Strona 584 z 807 PierwszyPierwszy ... 84484534574576577578579580581582583584585586587588589590591592594634684 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,661 do 11,680 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11661
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny a mity greckie które?
    Bellona? http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=5978

    Czy Kasdepke?
    http://www.wyd-literatura.com.pl/grz...-greckich.html

    Czy te z Media Rodzina?
    https://mediarodzina.pl/search.php?search=Mity+greckie

    Podobają mi się b. ilustracje w książce Kasdepke no ale nie umiem zdecydować. Kto pomoże?

  2. #11662
    Chustonoszka Awatar ummS
    Dołączył
    Feb 2016
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    113

    Domyślnie

    Mam dobranoc i nieźle to sobie wymysliłeś i one są proste. Kupiłam Hokus-Pokus i raczej ta książeczka poczeka... Obrazki są czarno-białe a tekstu jest dużo.

  3. #11663
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Bo Hokus Pokus jest inna od pozostałych. Dłuższa z rozdziałami.

  4. #11664
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Mamru ja bym wzięła z Media Rodziny te "Mity", choć ilustracyjnie Kasdepkowe może i lepsze, ale ja faceta nie trawię; nam podpasował jednak D.Inkiow
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #11665
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    kaisa, ja bym jeszcze dodała Sprytnie, Albercie - (Albert ma tam 5 lat), u nas chwyciło już u 1,5-rocznej, jako pierwsza książka z serii
    A. VI 2014

  6. #11666
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Hokus Pokus powstała z myślą o samodzielnym czytaniu przez dziecko (ale mój 4-latek ją uwielbia, oczywiście ja mu czytam)

    "Sprytnie, Albercie" moim zdaniem miejscami jest kontrowersyjna... mi się nie podoba, to jedyna część jakiej nie mamy i nie będziemy mieć (pozostałe mamy chyba wszystkie - B. jest wielkim fanem Alberta )

    i na początek zdecydowanie dobranoc lub nieźle to sobie wymyśliłeś

  7. #11667
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    co sądzicie o książce wyd. Tako " Jaś i Małgosia" ? warto kupić dla 4 latki?
    Jaś i Małgosia to trudna bajka dla 4 letniego dziecka.
    Tako zaczyna się tak
    "Zyli sobie kiedyś mąż i żona,
    Byli biedni i ciężko pracowali na roli.
    Mieli dwoje dzieci:
    chłopiec nazywał się Jaś,
    a dziewczynka - Małgosia.
    Straszliwa susza zniszczyła ich zbiory,
    a ponieważ nie mieli zapasów, by przetrwać zimę,
    postanowili porzucić dzieci w lesie.
    -Może same będą miały więcej szczęścia...... - zdecydowali

    Tej nocy położyli się spać nie tylko głodni,
    ale i bardzo nieszczęśliwi".

    Na początek chyba bardziej bym poleciła Mistrzowie Klasyki Dziecięcej Jaś i Małgosia wyd. Media Rodzina (natomiast tutaj zdecydowanie jest więcej tekstu aniżeli w TAKO, więc też nie wiem na ile potrafi się skupić Twoja córka)
    Mam obie (obie są z płytą, Tako ma fragmenty instrumentalne Orkiestry Symfonicznej Cidade de Pontevedra, a Media Rodzina to audiobook).
    Tako miałam wcześniej aniżeli Media Rodzina i po przeczytaniu tego co cytowałam wyżej mój syn (wtedy 4 letni) rozpłakał się i czytania dalej nie było.
    Nadal nie chce do niej wracać, a Media Rodzina lubi kiedy mu czytam (natomiast ta z Media Rodzina jest u nas od kilku miesięcy, o on ma już 5 lat)

    Natomiast jeśli myślisz o książce przyszłościowo- to warto.
    Nie zawiedziesz się

  8. #11668
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    "Sprytnie, Albercie" moim zdaniem miejscami jest kontrowersyjna... mi się nie podoba, to jedyna część jakiej nie mamy i nie będziemy mieć (pozostałe mamy chyba wszystkie - B. jest wielkim fanem Alberta )
    O, a mogłabyś napisać, dlaczego Ci się nie podoba? Bo Albert "jest mały i nic nie rozumie", bo babcia zostawia młodsze dziecko i idzie się bawić ze starszymi? Jestem bardzo ciekawa krytycznych opinii
    A. VI 2014

  9. #11669
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowa Zobacz posta
    O, a mogłabyś napisać, dlaczego Ci się nie podoba? Bo Albert "jest mały i nic nie rozumie", bo babcia zostawia młodsze dziecko i idzie się bawić ze starszymi? Jestem bardzo ciekawa krytycznych opinii
    Też. Ogólnie cała historia z podkradaniem ciastek i rozwiązaniem całej sprawy tak jak zostało to rozwiązane nam się nie podoba. Może to nasze specyficzne podejście, ale ktoś kupujący może mieć podobne więc warto się chwilkę nad nią zastanowić


    Z takich uwag albertowych jeszcze to w Albert i potwór, Albert bezpośrednio nie przeprasza chłopca, którego uderzył - ale to sobie do książki dopisaliśmy i już jest w porządku

  10. #11670
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    No pewnie, dobrze że piszesz. Mnie osobiście jakoś to bardzo nie zgrzyta.
    A. VI 2014

  11. #11671
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Dziewczyny a mity greckie które?
    Bellona? http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=5978

    Czy Kasdepke?
    http://www.wyd-literatura.com.pl/grz...-greckich.html

    Czy te z Media Rodzina?
    https://mediarodzina.pl/search.php?search=Mity+greckie

    Podobają mi się b. ilustracje w książce Kasdepke no ale nie umiem zdecydować. Kto pomoże?
    Mamru Kasdepkowe mity miała Jul ze szkolnej biblioteki (inne wydanie), ale nie zachwyciły mnie. Ot przeczytane i oddane, jakoś jego ich opisanie mnie nie zachwyciło.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  12. #11672
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    U nas te z Media Rodzina robią furorę - mamy z biblioteki już drugi raz i lecą z audiobooka niemalże codziennie wieczorem
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  13. #11673
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny! Myślałam najpierw tylko o tych z Media Rodzina, lubię to wydawnictwo. Potem zaczęłam szukać co jeszcze w tym temacie na rynku książkowym no i mnie te Kasdepkowe ilustracje zaczęły kusić. Jednak pierwsza myśl najlepsza

  14. #11674
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    my mamy Kasdepkowe mity i chłopcy bardzo lubią. Tych drugich nie znamy, więc nie porównam.

    A "Kto obroni Alberta" raczej dla młodszych czy starszych?

  15. #11675
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    Z takich uwag albertowych jeszcze to w Albert i potwór, Albert bezpośrednio nie przeprasza chłopca, którego uderzył - ale to sobie do książki dopisaliśmy i już jest w porządku
    Ale cierpi katusze wieczorami . Też czytając pierwszy raz byłam przekonana, że na końcu czekają spektakularne przeprosiny i też musieliśmy to dorobić U nas potwór jest kotem (tzn. tak powiedziałam synowi i zawsze jak czytamy to młody się zaśmiewa, że Albert myślał, że to potwór a to Pikok (nasz kot))
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  16. #11676
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    371

    Domyślnie

    Czytałam tu kiedyś o Kotku Splotku. Czy nada się dla kociej fanki na prezent na 7 urodziny czy to trochę za późno? Ostatnio furorę robi 'Rok z kocicą Izabelą' z serii czytam sobie. Chyba że polecicie mi coś innego, ale koniecznie kociego?

  17. #11677
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Ale cierpi katusze wieczorami . Też czytając pierwszy raz byłam przekonana, że na końcu czekają spektakularne przeprosiny i też musieliśmy to dorobić U nas potwór jest kotem (tzn. tak powiedziałam synowi i zawsze jak czytamy to młody się zaśmiewa, że Albert myślał, że to potwór a to Pikok (nasz kot))
    a my z tą książką w ogóle mieliśmy problem, bo Ben bardzo lubi potwory i wszystkie są dla niego bohaterami pozytywnymi wiem, mam skrzywione dziecko...

  18. #11678
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Mysle, ze troche za pozno, chyba ze jeszcz ni chodzi do szkoly, to moze byc przydatna

  19. #11679
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Miś Byś i przyjaciele ktoś zna tą książkę?


  20. #11680
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Miś Byś i przyjaciele ktoś zna tą książkę?

    idealna już od około 3-4 r.ż ale również i dla starszych ze względu na tematykę opowiadań (np: opowiadanie o wypadaniu mlecznych ząbków)
    Bogato ilustrowana.
    Przygody małego Misia i jego przyjaciół zwierząt
    Ciepłe historie z życia codziennego każdego małego dziecka.
    Na każdej stronicy bardzo duża ilustracja, przez co mniej tekstu dlatego dla młodszych dzieci też będzie ok
    U nas co jakiś czas wyciągana i wałkowana przez kolejne dni po kilka razy dziennie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •