Strona 289 z 807 PierwszyPierwszy ... 189239279281282283284285286287288289290291292293294295296297299339389789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,761 do 5,780 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5761
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    dziewczyny znacie książki Wajraka? Od której zacząć?
    kompletny laik leśny prosi
    podobno dla dzieci najlepsza To zwierze mnie bierze - wyczytalam gdzies (na gazetowym??). tego akurat nie mamy. mamy Kune - ale to na razie bardziej dla mnie i Przewodniki prawdziwych tropicieli (w linku akurat o lecie, jest jeden na kazda pore roku). fajne, wlasnie wyjelam z szafy - ciekawe jak sie chlopakom spodoba - jak wroca to dam znac. ja bym im dala 6+, ale moze jak poczytamy i poogladamy z mlodymi to sie i kategoria zmieni, zobaczymy...

    a niedawno wznowili Zwierzaki Wajraka z nowymi ilustracjami - jakos sie musze do nich przymierzyc, ale za troche, jak chciejstwa 'na dzis' zaspokoimy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #5762
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    kompletuje zamówienie z arosa i podobaja mi sie ksiązki Lompa (Auta i Na budowie), ale podejrzałam środek i mam wątpliowsci, no bo tam tyle maszyn czy samochodów, których nazw nie znam, a wiem że chłopaki beda pytać, jak Wasze dzieci czytają te książki czy tylko oglądają?
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  3. #5763
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    natalo - bardziej by mi pasowalo zeby go nazwala dzikim stworem, zeby jak w oryginale jako dziki stwor poplynal do dzikich stworow. Synkowi zadne nuuanse nie przeszkadzaja, uwielbia. Ostatnio szwagier spotkal w ksiegarni i natychmiastowo kupil - mial w dziecinstwie z UK i wspomina jako ukochana ksiazke.

    <pisane z telefonu>
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #5764
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    kompletuje zamówienie z arosa i podobaja mi sie ksiązki Lompa (Auta i Na budowie), ale podejrzałam środek i mam wątpliowsci, no bo tam tyle maszyn czy samochodów, których nazw nie znam, a wiem że chłopaki beda pytać, jak Wasze dzieci czytają te książki czy tylko oglądają?
    my po prostu oglądamy - co znamy to nazywamy, czego nie znamy jest po prostu autem

    moja książka o koparkach i innych nazywa się po prostu Na budowie. Książka z okienkami.

    A dla miłośników maszyn polecam jeszcze Sprawdźcie sami... Jak to działa. Książka z okienkami.

  5. #5765
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    my po prostu oglądamy - co znamy to nazywamy, czego nie znamy jest po prostu autem

    moja książka o koparkach i innych nazywa się po prostu Na budowie. Książka z okienkami.

    A dla miłośników maszyn polecam jeszcze Sprawdźcie sami... Jak to działa. Książka z okienkami.
    Kasiu dziekuję za odpowiedź, a ta ostatnia propozycja super, chyba znowu popłynę....
    fajne sa te wszystkie ksiazki do oglądania,ale ja nie mam pamięci do nazw i imion, dlatego spodobała mi się W przedszkolu, bo tam oprócz obrazków na tej samej stronie jest też krótki opis, niby wymyślamy różne historie, ale jakoś lepiej mi to wychodzi na podstawie szwedzkich ksiażek, bo tam dużo mniej szczegółow w obrazkach
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  6. #5766
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Kupiłam dziś dla forumki "Kto kogo zjada" Patrzyli się na mnie jak na idiotkę jak się śmiałam przy kasie przeglądając książkę
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  7. #5767
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Pokazywała też "Królestwo dziewczynki", której premiera polska chyba jutro, przepiękna i mega kobieca, ale póki co moje dziewczyny za małe na to.
    Po Waszych, Twoich i Kammikowych, achach zakupiłam - dla ośmiolatki. Jestem oszołomiona urodą i przekazem tej książki. Mam kilka malych i dużych kobiet do obdarowania, więc szykuje mi się następny seryjny zakup.

  8. #5768
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie

    Podpowiedzcie proszę jakie pozycje będą dla 8 latniego chłopca na tyle zabawne i mądre jak seria o Tsatsikim? Przeczytaliśmy na razie "Tsatsiki i mamuśka", chłopcy chichrali się wielokrotnie, a dla mnie genialny opis zabawy na golasa był rozbrajający


  9. #5769
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Na forum gazetowym jest podział na wiek i polecane tytuły Ale może rzeczywiście dałoby radę zrobić jakiś wątek TOP 10 dla danego wieku, bo wiele pytań co kilka stron się powtarza.
    Oj, tak... Taki Top10 (albo nawet Top20) byłby bardzo pomocny.

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    "Tyranozaur i traktorzystki" - wspominałam już o niej. Zachwyt trwa. To jest książka, które odświeża moje dziecinne wspomnienie samego aktu czytania, zatopienia się w świecie, zaplątania między obrazami, które idą za literami. Tadzio chce żeby historyjkę o dwóch dziewczynkach czytać mu kilka razy z rzędu, ja nie protestuję. Jesteśmy zassani.

    Myślę, że to jedna z najznakomitszych książek jakie wyszły ostatnimi czasami w Polsce. Wyciągnęłam też na tę okazji "Wiadukt" z szafy, jest przyjemnie, ale to nie to samo. Fajnie wiedzieć, że ta autorka dopiero się rozkręca
    "Tyranozaur i Traktorzystki" zamówiłam i już nie mogę się doczekać. Tak przy okazji to dziękuję natala za szybką odpowiedź na temat tej książki, bardzo mi pomogłaś A cytowany post zachęca jeszcze bardziej do przeczytania...
    Jestem zachwycona fragmentami, które udało mi się przeczytać w internecie. I w ogóle pomysłem. "O wiadukcie..." podobało mi się... nawet bardzo, ale wydaje mi się, że ta książka spodoba mi się jeszcze bardziej... i dzieciom myślę, że też się spodoba przynajmniej starszemu.

    A nie wie ktoś może czy będzie kiedyś jakaś nowa "Mama Mu"? Widziałam po niemiecku dwie, których po polsku nie ma. Świąteczna "Mama Muh feiert Weihnachten" i o zjeżdżalni "Mama Muh will rutschen". Zamierzam kupić jak tam pojadę i przetłumaczyć dzieciom, ale wolałabym jednak przetłumaczone
    Nie potrafię też znaleźć żadnej informacji ile tych książek jest w oryginale, a ciekawa jestem bardzo. Syn uwielbia, a ja tez ją jakoś polubiłam.
    2009 2012

  10. #5770
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Tylko z takim podziałem na wiek, to różnie bywa, bo część książek jest dość uniwersalna, sporo też zależy od konkretnego dziecka (z tego co widzę dzieci szybciej zaznajamiane z książkami w ogóle szybciej "łapią" poważniejsze książki). Taki wątek chyba też musiałby być "zamknięty", tzn. w tym moglibyśmy dyskutować o nowościach i o tym co warto w nim dopisać, a właśnie w osobnym wątku byłaby sama lista z jakimś podziałem wiekowym. Inaczej to by się ciut wątki dublowały, bo przecież przynajmniej 1/3 postów w tym wątku jest właśnie o polecanych książkach dla danego wieku.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  11. #5771
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Podział książek ze względu na wiek był już kilka razy - nie ma sensu zakładać wątku, bo w sieci jest kilka miejsc, gdzie jest to już opisane
    np tutaj http://ryms.pl/ksiazka/1/Ksi%C4%85%C...-0-3-lata.html
    i tutaj http://www.calapolskaczytadzieciom.p...20Lista(2).pdf

  12. #5772
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Tylko z takim podziałem na wiek, to różnie bywa, bo część książek jest dość uniwersalna, sporo też zależy od konkretnego dziecka (z tego co widzę dzieci szybciej zaznajamiane z książkami w ogóle szybciej "łapią" poważniejsze książki). Taki wątek chyba też musiałby być "zamknięty", tzn. w tym moglibyśmy dyskutować o nowościach i o tym co warto w nim dopisać, a właśnie w osobnym wątku byłaby sama lista z jakimś podziałem wiekowym. Inaczej to by się ciut wątki dublowały, bo przecież przynajmniej 1/3 postów w tym wątku jest właśnie o polecanych książkach dla danego wieku.
    ja mam zawsze problem z polecaniem na wiek - bo W spokojnie slucha z nami teraz Sventona i Joachima Lisa - i lapie o co chodzi edit: jak zwykle Kasia byla szybsza

    Gundi - nad Mama Mu tez sie zastanawiam - o zjezdzalni widzialam po angielsku, ale miala ceny kosmiczne czemus i nie wzielam (na amazonie widzialam). mamy bajke animowana i tam jest sporo jeszcze rzeczy, ktorych po polsku nie bylo - o Swietach m.in. wiec tez mam nadzieje, ze jeszcze cos bedzie - z tych bardziej ilustrowanych ksiazeczek dla mlodszych. szybko bedzie, zanim mi dzieci wyrosna... (choc, z drugiej strony - najwyzej kupie sobie )

    jul - w sumie racja

    comega - bardziej dorosla seria o wikingu Tappim moze - przygody z Szepczacego Lasu, o Szumiacych Morzach i Mruczacych Gorach (tej ostatnej jeszcze nie czytalismy). albo cos z serii Mistrzow ilustracji Dwoch Siostr - Sventon, Joachim Lis? Rozbojnik Hotzenplotz jesli nie znacie koniecznie! i inne ksiazki Preusslera tez. choc jesli Wy wlasnie po Tzatzikim to nie wiem czy nie za dziecinnie celuje - ja Tzatzikiego odlozylam na razie - mnie sie podobal, ale dla F to jeszcze na wyrost troche...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #5773
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    Podział książek ze względu na wiek był już kilka razy - nie ma sensu zakładać wątku, bo w sieci jest kilka miejsc, gdzie jest to już opisane
    i tutaj http://www.calapolskaczytadzieciom.p...20Lista(2).pdf
    właśnie ten podział ostatnio czytałam w szkole i zrobiłam takie oczy
    wydawało mi się, że mój 3 latek lubi książki i dużo mu czytamy ale dużo z tego przedziały 0-4 lata nie jest w stanie wysłuchać!
    wczoraj czytałam w klasie mojego syna właśnie w ramach akcji, to widać, którym dzieciom rodzice w domu czytają!!!
    ktoś kto tworzył tę liste, to albo ma wyjątkowo osłuchane/oczytane dzieci albo czytał książki bez dzieci
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #5774
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    właśnie ten podział ostatnio czytałam w szkole i zrobiłam takie oczy
    wydawało mi się, że mój 3 latek lubi książki i dużo mu czytamy ale dużo z tego przedziały 0-4 lata nie jest w stanie wysłuchać!
    wczoraj czytałam w klasie mojego syna właśnie w ramach akcji, to widać, którym dzieciom rodzice w domu czytają!!!
    ktoś kto tworzył tę liste, to albo ma wyjątkowo osłuchane/oczytane dzieci albo czytał książki bez dzieci
    każdy ma swoją listę
    ja widzę po moich dzieciach już, że to, co pasowało Grzesiowi w wieku dwóch lat nie koniecznie pasuje Agacie teraz - czyli jak zwykle, dzieci są różne, na wszystko trzeba brać poprawkę listy są jakimś tam punktem wyjścia

  15. #5775
    Chustomanka Awatar comega
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    759

    Domyślnie

    natala - dzięki za podpowiedzi

    W Arosie mają teraz info, że do 8.06 34% rabatu, to zwykle mają mniej? Warto teraz kupować?

  16. #5776
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez comega Zobacz posta
    natala - dzięki za podpowiedzi

    W Arosie mają teraz info, że do 8.06 34% rabatu, to zwykle mają mniej? Warto teraz kupować?
    Aros i Bonito zamiennie mają rabaty w granicach 31-34%, więc jeśli szczególnie Ci się nie spieszy, to można poczekać - pewnie za 3-4 tyg. Bonito z jakiejś okazji będzie miało promocje
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  17. #5777
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    A my sie zasmiewamy z ''10 balwankow'' Chotomskiej
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  18. #5778
    Chustofanka Awatar Serfen
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Szamotuły, wielkopolska
    Posty
    452

    Domyślnie

    Skończyliśmy Wiersze z Szuflady polecamy

  19. #5779
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Przypadkiem natknęłam się na wywiad, w którym pisze, że w tym roku ma być kolejna Mama Mu (i inne książki). Tu link: http://www.szwecjadzisiaj.pl/przy-do...orosly-wywiad/ Zaraz pod filmikiem jest pytanie o nowości.
    2009 2012

  20. #5780
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    dziś w szmateksie zakupiłam za całe 50gr ksiazkę Richarda Scarrego o taką
    http://www.tradera.com/item/341215/2...ry--har-ar-jag

    niby treści mało i juz pare razy przejrzana ale fajnie było by wiedzieć co tam po polsku prawia, ma ktos taką ksiażeczkę i poratuje tekstem, a wogóle są polskie wydania?
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •