Strona 339 z 807 PierwszyPierwszy ... 239289329331332333334335336337338339340341342343344345346347349389439 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,761 do 6,780 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6761
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Araminta Zobacz posta
    Szukam jakiejś fajnej książki dla dziewięciolatki, nie skanynawskiej, bo to może sobie poczytać w oryginale.
    wszystko zależy co panna lubi czytać, tak na szybko może "Uroczysko"

  2. #6762
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    OT a tak w ogóle to dzięki Natala za książkę "Natychmiastową pomoc..." niby człowiek wszystko wie, ale super mieć na stanie; tak przejrzyście

  3. #6763
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,503

    Domyślnie

    Znalazłam w księgarni nową część "Magicznego drzewa", "Cień smoka". Będę miała prezent.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  4. #6764
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    Mam prośbę, czy może mi ktoś z książki Agaty Królak "Ciasta, ciastka i takie tam" zrobić zdjęcie przepisu na ciasto "Żydek"? Bardzo będę wdzięczna za zaspokojenie mojej niezdrowej ciekawości.

  5. #6765
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Mam prośbę, czy może mi ktoś z książki Agaty Królak "Ciasta, ciastka i takie tam" zrobić zdjęcie przepisu na ciasto "Żydek"? Bardzo będę wdzięczna za zaspokojenie mojej niezdrowej ciekawości.
    Zagadko chyba szybciej będzie w wątku kulinarnym

  6. #6766
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    przyszla gildia dzis rano (jak sie zbiore i zrobie porzadek, to moze zdjecia beda...). chlopaki sie rzucily, tak ze sie malo do szkoly nie spoznilismy. a ja wrocilam i zamiast sprzatac to czytam.

    pare wrazen na szybko.

    Dołek... swietny, ale traci na formacie - malutkie to to straszliwie (17x13.5 cm). niektore pomysly cudne - bloto mi sie podoba bardzo. i brat - bo jest do pomagania - amoj starszy ostatnio to samo powiedzial, jak W przyszedl ze szkoly z wiadomoscia, ze nie umial sobie czegos na lunch'u otworzyc i F mu pomogl i podloga - az zacytuje "Podloga jest po to, zebys nie wpadl do dziury, w ktorej stoi twoj dom" - czyz nie ladne?

    Trzecie urodziny prosiaczka zdecydowanie trudniejsze - sporo tekstu maja, nie sa na kartonie - w koncu prosiak dorosl. i (uwaga spojler!!) nie maja na koncu tej cudownej nutki niepewnosci co bedzie za rok. za to prosiak sie zakochuje, wiec moze jakies potomstwo bedzie swietowalo urodziny, kto wie??

    Basnie polskie - sama nie wiem. papier blee, sliskie, blyszczace obrzydlistwo. moglyby byc wieksze formatowo, jakos momentami za duzo jest na stronie i ilustracje traca moim zdaniem. podoba mi sie przedmowa aurora tekstu i opowiesc Pienkowskiego o jego dziecinstwie w Polsce i skad sie wziela fascynacja basniami i wycinankami. jest to dla mnie kolejna odslona jego tworczosci, przyznaje - bo jest to zdecydowanie inne od wszystkiego co wyszlo spod jego reki i co znam. ciagle duzo czerni, ale i sporo koloru. musze z ta ksiazka pobyc, to moze cos wiecej napisze.

    Pupy... fascynujace na razie tylko przejrzalam, ale to kawal (ponad 120 stron) solidnej wiedzy przyrodniczej - takiej ciekawostkowej, ktora powinna zachecic do dalszych poszukiwan. na razie dowiedzialam sie m.in. dlaczego hipopotam rozrzuca kupe na wiele metrow dookola, dlaczego sledzie puszczaja baki, jak radzi sobie z robieniem kupy pingwin, ktory nie moze sobie pojsc i zostawic jaja... niby to dla dzieci, ale ile sie mozna dowiedziec przy okazji

    Pobawimy sie piojowe bym powiedziala moze nie tak cudne jak moja ukochana Nusia i wilki, ale mnie sie podoba bardzo - o tym jak bardzo mozna sie roznic i jak fajnie mozna z tego czerpac. i otym, ze kazdy ma cos do wniesienia, nawet jak na pierwszy rzut oka tego nei widac. ciekawe jak sie mlodziezy spodoba...

    Rycerz Valdemar - przejrzalam pierwszy tom - mysle, ze sie chlopakom spodoba. napisze wiecej jak przeczytamy.

    CZerwony i zielony troche mnie rozczarowalo. papier to po pierwsze, aj boli... rysunki - swietne, tekst - troche na sile. sam pomysl w ogole bardzo fajny, ale - no wlasnie sama nie wiem, ale mi nie lezy. jakies takie - bo ja wiem - za bardzo dydaktyczne - zlazl z sygnalizatora, bo mial taki kaprys to go pokaralo... i oj jej, cale miasto stanelo, przez jednego malego Zielonego... kolejna ksiazka do pobycia, moze sie jeszcze pzrekonam. jak nie, to bede sobie obrazki ogaldala

    Kicia Kocia w kosmosie fajna, taki powrot do poczatkow bym powiedziala, bez zbytniego dydaktyznu - siedza sobie, ogladaja gwiazdy i gadaja. a przy okazji mozna sie dowiedziec paru ciekawych rzeczy - np. jak wyglada robienie kupy sprzatajaca tez niezla, choc nie az tak jak pierwsza. podoba mi sie pomysl odkurzania w sluchawkach na uszach, zeby sie nie bac halasu. ogolnie moze byc...

    kolejne pracujace pojazdy przyjete bardzo entuzjastycznie (W sie upiera, ze wcale ale to wcale nie jest na nie za duzy i koniecznie musze zamowic trzecia czesc jak tylko wyjdzie ). to zdecydowanie ksiazka dla maluszkow. mam tylko zastrzezenia do tlumaczenia - nie wiem czemu jest 'spycharka' - zawsze mi sie wydawalo, ze taka maszyna to sie 'spychacz' nazywa...

    Basia i narty - tez mi sie podoba - bo mozna sie bac, zaspac, nie miec cierpliwosci... oni jacyc tacy normalni sa. nawet mama na spacerze na biegowkach z Frankiem w chuscie jest. i Basia, ktorej sie chce siusiu oczywiscie po dojsciu na stok i pod wyciag (skad my to znamy? ).

    z nowosci may jeszcze nowa Oziewicz - ale napisze wiecej jak przeczytamy. na razie tylko zachwyt moj nad papierem bedzie - czemuz, ach czemuz nie mozna ksiazek wydawac tylko na takim?? do tego przyjemnie zaokraglone brzegi okladki (zwlaszcza dla czytajacych w lozku istotne - ile razy dostalam rogiem przez przypadek to nie zlicze, a juz rog w oku - bleee ). i Franka i miotle motorowa - przeczytac rano nie zdazylismy, ale F zareagowal wiecej niz entuzjastycznie choc dla niego to duzo za proste do czytania jest, wiec na W poczeka...

    edit: ale mi epistola wyszla...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 22-10-2014 o 13:24
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #6767
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Natala pisz pisz pisz ja lubię czytać

  8. #6768
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Natala pisz pisz pisz ja lubię czytać

    popieram
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  9. #6769
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Natala pisz pisz pisz ja lubię czytać
    I ja też, bardzo Specjalnie sobie zostawiłam czytanie na później (na "po obiedzie"), bo nieco zajęta byłam, a "rwać na kawałki" przyjemności nie chciałam.

    ty się ryba nie denerwuj (...)

  10. #6770
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Natala, fajnie ze piszesz mysmy na razie przystopowali z zakupami, zeby moc poszalec na Targach. Ruszaja juz jutro!

  11. #6771
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    nawet mi o targach nie piszcie zazdrość mnie zeżre

  12. #6772
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mnie tez - w zeszlym roku mi sie udalo, bo akurat bylam w Pl. a w tym sie tylko slinie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #6773
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Ja jutro jadę na Targi (i pewnie jeszcze w piątek lub w niedzielę). Chcę zobaczyć je w nowym miejscu, na większej przestrzeni - tak, tak, doczekaliśmy się nowej siedziby Targów w Krakowie. Czeka mnie ciężka noc z robieniem listy książek. Dwie już mam - nowa Tokarczuk dla mnie i Galop 44 dla Julki http://lubimyczytac.pl/ksiazka/223063/galop-44
    Piszcie, co mam pomacać - chętnie zdam relację.

  14. #6774
    Chustonoszka Awatar malwalato
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    krakow
    Posty
    76

    Domyślnie

    ja tez się wybieram w sobotę. Nad lista tez już myślimy, fajnie ze w nowym miejscu bo w tamtym to było naprawdę ciasno
    Tusia 2010 i Tunia 2013

  15. #6775
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    już nic, znalazłam

  16. #6776
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    A jest jakaś książka o wyciu/wymuszaniu wszystkiego rykiem? Bo mi by się przydało dla córki, by zrozumiała, że lepiej wprost coś powiedzieć niż wyć (nie mylić ze zwykłym płaczem)?
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  17. #6777
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    A jest jakaś książka o wyciu/wymuszaniu wszystkiego rykiem? Bo mi by się przydało dla córki, by zrozumiała, że lepiej wprost coś powiedzieć niż wyć (nie mylić ze zwykłym płaczem)?
    a to ja bym tez poprosila
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #6778
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a to ja bym tez poprosila
    Czyli co, piszemy?
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  19. #6779
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Czyli co, piszemy?
    taaa, po dzisiejszym powrocie ze szkoly w wersji dla 4-latka i druga dla starszaka poprosze podejrzewam, ze moglybysmy kupe kasy zbic
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #6780
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,242

    Domyślnie

    O mój boże....

    Chyba jeszcze tej ksiażki tu nie było, a ja MUSZĘ!!!







    No po prostu..... MEGA Dawno się tak rodzinnie nie ubawiliśmy setnie, wszyscy, choć my - dorośli , zdecydowanie bardziej
    Prześwietna, dla fanów i ojców, normalnie samo życie

    Najlepszy zakup tego miesiąca
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •