Strona 429 z 807 PierwszyPierwszy ... 329379419421422423424425426427428429430431432433434435436437439479529 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,561 do 8,580 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #8561
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Dankin - dzięki, puściłam dzieciom z telefonu, najstarsza się zaśmiewała, średni oglądał z kamienną miną, ale zapytany powiedział, że zabawne - i chyba nam starczy i tłumaczenie chyba mnie nie przekonuje, choć nie wiem jak było w oryginale. Chyba z książek "imprezowych" wole Naciśnij mnie Tulleta, które teraz przy okazji przeczytalismy - chyba czwarty raz odkąd synek dostał pół roku temu. Może to nie typ książki dla nas.

    Może ktoś może polecieć jakieś fajne francuskie, niedlugie i efektowne książki dla dzieci, bo niedługo ktoś mógłby mi przywieźć, a stwierdziłam że skoro już czytam im w kaleczonym angielskim, to mogłabym czasem i po francusku ciut poprawniej coś zapodać.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #8562
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Taka mala ksiazeczka jeszcze:
    https://www.youtube.com/watch?v=DoEvdNxleSk


    Ja sie podepne pod pytanie jul, tyle ze szukam ksiazeczek w j. hiszpanskim
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  3. #8563
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Dankin - dzięki, puściłam dzieciom z telefonu, najstarsza się zaśmiewała, średni oglądał z kamienną miną, ale zapytany powiedział, że zabawne - i chyba nam starczy i tłumaczenie chyba mnie nie przekonuje, choć nie wiem jak było w oryginale.
    u nas podobnie,
    pouśmiechali się, ale nie powaliło
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  4. #8564
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no niestety i moich młodych nie powaliło, ale do takich jednorazowych akcji w pkolu dla młodszych dzieci to fajnie się nadaje
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #8565
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Ja to jednak czekam z niecierpliwością na moją "Książkę bez obrazków" (jeszcze nie zamówiona, ale dziś lub jutro zamawiam). Oglądałam jak M. Stuhr czyta i może spodziewałam się czegoś więcej, ale ogólnie mi się podobało. Dzieciom nie pokazałam, bo wolę sama im przeczytać, choć zrobię to dużo gorzej ale myślę, że bardziej im się spodoba jak mama z siebie pajaca będzie robić
    Mój trzylatek zawsze wybucha śmiechem kiedy coś mu czytam a tam są jakieś bezsensowne słowa. Mam nadzieję, że to jest książka dla niego stworzona
    Jak się moim spodoba to i do przedszkola mogę zanieść.
    2009 2012

  6. #8566
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    Widziałam ten film. Mistrzostwo! Panna chodzi i cały czas mówi włącz mi to o małpie
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  7. #8567
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Fajny filmik, ale ksiazki nie kupilabym.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  8. #8568
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Też mam wrażenie, że to książka na góra 2~3czytania.
    A w wykonaniu Stuhra świetne!
    J.2014 i E.2016

  9. #8569
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    jul - po francusku znam Polo i Gasparda i Lise - Polo obrazkowe w 100% (czasem w 99.9 ), psy tlumaczone na inne jezyki (my may po angielsku wiekszosc) - wlascie soe zorientowalam, ze przeciez Polo to tez pies w kazdym razie jedno i drugie przecudnej urody.

    a ja mam problem, bo Stuhra nie trawie, probowalam i nijak mi jego glos nie podchodzi - a dzieci w koncu pokochaly audiobooki - i najchetniej sluchaja Findusa. wiec sie jakos zmuszam, ale Mikolajka, na razie przynajmniej, chyba sobie daruje...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #8570
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    My mamy Mikolajka cd wlasnie i nie podoba mi sie, jak Stuhr czyta, jakos tak monotonnie.
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  11. #8571
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    A Michał uwielbia jak czyta Mikołajka Starszy Stuhr, mówi ze to najlepszy głos. Nawet Jungowską przebił. Za to nie lubi młodego Stuhra.
    Ja w ogóle nie słucham audiobooków, nawet z synem.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  12. #8572
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    znalazlam w ksiegarni dzis jeszcze dwie ruszajace sie - chyba najbardziej spektakularne - Ocean i Safari - Oceanu pare kartek zdazylam zobaczyc - rusza sie jak cho... ho, ho
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  13. #8573
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    znalazlam w ksiegarni dzis jeszcze dwie ruszajace sie - chyba najbardziej spektakularne - Ocean i Safari - Oceanu pare kartek zdazylam zobaczyc - rusza sie jak cho... ho, ho
    jestem pod wrażeniem !!!
    mam nadzieję że i u nas niebawem ją wydadzą, tylko niech nie kosztuje bajońskich sum...
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  14. #8574
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    znalazlam w ksiegarni dzis jeszcze dwie ruszajace sie - chyba najbardziej spektakularne - Ocean i Safari - Oceanu pare kartek zdazylam zobaczyc - rusza sie jak cho... ho, ho
    och jak zazdroszczę ten Ocean faktycznie cudny!



    edit: podgląd do Oceanu https://www.youtube.com/watch?v=1pPyglyah0s można sobie powzdychać
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 14-04-2015 o 20:10
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #8575
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    można sobie powzdychać
    To sobie powzdychałam
    Ale świetny pomysł.
    J.2014 i E.2016

  16. #8576
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,810

    Domyślnie

    Niesamowite te ksiazki ile kosztuja w UK?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  17. #8577
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Mam pytanie o Powiastki Beatrix Potter. Przeczytałam dwie- w jednej ojca królika przerobiono na pasztet, a w drugiej lis hodował sobie kaczkę i jej jajka na obiad. Czy wszystkie te powiastki maja takie makabryczne elementy? Bo obrazki piękne.

    A drugie pytanie- (może matki nastolatek pomogą mi ) znacie jakieś książki dla nastolatki (13) z psami, ewentualnie koniami?
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  18. #8578
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Niesamowite te ksiazki ile kosztuja w UK?
    ok 15 funtów bez jakiejś większej promocji

  19. #8579
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Niesamowite te ksiazki ile kosztuja w UK?
    Cytat Zamieszczone przez dianek Zobacz posta
    ok 15 funtów bez jakiejś większej promocji
    na amazonie taniej - Ocean z wysylka miejscowa najtansza nowa 11 funtow z pikami. uzywka troche taniej - ma napisane, ze nowka, tylko ze sladami lezenia na polce. Safari ociupine drozsze.


    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Mam pytanie o Powiastki Beatrix Potter. Przeczytałam dwie- w jednej ojca królika przerobiono na pasztet, a w drugiej lis hodował sobie kaczkę i jej jajka na obiad. Czy wszystkie te powiastki maja takie makabryczne elementy? Bo obrazki piękne.
    niestety wiekszosc. F dostal takiej histerii jak byl maly przy opowiadaniu o kroliczku Tomie bodajze, ze od tej pory ksiazka stoi na polce i ladnie wyglada (mam to zbiorowe wydanie, naprawde cudne jest).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  20. #8580
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Mam pytanie o Powiastki Beatrix Potter. Przeczytałam dwie- w jednej ojca królika przerobiono na pasztet, a w drugiej lis hodował sobie kaczkę i jej jajka na obiad. Czy wszystkie te powiastki maja takie makabryczne elementy? Bo obrazki piękne.

    A drugie pytanie- (może matki nastolatek pomogą mi ) znacie jakieś książki dla nastolatki (13) z psami, ewentualnie koniami?


    Jeśli chodzi o Powiastki to kupiłam każdej córce po zbiorczym cudnym wydaniu, nas zachwycają il, treściowo młode się jakoś nigdy nie przejmowały i nie było wielkiej potrzeby by całą książkę przeczytać; dziewczynki uwielbiały oglądać i same opowiadały historyjki


    A jeśli chodzi o ksiązki dla nastolatek to zależy co lubi czytać, bo przekrój jest spory; wg mnie warto polecić "Psa, który biegł ku gwieździe" http://agaczyta.blox.pl/2010/11/Pies...g-Mankell.html (choć typowego psa tam nie ma), totalnie inną jest "Miłość pod psią budą", "Pamiętnik grzecznego psa" (choć tu niby 7+ ale uważam że się nada), "Pies i jego chłopiec", "Moja mama i pies z piekła rodem".
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •