Strona 536 z 807 PierwszyPierwszy ... 36436486526528529530531532533534535536537538539540541542543544546586636 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,701 do 10,720 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10701
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alassea Zobacz posta
    Zgadzam się, Animalium jest piękne i marzy mi się taka swojska wersja, z rodzimymi gatunkami
    Słuszny pomysł!

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    No właśnie mnie animalium baaaardzo rozczarowało. Ciesze się ze nie kupiłam ostatecznie w pl. Ale to zdecydowanie kwestia gustu po prostu
    Ale co Cię rozczarowało? Grafika?
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  2. #10702
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Grafika. Treść trochę też, natomiast jak wygląda polskie tłumaczenie to nie wiem, wiec może tu nie ma co komentować. Grafika tekstu oraz jego kompozycja mnie najbardziej rozczarowaly. No i format książki. Tak że 3 razy za wielka. I za ciezka - młody nie był w stanie tym operować.

  3. #10703
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Ale format to nic dziwneg ostatnio - Mapy, Pszczoły, Pod ziemią, pod wodą i jeszcze parę innych...
    Fakt faktem - każdemu podoba się co innego
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  4. #10704
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Mapy rozumiem ze względu na ilość treści. W animalium po prostu wszystko jest powiększone a szczegół nie aż taki by konieczny był taki format. Te gigantyczne litery wyglądają po prostu źle.
    Ale to moja opinia - my czytamy w łóżku lub na kanapie trzymając książki na kolanach młodego - wiec format dla nas z d*
    Bo ona przecież jeszcze większą od map.

    Chociaż tak myślę że jakby była te 3 razy mniejsza to bym kupiła. Bo oryginalna jest.

  5. #10705
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tinuviel Zobacz posta
    Ale fajna czy nie bardzo?
    fajne. znaczy mnie sie pdobala kreska i pomysl, W - calosc. choc imo ze dwa lata za pozno jak dla niego. ale on zakrecony matematycznie jest, wiec mu bardzo nie rpzeszkadzalo, ze dla maluchow - byle cyferki byly

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Szukam inspiracji prezentowych dla córki, niespełna 3-latki, bardzo dobrze rozwiniętej językowo. Zakochana jest szczególnie w historiach, z którymi się identyfikuje, czyli np. Lotta, Basia, Zuzia, ale też wszelkie księżniczki (mniej lub bardziej disneyowskie).
    Ale także szukam książek przyszłościowych, właśnie w stylu Animalium, do których będzie można wielokrotnie wracać.
    Malenkie Krolestwo krolewny Aurelki - niby ma 5+, ale wiem, ze kolezanka czytala wczesniej corce i sie bardzo podobala. Florka - trzy tomy dobrej zabawy; Wesoly Ryjek, Pan Kuleczka; obrazkowe Dzieci z Bullerbyn Zakamarkow - to tak na szybko mi do glowy przychodzi.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #10706
    Chustoholiczka Awatar slonetshko
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    uk
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    A ja się przyszłam wyżalić nieco
    Rozczarowały mnie mocno Dźwięki kolorów. Dzieci też rzuciły w kąt. Nie wiem może za wcześnie? Wczoraj nawet nie udało mi się do końca im przeczytać. Córka tylko przejrzała ilustracje, syn w ogóle przestał słuchać po kilku stronach. Ja dla siebie doczytałam do końca... No ok ilustracje b. fajne, nie mam się do czego przyczepić. Ale jakoś i język mi nie podszedł i imo jeśli to ma być książka dla dzieci to już chyba za duży rodzaj abstrakcji.
    No jestem na nie...

  7. #10707
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Ja dźwięki kolorów juz miałam kupować ale znalazłam na jakimś blogu duża część wnętrza kompletnie książka nie dla nas. Dziwna jest. Warto jednak ja przejrzeć zanim się kupi bo zdecydowanie nie każdemu podejdzie.

  8. #10708
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Mnie też nie podeszły "Dźwięki kolorów",ale zorientowałam się dopiero po zakupie Szkoda,że "Animalium" nie pojawiło się dziesięć lat wcześniej. Byłoby jak znalazł dla mojego młodego zoologa.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  9. #10709
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Ja mam Dżwięki kolorów dla siebie, dzieciom jakoś specjalnie nie proponuję.
    Julka 2001, Zosia 2007

  10. #10710
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,930

    Domyślnie

    A nas Dźwięki kolorów oczarowały! Każdego na inny sposób, ale nie prędko oddaliśmy do biblioteki
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  11. #10711
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Dobra, to kto mi powie, gdzie ukryłam przed M i przed dziećmi zestaw książek m.in. opowieści z parku percy'ego?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  12. #10712
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dobra, to kto mi powie, gdzie ukryłam przed M i przed dziećmi zestaw książek m.in. opowieści z parku percy'ego?


    ja chowam w szafie albo kanapie. pomoglam?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #10713
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta


    ja chowam w szafie albo kanapie. pomoglam?

    ja podobnie
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #10714
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta


    ja chowam w szafie albo kanapie. pomoglam?

    Ja ZAZWYCZAJ też ale tych nie ma.... wsadziłam w inne miejsce i nie mogę znaleźć....

    Mam nadzieję, że znajdę zanim młodszy z nich wyrośnie....
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  15. #10715
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeśli chodzi o ilustrowanego HP to moje panny bardzo lubią i mnie te ilustracje urzekły


    a jeśli chodzi o kryjówki książek to na szafia a prezenty trzymam na widoku, tylko osłonięte, tak by wyglądało "naturalnie" i oczywiście nikomu nie przychodzi do głowy by szukać w miejscach oczywistych
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  16. #10716
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta

    Ja ZAZWYCZAJ też ale tych nie ma.... wsadziłam w inne miejsce i nie mogę znaleźć....

    Mam nadzieję, że znajdę zanim młodszy z nich wyrośnie....
    Nie chcę Cię straszyć, ale przed wyjazdem na miesiąc kupiłam z 10 kg worek chrupek, którymi zostająca w naszym mieszkaniu znajoma miała karmić koty. To było z 7 lat i trzy przeprowadzki temu - chrupki wciąż się nie znalazły
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #10717
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swbarbara Zobacz posta
    Dziewczyny a jeszcze potrzebuje książki kucharskiej dla dziewczynki lat 5. Ale fajnej nie jakieś Puchatki. Taka była daaaawno za moich czasów z niebieskim fartuszkiem w kratkę na okładce albo obrusem. ...hmmm albo coś majacze.
    Polecacie cosik?

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    A może "Wiersze" (chyba taki ma tytul ) Chotomskiej? Proste przepisy napisane wierszem dziś widziałam za 10 zł

    Edit: podtytuł brzmi: " Rymowanki rapowanki, dla niejadka i łasucha, coś dla ucha i dla brzucha"
    Ostatnio edytowane przez nika023 ; 17-11-2015 o 23:28
    Marcysia '13 Janka '18

  18. #10718
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    95

    Domyślnie

    A ma ktoś "pora na potwora" Mizielińskich? Jak się dzieciom podoba? (Moja córa ma fazę na potwory... Fascynuje ją buka i grufallo cudaczysko )

  19. #10719
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juchazla Zobacz posta
    A ma ktoś "pora na potwora" Mizielińskich? Jak się dzieciom podoba? (Moja córa ma fazę na potwory... Fascynuje ją buka i grufallo cudaczysko )
    miałam, zero zainteresowania ze strony dziecka.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #10720
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juchazla Zobacz posta
    A ma ktoś "pora na potwora" Mizielińskich? Jak się dzieciom podoba? (Moja córa ma fazę na potwory... Fascynuje ją buka i grufallo cudaczysko )
    u nas zainteresowanie trwało jakiś kwadrans

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •