Strona 208 z 807 PierwszyPierwszy ... 108158198200201202203204205206207208209210211212213214215216218258308708 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,141 do 4,160 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4141
    Chusteryczka Awatar nianja
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,762

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n2605 Zobacz posta
    u nas po świętach mniej obrazkowo, bardziej tekstowo:

    - Tajemniczy ogród - zachwycił absolutnie, byłam przekonana że jeszcze za wcześnie, ale nie, jest idealny dla sześciolatki: tajemnica, przyjaźń, ptaszki, kwiatki, nawet język "ramotkowy" nie przeszkadzał bardzo. Trochę żałuję, że w buchmanowej serii nie ma współczesnego tłumaczenia Beręsewicza, bardzo jestem go ciekawa, bo ponoć ładnie kwestię gwary rozwiązał, w starym tłumaczeniu kiepskie są te fragmenty.
    u nas to samo mojej córce (też 6 lat) wpadła w ręce 3 dni temu i wciągła ją totalnie też się nie spodziewałam, że to już zaraz idziemy czytać dalej
    przeglądam sobie wątek jeszcze raz co tam polecacie dla starszych bo zaczyna mi tytułów brakować

  2. #4142
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Popatrzcie na weltbild - mają książki outletowe średnio 50% taniej. Ja wczoraj znalazłam Alberta, Zoologię i Basię - uszkodzone okładki, mam nadzieję, że niewiele
    Te które ja kupiłam to mają porysowane okładki. Ulica Czereśniowa to nawet dość mocno. Sobie czasem kupuje na outlecie bo wady mi nie przeszkadzaja a cena miła, ale na prezent sie nie nadają.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  3. #4143
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    mnie jeszcze tłumaczenie interesuje, tzn. kogo - chciałabym takie najbardziej z oryginało
    no i właśnie takie żeby trochę przystępne były dla dzieci, ilustracje i żeby aż takie wielkie nie były tzn. 3 tomu
    Bliskie oryginału i przystępne dla dzieci to się wzajemnie wyklucza Baśnie Andersena i Braci Grimm, te w oryginale, to najbardziej okrutne baśnie ever - łącznie ze szczegółowymi, brutalnymi opisami odcinania kończyn itp. itd.
    Tłumacze non stop zmiękczali je by były zdatne właśnie dla dzieci. Buchmanna przeglądałam w księgarni stacjonarnej i wydają się być ok


  4. #4144
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,734

    Domyślnie

    Ostrowski cudny!!! jeszcze raz dzięki za namiar
    a dziś takie cos nagrałam - w sumie to wątek o książkach, ale skoro ekranizacja
    http://www.tvn7.pl/wiadomosci,1699,n...ama,72050.html
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  5. #4145
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    918

    Domyślnie

    a w Weltbild nie ma już odbioru osobistego? Czy ja nie mogę znaleźć..
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  6. #4146
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Nie ma, bo oni już chyba kompletnie niezwiązani z księgarniami Świata książki. Teraz Świat Ksiązki ma stronę fabryka.pl.
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  7. #4147
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    a u nas likwidują jeden empik, na wszystkie książki -30%, miałam nic nie kupować już, ale skusiłam się na 4 części Basi a tak w ogóle to czytamy w kółko na przemian Julki, Baśki i Alberty
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  8. #4148
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    kobieta zmienną jest
    kiedyś w tym wątku pisałam o zakupach w naszych lokalnych księgarniach że niemiło i w ogóle dzieci to złooooooo
    przechodząc koło księgarni przyciągnęła mnie ekspozycja wlazłam bo poczułam konieczność pogłaskania książki zostawiając dziecko na plecach
    ekspozycja - zmiana, personel zmiana, dziecko mogło oglądać książki, miało kącik swój z kredkami i kartką
    wzięłam kilka książek i przy ladzie zapytałam o rabat - dostałam prawie arosowy, do tego miła pogawędka
    zaliczyłam opad szczęki

  9. #4149
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    skusiłam się na przecenę w Mamani- nie dość że taniej dużo, to do tego książki w ogóle nie poniszczone

  10. #4150
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Ja znowu zrobiłam spore zakupy w arosie...

  11. #4151
    Chusteryczka Awatar Marko
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,534

    Domyślnie

    Słuchajcie, a czy któraś ze szczęśliwych posiadaczek egzemplarza Uniwersytetu Dziecięcego mogłaby napisać kilka słów recenzji? Dla jakiego wieku, czy ciekawe pytania i dobrze napisane odpowiedzi, czy nie ma błędów merytorycznych. Nie mam niestety możliwości obejrzenia tej książki, a jestem... no skąpa i nie lubię rozczarowań Uprzedzam, że czytałam o tej książce w wątku i wiem, że była chwalona i polecana, ale bez szczegółów. Hm... podobnie jak Wierzcie w Mikołaja, który - jak się następnie w dyskusji okazało - nie byłby tym, czego bym się spodziewała. I po pogłębionej dyskusji (mimo spoilera) cieszę się, że wstrzymałam się z zakupem; na razie przynajmniej.

  12. #4152
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    i mnie kusi Uniwersytet,więc z chęcią poczytam trochę o nim. Poza tym wcześniej pytałam o biblie dla dzieci...i zdecydowałam się na Biblie Ks. Zemana, którą polecała chyba Karusek. Zamówiłam z Literackiej, do tego "kicie kocie" dla młodszego i "Kosmos" dla starszego, dla siostrzenicy Naciśnij mnie Tulleta bo w Turlututu juz się zakochała
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  13. #4153
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie





    Znalazłyśmy przypadkiem w bibliotece, wyszukiwanki, już drugi raz musiałam przedłużać termin zwrotu
    Po polsku ich nie ma ale są piękne, na amazonie jest angielska wersja ale to w sumie bez różnicy, Zośka zna je już na pamięć i jej ulubiona zabawa to obecnie wyścigi kto pierwszy znajdzie- więc jest już mistrzem
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  14. #4154
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Poproszę linka do angielskiej wersji
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  15. #4155
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  16. #4156
    Chustomanka Awatar MamaMaksa
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    929

    Domyślnie

    Znacie coś podobnego do Ulicy Czereśniowej? Dokładnie o taką co ma w sobie historię.

    Znalazłam, dzięki
    Ostatnio edytowane przez MamaMaksa ; 14-01-2014 o 22:47
    Od 3.11.2013 mama już nie tylko Maksa, ale i Adasia.

  17. #4157
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Mam już zamówione książki. I tak:
    Auta i Na budowie - Frankowi się podobają, bo to jego ulubiona tematyka, wprawdzie trochę nie do końca mój gust, ale dziecko zadowolone
    Przedszkole - super, podoba nam się
    Gdzie jest pingwin - czeka jeszcze na półce, ale strasznie dużo dzieje się na tych stronach, dla mnie trochę za dużo
    Wielki piknik - jestem bardzo rozczarowana tą książką; widziałam wcześniej kilka stron w necie i wydawała mi się fajna, ale po przejrzeniu całości nie do końca wiem, jak ją sobie z Frankiem opowiadać, szczególnie strony, gdzie wszyscy krzyczą i mają jakieś takie agresywne wyrazy twarzy, a w zasadzie mordy...może jeszcze na nią za wcześnie...

    Nic nie przebije jednak Czereśniowej
    Chociaż ta linkowana przez pauline bardzo mi się podoba

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  18. #4158
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    A ja dzisiaj dostałam przesyłkę z outletu Weltbilda i jestem bardzo zadowolona - róg jednej okładki lekko wgnieciony, na innej jakieś małe rysy, a ostatniej to nawet nie wiem, co dolega
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  19. #4159
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Gdzie jest pingwin brzmi obiecująco, mój od dawna katuje coś takiego, teściowa mu ze strychu zwlekła:

    http://www.res-polona.com.pl/pokaz_towar.php?nrkat=3
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  20. #4160
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Bardzo sympatyczne wierszyki dostaliśmy od mojej mamy
    http://merlin.pl/Wierszyki-domowe-sz...1,1166865.html
    znacie?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •