Strona 245 z 807 PierwszyPierwszy ... 145195235237238239240241242243244245246247248249250251252253255295345745 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,881 do 4,900 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4881
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    niematotamto, trzeba kupić
    jakby co, mogę podesłać do macania.
    wymieniłam dziś w biblio niechcianą książkę dzieciową którąś na Sztukę prostoty (półka "książka za książkę", dobry wynalazek z elementem dreszczyku i loteryjki ), to tak wspominając mini-wątek Twój.
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  2. #4882
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    [QUOTE=n2605;2775673]jakby co, mogę podesłać do macania.QUOTE]

    dzięki, ale po tych rekomendacjach biorę ją w ciemno

  3. #4883
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    niematotamto, trzeba kupić
    Oj czeba czeba, zwłaszcza jak się Therionu płyty ma na półce, to i książkę od ich wokalisty/perkusisty czeba mieć

  4. #4884
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    Oj czeba czeba, zwłaszcza jak się Therionu płyty ma na półce, to i książkę od ich wokalisty/perkusisty czeba mieć
    to powiadasz, że ten Wawrzeniuk taki sławny muzyk, myślałam że tak sobie ubogaca biogram pasją muzyczną, ignorantka ja.

    zapomniałam że wraz z Kosmonautką kupiłam nową Basię (prawem serii bezwzlędnym....), nawet nie zajrzałyśmy jeszcze wciągnięte w Przygody Sindbada biblioteczne - brudne, pożółkłe, ale wciągające (lektura inspirowana zakupionymi biletami na spektakl w Teatrze Muzycznym w Gdyni)
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  5. #4885
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    W Znaku jest fajna promocja http://www.znak.com.pl/specjalna,ofe...gadzety_za_1gr dodatkowo kod zycie40 przy zamówieniach za 100zł odejmuje 40zł. Można więc kupić książki i gry w niezłej cenie
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  6. #4886
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    A w empiku promocja na Basie - 2 w cenie 1 http://www.empik.com/ksiazki-basia-2...3&drilldown=31
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  7. #4887
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    A w empiku promocja na Basie - 2 w cenie 1 http://www.empik.com/ksiazki-basia-2...3&drilldown=31
    Basiowa fajna, bo można kupić nową i dodać do niej cokolwiek innego basiowego. Z ciekawostek powstała wreszcie basiowa strona: www.basia.com.pl.

    Znak mnie zrujnuje

    U nas ostatnio hitem była książeczka "Nie odrobiłem lekcji bo..." - ośmiolatka zaśmiewała się do łez. Z festiwalu Tere Fere przynieśliśmy Pomelo (bardzo ukochany najmłodszej) oraz dla starszych "Noskawery" Beręsewicza (entuzjazm) "Klub latających ciotek" Rafała Witka (życzliwa akceptacja) i "Arkę czasu" Szczygielskiego, która jednak chyba poczeka rok, dwa na najstarszą. Ja przeczytałam, jest wspaniała, ale miejscami może być trudna.
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  8. #4888
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Wczoraj był historyczny wręcz dzień!

    Ignaś pierwszy raz poprosił o rozwalenie jego skarbonki, chciał wybrać pieniążki i kupić coś, i jego pierwszy zakup to ....KSIĄŻKA Moje serce rozmiękło jak herbatnik rozciapciany w miseczce z lodami...

    Wybrał jedną, którą miał na oku od tygodnia, a mianowicie tę:



    Pani była rozczulona Ignasiem, jak rozpoznawał okładki książek, jak zatkał się z wrażenia i kazał podnieść "na opa" bo zobaczył POMELO, jak pokazywał paluszkiem, że to mamy w domu, i to.. I jak opowiadał pani, że ma brata Mikołaja, i ten brat chce mieć książkę "Magiczne Drzewo, i czy Pani ją MA??!!" Zero wstydu, czy zająknięcia, po prostu wbiegł prosto pod ladę i pierwsze słowa to był słowotok: "DzieńdobryilekosztujeSTRUPEK??????"

    A książka świetna, idealna dla młodszych i ciut starszych, dla maks zerówki, już później raczej nie. Przemycona wiedza, w odpowiedniej ilości, w prostych obrazkach.. Warto
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  9. #4889
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    fajnie się to czyta, Soul. ponieważ właśnie piszę felieton o znikających księgarniach, w głowie samoczynnie rozwija mi się myśl: takie spektrum emocji i wrażeń tylko w realu

  10. #4890
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez modrooczka Zobacz posta
    oraz dla starszych "Noskawery" Beręsewicza (entuzjazm) "Klub latających ciotek" Rafała Witka (życzliwa akceptacja)
    Czy to z "Kronik królobójcy" Patrick Rothfuss czy przypadek?


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  11. #4891
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szast.prast Zobacz posta
    fajnie się to czyta, Soul. ponieważ właśnie piszę felieton o znikających księgarniach, w głowie samoczynnie rozwija mi się myśl: takie spektrum emocji i wrażeń tylko w realu
    Mi to też dużo dało do myślenia.... Dużo.

    Wsiąkłam w netowe zakupy książkowe, bo kasy mamy niedużo, książki kupuję tylko z premii, czy dodatkowo zarobionej kasy, jakiegoś szycia, wyprzedaży domowych przedmiotów.. I kuszą rabaty, że mogę mieć TĘ SAMĄ książkę za np. 8 czy nawet ponad 10 zł mniej! To bardzo dużo dla mnie, a jeśli jeszcze kupuję kilka książek, i z kimś na spółę dzielę koszta wysyłki, to już w ogóle..

    I tu paradoks. Owszem, kupiłam TĘ SAMĄ książkę za o wieeele mniej, ale.. rzeczywistość wokół mnie już niedługo nie będzie TA SAMA, jaką ja jeszcze widzę i pamiętam.. Moje decyzje przyczyniają się małymi kroczkami do wyparcia tej małej księgarenki..

    Moje dzieci wiedzą, że ksiązki biorą się u nas w domu z netu. Mój sześciolatek sam wchodzi na stronę zorro obrazkowe, i sam klika i ogląda sobie nowe książki, które czasem potem pojawiają się w domu. Jak widzimy coś fajnego na stronie zamkniętej księgarni, to potem "podglądamy" tę książkę w domu, w necie...

    A to co wczoraj przez te kilkanaście minut przeżyliśmy, to było fajne, śmieszne i wzruszające soczyste wspomnienie. Coś prawdziwego i wzbudzającego emocje nieporównywalne z klikaniem na kompie.. Pani w księgarni przypominała mi książkowego mola bądź szczura, wąski ostry nos, wiekowa, rozwiany włos na głowie dookoła, jakby ją ktoś balonikiem naelektryzował, siwe sterczące włoski na brodzie, normalnie wypisz wymaluj Mysz Książkowa! Ale z sympatią to piszę, mi to nie przeszkadza Pani świetnie z Ignasiem rozmawiała, rozczuliła się widokiem uciułanych złotówek i monet 50 groszowych wysypanych ze świnki, z namaszczeniem dała mu paragon (Ignaś kocha paragony, wszelkie), oni rozmawiali, był jej mile widzianym i poważnie traktowanym klientem. Pachniało książkami tam... Oglądaliśmy kilka nowych,zaglądaliśmy do nich, nikt nas nie gonił.. A jak Ignaś pytał o książkę dla brata, to Pani wyciągnęła ją spod lady (sama czytała akurat 3 tom serii) i opowiedziała, co w tej książce jej się podoba, i dlaczego.. To jest bezcenne doświadczenie..!

    Dlatego obiecałam sobie, że choćbym miała przepłacać, będę kupować u nich. Nie wszystko, niektóre b. drogie pozycje, które mam na liście pewnie zamówię taniej, kiedyś tam, ale... serce mnie boli, jak sobie pomyślę, że nawet drogie i snobistyczne sklepy znikają z naszej starówki, bo ceny wynajmu, itd. i że tej księgarni z charakterystyczną siedzącą marionetką Koziołka Matołka mogłoby nie być...! Ja chcę, żeby ona była, i żeby moje dzieci od czasu do czasu same kupowały książki w księgarniach, od ludzi z pasją. A skoro chcę, to trzeba coś z tym zrobić... Dlatego teraz zamiast od razu klepać jedną książkę w Arosie, najpierw zadzwonię do tej miłej pani - i zapytam, czy jest mi w stanie ją sprowadzić, bo z chęcią ją kupię



    PS. offtopując, identyczne doświadczenie spotkało mnie w tym tygodniu w sklepie z grami planszowymi, też magicznym..! Sprzedawca którego nie zraził widok mamy z dwójką dzieci i metrową przytulanką dinozaurem pod pachą, który nie powiedział nic niemiłego na widok dzieci, które ostrożnie, ale jednak ściągały z półek co rusz inne pudełko z grą i oglądały je, sprzedawca, który odpowiedział cierpliwie i tłumaczył mojemu 3 latkowi na pytanie, jakiego koloru są ludziki (pionki) w tym pudełku... taki ktoś zasługuje bez dwóch zdań na to, by tam wrócić, kupić od niego, a nie gdzieś taniej w necie, by chwalić i się rozczulać taką postawą...!
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  12. #4892
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kooler Zobacz posta
    Literatury na ten temat jest sporo - w księgarniach i bibliotekach Książki można dostać bez problemu.
    ???

  13. #4893
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Sysunia - spam...

    danikin - mam kolejne psy Najwierniejsi przyjaciele Piatkowskiej. ponoc nie jakas rewelacja (wiecej TU) - ale psy sa
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #4894
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Soul, chciałabym odwiedzić tę księgarnię.

    i mądre jest to co piszesz. i prawdziwe. bo prawda jest taka, że wybierając zakupy w wirtualu, wpływamy na to jak wygląda nasz real. m.in. na to, że nasze ulice zamieniają się w ciągi banków, aptek i sieciowych kawiarni (w dużych miastach) albo pustostanów. monotematyczne, martwe pasaże.

    ale wpływamy też na charakter zatrudnienia w naszym regionie. strach się bać co będzie gdy wejdzie Amazon. oszacowano że każde nowe miejsce w Amazonie kosztuje zniszczenie 4 dotychczasowych miejsc pracy w handlu analogowym.

    wpływamy na to ile forsy wraca do nas, w postaci wydatków na drogi, chodniki, kwietniki, place zabaw, programy edukacyjne realizowane przez samorządy, zaopatrzenie bibliotek. wielkie koncerny mają kasę na to, zeby zatrudniać kreatywnych księgowych, którzy wiedzą co zrobić, żeby wprowadzić pdoatki tam, gdzie jest najkorzystniej dla koncernu, mali sprzedawcy zazwyczaj po prostu płacą je lokalnie.

    wiem, że mocny jest argument ekonomiczny (sieć mniej kosztuje), ale ja sobie mówię tak: zamiast 3 książek kupionych w arosie, które przyjdą do mnie bezimienne, bez historii, ułożone w kartonowej trumience, kupię se jedną w normalnej księgarni. przy okazji się przespaceruję, porozmawiam z księgarzem, którego umiejętności wyszukiwania ksiązek nie da się zastąpić żadnym algorytmem, pomacam to i owo, daj bogini przeżyję coś takiego jak i Ty, Soul małe księgarnie są boskie.
    a po inne książki których pożądam, pójdę do biblioteki.

    przy okazji, zaooftopuje tutaj, ale biorę teraz udział, symboliczny, w organizowaniu festiwalu Warszawa Czyta - 14-18 maja; w jego ramach będzie trochę ciekawych okołoksiążkowych wydarzeń dla dzieci, jak i działań wspierających małe księgarnie.

  15. #4895
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Wszystko fajnie, jeżeli kupuje się stacjonarnie, ale po ostatnich przebojach z trzema sowami mam serdecznie dość pomniejszych księgarenek internetowych
    Z arosem, profit24 nie miałam większych spin, a jak staram się zrobić zakupy u drobnych sprzedawców to zawsze jakiś problem z totalnym lekceważenie klienta wychodzi...
    Lokalnie kupuję tutaj: http://maleksiazki.pl/
    Kobiety z ciekawą historią prowadzą tę księgarnię. Zawsze jak tam trafię, to czuję się zobowiązana by coś zakupić. Możesz Szast śmiało o nich pisać, warto


  16. #4896
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    dzis odwiedzilismy biblioteke - wybieranie ksiazek bylo w wersji hardcore'owej, bo malutek puszczony luzem w 3 sekundy sial spustoszenie i sciagal co sie dalo z polek (a normalnie to takie spokojne dziecko!), starsi pracowicie wybierali ksiazki i wyciagali co im wpadlo w lapki zanim zdazylam sie spostrzec - w efekcie wyszlismy z listonoszem Arturem, wytargowana przeze mnie na zamiane ktorejs ksiazki Madika i 7 innymi mniej lub bardziej paskudelkami. Na oslode postanowilam wyprobowac opcji pozyczania filmow i jutro robimy seans, bedziemy ogladac "Piekna i Bestie" (nie wiem na ile basniowe filmy Disney'a sa zgodne ze wspolczesnymi trendami wychowania, ale je bardzo lubie, o! A przede wszystkim corka jest w fazie ksiezniczkowej, a takze wyobraznio-strachliwej i latwo sie boi ogladajac filmy - np panicznie boi sie "Toy Story", bo tam te zabawki nie powinny lobuzowac, chlopiec zaraz to odkryje i nie wiadomo co bedzie!)
    Ostatnio edytowane przez jul ; 26-03-2014 o 20:38
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #4897
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Potrzebne propozycje książek o Indianach!!!!!! Na gwałt!!!!
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  18. #4898
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    wiek?
    zloto gor czarnych Szklarskiego
    Baaaaaardzo wyczerpujaca lista:
    http://docs6.chomikuj.pl/169782226,P...zyta%C4%87.doc
    Ostatnio edytowane przez Sysunia ; 26-03-2014 o 22:55

  19. #4899
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Gwiazda Mohawka, jedna z moich ulubionych.
    Złoto Gór Czarnych dość krwawe jest i w sumie nie kończy się dobrze....
    Winnetou
    Ale to wszystko dla starszych.
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  20. #4900
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    U nas trwa fascynacja Kicia Kocia
    Polecam takze Galgankowy Skarb - fajowa rymowanka.
    Ostatnie dni maly zafascynowany jest Gratka dla malego niejadka - ksiazka zawiera kilka przepisow, obrazki sa super smieszne.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •