Strona 70 z 807 PierwszyPierwszy ... 2060626364656667686970717273747576777880120170570 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,381 do 1,400 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1381
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    znalazłam takie coś
    K zachwycona - ja też jej prostotą

    http://www.zielonasowa.pl/ksiazki/ks...ce_bije_mocno/

  2. #1382
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Pluk jest świetny, czytaliśmy już dwa razy!
    Ale to "duża" książka, wymaga od małego czytelnika umiejętności śledzenia wątków i słuchania w odcinkach. Druczek mały i trochę paskudnych literówek, ale kolejne wydanie ma być poprawione - skoro mówicie, że w normalnej sprzedaży już Pluka nie ma, to dobrze! Może doczekamy się niedługo nowego rzutu Pluków!

    W Holandii to "biblia" każdego dziecka i pozycja obowiązkowa!
    z pół roku temu albo więcej, kiedy w księgarniach już nie było, mailowałam do wydawnictwa pytając o poprawione wznowienie, ale nic nie raczyli odpowiedzieć Mam nadzieję, że doczekam nim mi miłośniczka Julków wyrośnie...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #1383
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Jul, w ursynowskich bibliotekach Pluk jest niemal zawsze! My wypożyczaliśmy nówkę sztukę.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  4. #1384
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    po przejrzeniu się podoba, jak już pisałam, ale dałam mężowi do poczytania i powiedział, że nie poleca - ciężko czytać, trudne rymy i mówił coś jeszcze, ale niestety już zapomniałam
    ok dzięki wielkie za opinie ja muszę mieć coś lekkiego póki co dla mojego malucha bo inaczej mi ucieka

  5. #1385
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    wruuu moja roczniaczka nie odpuści jak zobaczy czereśniową lub mam oko na liczby
    a na dobranoc jej nie czytam bo mi zabiera książkę a starszej czytałam to co dla siebie

  6. #1386
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    wruuu moja roczniaczka nie odpuści jak zobaczy czereśniową lub mam oko na liczby
    a na dobranoc jej nie czytam bo mi zabiera książkę a starszej czytałam to co dla siebie
    O widzisz to już wiem na pewno, że zrobię listę chciejstw dla dziadków na dzień dziecka i urodziny młodego a co

  7. #1387
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    http://www.zakamarki.pl/index.php/ni...-albercie.html

    To u nas ostatnio na topie. Dla tych, którzy lubią majsterkować. I których fascynuje skrzynka z narzędziami.
    Mój dwulatek bardzo lubi.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  8. #1388
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    metis - racja! Ostatnio spacerujemy okołodomowo, no to mam nowy cel spacerów Muszę tylko się zorientować gdzie się zapisać.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #1389
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Wszystko jedno - do którejkolwiek Ursynoteki z oddziałem dzieciecym. Dostaniecie kartę ważną we wszystkich filiach!
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  10. #1390
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Ostatnio czytamy "czarnoksiężnika z krainy OZ" i młodzież chce więcej i więcej, także mamy nowy hit

    Cytat Zamieszczone przez lynette Zobacz posta
    Wczoraj przytachałam z biblioteki co następuje:

    Korczakowska "Spotkanie nad morzem" (lektura dla Mikołaja), cena w Empiku 20,49
    Stark "Czy umiesz gwizdać, Joanno?" - 21,99
    Kasdepke "Bodzio i Pulpet" - 24,99
    Lindgren "Ja też chcę mieć rodzeństwo" 21,49
    Lindgren "Karlsson z dachu" 18,99
    Baxter "Przygoda na pirackim statku" 24,48
    Stenberg, Lepp "Billy i tajemniczy kot" 21,49

    Gdybym chciała te wszystkie książki kupić, musiałabym wydać 153,92 zł. A to jest zapas na niecały miesiąc.
    I jak ta przygoda na pirackim statku?? Moje dziecko przeżywa ostatnio okres fascynacji piratami i szukam odpowiedniej literatury...
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  11. #1391
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Gertruda, spróbuj "Burzliwe dzieje pirata Rabarbara" Ali się bardzo podobało, jakoś rok temu czytałysmy. I prawdopodobnie też jest w większości bibliotek

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  12. #1392
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Dziękuję Agnen, rozejrzę się
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  13. #1393
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    dzięki metis

    Gertrudo - myślałam że na "Czarnoksiężnika..." mamy jeszcze czas, ale w takim razie niedługo wyciągamy

    u nas super hitem dla czterolatki okazała się "Lotta z ulicy Awanturników" i "Dzieci z ulicy Awanturników" - ostatnio córka wybrała "Pingwiny pana Poppera", bo nie mogła się zdecydować którą część Lotty wybrać Młodszy zaś na dobranoc ostatnio głównie wybiera Misia i Tygryska Janoscha
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #1394
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Gertrudo - myślałam że na "Czarnoksiężnika..." mamy jeszcze czas, ale w takim razie niedługo wyciągamy
    Ja myślę, że jednak macie jeszcze czas...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  15. #1395
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Ja myślę, że jednak macie jeszcze czas...
    U nas czarnoksiężnik został wyciągnięty z braku innych nowości na półce. Bałam się, że za wcześnie, ale Kajtkowi bardzo przypadł do gustu.

    A na "lottę..." się czaję właśnie.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  16. #1396
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Mój D., prawie 6 lat ostatnio wsiąkł w serię o Biuro Detektywistyczne Mai i Lassego. Od dawna mamy te książki, ale żadne z moich dzieci nie uwielbiało ich. Dotąd. On się wczuwa, próbuje odgadnąć, bardzo uważnie słucha, zadaje pytania. Ma teraz grypę i przeczytaliśmy tak około 10. Super!

    Wypożyczyłam z bibilioteki taką książkę "Dżwieki kolorów" tu recenzja - uwaga recenzji nie czytałam, ale jest sporo zdjęcia zawartości: http://wieczorzksiazka.blogspot.com/...immy-liao.html
    Nie wiem, dla jakich dzieci jest ta książka. Myślę, że 4 klasa mniej więcej, ale mojej Tosi nie poruszyła. Mnie tak. Niesamowita książka - trochę o niewidomej dziewczynce, dla mnie głównie o samotności, o samotności wśród ludzi.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  17. #1397
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    oglądałam "Dźwięki kolorów" i kusiły, ale stwierdziłam, że dla moich tegoż autora bardziej się nada "Księżyc zapomniał" - obrazki u Zorro http://ksiazkiobrazkowe.blogspot.com...-zapomnia.html
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #1398
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Gertruda Piracka swinka jest swietna - bywa w tanich ksiegarniach (o, np.TU za cale 6.50 ).

    Lotta u nas tez uwielbiana - zarowno ta rysunkowa (zwlaszcza o rowerze), jak i "zwykla".

    mysmy wlasnie skonczyli Drobinke Smieszynke Liliany Bardijewskiej i bardzo nam sie podobala. i czekamy na nowego Felka i Tole

    za to mlodszy ma etap gryzoni - krecik Emmeta - po polsku wyszly chyba dwa - jak zlapac ksiezyc i nie ma jak w domu (bywaja czasem na allegro). po angielsku wiecej... i wombat - tez cos jest po polsku - dwie dostepne w merlinie i jeszcze jeden ktorego juz nie ma. obie serie bardzo lubimy (wombata tez jest wiecej)... i stale, bez przerwy krecik, ktoremu ktos narobil na glowe
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #1399
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Gertruda Piracka swinka jest swietna - bywa w tanich ksiegarniach (o, np.TU za cale 6.50 ).
    Natala dzięki. Zapisałam. Muszę teraz się zastanowić co kupić
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  20. #1400
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    uwielbiam biblioteki
    szykałam Julek i Julka ale u nas nie ma, za to właśnie wpadłam na Pluka (tej samej autorki) no i mówicie, że świetna i jest u nas w bibliotece
    z tych które dziś wymieniłyście, sprawdzam i też już kilka mam na liście chyba tzn. na pewno się dziś wybierzemy pożyczyć nowe

    edit. piracka świnka jest u nas i mam ją na liście

    a jeszcze raz napiszę, skoro o piratach mowa to na tej aukcji jest też o piratach i cel szczytny
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •