Strona 486 z 807 PierwszyPierwszy ... 386436476478479480481482483484485486487488489490491492493494496536586 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,701 do 9,720 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9701
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    jest jeszcze wyd. ze znaku ale na żywo nie widziałam, chyba można podejrzec na stronie wydawnictwa.
    i" Piotruś Pan i Weendy" z buchmanna

  2. #9702
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    i" Piotruś Pan i Weendy" z buchmanna
    to mam kupione na przecenie w Empiku w zeszłą sobotę (myślałam że to cos innego niż Piotruś Pan )
    Ostatnio edytowane przez qqrq5 ; 24-07-2015 o 21:04
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  3. #9703
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Doradzicie jakies ksiazeczki dla niespelna 2-latki o pojawieniu sie rodzenstwa, o nocniku i pojsciu do zlobka/przedszkola, tylko zeby byly sympatyczne i niezbyt durne? Znalazlam rozne watki, ale tam jest wymienianych mnostwo, nie wiem, jak je odsiac

  4. #9704
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Doradzicie jakies ksiazeczki dla niespelna 2-latki o pojawieniu sie rodzenstwa, o nocniku i pojsciu do zlobka/przedszkola, tylko zeby byly sympatyczne i niezbyt durne? Znalazlam rozne watki, ale tam jest wymienianych mnostwo, nie wiem, jak je odsiac
    U nas o nocniku bylo Nocnik nad nocnikami Alony Frankel. Krotko, smiesznie i na temat. Ladne obrazki. A o rodzenstwie mielismy Zuzie z serii Madra Mysz i na poczatku bardziej opowiadalam, ale pozniej nawet dalo sie czytac.

    Napisane z telefonu

    Edit: jeszcze wiem ze o braciszku jest ktoras z ksiazeczek o Bolusiu z wyd. Zakamarki. Zaluje ze jej nie kupilam bo zapowiada sie swietnie!
    Ostatnio edytowane przez hubertowa ; 24-07-2015 o 21:29

  5. #9705
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Ładnie Bolusiu się nazywa. U nas co prawda starszym nieco, ale bardzo się podoba!
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  6. #9706
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Doradzicie jakies ksiazeczki dla niespelna 2-latki o pojawieniu sie rodzenstwa, o nocniku i pojsciu do zlobka/przedszkola, tylko zeby byly sympatyczne i niezbyt durne? Znalazlam rozne watki, ale tam jest wymienianych mnostwo, nie wiem, jak je odsiac
    O rodzenstwie mielismy Kubus ma Siostrzyczke - bardzo sie podobala (przez wiele tygodni codziennie czytalismy). Jeszcze mielismy ksiazeczke A. Lindgren - Ja tez chce miec rodzenstwo, ale bez szalu. O nocniku nic nie mielismy. O przedszkolu Zuzia idzie do przedszkola i Tupcio Chrupcio w przedszkolu (czy jakos tak)
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  7. #9707
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Potrzebuję czegoś ciekawego dla oczytanego prawie 4-latka. Może być dłuższe, obrazki nie są konieczne. Będę wdzięczna za pomoc

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  8. #9708
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Potrzebuję czegoś ciekawego dla oczytanego prawie 4-latka. Może być dłuższe, obrazki nie są konieczne. Będę wdzięczna za pomoc
    a co ten chłopiec lubi? czym się interesuje? czy ma jakieś książki, które wcześniej przypadły mu do gustu?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #9709
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Doradzicie jakies ksiazeczki dla niespelna 2-latki o pojawieniu sie rodzenstwa, o nocniku i pojsciu do zlobka/przedszkola
    Hurtowo zmiany wprowadzacie?
    My mamy z serii obrazki dla maluchów 'czekamy na dzidziusia' -> nam podeszła, córka do tej pory ją przegląda.
    Z nocnikowych mamy 'nocnik nad nocnikami'. Córka bardzo ją lubi, ale do praktyki w temacie nie przeszła
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  10. #9710
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    Potrzebuję czegoś ciekawego dla oczytanego prawie 4-latka. Może być dłuższe, obrazki nie są konieczne. Będę wdzięczna za pomoc
    może polecany tu często Piaskowy Wilk?

  11. #9711
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie


    Ten Chłopiec to mój Synu
    Mamy duuużo książek, jeszcze więcej wypożyczamy z biblioteki. Może rzeczywiście napiszę, co lubi
    Książki Astrid Lindgren
    Kajtek i Miś
    ostatnio "Kosmiczni odkrywcy - Franio i jego Babcia", książki z serii "Tato, popłyńmy na wyspę", "Kaktus",
    Wesoły Ryjek, ostatnio "Księżniczki i smoki" i "Rycerze i smoki"
    Tutlandia, Findus, Mama Mu, Krowa Matylda ( ale te "za krótkie" są ), Felek i Tola, Julek i Julka, Florka, Świnka Halinka
    Piaskowy wilk nie podszedł...

    Franek lubi książki o dzieciach, uwielbia Emila ze Smalandii. To musi być coś dłuższego.
    Myślałam o książce "Ja i moja siostra Klara"...

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  12. #9712
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    to jak lubi Astrid to może "dzieci z Bullerbyn" ! "Ronja córka zbojnika" albo "Mio, mój Mio"
    do wspólnego czytania, długiego to polecam też klasykę. my teraz czytamy "czarnoksieżnika z krainy Oz" i dzieci są zachwycone, nie mogą się doczekać kolejnych rozdziałów
    "Księga dżungli" ? ta z przecudnymi ilustracjami J. Wilkonia z Media Rodzina
    no i Preussler "rozbojnik Hotzenplotz" , "Mały duszek" , "Malutka Czarownica"

  13. #9713
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Doradzicie jakies ksiazeczki dla niespelna 2-latki o pojawieniu sie rodzenstwa, o nocniku i pojsciu do zlobka/przedszkola, tylko zeby byly sympatyczne i niezbyt durne? Znalazlam rozne watki, ale tam jest wymienianych mnostwo, nie wiem, jak je odsiac
    U nas podobała się seria o Zuzi: Zuzia idzie do przedszkola, Zuzia i nowy dzidziuś. O nocnikowaniu polecany nocnik nad nocnikami


  14. #9714
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    to jak lubi Astrid to może "dzieci z Bullerbyn" ! "Ronja córka zbojnika" albo "Mio, mój Mio"
    do wspólnego czytania, długiego to polecam też klasykę. my teraz czytamy "czarnoksieżnika z krainy Oz" i dzieci są zachwycone, nie mogą się doczekać kolejnych rozdziałów
    "Księga dżungli" ? ta z przecudnymi ilustracjami J. Wilkonia z Media Rodzina
    no i Preussler "rozbojnik Hotzenplotz" , "Mały duszek" , "Malutka Czarownica"
    mamru, dziękuję
    Wiesz, mamy audiobook "Dzieci z Bullerbyn" czytany przez Jungowską - przesłuchany kilkakrotnie
    A Ronja i Mio nie za poważne? Nie czytałam nigdy, ale wydawało mi się, że to dla starszych...
    Resztę zaraz sobie zobaczę

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  15. #9715
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    A ktoś Podróże Neli czyta? Kupiliśmy na lotnisku jedną część, bo zapomnieliśmy zabrać książkę na wakacje i bomba! Osmiolatek zachwycony, a i roczniak siedzi jak zaczarowany i zdjęcia ogląda. Na pewno dokupimy resztę.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  16. #9716
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    a Mary Poppins? Dla starszych troszkę, ale moja w wieku 5 lat już wszystkie tomy miała za sobą Bardzo lubiła.


  17. #9717
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

  18. #9718
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniafrania Zobacz posta
    oczywiście że mamy! lubimy bardzo! i jak starszak w szkole przerabial Bullerbyn to przyniósł i Pani oczarowana książką pozyczyla od nas na tydzień
    a wiesz że to jest pierwsza książka wydana przez Zakamarki

  19. #9719
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    kielce
    Posty
    139

    Domyślnie

    dziewczyny co polecacie dla 10 latki? bardzo lubi czytac i chcialabym podsunac jej cos fajnego

  20. #9720
    Chustomanka Awatar aniafrania
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    oczywiście że mamy! lubimy bardzo! i jak starszak w szkole przerabial Bullerbyn to przyniósł i Pani oczarowana książką pozyczyla od nas na tydzień
    a wiesz że to jest pierwsza książka wydana przez Zakamarki
    Nie wiem
    Szczerze mówiąc, mimo wielokrotnego przeglądania strony Zakamarków dopiero wczoraj na tę książkę trafilłam

    3 lata 4 miesiące i 5 dni

    "Badania kliniczne wykazały korzyści, jakie płyną z bliskości fizycznej dla rozwoju noworodków i przede wszystkim wcześniaków - korzyści te można mierzyć w gramach i centymetrach" - Evelin Kirkilionis

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •