Strona 546 z 807 PierwszyPierwszy ... 46446496536538539540541542543544545546547548549550551552553554556596646 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,901 do 10,920 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10901
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Jest jakaś fajna książeczka z kolędami? Chciałabym poczytać dzieciom żeby coś tekstu nauczyć szczególnie starszego ideał byłby książką kartonową, bo córa niszczy co dopadnie :/
    może coś takiego?
    mój syn to lubi, kiedyś teściowa kupiła
    http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/453764/

    http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/k...1%5Btemat%5D=5

  2. #10902
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    ja mam te Muchomorowe - te same co mamru. cudne sa - nie dosc, ze maja sporo koled, zapis nutowy i gitarowy to jeszcze sa ladnie ilustrowane.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #10903
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Pani w przedszkolu powiedziała , że nie ma jak dobre stare bajki, żadne przeróbki, żadne zamykanie wilka w zoo itp. Szukam więc jakiegoś dobrego wydania Jasia i Małgosi. To z Tako raczej mi nie podchodzi, inne widzę , że słodko-lukrowane. Szukam czegoś specjalnego. Nie wiecie czy jest coś takiego? Och . Pamiętam taka książke rozkładaną z dzieciństwa. Tam na okładce była taka straszna Baba Jaga i ja tak jej się bałam i chyba bym chciała coś takiego . COs z dreszczykiem..
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  4. #10904
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc
    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    Fantastyczna ta lista jest, nawet jeśli nie do czytania zbiorowego to domowo na pewno wykorzystam.

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    agum - nie znam większości tych książek, ale pewnie tym bardziej wzięła Gąskę Zuzię albo coś podobnego - na takich imprezach jest tłum i dużo rozpraszaczy, więc coś krótkiego i śmiesznego powinno zdać egzamin, co dodatkowo ma na tyle mało tekstu, że możesz go przeczytać "od tyłu" czy tam od góry, jednocześnie pokazując dzieciom obrazki. Tym starszym dzieciom też powinno się spodobać na takie jednorazowe czytanie - moi w zeszłym roku chętnie słuchali Gąski Zuzi, starsza miała niespełna sześć lat. Co najwyżej dobrze mieć coś w zapasie (też nie za długiego), jeśli dzieci się wciągną i będą chciały jeszcze. Chyba że widzisz warunki (i potrzebę) żeby to było dłuższe posiedzenie i poczytanie.
    Cenna wskazówka. Ja to mam trochę spaczone postrzeganie,bo moje dziecko mogłoby miec w domu tylko i wyłącznie książki i z koncentracją przy czytaniu naprawdę dlugich opowiadań nie ma problemu. Aczkolwiek Gąska Zuzia wydaje mi się za krótka, ale jest na półce wiec na pewno zabiorę na wszelki wypadek.
    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Ja polecę Wigilie Pana Wrony i Mamy Mu.
    Mamy, weźmiemy na pewno
    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Ja też, jest cudna!
    Albo Goście na Boże Narodzenie, Czupieńki też są cudne.
    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Goście na Boże Narodzenie <3 Uwielbiam... Chyba moja ulubiona ze wszystkich świątecznych, które znam.
    Mamy audiobooka i chyba czas pomyśleć o książce
    Polecam.

    A... Dzieci też lubią
    nie znałam gości-zakupimy
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  5. #10905
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    rzeczywiście fajne są te z Muchomora, ale czy zainteresują moje dzieci to pewnie póki co nie no nic coś wymyślę

    dziękuję za pomoc

    edit

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    napiszesz mi coś więcej o tej drugiej pozycji?
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 26-11-2015 o 22:56

  6. #10906
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    hahahaha Mamru, Natala, magda właśnie przegadałam sprawę z teściową i ustaliłyśmy -pracujące pojazdy dla Malucha, dla 4 latki Lotta, dla 6,5 latki Florka a dla najstrszego pod ziemią pod wodą bo ponoć piłka nożna już poza sferą zainteresowań czyli generalnie Wasze typy, uśmiałam się jak weszłam napisać co ustalone i czy ok a Wy mi z tymi samymi tytułami
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  7. #10907
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Pani w przedszkolu powiedziała , że nie ma jak dobre stare bajki, żadne przeróbki, żadne zamykanie wilka w zoo itp. Szukam więc jakiegoś dobrego wydania Jasia i Małgosi. To z Tako raczej mi nie podchodzi, inne widzę , że słodko-lukrowane. Szukam czegoś specjalnego. Nie wiecie czy jest coś takiego? Och . Pamiętam taka książke rozkładaną z dzieciństwa. Tam na okładce była taka straszna Baba Jaga i ja tak jej się bałam i chyba bym chciała coś takiego . COs z dreszczykiem..
    W nowych się nie orientuję, ale może coś starego? Kupilam kiedyś na allegro taką:


    Tak wygląda czarownica

    Są tam też kolorowe ilustracje.
    Czytałam młodszemu, który nie miał wtedy nawet 3 lat i bardzo się bał czarownicy Wypozyczyłam mu nastepnego dnia jedną z książek Mai Strzebońskiej o DOBREJ czarownicy Tak dla równowagi

    A może jakieś wydanie zbiorcze? Miałabyś więcej baśni do wyboru. Ja kupiłam używaną z sentymentu, taką samą jak miałam w dzieciństwie. A z nowych to dziewczyny polecały z wyd.Media Rodzina.
    Tu moja:
    2009 2012

  8. #10908
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta


    napiszesz mi coś więcej o tej drugiej pozycji?
    oczywiście,nawet chciałam zrobić zdjęcie ale mój synek je gdzieś zbunkrował wczoraj i na moje pytanie gdzie jest pozytywka z kartami powiedział "że to tajemnica i nie może mi powiedzieć bo wtedy już nie będzie to tajemnicą"
    Jest to blaszane pudełko z luźnymi kartami na których są kolędy i opowiadania z tematyką Świąt BN. Karty saluźne - gramatura papieru podobna okładki w ksiązkach broszurowych. Więc można zgiąć, ale jeśli dziecko zegnie kilka to resztę zawsze można mieć w dobrym stanie
    to co udało mi się znaleźć w internecie to to
    http://www.carrefour.pl/~/media/Publ...siazki_pdf.pdf
    tutaj na 3 stronie
    tutaj inna pozycja Olesiejuka z pozytywką - tulko jako podgląd jak to jest zrobione (3 zdjęcia na końcu)
    http://olx.pl/oferta/duza-lalka-simb...8-ID8a9H7.html
    nie jest to wysokich lotów ale dla maluchów się nada i ciekawe rozwiązanie bo każda karta z kolędą lub jakimś opowiadaniem jest na osobnej karcie.
    Poszukam dziś jego kryjówki i jeśli znajdę to zrobię zdjęcia.
    Jeśli chodzi o kolędy to polecam słuchać stacji radiowych RMF kolędy lub Zet Kolędy (chyba Zet bo wiem, że są dwie stacje) U nas kolęd syn słuch cały rok i zmusza do tego wszystkich domowników
    Środek lata jedziemy na wakcje a synek wyciąga płytę z kolędami i słuchamy hehehe

  9. #10909
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    oczywiście,nawet chciałam zrobić zdjęcie ale mój synek je gdzieś zbunkrował wczoraj i na moje pytanie gdzie jest pozytywka z kartami powiedział "że to tajemnica i nie może mi powiedzieć bo wtedy już nie będzie to tajemnicą"
    Jest to blaszane pudełko z luźnymi kartami na których są kolędy i opowiadania z tematyką Świąt BN. Karty saluźne - gramatura papieru podobna okładki w ksiązkach broszurowych. Więc można zgiąć, ale jeśli dziecko zegnie kilka to resztę zawsze można mieć w dobrym stanie
    to co udało mi się znaleźć w internecie to to
    http://www.carrefour.pl/~/media/Publ...siazki_pdf.pdf
    tutaj na 3 stronie
    tutaj inna pozycja Olesiejuka z pozytywką - tulko jako podgląd jak to jest zrobione (3 zdjęcia na końcu)
    http://olx.pl/oferta/duza-lalka-simb...8-ID8a9H7.html
    nie jest to wysokich lotów ale dla maluchów się nada i ciekawe rozwiązanie bo każda karta z kolędą lub jakimś opowiadaniem jest na osobnej karcie.
    Poszukam dziś jego kryjówki i jeśli znajdę to zrobię zdjęcia.
    Jeśli chodzi o kolędy to polecam słuchać stacji radiowych RMF kolędy lub Zet Kolędy (chyba Zet bo wiem, że są dwie stacje) U nas kolęd syn słuch cały rok i zmusza do tego wszystkich domowników
    Środek lata jedziemy na wakcje a synek wyciąga płytę z kolędami i słuchamy hehehe
    dziękuję jak uda się zrobić zdjęcia to będę bardzo wdzięczna a jak duże są te karty?

  10. #10910
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Przyszło zamowienie z Dwóch Sióstr no i Jejku jeku zrobione tak niechlujnie. Tekstowo fajnie. Ale tu klej wystaje tam gdzie są te okienka, tu krzywo przyklejone. Kurka niefajnie. A tak się cieszyłam na tą książkę. Nie mówiąc o tym że w Jadlonomii mam dwie potargane kartki no i będę się teraz bawić w reklamacje

  11. #10911
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta


    Tu moja:
    Jejku, też miałam te książki! Dalej u rodziców na półkach leżą i czytane są wnukom. Uwielbiam bajkę o niegrzecznym dziecku, które umarło

  12. #10912
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Mamruniu strasznie przykre takie rzeczy. Niby nic, a niemiło.

    A taki OT. Pod pozycję, którą szukałam były inne. I takie coś, zerknijcie - http://www.nieprzeczytane.pl/Zolwik-...uct863210.html

    Nie wiem, jak wam, ale dla mnie stylistyka mocno z Franklina (dawnego) ściągnięta (rysunek, strój i scenka). I hmm takie mieszane uczucia mam. Tak z ciekawości zapytuję, co o czymś takim myślicie?
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  13. #10913
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    O jaaa Magdo toż to Frankiln cały!

    A z tym zamówieniem no pierwszy raz mnie takie coś spotkało i niemiłe to. I kolejna książka do reklamacji. Zima naCzereśniowej chyba spadł im klej otwieramy pierwsze strony a tu sklejone no i sie rozerwało a to na prezent książka

  14. #10914
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    O jaaa Magdo toż to Frankiln cały!

    A z tym zamówieniem no pierwszy raz mnie takie coś spotkało i niemiłe to. I kolejna książka do reklamacji. Zima naCzereśniowej chyba spadł im klej otwieramy pierwsze strony a tu sklejone no i sie rozerwało a to na prezent książka
    Ech na chybcika robione chyba.
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  15. #10915
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Sama książka fajna. Miło się czyta i oglada. Kategoria wiekowa myślę że do 3lat. Choć pewnie starszaki będą chciały otwierać okienka. Pomysł mi się podoba tylko wykonanie no mogli się bardziej postarać zwłaszcza że cena książki okladkowa jest spora -32zł












  16. #10916
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    mamru - rzeczywiście słabo i słabą zrobili reklamę tej książce, bo czytałam o niej, nie zauważyłam, że ma okienka i w ogóle stwierdziłam, że nie biorę, a ona całkiem fajna wyglada. Z drugiej strony może i lepiej że nie wzięłam, jak wydanie niestaranne, zwłaszcza że to byłoby na prezent.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #10917
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    No słabo bardzo. Tak jak mówię pomysł mi się podoba. Ale wykonanie porażka. Te okienka krzywo przyklejone, w jednym miejscu kolejna smuga kleju

  18. #10918
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    dziękuję jak uda się zrobić zdjęcia to będę bardzo wdzięczna a jak duże są te karty?
    Na jednym ze zdjęć karta leży na mojej dłoni abyś mogła zobaczyć wielkość. To takie większe karty do gry, jeśłi miałaś kiedykolwiek w ręku Zagadki Smoka Obiboka to te karty są około 3 cm większe i około 1-2 cm szersze.
    Ilustracje Michael Grieco na odwrocie karty jeśli chodzi o teksty - kolędy, wiersze, opowiadania, cytaty np: Matki Teresy z Kalkuty, Pada śnieg czy Dzwonki sań jak kto woli , opisana historia św. Mikołaja, choinki, gwiazdki wigilijnej, Jesus i rudzik, opowieść wigilijna i inne






  19. #10919
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja mam te Muchomorowe - te same co mamru. cudne sa - nie dosc, ze maja sporo koled, zapis nutowy i gitarowy to jeszcze sa ladnie ilustrowane.
    O te? http://bonito.pl/k-90389053-koledy

    Tylko w sumie mnie te wszystkie chwyty niepotrzebne A takie kojarzycie?
    http://bonito.pl/k-481483-koledy-i-pastoralki-cd

    http://bonito.pl/k-90385031-koledy-polskie-dla-dzieci

    Czy jednak te muchomorowe najlepsze?




  20. #10920
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    znam tylko Muchomorowe - wybralam te, bo maja sporo tekstow. i sa ladne, a ja nie cierpie brzydko wydanych ksiazek. F uwielbia - chodzi, czyta i spiewa - wiec jednym slowem sie sprawdzily.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •