Strona 176 z 807 PierwszyPierwszy ... 76126166168169170171172173174175176177178179180181182183184186226276676 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,501 do 3,520 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #3501
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Kasia u mnie też jest tak okresowo. Teraz dostały komplet pt Boże Narodzenie i święta, jeszcze nie czują klimatu teraz Kalina ma rzut na planszówki a Hania na puzzle a książka na wieczór musi być
    martaj może być różnie Kalina uwielbia np Bardzo głodną gąsienicę a to książka dla Hani za to Hania bez wahania Tort urodzinowy ( Findus i Petson) a ostatnio wyła jak nie chciałam jej czytać Klementyna uwielbia kolor czerwony to naprawdę różnie bywa

  2. #3502
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    u nas miło się czytało Kochany tatuś Agnieszki Frączek
    Fajne recenzje ma ta książeczka - chyba się na nią skuszę
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  3. #3503
    Chustonoszka Awatar Makurora
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Zgierz
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    a ja z innym pytaniem: dużo książek chciałabym Ajeczce kupić, pytanie tylko czy warto jeszcze teraz o Babo czy Bincie, Pomelo czy Robimisie, może lepiej takie jak Elmer czy Cynamon... z w/w serii coś tam ma, może lepiej zostawić pozostałe z danych serii dla kolejnego dziecka? a z drugiej strony Róznimisie chętnie wciąż ogląda i sobie opowiada? i następne pytanie czy młodsze dziecko będzie interesować się książkami starszego czy tymi na "swoim" poziomie? a może odwrotnie i to starszak wróci do "młodszych" książek...? jakie macie doświadczenia?
    Tego się chyba nie da przewidzieć. Mój 2,5-latek uwielbia Chrupka i Miętusa. Lubi też bardziej te książki, które czytam jego starszej o 6 lat siostrze i bardzo dobrze się w nich orientuje. "Pomelo" i "Różnimisie" nie zachwyciły, a były kupione specjalnie dla niego. Przeglądamy też chętnie Czereśniową.
    Są wśród nas ludzie, którym towarzyszy wieczny głód...
    www.prader-willi.pl

  4. #3504
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    aaa martaj przy noworodku to starsze przez jakiś okres będzie dziecinniało że tak się wyrażę
    to wtedy nawet świat w obrazkach był obracany u nas, teraz na tych książeczkach starsza "czyta" młodszej

  5. #3505
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushido Zobacz posta
    moze ktos pomoze, szukam ksiazki dla 6latka o religiach swiata moze byc po ang znacie cos ?
    Bushido All kinds of beliefs by sie nadalo? jak nie, to bede dalej myslec...


    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    Ja dziś przychodzę z takim jakby problemem mam nadzieję, że to chwilowe, ale moje dzieci mają chyba przesyt książek Nie daję wszystkich nowych od razu, wydzielam po jednej albo po kilka (rzadziej), a ostatnio te nowe leżą nawet nie przejrzane, za to te stare wertowane po kilka razy dziennie.
    Teraz pytanie, czy wybrałam po prostu nie takie książki, czy może moje dzieci mają ich za dużo (sama nie wierzę, że to piszę )?

    Helpunku
    u nas i tak bywa - jak inzynier Mamon czasami bywaja minie im, minie...

    Cytat Zamieszczone przez martaj Zobacz posta
    dla jakiego wieku ta seria?
    seria o Tacie moim zdaniem 4-5+. niby W slucha, ale nie sadze, zeby lapal jakos bardzo wszysstko (zreszta, F pewnie dalej tez, to ksiazki ze smaczkami )

    a apropos zainteresowan to moj mlodszy zainteresowany ksiazkami po F bardzo. a i F ma okresy powrotow - do Maksa, Pomelo zawsze i wszedzie, rozne tekturaki czasami tez (zwlaszcza spiewane Muchomora). ciezko powiedziec, od dziecka chyba zalezy...
    Ostatnio edytowane przez natala ; 23-11-2013 o 10:05
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #3506
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushido Zobacz posta
    moze ktos pomoze, szukam ksiazki dla 6latka o religiach swiata moze byc po ang znacie cos ?
    http://www.czarnaowca.pl/literatura_...ar,p1045969374


    W Czarnej Owcy aktualnie za jedyne 10 złociszy.

    Książka ma jedną wadę - nie ma w niej mowy o prawosławiu, co dla nas jest istotne (dziadek i jego rodzina...).
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  7. #3507
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    http://www.czarnaowca.pl/literatura_...ar,p1045969374


    W Czarnej Owcy aktualnie za jedyne 10 złociszy.

    Książka ma jedną wadę - nie ma w niej mowy o prawosławiu, co dla nas jest istotne (dziadek i jego rodzina...).
    A miałaś ją w ręku? Fajna? Bo właściwie chętnie bym już coś miała w mojej wieloreliginej rodzinie. U nas właściwie tylko prawosławnych nie ma
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  8. #3508
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    W ręku nie mam, ale stoi w dziecinnym pokoju
    Fajna. O baaardzo różnych religiach. Jutro, jeśli chcesz, zajrzę dokładniej do środka i Ci powiem.
    Ale jest o muzułmanach, żydach, chrześcijanach różnej maści (protestantach np. - stąd mój ból, że nie ma ani słowa o prawosławiu...). To taka zgrabna książka, że tak powiem. Przyjemny format, stosowna proporcja ilustracji do tekstu, co trzeba - wyróżnione...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  9. #3509
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    Rozważam uczestnictwo w przedszkolu w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Czy mamy siedzące głęboko w temacie mogłyby polecić mi jakiegoś ogólnego hiciora? Grupa składa się z dzieci pięcio- i czteroletnich.
    Mama dwóch córek: 2008, 2012

  10. #3510
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ane-eta Zobacz posta
    Rozważam uczestnictwo w przedszkolu w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Czy mamy siedzące głęboko w temacie mogłyby polecić mi jakiegoś ogólnego hiciora? Grupa składa się z dzieci pięcio- i czteroletnich.
    jesli to teraz ma byc w cos zimowego bym celowala - Mama Mu na sankach mi do glowy przychodzi - duzo obrazkow, troche tekstu. moze jakies zimowe opowiadanie z Pana Kuleczki? albo z Wesolego Ryjka? (chyba nawet bardziej w Ryjka bym celowala, szczerze mowiac). Boze Narodzenie w Bullerbyn? albo Pewnie, ze Lotta umie prawie wszystko - ale obie juz ociupine dluzsze. a jak nie zimowe, to bedziemy myslec dalej
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #3511
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushido Zobacz posta
    moze ktos pomoze, szukam ksiazki dla 6latka o religiach swiata moze byc po ang znacie cos ?
    Pozna "Jest wiele wiar" są jeszcze "tajemnice początku - mity o stworzeniu świata" Onichimowskiej. Może nie opowiadają konkretnie o religiach, ale fajnie pokazują różnych bogów i różne historie.

    Edit bo mi się przypomniało : jest jeszcze "Jak jeżyk z prosiaczkiem boga szukali i co z tego wynikło" Tam są katolicy, żydzi i muzułmanie i nawet są krótkie info o nich, ale zdecydowanie nie są przedstawione w pozytywnym świetle....
    Ostatnio edytowane przez Agnen ; 23-11-2013 o 17:50

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  12. #3512
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Nie wiem czy było - kod rabatowy do Znak 50% rabat50

    edit: kusi mnie Panama Janoscha, ale czy to nie jest dla trochę starszych dzieci? Bo aktualnie córę interesują bajki, które na co drugiej stronie muszą mieć ilustracje.
    Ostatnio edytowane przez okoani ; 23-11-2013 o 12:30
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  13. #3513
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    a ja wlasnie w charity shopie znalazlam ksiazke pop up 'O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę' (po angielsku oczywiscie) i strasznie sie ciesze ;D

  14. #3514
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi - tak właśnie myślałam, że skoro zabawki się nudzą to i na książki kiedyś przychodzi pora
    Na szczęście szybko mija

  15. #3515
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    edit: kusi mnie Panama Janoscha, ale czy to nie jest dla trochę starszych dzieci? Bo aktualnie córę interesują bajki, które na co drugiej stronie muszą mieć ilustracje.
    pamiętam, że Pocztę dla Tygryska, czyli jedno z opowiadań wydanych potem hurtem w Panamie, czytaliśmy jak średni miał ponad pół roku - czyli córka trochę ponad 2 lata, u nas tak między dwa a trzy lata była najczytańsza, i to w wypadku obojga starszych, teraz czytamy nieco rzadziej
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #3516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoxieSTB Zobacz posta
    a ja wlasnie w charity shopie znalazlam ksiazke pop up 'O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę' (po angielsku oczywiscie) i strasznie sie ciesze ;D
    A ja nawet nie wiedziałam, że było nowe wydanie i odkryłam wczoraj przy okazji promocji w Hokus Pokus Kupiłam oczywiście

    A co do dziecinnienia w wyborze lektur przy noworodku to nie obserwowałam. Starszy czyta i Pomelo i Muminki, ukochany ostatnio audiobook to Braciszek i Karlsson z dachu.

  17. #3517
    Chustomanka Awatar Zaza
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    648

    Domyślnie

    Dziewczyny, od jakiego wieku jest Klementyna lubi kolor czerwony? Dla 6 latki sie nada na Mikolaja czy dziecko juz jest za duze? A jak nie to jaka ksiazke polecacie?

  18. #3518
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Czy macie do polecenia książkę o sprzątaniu tudzież o bałaganie? Dla dwuipółlatka.
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  19. #3519
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nympha Zobacz posta
    Czy macie do polecenia książkę o sprzątaniu tudzież o bałaganie? Dla dwuipółlatka.
    Basia i bałagan
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  20. #3520
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    O, no nie pomyślałam o Basi przecież, dzięki :-D
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •