Strona 1 z 806 1234567891151101501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Laupheim
    Posty
    264

    Domyślnie Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

    znlazlam taka strone

    http://www.bromba.pl/glowna001.html

    dzieki tej liscie mniej wiecej wiem co kupic dla mlodego.

    moze stworzymy swoja liste hitow dla dzieci?
    Ostatnio edytowane przez mart ; 19-08-2009 o 20:57

  2. #2
    Chustomanka Awatar polah
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Świetny pomysł! i fajna stronka
    Mam hopla na tym punkcie, rynek zalany jest pseudoliteraturą dziecięcą z kiczowatymi ilustracjami. Książki dla dzieci powinny być przykładem, powinny zachęcać do czytania, uwalniać wyobraźnię, dawać do myślenia. Kształtować poczucie estetyki, zamiłowanie do czytania. ZAmiast tego mamy różową papkę...Treści i język nienadające się dla dzieci, które przecież chłoną jak gąbka. Błędy językowe, ortograficzne, tak, tak, w książkach dla dzieci aż roi sie od błędów. Kiepskie tłumaczenia (patrz seria z Krecikiem). Większość pozycji w bibliotece mojej córeczki pochodzi z antykwariatów lub aukcji allegro. Najnowsze wydania klasyki mają najczęściej tak brzydką szatę graficzną, że nie wypada ich po prostu kupować.
    Ratunkiem są reedycje tytułów znanych nam i naszym rodzicom z pieknymi ilustracjami, ciekawe propozycje mają dla nas niszowe wydawnictwa, jak np. Muchomor, którego książki wielokrotnie zdobywały nagrody na festiwalach zarówno krajowych jak i zagranicznych.
    o naszych hitach napisze później, bo mały domaga się jedzenia...
    Jula 18.12.2004, Wojtek 17.01.2008
    Herbata z Malinami


  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    Ja też jestem za! Mamy w zbiorze wierszyki Brzechwy i Tuwima, które już czytam Markowi. Kupuje też serie "Cała Polska czyta dzieciom" - tak przyszłościowo . No i oczywiście u mojej mamy jest cała kolekcja starych książeczek po mnie i siostrze, z kórych zamierzam korzystać jak mały podrośnie. Może podniszczone, ale jak byłam małą bardzo lubiłam te bajki.
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  4. #4
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Ja też kupilam całą serię,,Cała Polska czyta dzieciom"
    Moja córka i ja mamy totalnego hopla na punkcie książek.Ostatnio plakałam nad tragicznymi przekladami Ani z Zielonego Wzgórza...

  5. #5
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Wszystkim zainteresowanym dobrymi książkami dla dzieci polecam forum gazetowe: książki dziecięce i młodzieżowe: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=16375

    Dla najmłodszych dzieci przepiękne książeczki sztywnostronicowe i książeczki-poduszeczki ma Wydawnictwo Muchomor: http://www.muchomor.pl bardze fajne książeczki mają też Zakamarki: http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=34
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    Andziulindziu, dzięki za linki,
    szczególnie za ten do wydawnictwa Zakamarki. Kupiłam ostatnio Krzyśkowi książeczkę o autku Maksa i się zastanawiam nad całą serią, a tu proszę w sklepie internetowym jest nawet taniej niż w realu .
    Polecam bardzo te książeczki - na jednej stronie jest ilustracja, na drugiej tekst w formie zdania prostego, dużą wyraźną czcionką. Bardzo dobra książeczka na początek, zwłaszcza jak ktoś uczy maluszka czytać techniką Domana

    PS. Można je kupić w 100 Pociechach

  7. #7
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    To ja może jeszcze popodrzucam trocchę linków:

    dla nieco starszych dzieci wydawnictwo Hokus-pokus: http://www.hokus-pokus.pl/ksiazki/1/index.html
    z tego wydawnictwa wszystkim dzieciakom z problemami nocnikowymi polecam: "O kreciku, który chciał wiedzieć kto mu narobił na głowę". Obśmiewaliśmy się jak norki, choć mój tato był zgorszony.

    Świetne książeczki ma też wydawnictwo Dwie Siostry: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/

    Dla wszystkich szukających okazji polecam ze strony Naszej Księgarni ( http://www.nk.com.pl/engine/index.php?page=glowna ) zakładkę "wyprzedaż", są tam dwa działy: końcówki nakładów i książki lekko uszkodzone. Nie bójcie się książek lekko uszkodzonych: moja gąska balbinka miała zagięty róg w jednej kartce a tak była w stanie idealnym. Przy zakupie powyżej 40 zł nie płaci się kosztów przesyłki.

    A bez względu na wydawnictwo polecam książki tandemu: Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i Agnieszki Żelewskiej; cudowne, przepięknie ilustrowane książki, mam w domu "Sznurkową historię" i "rynnę" i obie są rewelacyjne. Naprawdę warto
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  8. #8
    Chustomanka Awatar polah
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    andziulindzia właściwie te same strony odwiedzamy
    aha! wszystkim mamom polecam zapisanie swojego dziecka do najbliższej wypożyczalni książek - to świetna sprawa!
    Jula 18.12.2004, Wojtek 17.01.2008
    Herbata z Malinami


  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    ojej, a dopiero co przelałam pieniądze za Maksy......
    tyle przydatnych linków, ślinię się nie mniej niż na chusty

    Ja uwielbiam czytać książki dla dzieci.
    Przeczytaliśmy z mężem większość kolekcji "Cała Polska....", miało być dla Krzyśka, a tymczasem nas wciągnęło.


  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinaska
    Bardzo dobra książeczka na początek, zwłaszcza jak ktoś uczy maluszka czytać techniką Domana
    co to za metoda Kasi, bom nieoświecona?
    I czy Krzycha już nią traktujesz?
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Laupheim
    Posty
    264

    Domyślnie

    Ta strona jest wlasnie z forum gazetowego)

    Juz zamowilam Maksa, na razie jedna, Auto, bodajze. zobacze jaka bedzie reakcja. Ciekawa tez jestem 'Z gorki na pazurki' Z. Beszczynskiej

    U nas kroluje Tuwim, Brzechwa, Kubus Puchatek, Chotomska. i ostatnie odkrycie-'Stefek Burczymucha i inne niezapomniane wiersze'

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Laupheim
    Posty
    264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a-linka
    Cytat Zamieszczone przez pinaska
    Bardzo dobra książeczka na początek, zwłaszcza jak ktoś uczy maluszka czytać techniką Domana
    co to za metoda Kasi, bom nieoświecona?
    I czy Krzycha już nią traktujesz?
    tu jest o metodzie

    http://nauka.2p.pl/czytanie/index.html

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    dziewczyny, dzięki za linki - zostawię tam nie mniej kasy niż za ostatnie zakupy chustowe
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez a-linka
    dziewczyny, dzięki za linki - zostawię tam nie mniej kasy niż za ostatnie zakupy chustowe
    hehe



  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    problemkind

    pinaska - gratuluję! muszę tego Wika nauczyć, bo już dwa razy w ekspresowym tempie zszedł z łózka i nic go to nie nauczyło
    BTW na własne oczy widziałam mamę, która swoją 10 miesieczną córeczke uczyć czytać chciała
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  16. #16

    Domyślnie

    Fantastyczne te linki,dziewczyny dziekuje.Ja tylko na merlinie czy empiku robilam zakupy a tutaj taki wybor

  17. #17
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polah
    andziulindzia właściwie te same strony odwiedzamy
    aha! wszystkim mamom polecam zapisanie swojego dziecka do najbliższej wypożyczalni książek - to świetna sprawa!
    Miło spotkać kogoś z podobnymi zainteresowaniami

    Bibliotekę dla maluchów polecam każdemu. Moje Panienki są zabierane do biblioteki raz w miesiącu od kiedy były w moim brzuchu. Teraz panienki czują się swobodnie, wszystkie panie je znają, oglądaja sobie książeczki na miejscu i wybieraja co chcą wypożyczyć do domu (a mają 2 i 4 lata).

    Polecam też wszelkie antykwariaty, pchle targi i allegro (tak jak polah) mozna znaleźć cudeńka w świetnym stanie za parę groszy.
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  18. #18
    Chustomanka Awatar polah
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andziulindzia
    Polecam też wszelkie antykwariaty, pchle targi i allegro (tak jak polah) mozna znaleźć cudeńka w świetnym stanie za parę groszy.
    właśnie na allegro znalazłam moją ukochaną książkę z dzieciństwa "Apolejka i jej osiołek" i całą serię "Razem ze słonkiem" - byłam tak podekscytowana, jak przy wyborze nowej chusty
    A Julka dosłownie skacze do góry, gdy listonosz przynosi paczkę (zazwyczaj sprzedawca idzie mi na rękę i adresuje do mojej córeczki
    Jula 18.12.2004, Wojtek 17.01.2008
    Herbata z Malinami


  19. #19
    Chusteryczka Awatar andziulindzia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,795

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze jedno wydawnictwo. Wydaje się fajne: http://www.wydawnictwomila.pl/nowosci.html

    Intryguje mnie "Bajka o kapciuszku"
    Andzia
    Moje ulubione ekoforum

    tylko nudne kobiety mają nieskazitelne czyste domy

  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    103

    Domyślnie

    Myślałam, że tylko ja tak namiętnie kupuję książki dla Michaśka - mąż się śmieje, że niedługo Michaś będzie musiał mieć osobny pokój na biblioteczkę .
    U nas na razie królują książeczki z klapkami, seria o Maksie i "Małe zwierzątka" z Wilgi - polecam bo co prawda tekstu tam mało ale są kolorowe ilustracje i można snuć własne opowieści o zwierzątkach . A seria "Cała Polska czyta dzieciom" czeka aż Michaś dorośnie, na razie my przypominamy sobie książki z dzieciństwa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •