Strona 272 z 806 PierwszyPierwszy ... 172222262264265266267268269270271272273274275276277278279280282322372772 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,421 do 5,440 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5421

    Domyślnie

    My sie w tym tygodniu Tulletujemy. Zamowilam w bonito Nacisnij mnie, Kolory i Turlututu, mam nadzieje na sporo smiechu i zabawy
    Córa '12 Synuś '14

  2. #5422
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Zapytam i tu!
    Zna ktoras z was moze cos na temat historii Polski? Same brzydactwa wyskakuja w guglu.

  3. #5423
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,250

    Domyślnie

    kubutkowa tu jest recenzja poradnika małego patrioty http://maluszkoweinspiracje.blogspot...riotyzmie.html
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  4. #5424
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Byliśmy dziś w bibliotece i wróciliśmy min z Ciekawe co myśli o tym królowa. Całej jeszcze nie czytaliśmy, rzuciłam tylko wzrokiem ale całkiem fajna jest.

  5. #5425
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Kubutko, a to ma być dla chłopczyka Twego?

    oblukaj te (nie znam ich, jeno wyskoczyły mi w wyszukiwarce), choć one pewnie dla starszych dzieci:

    o Powstaniu Warszawskim: http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1612/index.html oraz http://lubimyczytac.pl/ksiazka/160472/halicz

    "Pamiętnik Blumki" jako punkt wyjścia do rozmowy o II WOjnie Światowej. "Dym" mi się jeszcze wyświetla w głowie.

    tu o Solidarności, ale też dla starszaków: http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/342/index.html

  6. #5426
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Dym w zyciu! to jest obrazkowa ksiazka absolutnie dla doroslych. w swoim spisie dalam 15+, ale to i tak dla niektorych starszych dzieci moze byc za wczesnie. nie wiem czemu Tako to wydalo w dzieciecej serii szczerze mowiac... to Juz 'Pamietnik Blumki' bardziej, ale na moje wrazliwe dziecie starsze jeszcze czeka w szafie.

    o II wojnie jest cala seria, ta wydawana przez Literature, czesc we wspolpracy z Muzeum Powstania - Wojny doroslych - historie dzieci. linkowany przez szast 'Moj tato szczesciarz' tez sie w ten nurt ksiazek wpisuje. ale to wszystko zdecydowanie dla starszego dziecka - chyba, ze na wyrost (u nas cala seria czeka w szafie). Halicz chyba dla jeszcze starszego czytelnika.

    znalazlam jeszcze Malego Powstanca, o ktorym wspomniane jest w opisie Halicza (TU cos wiecej)

    Legendy polskie Chotomskiej sa niezle, jakby chciec zaczynac od poczatku. a potem to sama chetnie przeczytam co - bo wychodzi z tego, ze mamy legendy, dlugo, dlugo nic i wojne. a nie, przepraszam, znalazlam i Bitwe pod grunwaldem - ale tez pisza, ze 10+
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #5427
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Blumki akurat nie mamy. Z tematyki wojennej posiadamy "Jagusie i Kruczka" i "Pamietnik pluszowego misia". Tak sobie lezaly i lezaly i Ant po nie siegnal ostatnio. A przy okazji mojej nauki historii do egzaminu, przysiada sie do mnie, oglada moje ksiazki, miedzy innymi podreczniki dla dzieci , i widze ze jest zainteresowany, chce zebym mu opowiadala. Wobec tego pomyslalam, ze moze warto by tak o Mieszku I pogadac, a nie tylko o Wikingach i Sagach.

    A przyszlosciowo i tak zalezy mi zeby znal historie swojego kraju, oczywiste.

  8. #5428
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Dym w zyciu!
    myślisz, że dla piętnastolatków faktycznie? muszę jeszcze raz obejrzeć (oglądałam w księgarni kiedyś) - dokładnie, jakoś mi się umocowało w głowie, że hipotetyczny 12-latek już by to uniósł.
    ale z książek takich ogólnospołecznych, niezależnie od Twoje Kubutku potrzeby, cały czas chodzi za mną taka książka - rycina właściwie, składana w harmonijkę, o wielkich migracjach/niewolnictwie (??). znacie to? polecacie?

    jeszcze autorka Blumki zrobiła świetną książkę o historii Torunia, w której jak w soczewce skupiają się różne kwestie zw. z rozwojem państwowości.

    EDIT: jeszcze wydaje mi się, że "Paskudki słowiańskie" mogą być fajne - wprawdzie nie historyczne, ale lekko etnograficzne.
    Ostatnio edytowane przez szast.prast ; 06-05-2014 o 17:02

  9. #5429
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Czy wiecie moze czy gdzie mozna dostac 'Ja Ciebie wyleczę powiedział Miś' Janoscha, w arosie nie ma, na ceneo nie ma, na allegro tylko jedna sztuka uzywana
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  10. #5430
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Mnie chodzi nie o wycinek historii, a raczej taką książkę bo ja wiem, encyklopedyczną trochę. Tu proszę są Polanie, to król, tu rycerz, tu zwyczaje, jakaś legenda pomiędzy. Po m tym władcy był ten, a po tym z kolei tamten. Zeby jakąś chronologię było widać. Doskonale rozumiem, że nie da się historii opowiedzieć w jednej ksiażce, ale też nie zależy mi na szczególach, a raczej na jakimś szkielecie, ozdobionym przyjemną ilustracją, żeby też chłopina miał na czym oko zawiesic ,bo lubi ogladac.

    Znalazlam cos co nosi tytul " Historia Polski dla Piotrka" ale w sieci są tylko dwie ilustracje i to bardzo malutkie, więc nie sposób ocenić treść. Ale wyglada nieżle. Kammik jeszcze poleca Strrrrrraszne historie, musze się temu przyjrzeć.


    Natala zgadzam się z Tobą co do "Dymu", kalsyfikuje ją zdecydowanie jako książkę dla dorosłych, tym bardziej ze zupelnie nie potrafie ocenic w jakim wieku dziecko moglaby byc w stanie ja przetrawic.

    PchlePsotki, dzieki za linka, chetnie rzuce okiem.

  11. #5431
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    myślisz, że dla piętnastolatków faktycznie? muszę jeszcze raz obejrzeć (oglądałam w księgarni kiedyś) - dokładnie, jakoś mi się umocowało w głowie, że hipotetyczny 12-latek już by to uniósł.
    ale z książek takich ogólnospołecznych, niezależnie od Twoje Kubutku potrzeby, cały czas chodzi za mną taka książka - rycina właściwie, składana w harmonijkę, o wielkich migracjach/niewolnictwie (??). znacie to? polecacie?

    jeszcze autorka Blumki zrobiła świetną książkę o historii Torunia, w której jak w soczewce skupiają się różne kwestie zw. z rozwojem państwowości.

    EDIT: jeszcze wydaje mi się, że "Paskudki słowiańskie" mogą być fajne - wprawdzie nie historyczne, ale lekko etnograficzne.
    wlasnie przeczytalam znow - zdecydowanie nie dla 12 latka. w watku drugim ksiazkowym rzezuchama wrecz pisala, ze wg niej to dla doroslych. wg mnie 15-latek ogarnie, ale to pewnie od konkretnego osobnika zalezy. u nas na jednej z wyzszych polek stoi, takiej, co do mlodzi nie siegaja. szastu - przeczytaj nie obejrzyj, obrazkowo to moze i dla 12-latka sie nada, tekst, mimo lakonicznosci jest przerazajacy...

    Emigracja - bo o niej szast pisze - tez jest OK, choc to tez nie jest latwa ksiazka - ilosc szczegolow, wszystko w czerni. wyjme dzis z szafy, napisze potem jak chlopaki zareagowaly. w podobnym stylu jest jeszcze Ania i Anita Ireny Majchrzak, ale nie pamietam czy to o emigracji akurat bylo - sprawdze potem i dopisze jakby co. ona jest ilustracyjnie podobna do Emigracji, tylko prostsza troche, z zadaniami dla dzieci do zrobienia. okladka sie prosze nie sugerowac wydlubie i dopisze potem cos wiecej.

    o tak, Cztery strony czasu zdecydowanie - ladnie, jak w soczewce mozna zmiany rozne pokazac dziecieciu. jeszcze Dawniej i dziś. Życie codzienne 100 lat temu i teraz sie nada -ale to tak ogolnie, do pokazania zmian jako takich. w podobnym stylu - w sensie ogolnosci - jeszcze po angielsku Houses Long Ago z usborn'owskiej serii See inside.

    a jeszcze Marcina Strzembosza Jaka to epoka? - ale to chyba na allegro by trzeba...

    cdn. jak mi cos do glowy przyjdzie. generalny wniosek - nie lubimy swojej historii :/

    edit: doczytalam - Kubutku - jak znajdziesz to daj cynk, tez by nam sie przydala...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #5432
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Nie mam pojecia Olu, przyznam ,że kupilam caly zbiorek opowiadan i tam tez jest to , na ktorym ci zalezy. Dlugo trwalo zanim zesmy sie dosiedli do Janosha ale przyznam ,ze go bardzo lubie.

    edit.

    Natala , wielkie dzieki, pooglądam i poczytam. Anton ma dopiero 4 lata i nie ma jakiegos wielkiego pospiechu, mozemy zaczac od uplywu czasu jako takiego, jak najbardziej.
    A co do histori tak zwyczjanie, to chyba kupię tego Piotrka, co tam.
    Ostatnio edytowane przez kubutkowa ; 06-05-2014 o 17:36

  13. #5433
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Emigracja wydaje mi się, że dla 12-latka byłaby ok. Chociaż leży na mojej półce z książkami i strzegę jak skarbu - jest piękna

    Wiecie co, to jest moim zdaniem problem tego typu, że w księgarniach nie ma za bardzo kategorii książki ilustrowanej dla dorosłych - wielokrotnie mam takie spostrzeżenia i w kręgu znajomych rozkochanych w pięknej ilustracji, to już w formie żartu chodzi, że obdarowuję ich książkami dziecięcymi


  14. #5434
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kilerek_81 Zobacz posta
    Byliśmy dziś w bibliotece i wróciliśmy min z Ciekawe co myśli o tym królowa. Całej jeszcze nie czytaliśmy, rzuciłam tylko wzrokiem ale całkiem fajna jest.
    Potwierdzam, ze fajne
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  15. #5435
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Ostatnio kupiłam Anny Świrszczyńskiej "Z dawnej Polski. Historia wierszem pisana" i "Opowieści dawnej treści. Historia Polski wierszem pisana" - niestety wydane słabo (papier, okładka etc), ilustracje mi się bardzo podobają (choć zyskały by w jakimś ładniejszym wydaniu), tekst - dopiero zaczęliśmy a ja sama na przód nie czytałam, średniego trochę znudziło, trochę przegadane, mam mieszane uczucia. W środku wierszowane historyczno-legendarne opowieści, od Popiela, przez Bolesława Śmiałego dalej.

    Ciekawe co myśli o tym królowa super - kupiłam dla najmłodszego, ale starsi już znają niemal na pamięć, wszyscy lubimy Nieco absurdalne, nam pasuje ten klimat, choć wyobrażam sobie, że nie każdemu musi, rym i rytm świetne, można sobie rapować albo śpiewać.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #5436
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ciekawie wyglada ta Swirszczynska, moze sprobujemy kiedys?

    Emigracja dzieci me zaciekawila umiarkowanie, ilustracje tak - sam tekst srednio - chyba za wczesnie jednak. posluchali, zapytali - ale zaraz zazadali wyciagniecia gier Ania i Anita inne troche - dzieci z przedszkola dostaja list o Meksyku i mala Ania we snie/niesnie przenosi sie do Anity. ilustracje podobne tylko prostsze, troche labiryntowe - trzeba drogi szukac. w drugiej polowie ksiazeczki zadania - znajdz taki sam rysunek, pomaluj etc. - ta ksiazka zdecydowanie dla przedszkolakow - dla nich zreszta byla pisana i wydalo ja Wyd. Blizej Przedszkola (w gildii jest - http://www.sklep.gildia.pl/literatur...n-ania-i-anita - za jakies 13 zlotych chyba (mam znizke, nie wiem ile bez). w sumie dla ilustracji warto...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #5437
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Ciekawe co myśli o tym królowa super - kupiłam dla najmłodszego, ale starsi już znają niemal na pamięć, wszyscy lubimy Nieco absurdalne, nam pasuje ten klimat, choć wyobrażam sobie, że nie każdemu musi, rym i rytm świetne, można sobie rapować albo śpiewać.
    Potwierdzam - jedna z niewielu książek, które Lila przynosi do czytania co chwilę i nadal się nam nie znudziła Porządna, całokartonowa i chyba na każdy wiek się nada


  18. #5438
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    Czy wiecie moze czy gdzie mozna dostac 'Ja Ciebie wyleczę powiedział Miś' Janoscha, w arosie nie ma, na ceneo nie ma, na allegro tylko jedna sztuka uzywana
    Jest w zbiorze "Panama".
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  19. #5439
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    Czytamy teraz przyniesione z biblioteki "Róże w garażu" Agnieszki Tyszki. Ilustracji mało, ale jest to bardzo fajnie opowiedziana historia odkrywania pewnej tajemnicy. Każdy z bohaterów przedstawia wydarzenia ze swojego punktu widzenia i jest to bardzo ciekawie ułożone w książce. A jeszcze na dodatek jest bardzo śmiesznie. Polecamy
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  20. #5440
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Kubutku, a "Jestem miasto Warszawa" ?
    http://sklep.czulybarbarzynca.pl/jes...wa-p-2276.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •