Strona 300 z 806 PierwszyPierwszy ... 200250290292293294295296297298299300301302303304305306307308310350400800 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,981 do 6,000 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5981
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    na Cholonku byłam w teatrze, dobre przedstawienie. Czytając to należy jednak wziąć pod uwagę, że przedstawiony tam obraz to najniższa klasa społeczna. Nie każda śląska rodzina tak wyglądała. Niestety na podstawie takich utworów i "Świętej wojny" można sobie wyrobić spaczony obraz Ślązaków jako ludzi ograniczonych intelektualnie i lumpenproletariat. Wielu Ślązaków przedstawianie ich tylko z tej strony boli Oczywiście to nie zarzut do Janoscha, bo on opisywał to, co widział, tylko ogólne sprostowanie. Może jestem przeczulona, ale niestety ja nawet w szkole w renomowanym liceum usłyszałam od nauczycielki, że Ślązacy nadają się tylko do kopalni, a kobiety do sprzątania.
    Ostatnio edytowane przez Araminta ; 20-07-2014 o 14:29 Powód: Literówki

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  2. #5982
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    my dziś zaczęłyśmy "Szkołę kotów" Jin-kyung Kim'a i zaczyna nas wciągać; na razie są 2 tomy z 5ciu

  3. #5983
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Dziewczyny, to ja z innej beczki, moja 1,5-roczna córa jest zakręcona na punkcie psów. Proszę o pomoc, będę wdzięczna za propozycje książek gdzie głównym bohaterem jest oczywiście pies
    Przymierzam się też do Czereśniowej-lato, osoby które mają, napiszcie czy znajdę tam trochę więcej czworonogów niż w Mamoko (te ostatnie mamy).

  4. #5984
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isabel Zobacz posta
    Dziewczyny, to ja z innej beczki, moja 1,5-roczna córa jest zakręcona na punkcie psów. Proszę o pomoc, będę wdzięczna za propozycje książek gdzie głównym bohaterem jest oczywiście pies
    Przymierzam się też do Czereśniowej-lato, osoby które mają, napiszcie czy znajdę tam trochę więcej czworonogów niż w Mamoko (te ostatnie mamy).
    Czeresniowa sprawdze jak chlopaki wstana, ale psy na pewno sa.

    na szybko, potem popatrze jeszcze na polki
    Raz dwa trzy psy - kartonowa
    Marcina Brykczynskiego Trzy psy przyszly - papier

    dla starszych duzo, ale pisze - moze bedzie na kiedys

    Barbara Gawryluk
    Kaktus - w linkowanym tomie wszystkie trzy tomy opoiwadan + audiobook
    Baltic. Pies, ktory plynal na krze - tego jeszcze w reku nie mialam, ale opinie ma dobre
    Dzok. Legenda o psiej wiernosci - a tej nie jestem w stanie przeczytac chlopakom, czekam az sobie sami przeczytaja - Dzoka i jego pania znalam osobiscie z psich spacerow nad Wisla i zaraz zaczynam wyc...

    na pewno wiecej psow znajde w ksiegozbiorze, zwlaszcza takich dla mlodszego czytelnieka, doloze potem...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #5985
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    moja mała psiara kochała namiętnie atlas piesków, mogła oglądać non stop

  6. #5986
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    odebraliśmy przesyłkęz arosa ile piękności!!
    dzieci szczęśliwe, chcą czytać i czytać serce rośnie normalnie!!

  7. #5987
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Isabel, dla starszych dzieci, które lubią psy http://www.ladne-halo.pl/o-psie-ktory-szukal/ .
    Teraz możecie razem przeglądać.

  8. #5988
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,546

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    odebraliśmy przesyłkęz arosa ile piękności!!
    dzieci szczęśliwe, chcą czytać i czytać serce rośnie normalnie!!
    A co w paczce?
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  9. #5989
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isabel Zobacz posta
    Dziewczyny, to ja z innej beczki, moja 1,5-roczna córa jest zakręcona na punkcie psów. Proszę o pomoc, będę wdzięczna za propozycje książek gdzie głównym bohaterem jest oczywiście pies
    Przymierzam się też do Czereśniowej-lato, osoby które mają, napiszcie czy znajdę tam trochę więcej czworonogów niż w Mamoko (te ostatnie mamy).
    W "Lecie na ulicy Czereśniowej" jest dwóch psich bohaterów : Tuptuś i Psikus. Pojawiają się na każdej stronie. Dodatkowo widzę jeszcze trzy pieski na różnych stronach. Jest też kot Feliks i sporo zwierząt w gospodarstwie

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  10. #5990
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za propozycje, na Czereśniową się skuszę, gdyż czaję się na nią od dłuższego czasu. Natala, jeśli coś jeszcze znajdziesz w swoim księgozbiorze to będę wdzięczna za podpowiedzi.
    Spokojnie mogą być to książki nie kartonowe, Laura jest z "tych nieniszczących".
    Dankin-82, że ja też na to nie wpadłam - atlas psów Szkoda, że nie zachował się mój z dzieciństwa, pożyczony na wieczne nieoddanie

  11. #5991
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    odebraliśmy przesyłkęz arosa ile piękności!!
    dzieci szczęśliwe, chcą czytać i czytać serce rośnie normalnie!!
    mamru, szczegóły prosimy

    nasza ostatnia przesyłka zawierała:
    Babcia Rabuś - wygląda obiecująco i zabawnie, ale mam przeczucia, że dla enki (6 lat) za wcześnie, no i to może być super lektura samodzielna tak na moje oko. leży póki co i czeka na czas wolny
    Nela mała reporterka - to jest zdecydowanie wakacyjny hit!!!
    Afryka Kazika - jeszcze nietknięta, ale super nam się zazębiło z Pionierami (w których o Kazimierzu przecież też jest )
    Pionierów z biblioteki po kawałeczku smakujemy - wszystkim (czyli nam rodzicom też ) bardzo się podobają.

    a tak na marginesie, czy wciągnęłyście się w edukacyjną językową grę Państwa Mizielińskich, czyli babadum? ja bardzo - tyle obrazków ach ach
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  12. #5992
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Isabel - mam dwa stosiki polski i angielski - jak nie padne z potforami to wrzuce w watek tematyczny dzis. jak sie nie uda to jutro...

    na razie po polsku http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post2792800 - wiecej niz myslalam

    Wilkonia malej kup, naprawde warto
    Ostatnio edytowane przez natala ; 24-07-2014 o 04:36
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #5993
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    dziewczyny chcę zrobić jakieś zakupy w arosie. cos dla 5 latka i coś dla 2,5 latka. Fajnie by było dla 5 latka też coś mocno obrazkowego, takiego żeby w aucie w podróży się zajął oglądaniem szczegółów, on lubi bardzo. W sumie to nie mamy wielu książek, ostatnio odkrylismy ciocię Jadzię, małpeczki z półeczki, piaskowego wilka. Więc cos innego
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  14. #5994
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    w paczce książki


    Monia starsze moje teraz ciągle Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, seria Gdybym... nie pomyliła psów, itd. Mlodsze kochają Basię, Elmera, Muminki z okienkami zabawa w chowanego i Mamę Mu koniecznie- te książki zawsze powodują salwy śmiechu

  15. #5995
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Mamru - Nesbitt właśnie czytamy, idzie ale w kawałkach, a teraz spadło chwilowo bo nowa Kronika Archeo jest

    Monika - Elmery jak najbarzdiej. te mrówki (zobacz na fotę mamru), sa też pająki.

    no i Mama Mu, o tak


    Moi średni kochają też Sam i Julia - tam sa krócoitkie historie, ale mnóstwo detali, dzieciaki moje kontemplują regularnie
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  16. #5996
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Magdo
    a na fotkę nie załapał się "wielki piknik" dużo bardziej mi się podoba niz np Czereśniowa.

  17. #5997
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,955

    Domyślnie

    Ta fota to zbiorcza, bo tak to książka ma a4 i dzieje się w różnych pomieszczeniach .
    Ach, książki to u nas temat rzeka, jeszcze dziś lecimy do biblio coś dobrać na wyjazd.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  18. #5998
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    w paczce książki

    Monia starsze moje teraz ciągle Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, seria Gdybym... nie pomyliła psów, itd. Mlodsze kochają Basię, Elmera, Muminki z okienkami zabawa w chowanego i Mamę Mu koniecznie- te książki zawsze powodują salwy śmiechu
    ależ apetyczny stosik
    czekam z Wdmarkiem&Willisem na samodzielną lekturę - są w naszej biblio
    gdybym nie pomyliła - też jest w biblio jakoś nie wpadło nam w oko do tej pory
    Urzekającą idę guglać, bo nie wiem co to
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  19. #5999
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Urzekająca jest dla mnie
    Gdybym nie zrobiła z taty astronauty leżała u nas na półce pół roku, kilka dni temu zaczęłam czytac dzieciom na dobranoc. ileż smiechu i to ciągłe mamo jeszcze jeden rozdział plis no i wpadliśmy. Dlattego decyzja o tym by mieć pozostałe była natychmiastowa.
    Piaskowy wilk u nas ostatnio wyleguje się na półce -chyba dzieci mają chwilowy przesyt

  20. #6000
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Urzekająca jest dla mnie
    właśnie sprawdziłam. mnie nie urzekły opisy
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •