Strona 267 z 807 PierwszyPierwszy ... 167217257259260261262263264265266267268269270271272273274275277317367767 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,321 do 5,340 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5321
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    i wlasnie znalazlam kolejna nowosc w serii Swiat w obrazkach Mali ogrodnicy. kolejna rzecz do nabycia na juz...
    o, to i ja nabędę.
    a inne ogrodnicze jakie polecasz?

  2. #5322
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    o, to i ja nabędę.
    a inne ogrodnicze jakie polecasz?
    mamy jeszcze Moja szkole ogrodnictwa - fajna (zwlaszcza za takie pieniadze ) takie raczej dosc proste rzeczy - jak wysiac kwiatki, rozsadzic pelargonie, wyhodowac ananasowa rosline z pioropusza etc. ilustrowana (Oluksiejuk pewnie tez).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #5323
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    i wlasnie znalazlam kolejna nowosc w serii Swiat w obrazkach Mali ogrodnicy. kolejna rzecz do nabycia na juz...
    mamy już jakiś czas, całkiem przyjemna - szczerze mówiąc spodziewałam się że będzie gorsza

    a ja się wczoraj powstrzymałam i pierwszy raz od nie pamiętam kiedy nie kupiłam żadnej książki... aż nie wierzę Światowy Dzień Książki bez książki...

  4. #5324
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    gosma - a Moj dom znacie? pare stron wczesniej o nim bylo - dla mnie - i moich dzieci - pozycja genialna, dobra na droge wlasnie - bo tyle roznych roznosci mozna poogladac, poszukac - za kazdym razem cos nowego odkrywaja.

    na droge formatem srednio, ale Mapy Mizelinskich tez moga wciagnac na dluuugo.

    moi na dlugo wsiakaja tez w tekturzaki z okienkami z serii Sprawdzcie sami - mamy kilkanascie chyba juz (ja moim po angielksu kupuje, bo taniej mi wychodzi) i sa genialne wszystkie.

    na pewno jeszcze cos wymysle
    dzięki Mapy przemielone już - młody na nie za mało kumaty. Sprawdźcie sami coś mam - zapomniane, odkopię i dołożę dinozaury
    Przyznaję że nigdy za "mój dom" nie złapałam bo okładka mnie nie skusiła, obejrzałam u Zorro i biorę. Wymyślaj poproszę i z góry dziękuję - jedziemy na początku czerwca.
    Luśka 2008, Szef 2011

  5. #5325
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    mamy już jakiś czas, całkiem przyjemna - szczerze mówiąc spodziewałam się że będzie gorsza

    a ja się wczoraj powstrzymałam i pierwszy raz od nie pamiętam kiedy nie kupiłam żadnej książki... aż nie wierzę Światowy Dzień Książki bez książki...
    to ja nadrobiłam za Ciebie

  6. #5326
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    to ja nadrobiłam za Ciebie
    i ja

  7. #5327
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    tez nie kupilam nic - czekam na pieniadze... beda we wtorek, zamowienie w koszyku gildiowym juz czeka - wstepnie, bo chyba cos wywale i doloze tych ogrodnikow i pande dwoch siostr.

    gosma - a dla starszej - wyszukiwanki w typu Wally'ego? F szuka z lupa, lubia oboje. to na dlugie godziny moze byc spokojnie. po polsku na pewno jest do kupienia o pingwinie, moze cos jeszcze?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #5328
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    wyszukiwanki superrr - właśnie mi dziś lupy dojechały i jest szał na robale hihi. Natala a jakieś gry samochodowe, wyjazdowe?( w sensie nie za duże i bez planszy która by się rozwalała) - mam już story cubes dla nas i starszej, młodemu pewnie stuku puku wezmę bo uwielbia ale w aucie mu tego raczej nie dam tylko na miejscu
    Luśka 2008, Szef 2011

  9. #5329
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,779

    Domyślnie

    miałam tworzyć osobny wątek, ale chyba moje pytanie tu się wpasuje - czy ktoś z Was kojarzy takie audycje z radia (1, 2 lub 3 - nie pamiętam), puszczane koło 19.30 - trwały ok. 30 min. Teraz może też są nadawane, ale nie wiem. W czasach mojego dzieciństwa (lata 80-te) po dobranocce mama mi radio nastawiała i jeszcze można było takiej audycji posłuchać i tam czytali różne książki i opowiadania dla dzieci. Ostatnio udało mi się odnaleźć jedną z takich książek - udało mi się już ją zakupić i nie mogę się doczekać jak będę mieć czas na czytanie, bo nie wiem jak się historia skończyła (chyba przez jakiś czas nie słuchałam i mi końcówka przeleciała, albo po prostu nie pamiętam). Czy kojarzycie jakie to bajki, książki, opowiadania były czytane? Ktoś kojarzy te audycje w ogóle?
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  10. #5330
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Radio dzieciom, ale tytulow po 30 latach nie pamietam

    Sent from my RM-821_eu_poland_324 using Tapatalk
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  11. #5331
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Dziewczyny, a moze skojarzycie taka ksiazke, mialam ja w dziecinstwie w latach 80 i uwielbialam ja, przekopalam piwnice i niestety nie moglam jej juz znalezc To ksiazka o groszkach (takich w lupinkach), kwadratowa, miekka okadka i strony, cienka. Teskt na kazdej stronie jest typu: jesli chcesz dowiedziec sie co jadly groszki na sniadanie idz do stroy 3, a jesli chcesz zeby groszki poszly spac idz do strony 15, itd. Kojarzycie moze tytul?
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  12. #5332
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    "Pożyczalskich" na bank znam z radia

  13. #5333
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    o rany, mialam ja, ale tez nie pamietam...

  14. #5334
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    o rany, mialam ja, ale tez nie pamietam...



    no właśnie z pamięcią u mnie dziś słabo ale widywałam ją często na all

  15. #5335
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Ja też z pytaniem o starą książkę. Czy ktoś z Was pamięta, czy w tym (http://jarmila09.files.wordpress.com...le_okladka.jpg) wydaniu Wesołego przedszkola Kownackiej są jakieś otwierane okienka?
    Kojarzy mi się jakaś właśnie książka z okienkami podobna stylem, rysunkami do Wesołego przedszkola.

  16. #5336
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,273

    Domyślnie

    Ta akurat nie ma okienek na pewno,bo jeszcze gdzieś resztki ksiązki są u starszej w pokoju(niestety tyle dzieci ją wertowało że umarła).
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  17. #5337
    Chustomanka Awatar katsos
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    730

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Dziewczyny, a moze skojarzycie taka ksiazke, mialam ja w dziecinstwie w latach 80 i uwielbialam ja, przekopalam piwnice i niestety nie moglam jej juz znalezc To ksiazka o groszkach (takich w lupinkach), kwadratowa, miekka okadka i strony, cienka. Teskt na kazdej stronie jest typu: jesli chcesz dowiedziec sie co jadly groszki na sniadanie idz do stroy 3, a jesli chcesz zeby groszki poszly spac idz do strony 15, itd. Kojarzycie moze tytul?
    Kojarzymy i mamy.
    "Bajeczka na twoją modłę" Raymond Queneau
    Też pamiętam, że bardzo ją lubiłam w dzieciństwie .
    10 marca 2013

  18. #5338
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,193

    Domyślnie

    Aros pobił rekord W środę około 11 zrobiłam u nich zamówienie, następnego dnia o godz 15.57 dostałam smsa, że paczka już jest w paczkomacie, gotowa do odbioru takiego ekspresa jeszcze nie doświadczyłam


    Oprócz wspomnianych wcześniej Muminków z okienkami, były w paczuszce jeszcze dwie książeczki, "Cztery zwykłe miski" Chmielewskiej (zakochałam się w niej! Ta książka wprawia w zdumienie i niemy zachwyt, odebrała mi słowa po prostu! Bardzo, BARDZO wartościowa i ponadczasowa ) Zdjęć już jej nie wklejam, bo to chyba dość znana książka, a w necie można podjrzeć

    Za to drugą wam pokażę, foty moje z komórki, bo w necie nic nie ma. To sztuka teatralna wydana w formie książeczki dla dzieci, ale formuła jest zachowana - czyli nie ma płynnego tekstu, tylko scenariusz i teksty poszczególnych bohaterów Nietypowa, ciekawa, coś zupełnie innego! I pięęęęęękne ilustracje, choć mogłoby ich być więcej



    ach, kocham takie okienka w okładkach!



    i wnętrze





    Acha, i krótki opis. To sztuka-dramat lekko feministyczny podobno, o podziale ról i równouprawnieniu - Mamalis ma dość garów i podstawiania wszystkiego wszystkim pod nos - i postanawia założyć firmę
    Ciekawa jestem, jak przeczytamy - dam znać
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  19. #5339
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    soul WOW
    może oni stosują już to co Amazon miał wprowadzać - przewidywanie zamówień czad
    a Mamalis wymiata pokusiłaś
    Luśka 2008, Szef 2011

  20. #5340
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    z Chmielewską chyba tak jest ze wszystkimi książkami, że gdy jest w ręku to mowę odbiera i człowiek w zadumę wpada

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •