Strona 253 z 807 PierwszyPierwszy ... 153203243245246247248249250251252253254255256257258259260261263303353753 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,041 do 5,060 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5041

    Domyślnie

    Ja uwielbiałam Braci Lwie Serce, ale są faktycznie okrutnie smutni...

    ola23, jeśli chodzi o Misia Paddingtona, to też go bardzo lubiłam Kupiłam teraz w Znaku na promocji kilka książek - mają dwa różne wydania, jedno bardziej obrazkowe, drugie ma więcej tekstu. Ale odkładam w sumie na później, jak już M zacznie chcieć, żeby mu czytać (na razie książeczki ogląda ).

  2. #5042
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jakis czas temu pamietam dyskutowalysmy o Atlasie wysp odleglych wyd. Dwie Siostry (na sucho dyskutowalysmy, po zobaczeniu dwoch stron podgladu ). Tu ciekawy komentarz do ksiazki - jednak wychodzi, ze dla doroslych...
    Kupiłam jakiś czas temu, ale dla nas-rodziców-dorosłych nie mogłam się oprzeć, bo pięknie wydana.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  3. #5043
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    116

    Domyślnie

    Ja kupiłam mężowi na urodziny. Szybko tylko przejrzałam i jestem zaintrygowana. Juz nie mogę się doczekać, kiedy ją dostanie. W ogóle idę przeglądać pudło z arosa, bo dziś dotarło, dzieci śpią, więc hulaj dusza

    *z telefonu pisane*

  4. #5044
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Nie polecam
    Przyznam, że pierwszy raz mi się zdarzyło w ogóle nie pokazać dziecku książki i pierwszy raz przeczytałam zanim czytałam z nią....jakoś nigdy nie wydawało mi się to konieczne. No i pierwszy raz będę zwracać

    zwiedziona opisem, że zabawne losy dziewczynki, która ma pięć lat i ma iść do zerówki w szkole.....pasowało mi do nas jak ulał.Książka ma już więcej tekstu, ilustracje czarno-białe - dokładnie taka, po które coraz częściej sięgamy.
    Wg mnie, może komuś przypadła do gustu, kiepsko napisana, na każdej stronie przynajmniej jeden raz coś jest głupie, głupie ogrodzenie, głupie wakacje....może ja dziwna jestem ale moje dziecko tak nie mówi, jeszcze na obiad "durne kluski"...to durne też często. Poza tym Ula spotyka Mikołaja 13-letniego kuzyna swoich kolegów, który ich brutalnie uświadamia, że w szkole są WREDNI nauczyciele, dyrektor, do którego wzywają do gabinetu a starsi koledzy, takie pędraki jak Ula, rozdeptują butem. Wszystko okraszone odpowiednimi ilustracjami. Oczywiście wszystko się w miarę dobrze kończy i wyjaśnia, że jednak to nie tak ale dziewczynka przez większą część książki boi się szkoły. Jeśli to miało być zabawne już widzę moją Luśkę przewrażliwoną jak tego słucha ze łzami w oczach. Jak dla mnie to ta książki nabija się z dziecięcych emocji, może przesadzam, jeśli tak to mnie naprostujcie. Kolejne części były polecane na lubimy czytać, nie kupiłam jej "z kapelusza" tylko mnie opisy zaciekawiły i taki zonk.
    jak mi się uda to wam wrzucę fotki z tych ilustracji bo do księgarni oddaję ją w poniedziałek.

    edit: tytuł i autor
    Ula i urwisy. Dzieciństwo jest super
    Katarzyna Majgier
    Ostatnio edytowane przez gosma ; 04-04-2014 o 08:24
    Luśka 2008, Szef 2011

  5. #5045
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    hmmm a co w paczce ?
    Już spieszę donieść, bo dopiero wczoraj odebrałam Dwa razy Atlas Mizielińskich, Filomena. Najpiękniejszy rysunek, Filomena. Bajka na dobranoc, Myszka Precelka nie umie się dzielić, Paddington zwiedza miasto.
    Miał być sam Atlas, bo tani
    Obiecałam sobie, że co miesiąc coś zamówię, ale nie ma sensu zamawianie po jednej książce, więc jak zamawiam to hurtem Czas więcej szyć, by mieć na przyjemności!
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  6. #5046
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    wysłałam pw i sorki za post pod postem
    Ostatnio edytowane przez letka ; 04-04-2014 o 11:10
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  7. #5047
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    amazon niestety przestaje wysylac za darmo do Pl, cytuje maila, ktorego wlasnie dostalam
    As you've previously had orders delivered to Poland, we wanted to let you know that our delivery options to Poland are changing. From April 3, 2014, FREE Super Saver Delivery will no longer be available. You'll have the option of Standard or Priority Delivery for orders being delivered to Poland.
    dobrze, ze jest jeszcze book depository...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #5048
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    obawialam sie, ze to kiedys nastapi, ale liczylam ze dopiero z wejsciem amazona na nasz rynek i jednak z nieco wczesniejszym uprzedzeniem...

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #5049
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    No właśnie wczoraj czytałam o amazonie
    Książki to nic, bo ostatnio faktycznie częściej w bookdepository niż na amazonie kupowałam - nie musiałam zbierać tych 25 funtów. Ale gdzie ja będę kupować puzzle: Ravensburgery na brytyjski rynek wypuszczane i Wasgije?

  10. #5050
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie



    premiera 23 kwietnia!!

    (wiadomosc znalazlam TU)



    premiera 12 maja

    (i TU)

    na obydwie juz sie nie moge doczekac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #5051
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Pamelo nie znam- jakoś nie trafiłam a Bobry już dodaję do półeczki zakupowej
    uwielbiam Butenkę i zaraziłam maluchy. Strona z "Wędzonego morza" kiedy Gapiszon zamienia się w słuch doprowadza nas do śmiechowych łez piękne

    nasza ostatnia zdobycz targowa nie żebym się chwaliła...no może
    Luśka 2008, Szef 2011

  12. #5052
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,629

    Domyślnie

    POMELO!!!!!!!!!!
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  13. #5053
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    wróciłam z Zakamarkowej wyprzedaży zimno na dworze, ale ilość dobrej literatury i doborowe towarzystwo skutecznie rozgrzewały i tylko z portfela powiało chłodem choć może to i lepiej, że nie miałam więcej pieniędzy ale za to miałam resztkę rozsądku na Zakamarki 50% a na inne wydawnictwa 40% rabatu z niezakamarkowych kupiłam to: http://sedina.osdw.pl/ksiazka/Boldiz...,59923302894KS - w stylu "Kiedyś" a niektóre zakamarkowe rozchodziły się jak ciepłe bułeczki

    jul, speszaly for ju: "Rycerze i smoki" mają być 28.04

    edit: tych, którzy napisali w wątku, że coś by chcieli serdecznie przepraszam, a letka, która przytomnie napisała pw i do której akurat miałam kom. niech czeka na paczkę
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  14. #5054
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,203

    Domyślnie

    martaj, a co wzięłaś sobie z Zakamarków? Czuć między słowami, że fajnie było tam i że atmosfera dopisywała

    A my zachwyceni jesteśmy Felkiem i Tolą!

    Klimat, prostota, poruszane tematy, no samo życie i tak sprytnie przedstawione, okrojone do samego sedna... No zakochałam się. Szkoda tylko, że tak szybciorem nam to czytanie poszło, raz dwa. Dlatego... sprzedałam leżącą od dawna w szafie torebkę, nietrafiony nowy portfel, i niniejszym domówiłam drugi i trzeci tom Felkowo-Tolowych przygód
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  15. #5055
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    niewiele Soul, bo bida z kasą... Wzięłam "Mamę Mu na rowerze i inne historie", "Cynamona i Trusię" ("Wierszyki na okrągły rok" i "Wierszyki o złości i radości"), "Księżniczki i smoki" i "Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk", odpuściłam już Lottę i inne Lindgren... Ale najbardziej zachwycały mnie książki innych wydawnictw (nazw i tytułów nie pomnę niestety...) - książki pięknie ilustrowane i pięknie wydane

    edit: przy następnej wyprzedaży zrobimy zamówienie zbiorowe
    Ostatnio edytowane przez martaj ; 05-04-2014 o 14:48
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  16. #5056
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    alez fajny ten watek
    Marta, super, ze bylas na wyprzedazy

    gosma
    , coz to za dziwna ksiazka..

    U nas obowiazkowe czytanie przed snem, czasem wytrzyma poltora godziny! A wszystkie ksiazeczki nam sie znudzily, trza nowe nabyc...nabralam ksiazek do koszyka arosa, teraz musze polowe wywalic Wymyslilam ze dowiem sie w bibliotece (bedziemy w polsce przez lato) ktore pozycje maja i kupie tylko te pozostale
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  17. #5057
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    a letka, która przytomnie napisała pw i do której akurat miałam kom. niech czeka na paczkę
    Czy ja już mówiłam że aj lof ju??? A me dziecię jeszcze bardziej?
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  18. #5058
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  19. #5059
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    o tej książce było tutaj już nie raz

  20. #5060
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    Czy ja już mówiłam że aj lof ju??? A me dziecię jeszcze bardziej?
    jeszcze nie wyznawałaś ale z tym to lepiej poczekaj aż Ci kwotę do zapłacenia podeślę
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •