Strona 133 z 807 PierwszyPierwszy ... 3383123125126127128129130131132133134135136137138139140141143183233633 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,641 do 2,660 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #2641
    Chustomanka Awatar britta
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    a widzisz, a ja tego sliskiego nie trawie... inne Ingpenowskie ksiazki sa na takim cudnym, matowym zwyklym papierze. Alicja podobno tez miala byc dodrukowana na zwyklym i dlatego pytalam.
    natala, dziś macałam w księgarni. papier jest cudny, mięsisty, gruby ale matowy, wręcz chropowaty. miałam tylko jedną rękę do odwracania kartek i spieszyłam się, ale wydawało mi się, że nie ma białych stron - każda w jakimś tam delikatnym kolorze. piękne wydanie. na pewno kupię dla mojej Alicji.
    a mam pytanie o tłumaczenie, bo niektóre z Was się tym interesowały - tekst Dworaka to znośny jest? nie okaże się, że tylko dla ilustracji kupię?

  2. #2642
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Chciałam dodać ,że latem kupiłam Niedzwiedzia łowce motyli, jest przesympatyczny, obecnie go mielimy codziennie przed snem. No i Opowieści z najdalszych przedmieść.... Mlask.

  3. #2643
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    przyszła paczka z NK I mam Lottę w miękkiej oprawie, choć zamawiałam w twardej. To żaden problem, ale napisałam do wyd. o pomyłce, a oni odpisali że zaraz wyślą tę zamawianą, a tę którą mi błędnie wysłali mam zachować dla siebie

    To się nazywa dbanie o klienta
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  4. #2644
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    bardzo lubię NK, od dziecka wyszukiwałam ich książek, do teraz mi zostało


    za to mam nauczkę by nie włazić na wątek jak moja szarańcza w pobliżu się kręci, wczoraj podpatrzyły i lista książek gwałtownie się wydłużyła już nie wspomnę o hm Pippi

  5. #2645
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    A podpowiedzcie mi co kupić ciekawego i wciągającego 10-latce... która raczej mało czyta. Obeznana jako tako jestem w książkach dla małych chłopców, ale dla dużych dziewczynek jakoś coś trudno mi wybrać.
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  6. #2646
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Tajemniczy ogród
    Opowieści z Narnii
    Magiczne drzewo
    Tobi
    Anie wszelakie
    Masło przygodowe
    serie a Mikołajku
    Tajemniczy opiekun

  7. #2647
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta

    na dobicie (odcinek 374) trzy nowe Alberty. . dwa za dwa tygodnie, trzeci za ponad miesiac, na szczescie.
    muszę to małemu kupić, on Alberta uwielbia, tylko czemu tak mi się rozrosła lista na październik??? Zbankrutuję
    Nastawiłam się jeszcze na zapowiadane pokazywanki z wyd. Babaryba - Auta i Na budowie
    https://www.google.pl/search?q=babar...to%3B300%3B300
    https://www.google.pl/search?q=babar...to%3B300%3B300
    Ostatnio edytowane przez Agata ; 27-09-2013 o 10:35
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  8. #2648
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    A podpowiedzcie mi co kupić ciekawego i wciągającego 10-latce... która raczej mało czyta. Obeznana jako tako jestem w książkach dla małych chłopców, ale dla dużych dziewczynek jakoś coś trudno mi wybrać.
    No i OZ! (już po raz kolejny podpowiadam ten tytuł, bo sama mniej więcej w tym wieku wciągnęłam się w tę opowieść i do dzisiaj strrrasznie lubię ten cykl)
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  9. #2649
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Po co, po co mi pokazałyście nowe Alberty, koniec świata jak się Fistaszek dowie o ich istnieniu nie wyjdzie z księgarni bez nich.
    Fistaszek jest z nami od lutego 2011

  10. #2650
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez metis1 Zobacz posta
    No i OZ!
    obowiązkowo

  11. #2651
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o maluchy to czy znacie inne książeczki Hervé Tullet -poza Naciśnij mnie?

    U nas to był rok temu hicior z tym że raczej na krótko, póki młody nie odkrył "o co biega", teraz inne dzieci wciąga i one się zaśmiewają i dziwią. Ciekawa jestem reszty ksiązek tego autora. Macie?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  12. #2652
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    dla maluszków seria "Baby touch"


    w oko młodym wpadły: "Skaczący myszka" i "Księga Julii" hmmm

  13. #2653
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    A jeśli chodzi o maluchy to czy znacie inne książeczki Hervé Tullet -poza Naciśnij mnie?

    U nas to był rok temu hicior z tym że raczej na krótko, póki młody nie odkrył "o co biega", teraz inne dzieci wciąga i one się zaśmiewają i dziwią. Ciekawa jestem reszty ksiązek tego autora. Macie?





    macie i uwielbiacie i czekamy na nowość bo zaraz do nas dotrze; moje bardzo lubią Tulleta


    edit: http://www.empik.com/szukaj/produkt?author=Tullet+Herve można poszaleć

  14. #2654
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    A jeśli chodzi o maluchy to czy znacie inne książeczki Hervé Tullet -poza Naciśnij mnie?

    U nas to był rok temu hicior z tym że raczej na krótko, póki młody nie odkrył "o co biega", teraz inne dzieci wciąga i one się zaśmiewają i dziwią. Ciekawa jestem reszty ksiązek tego autora. Macie?
    bylo gdzies w watku - jest jeszcze Turlututu.a kuku to ja! - na podobnej zasadzie, tylko kilka krotkich opowiastek - ja sie rozczarowalam, bo malo do robienia w stosunku do Nacisnij mnie, dzieci nawet nawet, ale szalu nie bylo porownujac do wczesniejszej. teraz wyszla po polsku A gdzie tytul, w rekach nie mialam (jeszcze ), wiec nic nie wiem. w babarybie jest troche angielskojezycznych ksiazek, one sa tekturowe, z roznosciami do robienia, przekladania etc. mamy kilka i sa swietne. w bonie tez jest kilka tylko jak znam zycie, to trzeba by pytac co jest - te z bony mamy wszystkie, chlopaki najbardziej lubia The game of mix and match i The game of Pattrerns. a z babarybowych - The game in the dark - to jest taka ksiazka z wycietymi wzorami, swieci sie na nia latarka i rzuca cienie.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  15. #2655
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    widziałam w babarybie inne, ale ciekawa byłam czy warto inwestować, choć ceny nawet nawet. A powiedzcie czy anglojęzyczne z tej serii są do przejścia dla 5 latka uczącego sie j. ang. ? na zasadzie oswojenia z językiem...? czy lepiej polskich wersji szukac?
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  16. #2656
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    dostawa w uszkodzonych NK
    2 + 7 (2005-2018)

  17. #2657
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    dostawa w uszkodzonych NK

    siooooooo!

  18. #2658
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nalia Zobacz posta
    widziałam w babarybie inne, ale ciekawa byłam czy warto inwestować, choć ceny nawet nawet. A powiedzcie czy anglojęzyczne z tej serii są do przejścia dla 5 latka uczącego sie j. ang. ? na zasadzie oswojenia z językiem...? czy lepiej polskich wersji szukac?
    polskich wersji nie ma to raz. a dwa - tam nie ma nic do czytania. te tekturowe sa do robienia czegos. np Patterns - na kazdej stronie sa rozne rzeczy - i trzeba znalezc roznice pomiedzy dwiema stronami - np. rozne kolory etc. jak chcesz to potem cos zeskanuje i wkleje (mam nadzieje, ze to legalne jest??). a tu podglad Game of mix and Match u rzezuchamy na blogu.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #2659
    Chusteryczka Awatar n2605
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Mazury
    Posty
    2,496

    Domyślnie

    na pewno wiecie, więc pomóżcie proszę.

    w przedszkolu rok przyrody. jakoś bym wsparła, najchętniej książką(kami), bo księgozbiory są porażająco bidne...

    no właśnie - co warto? rozpiętość wieku przedszkolna czyli 3-5 lat, idealnie byłoby obrazkowe, zeby dzieci same mogły korzystać, ale oprócz Czereśniowej (zmieniające się pory roku) nic mi jakoś nie wpada do głowy . ktoś coś?
    Monika - mama Natalii 26.05.2008

  20. #2660
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    jest taka książka,ale tylko o zimie:

    http://www.zakamarki.pl/index.php/o-zimie.html

    i pomyślę jeszcze
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •