułu)
    A dla starszych to jest faje



    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  14. #15834
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Szukam komiksów dla 7 latki. Mądrych i niestrasznych. Coś jak Pikapidula. Polecicie jakąś pozycję?
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  15. #15835
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Gdzie idziesz a może niech czytają z biblioteki a potem raz na jakiś czas wybiorą sobie tę którą bardzo pokochały i chciałyby mieć bo będą do niej wracać?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  16. #15836
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    Uwielbiam kupować książki.
    Oj taak!!

    jul, dziękuję za wzmiankę o mitach słowiańskich, u nas to bardzo lubiany temat, a tej nie znałam
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  17. #15837
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Szukam komiksów dla 7 latki. Mądrych i niestrasznych. Coś jak Pikapidula. Polecicie jakąś pozycję?
    Gabi i Gator

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  18. #15838
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    Gabi i Gator

    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

    Dziękuję!
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  19. #15839
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Soul Zobacz posta
    Oj taak!!

    jul, dziękuję za wzmiankę o mitach słowiańskich, u nas to bardzo lubiany temat, a tej nie znałam
    Właśnie u nas też temat lubiany (od dawna mity greckie, syna interesują słowiańskie i choć to nie komiksy, to podczytuje Drzewo Wierzbickiego i Dary Bogów) i nawet ostatnio szukałam po necie książek dla dzieci w temacie (syn przygotowuje prezentacje na temat), ale dopiero teraz trafiłam, przypadkiem, na tą książkę.

    Franado, nie zmam tego, co linkowałaś, więc nie wiem, czy to w tym stylu, ale myślę że seria o Dziku i Lisku może Wam się spodobać http://oceanbasni.pl/recenzje/malutk...i-wielki-dzik/ (na szybko link do recenzji). Znacie komiksy Samojlika - czytałam tylko 2, ileś przeglądałam, i naj mi się podobał Bartnik Ignat.

    Gdzie-idziesz - ja teraz starszym mało kupuję, zachęcam do korzystania z biblioteki - jak dzieci młodsze, to czytają wielokrotnie to samo, a potem raz i może lecieć dalej. W końcu też sami sobie wybierają, a niekoniecznie moje polecenia, które potem zajmują miejsce na półce - dobrze to rozumiem, bo sama stawałam okoniem wobec tego, co tata mi proponował. Więc na urodziny/Gwiazdkę dostają po książce, która powinna ich ucieszyć i może rozszerzyć im horyzonty czytelnicze (tzn sami mogą nie trafić, a warte z jakichś powodów - np teraz corka przeczytała z przyjemnością Dwoje drzwi, dziewiecioro dzieci o żydowskiej rodzinie w Pl sprzed bodaj 100 lat), ale tak to kupuję klasyki typu Narnia, baśnie/mity, czy inne, do których się wraca, trochę komiksów, bo te też są maglowane po wielokroć. No i trochę "naukowych", przewodników itp.

    Teraz córka wyczytała bibliotecznych Percy Jacksonów (oprócz tego, że za wszystkie tomy, nawet w tanich wysyłkowych, zapłaciłabym majatek, to ile to miejsca na półce...), nie ma dostępu do bibliotek, więc wreszcie jest okazja poznania tych czekających od dawna książek ode mnie.

    Tak na prawdę to trochę mnie dziwi, że biblioteki nie uruchamiają czegoś typu okienko biblioteczne - zamawiasz z domu i odbierasz przez okienko jak w aptece czy coś w tym stylu. Ale rozumiem, że są zamknięte decyzją odgórną, więc nawet nie ma tego typu opcji.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 15-04-2020 o 10:46
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #15840
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 100kropek Zobacz posta
    Widziałam w necie, ładna tylko ta czcionka mi niepasuje.. Choc jak treść wartosciowa to moze sie skusze, jeszcze "Podwodna wyprawa" tekturki mnie kusi (chyba nie przekręciłam tytułu)
    A dla starszych to jest faje



    Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
    Jeżeli chodzi Ci o "Podwodny świat" to teraz jest przedsprzedaż z kodem "EMKA" jest na nią -25%

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •