Strona 281 z 807 PierwszyPierwszy ... 181231271273274275276277278279280281282283284285286287288289291331381781 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,601 do 5,620 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5601
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    dzieki chyba poczekam zatem, az bede mogla naocznie ogladnac porzadnie na decyzje ostateczna...
    wiesz co, w weekend byłam zbyt wyeksploatowana wieczorami, żeby cokolwiek więcej napisać, ale Siri-story jest jak pop-łuczyny po innych skandynawskich seriach. jest tam owszem trochę dowcipu, ale ani on nie skrzy, ani nie zaskakuje (przemyconą gdzieś tam mądrością), językowo nie uwodzi, graficznie też mnie nie rozłożyło na łopatki. jedynym jasnym punktem jest pan Pilvinen, który nosi psa w kieszonce. ale zobacz sama - może Tobie się spodoba?

  2. #5602
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Nie pamiętam czy było (pewnie tak) ale podzielę się naszym hitem - tato, zbudujmy domek
    http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/679/index.html
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  3. #5603

  4. #5604
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    edit: i przy okazji natknelam sie na zapowiedz "Rymowanych cyferek" Romanowicza. apetyczne

    przepraszam, chcialam w tym samym poscie

  5. #5605
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    Nie pamiętam czy było (pewnie tak) ale podzielę się naszym hitem - tato, zbudujmy domek
    http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/679/index.html
    Też mamy i lubimy bardzo. Świetne dialogi, z humorem. I takie życiowe

  6. #5606
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez britta Zobacz posta
    edit: i przy okazji natknelam sie na zapowiedz "Rymowanych cyferek" Romanowicza. apetyczne

    przepraszam, chcialam w tym samym poscie

    fajne rysunki


  7. #5607
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    mamy, wersje angielksa papierowa. najpierw troche tekstu - UWAGA SPOILER - o tym jak to sie spotykaja dwie biedronki na lisciu pelnym mszyc. jedna wsciekla ma ochote powalczyc, ale uznaje, ze druga jest dla niej za mala - wiec leci na poszukiwanie kogos odpowiedniejszego. potem strona jest waska - jest na niej 6 rano i biedronka spotyka ose. nastepna strona - nieco szersza - 7 rano - spotyka kogos, nastpna - jeszcze szersza - spotyka... i tak dalej. na gorze kazdej strony godzina wyrysowana na zegarze - przez to, ze kazda kolejna jest szersza widac wszystkie zegary od 6 do 5. na kolejnej stronie mamy 5.15 i wieloryba. potem 5.30 i dalszu kawalek wieloryba. 5.45 - ogon wieloryba i niespodzianke a potem 6 znowu - i dobra znajoma biedronka z pierwszych stron...

    nie wiem na ile sie to da zrozumiec i wyobrazic, ale moj komputer chwilowo nie wspolpracuje z aparatem i nie moge zrobic zdjec. po srodzie powinno byc lepiej to ew. doloze jakis widok pogladowy...

    oo. bardzo dziękuję. rozumiem o co chodzi i te zegary mnie zaintrygowały, bo moje dzieci coś nie kumate jeśli chodzi o zegary. Więc już mam nową książkę na liście
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  8. #5608

    Domyślnie

    To ja zdecydowanie nie jestem książkozaspokojona - znowu mam w koszyku w arosie książek za ponad 100 zł, a w szafie i tak na okazję i na bez okazji czeka "Panama", "Lądowanie rinowirusów" (ale to na dużo później), "Pora na potwora", Mizielińskich o kosmosie, "Biblia w obrazkach" i wiersze Broniewskiego. Do koszyka wrzuciłam "Misia Zbysia", "Turlututu a kuku", "Co wypanda" (może wypleni co poniektóre nawyki starszego, "Od stóp do głów" i "Co było potem?" o Muminkach. Już sama nie wiem, co dać najpierw! Szukam teraz książek, które będą trochę dla młodszego, trochę dla starszego.
    A z "Mrówkami" nie wytrzymałam i wyjęłam któregoś dnia, najpierw leżały, a teraz czytane są non stop na przemian z wszystkim o rycerzach.

  9. #5609
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Olivia goes to Venice
    Saska This is Venice (odslona amazonowa)

    akcji to w nich moze za wiele nie ma - tzn. u Saska, w Olivii chyba wiecej (tej akurat nie mamy, ogladalam kiedys w ksiegarni) - za to obrazkow do woli

    mysle dalej...
    Dzięki - jedna fajniejsza od drugiej jakby coś jeszcze to jestem za !
    ciekawe co uda mi się na miejscu znaleźć, bo coś po włosku muszę przywieźć
    My zaczynamy fazę komiksową - najpierw Mikołajek Trondheima (czy jak go pisali - ten obrazkowy) a teraz cedryk i już Panna próbuje czytać sama.
    Luśka 2008, Szef 2011

  10. #5610
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    wiesz co, w weekend byłam zbyt wyeksploatowana wieczorami, żeby cokolwiek więcej napisać, ale Siri-story jest jak pop-łuczyny po innych skandynawskich seriach. jest tam owszem trochę dowcipu, ale ani on nie skrzy, ani nie zaskakuje (przemyconą gdzieś tam mądrością), językowo nie uwodzi, graficznie też mnie nie rozłożyło na łopatki. jedynym jasnym punktem jest pan Pilvinen, który nosi psa w kieszonce. ale zobacz sama - może Tobie się spodoba?
    a widzisz, ja po bardzo zobaczeniu w locie mialam podobne skojarzenia - w sensie pop-luczyn () i obrazkow, ktore mnie nie powalily. ale, ze na targach bylam kompletnie nietomna (po ladowaniu nie tam gdzie tzreba w srodku nocy, jezdzie do krakowa etc) i do tego w biegu miedzy owym ladowaniem a chrztem mojej chrzesnicy to latalam z dokladnym planem gdzie i co chce/moge zobaczyc i jak dlugo moze mi to zajac... wiec sie za bardzo czasu Siri jakos nie przygladalam, pierwsze, szybkie wrazenie bylo raczej na nie.

    Cytat Zamieszczone przez gosma Zobacz posta
    ciekawe co uda mi się na miejscu znaleźć, bo coś po włosku muszę przywieźć
    troche Cie zmartwie, ale pamietam ze kolezanka wspominala, ze straszna mizeria ksiazkowa - przynajmniej tam gdzie byla.

    a jak chcesz podpowiedzi to polecam Anne Herbauts cudne ksiazki - mamy Poniedzialek (po angielsku), widzialam cos jeszcze tylko juz nie pamietam co (po wlosku nawet chyba). moze gdzies najdziesz jak mi sie cos jeszcze przypomni z tego, co widzialam na polce u kolezanki to dam znac
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #5611
    Chustofanka Awatar polly
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    491

    Domyślnie

    kurcze przeglądnęłam dzisiaj tą bierdonkę i dziewczyny przekonajcie mnie. bardzo mi się podoba wizualnie zresztą jak wszystko carla ale przeczytałam tekst i nie wiem.... jak jeszcze rozumiem że biedronki zjadają mszyce i jest ładnie wytłumaczone dlaczego jest to pożyteczne to ta biedronka "dymiąca" do każdego zwierzęcia jest jakaś taka no strasznie agresywna. i jak dla mnie morał jest taki że dostała po dupie to teraz będzie siedzieć cicho i już jej się wszystko podoba i potulnie zje te mszyce.... no nie wiem...

  12. #5612
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,188

    Domyślnie

    Jedno oko na Maroko

    a my teraz czytamy starszy sam wybrał z biblio, ja z pewną taką nieśmiałością do niej podeszłam, ale jak ją dziś synowi czytałam to z wielką przyjemnością, książka napisana w formie wywiadu z różnymi "dziwnymi" osobami
    no muszę ją Wam polecić, na książce od lat 4, ale nie wiem, to musi być taki bardzo rozgarnięty czterolatek, mój 6 OK
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #5613
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Dziewczyny, mam pytanie: może znacie jakąś książkę o Powstaniu Warszawskim dla 9-latka lubiącego czytać? Z góry dziękuję za pomoc
    2 + 7 (2005-2018)

  14. #5614
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    Dziewczyny, mam pytanie: może znacie jakąś książkę o Powstaniu Warszawskim dla 9-latka lubiącego czytać? Z góry dziękuję za pomoc
    Moj tato szczesciarz Joanny Papuzinskiej mi do glowy przyszedl. wyd. Literatura a wspolwydawca jest Muzeum Powstania wlasnie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #5615
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Natala po raz kolejny dziękuję - jesteś niezastąpiona
    widziałyście filmik do Pająków?
    https://www.youtube.com/watch?v=-BCx...3ADkH7J67KdHZw
    Luśka 2008, Szef 2011

  16. #5616
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Moj tato szczesciarz Joanny Papuzinskiej mi do glowy przyszedl. wyd. Literatura a wspolwydawca jest Muzeum Powstania wlasnie.
    dzięki, natala :* to już czytaliśmy
    i teraz "Powstanie Warszawskie" J. i J. Szarków
    i jeszcze mamy w najbliższych planach Rusinek "Zaklęcie na W"
    szukam jeszcze czegoś, gdyby ktoś miał jakiś pomysł
    2 + 7 (2005-2018)

  17. #5617
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    dzięki, natala :* to już czytaliśmy
    i teraz "Powstanie Warszawskie" J. i J. Szarków
    i jeszcze mamy w najbliższych planach Rusinek "Zaklęcie na W"
    szukam jeszcze czegoś, gdyby ktoś miał jakiś pomysł
    wojennych jest sporo, o Powstaniu niestety tylko ta jedna mi do glowy przyszla. ale ja tez mam dzieci mlodsze, wiec segmentu 8+ jeszcze nie ogarniam za bardzo...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #5618
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    szukam jeszcze czegoś, gdyby ktoś miał jakiś pomysł
    zajrzyj może do sklepiku Muzeum Powstania, o tu http://www.muzeum1944.home.pl/sklepi...pl/c/KSIAZKI/3, może coś jeszcze Cię natchnie. Wszystkie (chyba?) książki wydane wspólnie przez Muzeum i wyd. Literatura tutaj http://www.wyd-literatura.com.pl/kat...ISTORIE_DZIECI
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #5619
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    O powstaniu bardzo dobrze napisana jest książka Beręsewicza "Czy wojna jest dla dziewczyn"? Też wydana przez MPW.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  20. #5620
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    dziękuję, dziewczyny, coś sobie dobiorę jeszcze z tej serii MPW
    Modrooczko, pamiętasz, czy ta książka jest bardzo "dziewczęca"? Są jakieś ważniejsze chłopięce postaci? Nie wiem, czy S. mi nie odrzuci książki dla "bab"

    Czytałyście może Waszym dzieciom "Opowieść o Błękitnym Psie"? Jesteśmy dzisiaj przed rozdziałem o mamie Tomka i nie wiem, na co się nastawiać. Sama się przy nim popłakałam, S. czytał sam, stwierdził, że spoko, rozdział był smutny i tyle. Przeżywały Wasze dzieci ten rozdział? (jest pięknie napisany, no ale... Zresztą cała książka bardzo bardzo nam się podobała. Nie pamiętam, kto ją w tym wątku polecał, ale szczerze dziękuję za podsunięcie tego tytułu!)
    2 + 7 (2005-2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •