Strona 731 z 807 PierwszyPierwszy ... 231631681721723724725726727728729730731732733734735736737738739741781 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,601 do 14,620 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Kochane, doradźcie:
    Co położyć pod choinką 5-latkowi, który lubi historie przygodowe lub o takim zabarwieniu (typu Rozbójnik Hotzenplotz, Nela), z wyraźna fabułą/narracją i jest dość bojaźliwy (czarownice, potwory i inne straszności odpadają zatem). Mam wybór pomiędzy:
    8+2 i ciężarówka
    Niesamowite przygody 10 skarpetek
    Urodziny prawie wszystkich
    Babcia na jabłoni
    Zaginiony obraz
    Niezwykle przygody latającej myszy

    Na pewno dostanie najnowszą zbiorczą Basię, ale chciałabym dołożyć jeszcze 2 pozycje.
    Powiem szczerze, że sama z ciekawością przeczytałam "Niesamowite przygody 10 skarpetek" , a jeśli się spodoba Twojemu synowi, jest druga część "Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)"

  2. #14602
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Moją 5-latke 8+2 znudziło, nie skończyłyśmy tego. Ja bym kupiła Zaginiony obraz.

  3. #14603
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Zaginiony obraz jest cudny. Bralabym poki dziec nie za duzy.

  4. #14604
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Kochane, doradźcie:
    Co położyć pod choinką 5-latkowi, który lubi historie przygodowe lub o takim zabarwieniu (typu Rozbójnik Hotzenplotz, Nela), z wyraźna fabułą/narracją i jest dość bojaźliwy (czarownice, potwory i inne straszności odpadają zatem). Mam wybór pomiędzy:
    8+2 i ciężarówka
    Niesamowite przygody 10 skarpetek
    Urodziny prawie wszystkich
    Babcia na jabłoni
    Zaginiony obraz
    Niezwykle przygody latającej myszy

    Na pewno dostanie najnowszą zbiorczą Basię, ale chciałabym dołożyć jeszcze 2 pozycje.
    Nie znam iluś z tych książek - Babci na jabłoni sama nie czytałam, dla mojej ponad ośmiolatki to pierwsza większa książka, którą przeczytała z przyjemnością (u niej lektura szkolna, ale pierwsza przeczytana z zapałem i bez próśb do rodziców o pomoc w czytaniu); średniemu bardzo podobały się Skarpetki i Pięć sprytnych kun też autorstwa Justyny Bednarek.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  5. #14605
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    U nas skarpetki też bardzo lubiane, Starszak często do nich wraca. Latającą mysz kupiłam bardziej dla siebie, jest przecudna, ale syna póki co nie zainteresowała.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  6. #14606
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Ok, skarpetki i Basia juz opakowane. Co jeszcze dorzucić, zaginiony obraz?
    Marta, syn ma w styczniu urodziny wiec okazja sie szybko nadarzy do kolejnych prezentów. Z obrazu raczej nie wyrośnie tak szybko, tam dużo tekstu jest. No i fabuła raczej dla starszych IMO



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #14607
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Ok, skarpetki i Basia juz opakowane. Co jeszcze dorzucić, zaginiony obraz?
    Marta, syn ma w styczniu urodziny wiec okazja sie szybko nadarzy do kolejnych prezentów. Z obrazu raczej nie wyrośnie tak szybko, tam dużo tekstu jest. No i fabuła raczej dla starszych IMO
    Kustafo, a może Rabarbar?

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #14608
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Mamy. To ulubiona książka mojego dzieciństwa, ale niestety młody średnio ja lubi. Może jeszcze się z nią przeprosi, póki co leży na półce.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #14609
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Kupilam dzisiaj W jezynowym grodzie. Jest taka piękna, nie mogłam się oprzeć trochę jak beatrix Potter tylko bardziej

    https://www.znak.com.pl/kartoteka,ks...ynowym-Grodzie
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  10. #14610
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Dziewczyny, a polecicie jakieś fajne, pięknie ilustrowane baśnie takie no tradycyjne, że tak ujmę, Grimmów, Perraulta?
    I jeszcze potrzeba mi historii biblijnych, takich no w miarę prostych
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  11. #14611
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    guesy, a te historie biblijne to na jaki wiek? dla 4-5 latka polecam "z jezusem przez biblię"

    btw - tu masz cały wątek na ten temat http://www.chusty.info/forum/showthr...lko-na-prezent
    Ostatnio edytowane przez kustafa ; 19-12-2017 o 14:54



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #14612
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    guesy, a te historie biblijne to na jaki wiek? dla 4-5 latka polecam "z jezusem przez biblię"

    btw - tu masz cały wątek na ten temat http://www.chusty.info/forum/showthr...lko-na-prezent
    Dzięki. Dla 4-5 latka, szukam takiej, nie za bardzo religijnej
    Że wątek jest to wiem ale nie wiem czy dam radę przekopać się przezeń
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  13. #14613
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Dziewczyny, a polecicie jakieś fajne, pięknie ilustrowane baśnie takie no tradycyjne, że tak ujmę, Grimmów, Perraulta?
    I jeszcze potrzeba mi historii biblijnych, takich no w miarę prostych
    nie wiem czy dostepne jeszcze, zaraz poszukam - Buchmann wydal przerozne, fajnie ilustrowane i ladnie wydane.

    jak znajde to dokleje linki...

    Andersen (uzywany, allegro)
    Grimmowie
    Perrault -allegro

    Media Rodzina tez ma Grimmow
    Ostatnio edytowane przez natala ; 19-12-2017 o 15:23
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #14614
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta
    Kupilam dzisiaj W jezynowym grodzie. Jest taka piękna, nie mogłam się oprzeć trochę jak beatrix Potter tylko bardziej

    https://www.znak.com.pl/kartoteka,ks...ynowym-Grodzie
    Widziałam w Lidlu, mam na liscie w glowie ze chce kupic . Pieknie wydane.

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Dziewczyny, a polecicie jakieś fajne, pięknie ilustrowane baśnie takie no tradycyjne, że tak ujmę, Grimmów, Perraulta?
    I jeszcze potrzeba mi historii biblijnych, takich no w miarę prostych
    Będe wklejac te wersje z oryginalnym tlumaczeniem .

    https://dedalus.pl/Basnie-czyli-opowiesci-z-dawnych-czasow-Charles-Perrault-il--Aleksandra-Kucharska-Cybuch


    te same ilustracje Cybuch ma wydanie Buchmann, ale ten Kaptuek w Martel na okladce urzekl mnie i mam tę wyżej (format a4)


    I pojedynczy Kopciuszek Perrault jest cudny z Meria rodzina


    Grimmy z Media rodziny https://mediarodzina.pl/prod/29/Basnie-braci-Grimm


    A Andersen tez wchodzi w gre? Bajki sa ciut inne, al etyle jest pieknych wydan Andersena, ze tych mam najwiecej.

  15. #14615
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Dzięki natala, marta
    marta, Andersen jest dla mnie tak drewniany, denny i przygnębiający, że tylko wziąć sznur i iść szukać gałęzi do lasu. Nie za bardzo mam ochotę czytać mojemu dziecku o zamarzających, samotnych i głodnych sierotach, jeszcze ma czas na to

    Edit: żeby nie było, w innych baśniach też są straszne rzeczy, pieczenie dzieci na łopacie itp. no ale Andersen wyjątkowo smęci.
    Ostatnio edytowane przez guesy ; 19-12-2017 o 15:37
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  16. #14616
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    a jesli chodzi o biblię to ta z jezusem przez biblię jest świetna dobrym językiem i ciekawie napisana ekstra ma ilustracje
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  17. #14617
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Dzięki natala, marta
    marta, Andersen jest dla mnie tak drewniany, denny i przygnębiający, że tylko wziąć sznur i iść szukać gałęzi do lasu. Nie za bardzo mam ochotę czytać mojemu dziecku o zamarzających, samotnych i głodnych sierotach, jeszcze ma czas na to

    Edit: żeby nie było, w innych baśniach też są straszne rzeczy, pieczenie dzieci na łopacie itp. no ale Andersen wyjątkowo smęci.
    Wiem, dlatego pytam. Ale na przekór jest najwięcej ładnych wydań Baśni właśnie Andersena.

  18. #14618
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    a jesli chodzi o biblię to ta z jezusem przez biblię jest świetna dobrym językiem i ciekawie napisana ekstra ma ilustracje
    ale imho jest wiekszy nacisk na religię, niż na historie biblijne (co bywa wadą jesli chce sie historii biblijnych bardziej jako opowiesci) np historia o Jozefie jest w wersji super okrojonej, ale z podsumowaniem jak zapowiada przyjscie Jezusa (czytalam ostatnio w roznych wersjach w twj i innej dzieciecej Biblii, ale tytulu tamtej nie pamietam i tez nie pamietam czy jest takab. do polecenia). Moge jutro zerknac jesli bede miec wiecej czasu wieczorem w domu.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #14619
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    ale imho jest wiekszy nacisk na religię, niż na historie biblijne (co bywa wadą jesli chce sie historii biblijnych bardziej jako opowiesci) np historia o Jozefie jest w wersji super okrojonej, ale z podsumowaniem jak zapowiada przyjscie Jezusa (czytalam ostatnio w roznych wersjach w twj i innej dzieciecej Biblii, ale tytulu tamtej nie pamietam i tez nie pamietam czy jest takab. do polecenia). Moge jutro zerknac jesli bede miec wiecej czasu wieczorem w domu.
    O tak właśnie, zależy mi na historiach biblijnych jako opowieściach. Znajdę coś takiego???
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  20. #14620
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    O tak właśnie, zależy mi na historiach biblijnych jako opowieściach. Znajdę coś takiego???
    te są bardzo fajne i ładnie wydane. ale kupowałam na prezent komunijny, więc nie wiem, jak z ich dostosowaniem dla 4-5 latka
    https://nk.com.pl/opowiesci-biblijne...l#.WjmKTVSdXVo



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •