Strona 629 z 807 PierwszyPierwszy ... 129529579619621622623624625626627628629630631632633634635636637639679729 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,561 do 12,580 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12561
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Było coś w serii Mądra Mysz, Zuzia nie rozmawia z nieznajomym i o Maksie też jakiś tytuł był. Ale jak wypadają merytorycznie to nie wiem, bo ich nie mamy.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #12562
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Dziewczyny, pomóżcie gdyż było ale przekopać całego wątku nie dam rady. Moja młoda bardzo lubi Opowieści z parku Percy'ego mamy Mroźną noc. Podpowiedzcie która część jest warta uwagi, czy może wszystkie fajne. Przy okazji zakupu podręczników do przedszkola kompletuję koszyk

  3. #12563
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Wszystkie na swój sposób fajne

  4. #12564
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Lew i ptak mnie interesuje po ile

    lew i ptak oraz płetwal są po 35,91 każda
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  5. #12565
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Było coś w serii Mądra Mysz, Zuzia nie rozmawia z nieznajomym i o Maksie też jakiś tytuł był. Ale jak wypadają merytorycznie to nie wiem, bo ich nie mamy.

    takie zuziowate - ale moga byc generalnie.

    Isabel - jak pisze wruuu - wszystkie fajne, moi najbardziej lubieli o zimie i o burzy
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #12566
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    lew i ptak oraz płetwal są po 35,91 każda
    wezniesz mi?
    Ile za przesyl to od razu moge przelac
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  7. #12567
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Isabel - jak pisze wruuu - wszystkie fajne, moi najbardziej lubieli o zimie i o burzy[/QUOTE]


    Dzięki serdeczne, za pomoc, chociaż nie wiem (propos portfela) czy się cieszyć, że wszystkie części warte uwagi O burzy już w koszyku

  8. #12568
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isabel Zobacz posta
    Dziewczyny, pomóżcie gdyż było ale przekopać całego wątku nie dam rady. Moja młoda bardzo lubi Opowieści z parku Percy'ego mamy Mroźną noc. Podpowiedzcie która część jest warta uwagi, czy może wszystkie fajne. Przy okazji zakupu podręczników do przedszkola kompletuję koszyk
    Mamy wszystkie i wszystkie fajne
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  9. #12569
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Dziewczyny czy polecicie mi jakieś fajne wydanie Pinokio, dla 4-latka?

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  10. #12570
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    ja zapewne powtarzam temat dotyczący książek nt historii Polski, ale jak przeglądam , nic nie mogę znaleźć - a szukam dla 8-latka, który zafascynował się historią Polski polecicie coś ?

    edit: widzę, że jest seria" Kocham Polskę" , warto?

  11. #12571
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Tujko a to znacie?


    Mojemu najstarszemu b.się podobają. Zwłaszcza wpleciony humor

    Kupiłam teraz Bitwę pod Grunwaldem Tomasza Diatłowickiego i starszak też już przeczytał bo tak go wciągnęła.



  12. #12572
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maderka Zobacz posta
    Dziewczyny czy polecicie mi jakieś fajne wydanie Pinokio, dla 4-latka?

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
    Waham się, czy pisać, bo żadnym ekspertem nie jestem i doświadczenia na własnym dziecku jeszcze nie mam, ale dla 4latka chodzi, że Pinokio miałby być wersją skróconą?
    Fizycznie mam wersje pełną z ilustracjami Innocentiego z Media rodzina, klasa. Skróconą i z bajerami mam też ten popup z Wilga, mnie się podoba.
    I po ostatnim zamówieniu Pięknej i bestii z ilustracjami Adreani z Olesiejuka, gdybym lubiła wersje na motywach, to celowałabym w Pinokia z jej ilustracjami, bo piękne, ale nie mogę się wypowiedzieć co do jakości tekstu. Tak na prawdę Pięknej i bestii też nie przeczytałam, przyznam się, powrót do pracy mnie dopadł...

  13. #12573
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Marysiu dzięki za propozycje. Mieszka mieliśmy z biblioteki ale dla 11 latka, jemu się bardzo podobała ale jakoś jej nie wzięłam pod uwagę dla 8 latka. Myślisz, że będzie ok? resztę muszę obejrzeć

    Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

  14. #12574
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Tujo myślę że można spróbować z 8latkiem. Na początek nawet do wspólnego czytania. Zawsze jakieś ziarenko informacji zostanie.
    Z historycznych lubimy też serie Wojny Dorosłych-historie dzieci wyd. Lireratura. Tam o powstaniu warszawskim, o Irenie Sendlerowej ratujacej żydowskie dzieci z getta. Wzruszające historie. My czytamy je zawsze razem.
    O! Może jeszcze o Niedźwiedziu Wojtku jeśli nie znacie. Było niedawno wznowienie tej książki wydana przez Muchomora.
    Mamy też tę encyklopedie Kocham Polskę i dzieciaki lubią do niej zaglądać. Mnóstwo ilustracji, rysunków. Napisana całkiem przyzwoicie.

    Patrzę jeszcze na naszą półkę historyczną i jeszcze mogę polecić te

  15. #12575
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Tujo Niedźwiedzia Wojtka tez polecam, baaardzo nam się spodobał,
    poza tym mamy Wakułę Jagiełło pod prysznicem. ale nie wiem czy byłaby odpowiednia
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  16. #12576
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maderka Zobacz posta
    Dziewczyny czy polecicie mi jakieś fajne wydanie Pinokio, dla 4-latka?

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
    ja sie pod marta podpisze - dla 4-latka to raczej cos na motywach, byle ilustracje ladne mialo.

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    ja zapewne powtarzam temat dotyczący książek nt historii Polski, ale jak przeglądam , nic nie mogę znaleźć - a szukam dla 8-latka, który zafascynował się historią Polski polecicie coś ?

    edit: widzę, że jest seria" Kocham Polskę" , warto?
    i tu sie podpisuje - F lubi te linkowane przez mamru, mamy Mieszko pod prysznicem -ale rok temu jeszcze nie chwycil. to jest zreszta czesc serii A to historia wyd. Literatura (mam wrazenie, ze sie scigaja na tytuly z NK ). cala seria wyglada niezle zreszta...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #12577
    Chustomanka Awatar maderka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Waham się, czy pisać, bo żadnym ekspertem nie jestem i doświadczenia na własnym dziecku jeszcze nie mam, ale dla 4latka chodzi, że Pinokio miałby być wersją skróconą?
    Fizycznie mam wersje pełną z ilustracjami Innocentiego z Media rodzina, klasa. Skróconą i z bajerami mam też ten popup z Wilga, mnie się podoba.
    I po ostatnim zamówieniu Pięknej i bestii z ilustracjami Adreani z Olesiejuka, gdybym lubiła wersje na motywach, to celowałabym w Pinokia z jej ilustracjami, bo piękne, ale nie mogę się wypowiedzieć co do jakości tekstu. Tak na prawdę Pięknej i bestii też nie przeczytałam, przyznam się, powrót do pracy mnie dopadł...
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja sie pod marta podpisze - dla 4-latka to raczej cos na motywach, byle ilustracje ladne mialo.
    Dzięki dziewczyny za pomoc poszperam jeszcze, żeby więcej środka i opinii tego Olesiejukowego wydania zobaczyć, ale chyba go zakupimy.

  18. #12578
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    dziękuję za pomoc dziewczyny!
    Jagiełłę pod prysznicem i naszą paczkę niepodległość mamy, ale 8-latek pół roku temu jeszcze nie był zainteresowany, spróbuję może raz jeszcze resztę zapisuję i będziemy próbować czytać a przy okazji i 11-latek, który pochłania ksiażki, jedna za drugą, z pewnością skorzysta
    a jeszcze am pytanie o tę encyklopedię z serii "Kocham Polskę", Marysiu, pisałaś, że ja macie, która to jest?

  19. #12579
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,966

    Domyślnie

    Tujo zanabyłam Fajną ferajnę, o dzieciach w powstaniu, ale mogę napisać cos dopiero za kilka dni, jak F. przeczyta
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  20. #12580
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Tujo o ta



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •