Strona 30 z 807 PierwszyPierwszy ... 2022232425262728293031323334353637384080130530 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #581
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Asiu, znalazłam bajki terapeutyczne, może pomogą http://bajki-zasypianki.pl/dziecko-boi-sie-ciemnosci
    i jeszcze tutaj http://www.pomagamydzieciom.info/21324,1.dhtml kliknij na "pobierz bajki terapeutyczne" jest tam jedna o Mateuszku który bał się ciemności

  2. #582
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Asiu, znalazłam bajki terapeutyczne, może pomogą http://bajki-zasypianki.pl/dziecko-boi-sie-ciemnosci
    i jeszcze tutaj http://www.pomagamydzieciom.info/21324,1.dhtml kliknij na "pobierz bajki terapeutyczne" jest tam jedna o Mateuszku który bał się ciemności
    Dziękuję, Marysiu

  3. #583
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    W endo można było kupić - może jeszcze wciąż? - wierszyki zabawne o zabawnych potworach z fajnymi ilustracjami "Straszne strachy". Trzy słowa o nich napisałam.
    Kazio jest najfajniejszy!
    Jest też coś o strachach chyba Strzałkowskiej? O taka, ale nie znam osobiście
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  4. #584
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    Jest też coś o strachach chyba Strzałkowskiej? O taka, ale nie znam osobiście
    Ja znam - to książka wierszami z brakującymi rymami . Moja Julka świetnie się nią bawiła rok temu. Nie wydaje mi się , by była dla Magnus przydatna. To takie nieco abstrakcyjne rymowanie w "strasznej" scenerii.
    Julka 2001, Zosia 2007

  5. #585
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    magnus - sprobuj Kazia. moje strachajlo straszliwe - jajunciek - nie, bo sie krola boi, kocham pana panie tygrysie - nawet nie chcial zaczac, bo sie tygrysa boi, a Kazia uwielbia
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #586
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    magnus - sprobuj Kazia. moje strachajlo straszliwe - jajunciek - nie, bo sie krola boi, kocham pana panie tygrysie - nawet nie chcial zaczac, bo sie tygrysa boi, a Kazia uwielbia
    Zamówiłam Kazia i jeszcze Ciekawskiego Georga i Ja nie chcę iść spać i jeszcze coś - napiszę o wrażeniach, jak dotrą.
    Dzięki, dziewczyny

  7. #587
    Chustofanka Awatar dorotea
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    277

    Domyślnie

    Spieszę donieść, że w księgarni Gandalf jest 50% promocja na 2 książki Kate DiCamillo: Cudowna podróż Edwarda Tulana i Tygrys się budzi. O tej pierwszej myślałam już od dawna - podobno świetna, dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, drugą dorzuciłam do koszyka dla towarzystwa

  8. #588
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    U nas cały czas na topie Mama Mu, odgrywamy całą książkę. Na zdjęciu Mama Mu, która chce popływać w jeziorze ale poślizgnęła się na kamieniu

    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  9. #589
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Ilonsa - a wiesz, ze jest tez animowana Mama Mu? co prawda tylko w wersji angielsko i niemiecko jezycznej, ale jest (o taka). u nas ksiazki o Mamie jedne z ulubionych ostatnio, bajka sie tez podoba, choc jest dosc dluga i Franek oglada na raty...

    a od paru dni mamy szalenstwa dwa - pierwsze - Julek i Julka mamo, przeczytaj jak Julek utknal w zywoplocie; i jak mial kucyk; przeczytaj cos tam... sama bardzo lubie tez

    a szalenstwo drugie wyglada tak
    . Franek sie zakochal od pierwszego czytania/ogladania, ja tez. codziennie czytamy minimum raz, ciagle odkrywamy cos nowego. co prawda chwilowo niedostepna, ale ponoc ma byc dodruk...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #590
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Ilonsa - a wiesz, ze jest tez animowana Mama Mu? co prawda tylko w wersji angielsko i niemiecko jezycznej, ale jest (o taka). u nas ksiazki o Mamie jedne z ulubionych ostatnio, bajka sie tez podoba, choc jest dosc dluga i Franek oglada na raty...
    Nie wiedziałam. U nas w wakacje były przedstawienia plenerowe na podstawie książek o mamie Mu i młoda zachwycona!
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  11. #591
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Zakupiłam dziś "Słoneczne jajo":

    http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=688&lang=pl

    Naprawdę cudowna książka, dawno nic nie zrobiło na mnie AŻ takiego wrażenia. Śliczne ilustracje, piękna opowieść i fajny pomysł na wydanie ("na staro").

    I od dziś nie będę się tak wkurzać, gdy zimą trafię na suchą, pozbawioną soku pomarańczę

    "Jeśli kiedykolwiek zimą natrafisz na nieco mniej soczystą pomarańczę, nie smuć się, tylko pomyśl, że może to jeden z tych owoców, z których sok piła córka elfów!" - to cytat z tej książki

  12. #592
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Dziewczyny, polecam "1001 drobiazgów" w wersji miejskiej ,bądz wiejskiej. U nas jest to hit absolutny ze względu na ogromną ilość pojazdów ,przeróżnej maści. Sztywne ,kartonowe strony, książeczka nadaje sie też dla młodszych dzieci.


    TUTAJ rzeżucha o nich pisze.
    Ostatnio edytowane przez kubutkowa ; 21-09-2011 o 11:19

  13. #593
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    Zakupiłam dziś "Słoneczne jajo":

    http://www.zakamarki.pl/show_object.php?id=688&lang=pl

    Naprawdę cudowna książka, dawno nic nie zrobiło na mnie AŻ takiego wrażenia. Śliczne ilustracje, piękna opowieść i fajny pomysł na wydanie ("na staro").

    I od dziś nie będę się tak wkurzać, gdy zimą trafię na suchą, pozbawioną soku pomarańczę

    "Jeśli kiedykolwiek zimą natrafisz na nieco mniej soczystą pomarańczę, nie smuć się, tylko pomyśl, że może to jeden z tych owoców, z których sok piła córka elfów!" - to cytat z tej książki
    Tak, tak, tak! Mamy i kochamy!
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  14. #594
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    a my polecamy:
    "Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach", W.Pawlak i Paweł Pawlak ,wyd.format


    "Dzikoludek" Beata Ostrowicka ,wyd. Literaturka
    "Abecadlik"wierszyki o literach Ewa Kozyra-Pawlak, wyd.Literaturka
    "Na pociechę coś pysznego Gotuj z misiem i tygryskiem" Janosch wyd.Znak
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  15. #595
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    "Słoneczne jajo" wygląda bardzo obiecująco. Jeśli zaś chodzi o krasnoludki, to zupełnie nie wiem, czemu przeczytałam "Seksualne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach" zamiast "Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach"

  16. #596
    Chustomanka Awatar jagienkat
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    A Beata Ostrowicka? Będzie dobra dla trzyipółlatka? Na przykład ta pozycja?
    http://www.empik.com/anatol-i-przyja...info=dataforce
    Tez szukam na ten wiek i przeczytałam opis Dzikoludków Ostrowickiej, polecanych tu zresztą przez Stokrotkę, sama zobacz:

    "Dzikoludek budzi się wyjątkowo wcześnie. Ziewa dwa razy, przytula swojego pluszaka, znowu ziewa i nagle zamienia się w dzikoludka łóżkowego, wyczyniającego dzikie harce na łóżku. Pod sufitem, zahaczając o lampę, fruwa duża i mała poduszka oraz ubrania przygotowane wieczorem przez Mamę. Na podłodze ląduje kołdra, a na niej pluszak. (...) dzikoludek jest bardzo zadowolony, tylko Mama jest innego zdania."

    zachwyciłam się!!

    A co miłe, na allegro jest sklep, który sprzedaje m.in. jej książki znacznie taniej, bo maja rysę na okładce czy coś. Tak przynajmniej wynika z opisu aukcji. Zamierzam się tam nieco zaopatrzyć

    I jeszcze pytanie do ogółu: miałyście coś dla dzieci A. Liskowackiego?
    Ostatnio edytowane przez jagienkat ; 11-10-2011 o 12:54


  17. #597
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a Zobacz posta
    a my polecamy:
    "Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach", W.Pawlak i Paweł Pawlak ,wyd.format
    W. WIDŁAK!!! Przemiły autor "Pana Kuleczki"
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  18. #598
    Chustofanka Awatar dorotea
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    A Beata Ostrowicka? Będzie dobra dla trzyipółlatka? Na przykład ta pozycja?
    http://www.empik.com/anatol-i-przyja...info=dataforce
    Własnie pożyczyłam z biblioteki. Bardzo przyjemna książeczka, krótkie sympatyczne historyjki o trojgu przyjaciół mieszkających razem. Dla dwulatka i ciut trochę za trudna, ale bez przesady, sporo rozumie. Dla trochę starszego będzie idealna.

  19. #599
    Chustomanka Awatar jagienkat
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,373

    Domyślnie

    Dzięki to się skuszę


  20. #600
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    A macie/znacie coś fajnego o dinozaurach tak na poziomie trzyipółlatka. "Dinozaury" pani Prap już mamy, ale jakoś niespecjalnie je lubi. Kupiłam mu w taniej książce taką mini encyklopedię jakby, ale ona jest okropna. Ilustracje po prostu aż bolą. Antek ją uwielbia. Szukam czegoś ze zdjęciami może... Albo coś z fajnymi, realnymi obrazkami, ale żeby było więcej ilustracji niż tekstu jednak... Uff... Ale mam wymagania Chcę zamówić przez neta, więc nie zajrzę do środka - dlatego Was pytam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •