Strona 567 z 807 PierwszyPierwszy ... 67467517557559560561562563564565566567568569570571572573574575577617667 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,321 do 11,340 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11321
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    A my kochamy Alberta w zasadzie od niedawna. Wcześniej wypożyczyłam Albert i potwór. Syn nie zaakceptował, a mi się nie podobała i więcej nie próbowałam. Ale teraz wróciliśmy do niego , pożyczyłam inne części i bardzo go polubiliśmy. Słucha najmłodsza i 7 -latek. Podoba mi sie , że rośnie ten Albert, najpierw jest mały , potem starszy. Można fajnie porównywać wiekowo ze swoim dzieckiem "Albert , lat cztery"- o , to tak samo jak ty!. My chyba najbardziej lubimy Pospiesz się Albercie i Dobranoc Albercie.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  2. #11322
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Percy'ego uwielbiam calego, Jasiek tez, od lat
    tego od parku czy od szejka?

    od parku tez uwielbiamy, szejkowego nie znam, ciagle nie moze wejsc do koszyka...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #11323
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    od parku

  4. #11324
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    a ja pytałam o tego od szejka bo to podobno trzy części tej samej serii są



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #11325
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    a ja pytałam o tego od szejka bo to podobno trzy części tej samej serii są
    tak mi sie wlasnie wydawalo trzy czesci, ale na razie po polsku wyszly dwie - Magiczne tenisowki mojego przyjaciela Percy'egi i Moj przyjaciel szejk w Stureby. nie wiem czemu mi sie wydawalo, ze to dla starszych, a teraz patrze na opis na stronie Zakamarkow i czytam 6+. nic to, predzej czy pozniej w koszyk wpadnie
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #11326
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    z przyjemnoscia, jak zawsze

    nienawidze Wally'ego, w przeciwienstwie do mojego potomstwa - przeciez tam sie nic nie da znalezc
    Wally rządzi!
    Ale raz jeszcze natala DZIĘKI!
    Wookie z nami od wczoraj i ... HIT, HIT!!

    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  7. #11327
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Alberta mamy wszystko i lubimy chyba w miare po rowno Lasse i Maja imo nie sa rowni, gdzies w czelusciach jest watek o nich zreszta. u nas po przeczytaniu paru zapal oslabl - choc detektywistyczne uwielbiaja generalnie - i ostatnia nabyta przez babcie (znaczy ostatnia jaka kupila, nie ostatnia z serii) lezy nieprzeczytana chyba od roku. wiec przestalam kupowac. z tych co mamy najlepsze chyba te z poczatku serii.
    My przeczytaliśmy wszystkie, bo syn zachwycony każdą bez wyjątku. Niektóre podobały mu się bardziej oczywiście. Nawet 4-latek wolał czasem na dobranoc Biuro Detektywistyczne zamiast swojego Tappiego i uwielbia obrazki.
    Mnie czytanie jakoś specjalnie nie męczyło.
    Ale przy czytaniu Joachima Lisa widziałam, że syn jednak bardziej przejęty akcją.
    Zastanawiam się co innego jeszcze. Latający Detektyw? Zaryzykować i kupić od razu 3 czesci? Albo chociaż 2?
    2009 2012

  8. #11328
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Lasse i Maja nadaje się dla 4latka? Nie mamy na razie nic detektywistycznego, a może to byłby dobry trop. Myślę o częściach Tajemnica pożarów, szpitala, pociągu i galopu. Która byłaby najlepsza na początek?

    Edit: Bo Joachim Lis to chyba dla starszych?
    Ostatnio edytowane przez Mamata ; 07-02-2016 o 11:30
    Niko 2012, Zo 2017

  9. #11329
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    My przeczytaliśmy wszystkie, bo syn zachwycony każdą bez wyjątku. Niektóre podobały mu się bardziej oczywiście. Nawet 4-latek wolał czasem na dobranoc Biuro Detektywistyczne zamiast swojego Tappiego i uwielbia obrazki.
    Mnie czytanie jakoś specjalnie nie męczyło.
    Ale przy czytaniu Joachima Lisa widziałam, że syn jednak bardziej przejęty akcją.
    Zastanawiam się co innego jeszcze. Latający Detektyw? Zaryzykować i kupić od razu 3 czesci? Albo chociaż 2?
    Latajacy jest OK, z detektywistycznych jest jeszcze pan Jaromir z Bony - ale to imo dla troche starszych. moim sie podobalo, ale W nie do konca chyba wszystko lapal, musimy wrocic kiedys. fajny jest tez Zolty smok&zolty smok z Bajki - one maja chyba 7+, ale oczytany 5-6 latek imo spokojnie da rade. z nowych w miare rzeczy sa Aniolki kota Caliogostro z Medii Rodziny - ale F ie chcial skoncyzc pierwszego tomu, za trudne chyba jeszcze bylo (w zapowiedziach widzialam czwarty). jest tez nowa seria Medii - Operacja... - tez jest kilka tomow juz i zapowiedzi na wiecej - ale tych w rekach jeszcze nie mialam. Czarna owca tez ma swoje - Czy na wyspie... - ale tu j.w. a no i Detektyw Nosek - trzy tomy z Dwoch Siostr - podobal sie bardzo - tylko tzreba uwazac na tytuy, bo sa mylace jesli chodzi o kolejnosc! i kolacze mi sie, ze o czyms zapomnialam - jak sobie przypomne, to dopisze

    Cytat Zamieszczone przez voilà Zobacz posta
    Lasse i Maja nadaje się dla 4latka? Nie mamy na razie nic detektywistycznego, a może to byłby dobry trop. Lubi straż pożarną, pogotowie i konie, więc pomyślałam o częściach Tajemnica pożarów, szpitala i galopu. Która byłaby najlepsza na początek?

    Bo Joachim Lis to chyba dla starszych?
    ja bym ocenila, ze Biuro dla starszych, to idealna ksiazka na jedna z pierwszych powazniejszych lektur. a Joachima oczytanemu czterolatkowi bym sprobowala poczytac, on jakis bardzo skomplikowany z tego co pamietam nie jest.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #11330
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Oj dziękuję, mam w czym wybierać Zolty smok&zolty smok już w koszyku, jeden Latający Detektyw i chcialam Detektywa Noska jednego ale nie mogę znaleźć, informacji, który jest pierwszy.
    2009 2012

  11. #11331
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voilà Zobacz posta
    Lasse i Maja nadaje się dla 4latka? Nie mamy na razie nic detektywistycznego, a może to byłby dobry trop. Myślę o częściach Tajemnica pożarów, szpitala, pociągu i galopu. Która byłaby najlepsza na początek?

    Edit: Bo Joachim Lis to chyba dla starszych?
    Nie zauważyłam tego pytania, a chętnie napiszę kilka słów, bo ostatnio właśnie mój prawie 4-latek słuchał ze swoim 6-letnim bratem.
    Dziwiło mnie to bardzo, bo książki rzeczywiście dla starszych są.
    Bardzo się cieszył jak kupowałam kolejne części, oglądał ilustracje, domagał się Biura na dobranoc, ale...słuchał początek z jednej części, srodek następnej a zakończenie zupełnie innej i mu to nie przeszkadzało raczej nie nadążał za wydarzeniami, ale najważniejsze, że jest Lasse i Maja
    2009 2012

  12. #11332
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    A coś podobnego do Piaskowego Wilka. NA dobranoc z małą ilością obrazków

  13. #11333
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Oj dziękuję, mam w czym wybierać Zolty smok&zolty smok już w koszyku, jeden Latający Detektyw i chcialam Detektywa Noska jednego ale nie mogę znaleźć, informacji, który jest pierwszy.
    pierwsza jest Ostatnia przygoda detektywa Noska druga - Detektyw Nosek i porywacze, ostatnia - Jak detektyw Nosek zadziwil Lipki Nowe.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #11334
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    No właśnie tak mi się wydawało, po tym co wcześniej napisałaś, że ta Ostatnia przygoda...nie musi być ostatnią częścią Dzięki.
    2009 2012

  15. #11335
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Ja o Joachimie lisie.
    Czytałam 4-5latkowi. To jest JEDYNA książka detektywistyczna, którą Stasiek strawił.
    Lasse i Maja nie zaskoczyli (tak, są takie dzieci!), pan Jaromir w ogóle porażka, S odmówił, mówiąc, że nic nie łapie kto, z kim i co, Detektyw Nosek nudził nas oboje...
    Innych detektywów nie próbowaliśmy zatem.
    Taka skaza jakaś, może moje geny, też nie lubię kryminałów

    A, przepraszam, Najfutbolniejsi również rozwiązują zagadki. Ale poza tym grają w piłkę jednak
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  16. #11336
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    761

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ja bym ocenila, ze Biuro dla starszych, to idealna ksiazka na jedna z pierwszych powazniejszych lektur. a Joachima oczytanemu czterolatkowi bym sprobowala poczytac, on jakis bardzo skomplikowany z tego co pamietam nie jest.
    Cytat Zamieszczone przez Gundi Zobacz posta
    Nie zauważyłam tego pytania, a chętnie napiszę kilka słów, bo ostatnio właśnie mój prawie 4-latek słuchał ze swoim 6-letnim bratem.
    Dziwiło mnie to bardzo, bo książki rzeczywiście dla starszych są.
    Bardzo się cieszył jak kupowałam kolejne części, oglądał ilustracje, domagał się Biura na dobranoc, ale...słuchał początek z jednej części, srodek następnej a zakończenie zupełnie innej i mu to nie przeszkadzało raczej nie nadążał za wydarzeniami, ale najważniejsze, że jest Lasse i Maja
    Cytat Zamieszczone przez rzezuchama Zobacz posta
    Ja o Joachimie lisie.
    Czytałam 4-5latkowi. To jest JEDYNA książka detektywistyczna, którą Stasiek strawił.
    Lasse i Maja nie zaskoczyli (tak, są takie dzieci!), pan Jaromir w ogóle porażka, S odmówił, mówiąc, że nic nie łapie kto, z kim i co, Detektyw Nosek nudził nas oboje...
    Innych detektywów nie próbowaliśmy zatem.
    Taka skaza jakaś, może moje geny, też nie lubię kryminałów

    A, przepraszam, Najfutbolniejsi również rozwiązują zagadki. Ale poza tym grają w piłkę jednak

    Dzięki Dziewczyny! Tak zapytałam o tą serię Lasse i Maja, bo już chyba wcześniej widziałam, że ktoś pisał o 4latkach, co to słuchają tego i pomyślałam, że może i u nas załapie . Coś tam z tego mam w bibliotece to wypożyczę na próbę, a skoro polecacie Joachima, to może go zakupię, bo w zbiorach bibliotecznych nie ma niestety (ale najpierw oczywiście wpiszę im na listę proponowanych pozycji ).
    Niko 2012, Zo 2017

  17. #11337
    Chustomanka Awatar katarinqa
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    okolice Trójmiasta
    Posty
    760

    Domyślnie

    A co dla 3-latka z zakamarków polecicie?
    Mamy jak tata pokazał mi wszechświat, jak się z nami bawił, jak mama została indianka ale już rzadziej do nich zaglądamy. Poza tym nieźle to sobie wymyśliłes Albercie, a z biblio mieliśmy sprytnie Albercie i o tajemniczym Molganie. Od kuzynki pozyczylismy Lotta trzy opowiadania i to jest największy hit teraz.
    I przy okazji z zakamarków coś dla średnio oczytanej 7-latki. Ma tajemnice urodzin z Lassego i Mai ale nie wiem, czy się spodobało bo nie miałam okazji spytać.
    Kuba 01.03.2013

  18. #11338
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katarinqa Zobacz posta
    A co dla 3-latka z zakamarków polecicie?
    Mamy jak tata pokazał mi wszechświat, jak się z nami bawił, jak mama została indianka ale już rzadziej do nich zaglądamy. Poza tym nieźle to sobie wymyśliłes Albercie, a z biblio mieliśmy sprytnie Albercie i o tajemniczym Molganie. Od kuzynki pozyczylismy Lotta trzy opowiadania i to jest największy hit teraz.
    I przy okazji z zakamarków coś dla średnio oczytanej 7-latki. Ma tajemnice urodzin z Lassego i Mai ale nie wiem, czy się spodobało bo nie miałam okazji spytać.
    ilustrowane Bullerbyn, takiz Emil, Nusia i inne ksiazki Lindenbaum, Kajtek i mis, Ksiezniczki i smoki, Rycerze i smoki (ksiezniczki imo lepsze), Pomelo, obrazkowa Mama Mu
    dla 7-latki moze ta mniej obrazkowa Mama Mu, Dunia - Dunia przede wszystkim bym powiedziala

  19. #11339
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    na aukcji dużo różnych książek http://www.chusty.info/forum/showthr...47#post3263247
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  20. #11340
    Chustomanka Awatar katarinqa
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    okolice Trójmiasta
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    ilustrowane Bullerbyn, takiz Emil, Nusia i inne ksiazki Lindenbaum, Kajtek i mis, Ksiezniczki i smoki, Rycerze i smoki (ksiezniczki imo lepsze), Pomelo, obrazkowa Mama Mu
    dla 7-latki moze ta mniej obrazkowa Mama Mu, Dunia - Dunia przede wszystkim bym powiedziala
    Nusia mi nie podeszła jakoś a do Pomelo się zrazilam po kolorach. Za resztę podpowiedzi dziękuję
    Kuba 01.03.2013

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •