Strona 239 z 807 PierwszyPierwszy ... 139189229231232233234235236237238239240241242243244245246247249289339739 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,761 do 4,780 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4761
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    Ja znam! Musisz założyć księgarnię
    co prawda nie miałam swojej, tylko pracowałam w takiej całkowicie po mojej linii zainteresowań - NIE DZIAŁA! Głód jest jeszcze większy
    2 + 7 (2005-2018)

  2. #4762
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Praca w bibliotece nieco nałóg temperuje, ale tylko nieco
    w bibliotece pomagałam w czasach szkolnych, więc dawno temu, ale faktycznie, trochę pomaga
    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    co prawda nie miałam swojej, tylko pracowałam w takiej całkowicie po mojej linii zainteresowań - NIE DZIAŁA! Głód jest jeszcze większy
    w księgarni prawcowałam w czasach przeddzieciowych, na szczęście tylko tydzień bo kto wie, jakby to się skończyło dla mojego portfela

  3. #4763
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Kiedy byłam mała, chciałam pracować w księgarni (w chwilach, kiedy nie chciałam być nauczycielką) tłumacząc to nieograniczonymi możliwościami czytania książek
    Miejsce się nie skończy prędko, bo sobie kupuję ebooki, więc tempo przyrostu jest zwolnione, niemniej 'Mapy' razem z 'Mapownikiem' już wywędrowały z Ulczynego pokoju i stoją u nas na półce (godzę się, bo sama lubię oglądać ).
    Nie zaglądam na arosa, nie zaglądam na arosa.....

  4. #4764
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Nasze nowe odkrycia i zdobycze na półce


    o przezwyciężaniu lęku i oswajaniu,tu więcej o niej http://albubu.pl/laszlo-boi-sie-ciemnosci/ Trochę mroczna wg Mikołaja, ale to przez ilustracje, bardzo nastrojowe, trochę niepokojące, dość dużo czerni jest tam.. Fajna, ale ciemności nie oswoiła



    pierwszy komiks mojego syna! Świetny! Taki prosty, niewiele tekstu, już do samodzielnego czytania. "Jest to opowieść o chłopcu, który spędza samotne wakacje u babci. Historia opisuje rozwój przyjaźni między dwojgiem bohaterów, przedstawia różne sposoby radzenia sobie z nudą. Dodatkowo autor podejmuje problem rozumienia przez małe dziecko fantazji i rzeczywistości."










    Przytulnie zrobiona książka zachęcająca do nauki liter. Duży format, twarde kartonowe kartki, pomysłowe obrazki dla dzieci do nazywania na daną literę i oswajanie się z kształtem liter w druku, dużych i małych czcionek, bardzo fajna





    klasyka, wpada w ucho, Ignaś pokazuje paluszkiem i sam recytuje niektóre wersy z pamięci - warto, szczególnie dla młodszych dzieci, polecam od roczku wzwyż, rewelacja







    tę czytam od pierwszego dnia co-dzien-nie Ignaś jest w niej zakochany, świetna, prosta - i bajecznie działająca na wyobraźnię





    ta jest wg mnie kupiona ciut za późno, ewidentnie ona jest dla mniejszych dzieci, od roczku w górę, ale Ignaś nie mógł się od niej oderwać, i przyznaję, że ma tyle uroku, że nawet mnie i Mikołaja wciąga, sama nie wiem czym..! Dużo w niej miłości, widać, że rodzina się kocha, dużo dzieci, wspólne pieczenie ciasta, i powrót do domu, gdzie czeka reszta domowników, by zaraz przytulić powracające dzieci, no śliczna jest





    a ta zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie, bardzo wzruszająca - dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym, obowiązkowo, by przypomnieć jak się jako ludzie różnimy, o tolerancji, odrzuceniu i przyjaźni.. Jest piękna i bardzo mądra, a ilustracje obłędne!







    ta się dziwnie kończy, jakby ciut urwana, ale jak zajarzyłam, o co chodzi autorce, to już rozumiem zakończenie Sympatyczna, wiernie oddany świat dziecięcych drobnych problemów i ich postrzegania rzeczywistości







    Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły, nasz druga z serii, pierwszą bardzo polubili, ja zresztą też Wymyślony przyjaciel małej dziewczynki, z którym porusza w rozmowach ważne dla niej sprawy i znajduje dzięki temu rozwiązania problemów i trosk, lub po prostu wytłumaczenie czasem niezrozumiałej dla dzieci dorosłej rzeczywistości. Jak to napisała pewna Ola na blogu: "Dzieciom „oswaja” świat dorosłych, a rodzicom przypomina jak to było być dzieckiem…magiczna" ( http://olamamaimiasto.blogspot.com/2...1_archive.html )





    Z nowości zostało nam jeszcze do przeczytania siedem pozycji - jak je skończymy, na pewno dam znać Nie lubię opisywać książek, których nie przeczytałam, wolę zaczekać i pisać dopiero po przeczytaniu
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  5. #4765
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    "Gałgankowy skarb" - pamiętam!! Muszę kupić, tego już nie podaruję.

  6. #4766
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Było o książce Czekoladowa fabryka zajączka i spółki. Trójwymiarowa książeczka z grami? http://www.kreatywnymokiem.pl/2013/0...ajaczka-i.html - obłędna jest!

    edit: w Znaku promocja - przy zakupie książek za 69zł, można wybrać z listy książkę za 1 gr
    i na www.ministerstwoksiazki.pl ponoć też można znaleźć kilka fajnych pozycji...
    Ostatnio edytowane przez okoani ; 17-03-2014 o 16:30
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  7. #4767
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja mogę polecić ( o ile jeszcze nie było ) "Czarny ptak" i " Fala" Lee Suzy

  8. #4768
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    ja mogę polecić ( o ile jeszcze nie było ) "Czarny ptak" i " Fala" Lee Suzy
    nie wiem czy bylo, ale tez polecam bardzo lubie Lee Suzy. chlopaki tez
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #4769
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Przyszła dziś do nas książka "Rany Julek" Agnieszki Frączek. Starszak przeczytał i twierdzi, że dość fajne.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  10. #4770

    Domyślnie

    Zamówiłam właśnie "Przewodniki małych tropicieli" Wajraka, ależ jestem ciekawa tych książke. A może ktoś ma i mógłby chwilowo zapokoić moją ciekawość swoją opinią?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  11. #4771
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    ja mogę polecić ( o ile jeszcze nie było ) "Czarny ptak" i " Fala" Lee Suzy
    Mamy "Czarnego ptaka" tej autorki, ale tylko jeden raz Mikołaj sam ponownie po nią sięgnął. Stwierdził, że dla niego ona jest bardzo smutna, i nie chce jej czytać.. Ja też ją tak odbieram.. Dla mnie jest pełna melancholii, samotności i opuszczenia. Skusiły mnie recenzje, ale też do niej nie wracam.

    Za to "Fala" wygląda o wiele lepiej w necie, jak podejrzałam zawartość książki, szkoda, że tej wtedy nie wzięłam!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  12. #4772
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Zamówiłam właśnie "Przewodniki małych tropicieli" Wajraka, ależ jestem ciekawa tych książke. A może ktoś ma i mógłby chwilowo zapokoić moją ciekawość swoją opinią?
    w merlinie akurat promocja, 70zl za pakiet


    Maz sie ze mna rozwiedzie...

  13. #4773
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Zamówiłam właśnie "Przewodniki małych tropicieli" Wajraka, ależ jestem ciekawa tych książke. A może ktoś ma i mógłby chwilowo zapokoić moją ciekawość swoją opinią?
    Nie przypominam sobie, zeby coś, co napisał Wajrak było nudne... Od jego pierwszych pozycji - wszystko jedno, czy to książka dla starszych (Kuna za kaloryferem) czy młodszych, zawsze czyta się go z wielkim zainteresowaniem

    Przewodniki mamy dwa (muszę dokupić brakujące!) i jeszcze nie zostaly należycie i po wielekroć przerobione, ale dobrze, ze przypominasz! Jak tylko synek skończy "Władcę pierścieni" (a już kończy), to mu podsunę "Tropiciela"...

    Wizualnie i graficznie są świetne (kwadratowy format), w środku zabawne rysunki i masa ciekawostek o zwierzętach.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  14. #4774

    Domyślnie

    Ojejej, to jeszcze bardziej przebieram nogami ze zniecierpliwienia W arosowym koszyku Pan Motorek i Panna Kreseczka, muszę wybrać jedną, którą? Moja pierwsza księga pojazdów zainteresuje niespełna 4-latka?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  15. #4775
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    w merlinie akurat promocja, 70zl za pakiet
    Tutaj też masz tanio: http://www.publio.pl/szukaj.html?q=wajrak - wychodzo 67,20 za pakiet., Nie patrzyłam na wysył.

    Panna Kreseczka moją "niespełna 4-latkę" bardzo zainteresowała. Motorka nie znam.


    edit: Cholerka, ten Wajrak to e-book! sorry...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  16. #4776
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    Tutaj też masz tanio: http://www.publio.pl/szukaj.html?q=wajrak - wychodzo 67,20 za pakiet., Nie patrzyłam na wysył..
    A nie 71,40zł?
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  17. #4777
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Liczę z kalkulatorem, nie wiem, moze się pomylił...

    Ale to e-book...
    Wydawało mi się, że mieli tez niedawno papierowe ksiażki... Ale wygląda na to, że nie. Szkoda.
    Przepraszam za zmyłkę.
    Ostatnio edytowane przez metis1 ; 18-03-2014 o 10:43
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  18. #4778
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Dziewczyny!
    Czy tylko ja tyle oczekuję na zamówienie z trzech sów? Od wpłaty minął ponad tydzień, a na mbanku kasę otrzymali natychmiast...


  19. #4779
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Dziewczyny!
    Czy tylko ja tyle oczekuję na zamówienie z trzech sów? Od wpłaty minął ponad tydzień, a na mbanku kasę otrzymali natychmiast...
    Poczytaj sobie wątek na forum gazetowym - nie ty jedna czekasz. Ja dostałam paczkę w środę, także szybko. Ponoć są problemy by się z nimi skontaktować.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  20. #4780
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Ponoć są problemy by się z nimi skontaktować.

    Też tak mam Mail, telefon cisza... Co robić z takimi kwiatkami? Pozostaje czekać czy robić raban?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •