Strona 304 z 807 PierwszyPierwszy ... 204254294296297298299300301302303304305306307308309310311312314354404804 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,061 do 6,080 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #6061
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,925

    Domyślnie

    Olenka - imo na lottę jeszcze za wcześniej, ale przszłosciowo na pewno
    Tappiego bardzo nie lubię, jest tak oczywisty, że aż mi się niedobrze robi, jak dzieci chcą to czytać ale lubią
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  2. #6062
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olenka Zobacz posta
    Niedlugo bedziemy w Polsce i czas zrobic zamowienie. Adam jest teraz na poziomie Bruma, Opowieści z parku Percy'ego ale nadal czesto wraca do Babo. Zrobilam wstepna liste ale licze na pomoc

    1. Gałgankowy skarb
    Autor: Zbigniew Lengren
    2. Mama Mu buduje
    Autor: Tomas Wieslander
    3. Nusia i wilki
    Autor: Pija Lindenbaum
    4. Lato Stiny
    Autor: Lena Anderson
    5. Dobranoc Albercie Albertsonie
    Autor: Bergstrom Gunilla
    6. Lotta Trzy opowiadania
    Autor: Lindgren Astrid
    7. TAPPI I URODZINOWE CIASTO
    Autor: MARCIN MORTKA
    8. Biedronka
    Autor: Eric Carle
    9. Co się dzieje, kiedy śpisz?
    Autor: Łazowski Maciej
    10. Ależ, Bolusiu!
    Autor: Lindgren Barbro
    11. Zebra
    Autor: Ude Ifi
    12. UŚMIECH DLA ŻABKI
    Autor: PRZEMYSŁAW WECHTEROWICZ
    Nasi synowie w podobnym wieku są Niestety nie mamy tych książeczek to nie podpowiem, u nas teraz króluje Gruffalo, wiersze Tuwima od paru dni, oraz już od jakiegoś czasu historyjki obrazkowe o Bobo zarówno pierwsza jak i druga część. Zainteresowała mnie pierwsza pozycja. Nie znam tej książeczki, ale chyba przy najbliższej okazji kupię Muszę też spróbować z Mamą Mu i Albertami. I właśnie mam pytanie jakiego Alberta i Mamę Mu proponujecie na początek?

  3. #6063

    Domyślnie

    Paprotko, a o którym Tappim piszesz? Obrazkowym czy tym, w którym jest więcej tekstu? Te dłuższe widziałam u nas w biblio i się zastanawiałam czy brać...
    '08, '09, '11, '13

  4. #6064
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mammamia Zobacz posta
    Paprotko, a o którym Tappim piszesz? Obrazkowym czy tym, w którym jest więcej tekstu? Te dłuższe widziałam u nas w biblio i się zastanawiałam czy brać...
    dluzsze sa fajne - to jedna dluga historia. krotkie sa bardziej obrazkowe, kolorowe i kazde opowiadanie jest osobna caloscia. moim chlopakom sie podobalo bardzo, mnie - hmmm, czytalam lepsze rzeczy, ale do zniesienia w sumie - to o krotkich. i troche neirowne sa, jedne lepsze, drugie gorsze. te bardziej dorosle lubie bardziej.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  5. #6065

    Domyślnie

    Dzięki, natala. W biblio widziałam te dłuższe, to pożyczę i zobaczymy. A jakiś ranking tych krótkich? Gdybym chciała trzylatkowi kupić, to którą ewentualnie wziąć na próbę?
    '08, '09, '11, '13

  6. #6066
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    zamowilam dzis DOMEK, Pienka, Dzieci z bullerbyn, gazetki o peppie, dzieki za Wasze sugestie a, i Gucia i Cezara jeszcze

    natala, a jak czytasz dzieciom ksiazki angielskie? czytasz po angielsku czy tlumaczysz na polski?
    Ostatnio edytowane przez ola23 ; 03-08-2014 o 12:29
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  7. #6067
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mammamia Zobacz posta
    Dzięki, natala. W biblio widziałam te dłuższe, to pożyczę i zobaczymy. A jakiś ranking tych krótkich? Gdybym chciała trzylatkowi kupić, to którą ewentualnie wziąć na próbę?
    najmniej mi sie podobalo Tappi i niezwykle miejsce jakies takie najbardziej dydaktycznie nachalne jak dla mnie. ale i tak do przezycia reszta lepsza, nie umiem ustawic kolejnosci, mniej wiecej na rowni...

    Cytat Zamieszczone przez ola23 Zobacz posta
    zamowilam dzis DOMEK, Pienka, Dzieci z bullerbyn, gazetki o peppie, dzieki za Wasze sugestie a, i Gucia i Cezara jeszcze

    natala, a jak czytasz dzieciom ksiazki angielskie? czytasz po angielsku czy tlumaczysz na polski?
    czytam po angielsku i tlumacze/streszczam - jak czytam obydwu, bo W nie zawsze nadaza za trescia po angielsku. jak czytam tylko F nie tlumacze, on zaczyna mowic lepiej ode mnie (http://www.chusty.info/forum/showthr...rszym-dzieciom - tu jest caly watek o tym zreszta). dawniej sie martwilam, ze zlapia moj akcent, ale F tak smiga, ze mi przeszlo

    edit: po prosbie tym razem ja - czy ktos ma po polsku Kruszka i Jagusie?
    Ostatnio edytowane przez natala ; 03-08-2014 o 13:59
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #6068
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    a kto z Was czytał cyrk karamba? podobne do biuro detektywistycznego, mamy z biblio
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  9. #6069
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie

    moja córa wczoraj dostała W pustyni i w puszczy i wiecie co zrobiła, powąchała książkę i mówi "och uwielbiam ten zapach" ale byłam szczęśliwa, ja nigdy tego przy niej nie robiłam i nawet nie wspominałam przy niej że lubię ten zapach a tu proszę
    myślałam że jeszcze za wcześnie ale po przeczytaniu pierwszej strony stwierdziła że przeczytamy już teraz

  10. #6070
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a kto z Was czytał cyrk karamba? podobne do biuro detektywistycznego, mamy z biblio
    napisz cos wiecej prosze, bo moi maja hopla na detektywow ostatnio a powoli mi sie pomysly na nowe ksiazki koncza...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #6071
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,925

    Domyślnie

    Mammamia - ja piszę o zbiorach krótkich opowiadań
    Czytałyście z Muchomora o Konstytucji 3maja? Co sądzicie?
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  12. #6072
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a kto z Was czytał cyrk karamba? podobne do biuro detektywistycznego, mamy z biblio
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    napisz cos wiecej prosze, bo moi maja hopla na detektywow ostatnio a powoli mi sie pomysly na nowe ksiazki koncza...
    książka przeczytana więc już odpowiadam
    wg. mnie bardzo podobna do biura detektywistycznego - chociaż trudniej było wytypować złodzieja podobała się nam i myślę, że warto sięgnąć po nią
    syn spytał się czy są inne części, to chyba dobra rekomendacja

    a kupiłam dla starszego komiks PUSTELNIK - niestety nie przypadł mu do gustu, myślałam że zainteresowały go komiksy ale myliłam się bo zainteresowały go tylko komiksy kaczora donalda które pożyczył sobie z biblioteki
    może ktoś chciałby wymienić na inną książkę?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #6073
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    a napiszcie mi jeszcze w sprawie serii biuro detektywistyczne, czy to prawda że tajemnica diamentów jest pierwsza? że od niej należy zacząć
    i jeszcze jedna rzecz, bo powolutku czytam je mojemu 6 latkowi, który samodzielnie nie czyta, przeczytałam w innym miejscu, że warto zostawić te książki na początek nauki czytania, żeby dziecko samo mogło je czytać i tym samym się uczyć itp. co o tym sądziecie. Bo naszły mnie wątpliwości, A. chętnie słucha, ale sam aż tak bardzo nie nalega byśmy czytali kolejne. Czy jak je mu teraz przeczytam to wówczas będzie je sam z równym zainteresowaniem czytał
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #6074
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    my zaczęłyśmy właśnie od pierwszej a potem poleciałyśmy jak dziewczynki uważały, wybierały same tytuły.
    Choć moje obie same czytają to książkę najpierw muszę ja im przeczytać a potem one same jeszcze raz. Ciekawość je tak zżera : a mama jednak szybciej czyta
    Książki zostają u nas bo wiem że młode po nie jeszcze nie raz sięgną

    Na początek jednak bardziej odpowiadała nam seria "czytam sobie", "biuro" jednak bardziej treściowo obfite

  15. #6075
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    my czytamy nie po kolei biuro

    i też uważam, że to za długie i za trudne do samodzielnego czytania na początek, mój Franek czyta sam od lutego, ale w życiu by się jeszcze za to nie zabrał, za dużo tekstu stanowczo
    też polecam czytam sobie do samodzielnego czytania, mojego szczególnie te naklejki motywują

  16. #6076
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mysmy zaczeli od diamentow, ale teraz F wybiera sam co mam zamowic - po tytulach glownie - najpierw byl mecz czytam mu ja, a on potem sobie siada i podczytuje raz jeszcze jak ma ochote. od diamentow dobrze zaczac, bo tam jest opisane powstanie biura detektywistycznego, potem to juz wszystko jedno, ktora czesc.

    i tez mi sie wydaje, ze jak na pierwsza lekture to za dlugie - te pierwsze, imo, powinny byc w miare krotkie - zeby dziecko mialo satysfakcje, ze samo przeczytalo. a biura sie na raz jednak nie da.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #6077
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie

    moja przeczytała sama tajemnice diamentów, czytała na wakacjach wieczorami i nie mogła się oderwać, satysfakcje miała ogromną (6,5 ma)

  18. #6078
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    i tez mi sie wydaje, ze jak na pierwsza lekture to za dlugie - te pierwsze, imo, powinny byc w miare krotkie - zeby dziecko mialo satysfakcje, ze samo przeczytalo. a biura sie na raz jednak nie da.
    zdecydowanie pierwsze samodzielne lektury powinny być niewielkie, umożliwiające satysfakcję z z ukończenia w miarę szybką. nie wypożyczam "Biura", bo widziałam w biblio dzieciaki szkolne wypożyczające kolejne części, totalnie wciągnięte, postanowiłam poczekać, aż enka będzie też tak potrafiła

    samodzielne czytanie powolutku się u nas rozwija, czytałyśmy w odcinkach:
    - Melopsów
    - Felka i Tolę
    - Dunię (czyli Moje szczęśliwe życie i pozostałe)
    - ostatnio Lato Stiny z dużą satysfakcją bo za jednym posiedzeniem.

    Z rzeczy czytanych przez rodziców u nas: Afryka Kazika, Nela mała reporterka i Pionierzy wciąż.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  19. #6079
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    my Tajemnice tez czytamy nie po kolej, ale kupuję rozważnie, jedną co jakiś czas, tak by na póżniejsze samodzielne czytanie tez kilka części zostało do kupienia.
    n2605- zajrzałam w google i poczytałam o rodzine melopsów bo mnie zaciekawiłaś, 6 latek się nią zainteresuje? Naprawdę nada się na początek czytania? nie za trudne?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  20. #6080
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    zdecydowanie pierwsze samodzielne lektury powinny być niewielkie, umożliwiające satysfakcję z z ukończenia w miarę szybką. nie wypożyczam "Biura", bo widziałam w biblio dzieciaki szkolne wypożyczające kolejne części, totalnie wciągnięte, postanowiłam poczekać, aż enka będzie też tak potrafiła
    czyli dobrze zrozumiałam, że serii tej nie czytacie jeszcze?

    u nas dzisiejszy poranek, chłopcy w piżamach po przebudzeniu oglądają książki przytachane przez matkę z biblio
    bardzo im się spodobało słoneczne jajo mi zresztą też


    Ostatnio edytowane przez annagdynia ; 06-08-2014 o 09:54
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •