Strona 783 z 807 PierwszyPierwszy ... 283683733773775776777778779780781782783784785786787788789790791793 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,641 do 15,660 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #15641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    pytanie mam - Misia to na jaki wiek mniej wiecej? kolezanka mnie poprosila o polecenie czegos dla 3-latki. one malo czytajace sa, ale mala dosc lubi i tak szukam czegos bardziej pod dziewczynke (bo ona taka typowa mala dama jest)... a Misi nie znamy.
    Misi nie znam, ale dla trzylatki polecam serię Mała dziewczynka.

    Riordana moja córka uwielbia. I cykl o Eragonie Paoliniego - kupowałam jej w antykwariatach, teraz jest wznowienie.
    Ja bardzo bym chciała kupić Wilczego brata, Pavela, ale nie ma wznowień.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  2. #15642
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    Misi nie znam, ale dla trzylatki polecam serię Mała dziewczynka.

    Riordana moja córka uwielbia. I cykl o Eragonie Paoliniego - kupowałam jej w antykwariatach, teraz jest wznowienie.
    Ja bardzo bym chciała kupić Wilczego brata, Pavela, ale nie ma wznowień.
    Dziekuje.

    Eragona F pochlonal, teraz czyta sredni, po kawaleczku, zeby na dluzej starczylo.

    Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #15643
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Misia 4+, dla oczytanych 3+.

  4. #15644

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Dziekuje.

    Eragona F pochlonal, teraz czyta sredni, po kawaleczku, zeby na dluzej starczylo.

    Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
    Eragon ma kolejne części I to grube
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

  5. #15645
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdzie-idziesz Zobacz posta
    Eragon ma kolejne części I to grube
    Wojtek wlasnie zaczal ostatnia

    Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #15646
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    pytanie mam - Misia to na jaki wiek mniej wiecej? kolezanka mnie poprosila o polecenie czegos dla 3-latki. one malo czytajace sa, ale mala dosc lubi i tak szukam czegos bardziej pod dziewczynke (bo ona taka typowa mala dama jest)... a Misi nie znamy.
    Misia ma sporo tekstu.
    Moja córka czy jest oczytana a raczej była w wieku 3 lat trudno mi powiedzieć bo miała w nosie słuchanie. Czytała sama po swojemu. Od osób czytających nie wymagała wiele i szybko zamieniała się rolami. Czyli ona czytała a dorosły słuchał i słuchał i...
    Wytrzymywała na wierszach lub malutkich, króciutkich książeczkach. Natomiast Misie wytrzymywała cały rozdział. Od razu jej się spodobała i szybko chciała więcej, ale nie od razu całą książkę. Polecam na 3 z kawałeczkiem

  7. #15647
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,779
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  8. #15648
    Chustonówka Awatar kariga
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Okolice W-wy
    Posty
    23

    Domyślnie

    Czy polecicie jakąś książkę podróżniczą dla 7 mio łatki ? Przeczytałyśmy Afryke Kazika, bardzo jej się spodobała i chce więcej
    Ja kojarzę tylko Nele, ale nigdy nawet w rękach nie miałam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Najstarsza (2012), Średnia (2014), Najmłodsza (2016)

  9. #15649
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kariga Zobacz posta
    Czy polecicie jakąś książkę podróżniczą dla 7 mio łatki ? Przeczytałyśmy Afryke Kazika, bardzo jej się spodobała i chce więcej
    Ja kojarzę tylko Nele, ale nigdy nawet w rękach nie miałam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To wypożycz z biblio. Jak się spodoba to masz w czym wybierać.
    Nela jest lubiana przez dzieci

  10. #15650
    Chustonówka Awatar kariga
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Okolice W-wy
    Posty
    23

    Domyślnie

    Mieszkam w Londynie wiec nie wypożyczę mogę kupić w Polsce jak będę na Święta, ale wolałabym nie tak w ciemno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Najstarsza (2012), Średnia (2014), Najmłodsza (2016)

  11. #15651
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kariga Zobacz posta
    Mieszkam w Londynie wiec nie wypożyczę mogę kupić w Polsce jak będę na Święta, ale wolałabym nie tak w ciemno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    jak milo w sensie, ze Londyn

    Neli nie mamy akuratnie, ale mialam w rekach, bo zamawialam dla kolezanki. nawet mi sie dosc podobala.
    Machina przez Chiny Wierzbickiego jeszcze mi do glowy na szybko przychodzi.

    ps. z ciekawosci - gdzie w Londynie moge spytac? moze byc na priwa.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  12. #15652
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Czy Eragon nada się dla ośmiolatka?
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  13. #15653
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    Czy Eragon nada się dla ośmiolatka?

    moj 9-latek pochlonal. ale on pochlania ksiazki,ktore nie wiem czy do konca sa dla niego - bratu podbiera wiec tak do konca to nie wiem. pozyczyl koledze z klasy - pierwszy tom przeczytal, na drugim polegl byl i oddal. to kobylaste raczej jest - co niektore dzieci tez ciut zniecheca. moge jutro starszaka podpytac, ale on tez moze byc malo miarodajny, musze go pilnowac, zeby wojtkowi nie podsuwal ksiazek 12+...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #15654
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kariga Zobacz posta
    Czy polecicie jakąś książkę podróżniczą dla 7 mio łatki ? Przeczytałyśmy Afryke Kazika, bardzo jej się spodobała i chce więcej
    Ja kojarzę tylko Nele, ale nigdy nawet w rękach nie miałam.
    Wierzbicki napisał jeszcze Wyprawę niesłychaną Benadykta i Jana https://lubimyczytac.pl/ksiazka/1034...nedykta-i-jana - nie znam, ale się czaję, żeby kupić przy jakiejś okazji.

    Są Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków z wyd Dwie Siostry http://wnaszejbajce.pl/podroznicy-wi...-dwie-siostry/

    Nela dzieciom się podobała w tym wieku (teraz nie widzę, żeby wyciągały z półki) - tekst może nie zawsze literacko porywający, ale są podróże, obrazki, zdjęcia... No, może przygód sensu stricte nie ma.

    Martyna Wojciechowska napisała Dzieciaki świata https://lubimyczytac.pl/ksiazka/171240/dzieciaki-swiata - córce się podobało.

    Moje dzieci już ciut starsze - lubią słuchać audiobooka o przygodach Tomka (Alfred Szklarski), choć to trochę nie polit-poprawne już, no i w ogóle trzeba pamiętać, że pisane dawno - moim akurat to nie przeszkadza, dostają od mojego taty audiobooki z książkami jego dzieciństwa i lubią.
    Lubią też Piętnastoletniego kapitana (choć są sceny dość mocne - pewnie sama bym nie wymyśliła, żeby już im dawać), myślę, że Dwadzieścia mil podmorskiej żeglugi też by im się spodobało i inne książki Verne'a.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #15655
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kariga Zobacz posta
    Mieszkam w Londynie wiec nie wypożyczę mogę kupić w Polsce jak będę na Święta, ale wolałabym nie tak w ciemno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To zmienia wszystko O Neli dziewczyny już napisały, więc rozpisywać się nie będę.
    Polecam Martynę Wojciechowską. Mamy jej jedną książeczkę, inne były z biblio i audiobook bardzo się podobał wszystkim.
    Polecam Łukasza Wierzbickiego. Jak dla mnie wszystko tak samo dobre jak Afryka Kazika.
    Książki Adama Wajraka np Przewodnik prawdziwych tropicieli.
    Szymon Radzimierski tutaj na forum chyba nigdy nie był polecany (miałam kiedyś o nim pisać ale nie wiem czy pisałam). Polecam bardzo. Uważam, że ciekawszy niż Nela.
    Alfreda Szklarskiego - chyba każdy zna z dzieciństwa.
    Kiedyś z biblioteki mieliśmy coś Beaty Pawlikowskiej ale teraz nie pamiętam co to było. Dzieciom się podobało

  16. #15656
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Książki o paleontologii? Są w ogóle takie dla dzieci? Polecicie coś?
    Jo 2011 Al 2017 ​Ga 2019

  17. #15657
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    To zmienia wszystko O Neli dziewczyny już napisały, więc rozpisywać się nie będę.
    Polecam Martynę Wojciechowską. Mamy jej jedną książeczkę, inne były z biblio i audiobook bardzo się podobał wszystkim.
    Polecam Łukasza Wierzbickiego. Jak dla mnie wszystko tak samo dobre jak Afryka Kazika.
    Książki Adama Wajraka np Przewodnik prawdziwych tropicieli.
    Szymon Radzimierski tutaj na forum chyba nigdy nie był polecany (miałam kiedyś o nim pisać ale nie wiem czy pisałam). Polecam bardzo. Uważam, że ciekawszy niż Nela.
    Alfreda Szklarskiego - chyba każdy zna z dzieciństwa.
    Kiedyś z biblioteki mieliśmy coś Beaty Pawlikowskiej ale teraz nie pamiętam co to było. Dzieciom się podobało

    Właśnie miałam pytać na forum o książki Szymona, ponieważ spotkałam się z kilkoma dobrymi recenzjami
    ostatnio taką: https://matkawariatka.pl/ksiazka-pod...uta-tajemnicy/

    Wierzbickiego też polecam. Czytaliśmy Afrykę Kazika i Machiną przez Chiny i mamy ochotę na Ocean to pikuś - ale póki co brak w bibliotece.... chyba w końcu muszę zamówić

    edit

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    Książki o paleontologii? Są w ogóle takie dla dzieci? Polecicie coś?
    może Dinozaury, skamieliny i pióra?
    http://www.inna-bajka.kobietnik.pl/2...a-pradwni.html

  18. #15658
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schiselle Zobacz posta
    Książki o paleontologii? Są w ogóle takie dla dzieci? Polecicie coś?
    Proponuję skontaktować się z kimś z muzeum.
    Syn z klasą byli tam na zajęciach paleontologicznych. Na pewno coś jest.
    https://www.pgi.gov.pl/muzeum/

  19. #15659
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,779

    Domyślnie

    Zamowiłam ksiązki z bonito.pl i mam informacje, ze zamowienie bedzie u mnie od 25 do 30 dni aaaaaaa
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  20. #15660
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    może Dinozaury, skamieliny i pióra?
    http://www.inna-bajka.kobietnik.pl/2...a-pradwni.html
    Zdecydowanie - to komiks, imho fajne w ogóle jako historua nauki i wiedzy, jak stan wiedzy się poszerza i ewoluuje, jak zależy też od osobowości naukowców, pokazuje ich spory... Jak przeglądałam b to jako historukowi bardzo mi się spodobała.

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Zamowiłam ksiązki z bonito.pl i mam informacje, ze zamowienie bedzie u mnie od 25 do 30 dni aaaaaaa
    Przestraszyłaś mnie, bo w nocy zamawiałam - szczęśliwie powinny być szybko. Może wzięłaś coś z zapowiedzi (o mały włos bym wzięła nową książkę duetu Dziubak - Wechertowicz - wyd. 12.12)? Może możesz jeszcze zrezygnować z oczekiwanej pozycji?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •