Strona 517 z 807 PierwszyPierwszy ... 17417467507509510511512513514515516517518519520521522523524525527567617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,321 do 10,340 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10321
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Ale Życie właśnie nie jest pierwsze, tylko Moje szczęśliwe życie

    qqrq - nie wiem, ile razy coś co u mich niby jest bez echa, za chwilę okazuje się hitem. W dniu dostania, przy imprezie, to niekoniecznie.

    Felek i Tola - hmm, ale ja chciałam coś jakby dla niej specjalnie, mamy mnóstw książek i ona wiele lubi, ale taką pod NIĄ, a nie POD WSZYSTKICH. Czujecie problem mam nadzieję .
    Kocham czytać to nie, miewamy z biblioteki, ale nie jest na tyle fajowe, żeby brać własne, raz czyta i tyle.

    Aniakom sprawdzę, dziekuję . Autorka serii o Tsatsikim, czy to jest podobne, ja go nie lubię niestety z bardzo. Głowińską już szukam

    Soul gratulacje dla Mikołaja. A najnowszą już macie?
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  2. #10322
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Ale Życie właśnie nie jest pierwsze, tylko Moje szczęśliwe życie
    to całe szczęście, bo taka mi pasuje na prezent i taką właśnie kliknęłam w zamówieniu. dzięki



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  3. #10323
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    O kurcze ja dalam ta druga czyli niehronologicznie
    może dlatego przeszło bez echa - czeka z czytaniem, aż dostanie pierwszą część

  4. #10324
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Trzeba chronologicznie, moje szczęśliwe życie jest pierwsze.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  5. #10325
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,811

    Domyślnie

    Ufffff to dobrze dalam
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #10326
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniaszew Zobacz posta
    Powiedzcie, czy Pan Popper i jego pingwiny jest równie fajna w czytaniu jak film? Jak sie wam czytało? Czy ta książka jest gdzieś osiągalna?
    Filmu nie widziałam, ale książkę przeczytalismy już kilka razy. Dzieciom b.się spodobała. Ta z dwóch sióstr z serii Mistrzowie Ilustracji ciężko do kupienia, ale na allegro czasem pojawia sie ta z serii 'cała Polska czyta dzieciom' i też ładnie wydana.

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Znowu po prośbie

    Dziewczynka 8 lat. Dunia jej bardzo przypadła do gustu. O Mary Poppins tez teraz czytamy i się podoba. Sama czyta jeszcze wolno, ale coraz sprawniej.
    Co jeszcze, bo muszę podrzucić tytuły prezentowo.
    O to zupełnie jak moja Wero Dunię czyta non stop, wszystkie 4tomy na zmianę, bardzo lubi też książki Agnieszki Chylinskiej "Zezia i Giler" i "Zezia, Giler i Oczak". Jej b.ciężko książkowo dogodzić. Prócz tego "Malutka Czarownica" i trzy tomy przygód Tildy z zakamarków "gdybym nie pomyliła psów " "gdybym nie zrobiła z taty astronauty " i "gdybym nie powiedziała prawdy ". Ostatnio czyta też "Dzieci z Bullerbyn" i "Ronję, córkę zbojnika " ale to na pewno macie

    Zapomniałam o przygodach Karusi! Piaskowy Wilk wszystkie 3tomy też lubi bardzo
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 19-10-2015 o 09:45

  7. #10327
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Filmu nie widziałam, ale książkę przeczytalismy już kilka razy. Dzieciom b.się spodobała. Ta z dwóch sióstr z serii Mistrzowie Ilustracji ciężko do kupienia, ale na allegro czasem pojawia sie ta z serii 'cała Polska czyta dzieciom' i też ładnie wydana.
    To mnie utwierdza w przekonaniu , że jednak chcę mieć tą książkę na półce. Dziękuję Marysiu.

    Och, a za Piaskowym Wilkiem mój młodszy syn szaleje. Też muszę dokupić , bo na razie mamy z biblioteki.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  8. #10328
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    magdo_32_0 - Dwie Siostry niedługo wydają Małą księżniczkę (z ilustracjami Uniechowskiego) może się nada? Ja pamiętam, że bardzo lubiłam. W zamówieniu, o którym pisała szast, wzięłam też dla córki Ćwir, może Wam podejdzie. Z książek bardzoej dziewczyńskich (bo rozumiem, że to typ książki którego szukasz dla córki) moja bardzo lubi Bajki baletowe - w przyszłości planuje zostać baletnicą, serię Ja i moja siostra Klara, choć to w sumie i jej młodszy brat lubi, i ja też. Na BN kupiłyśmy też razem kolejną Dunię w Lidlu (taka motywacja do nauki czytania przy okazji - przeglądając zauważyłam, że kolejne części mają dłuższe rozdziały - trochę jakby pod kontem uczących się czytać były pisane). Aha, jeszcze Malutka czarownica Preusslera może się nada.

    a tak w ogóle przyszłam tu, żeby odszczekać - jak się pojawiła Anatomia farmy pooglądałam co dali do sieci, i stwierdziłam, że bez sensu, po co nam książka z rasami zagramanicznych krów. IMHO wydawnictwo strzeliło sobie w stopę dając takie podglądy, zamiast podgląd ze stroną o rodzajach chmur, rodzajach sprzętów czy inne. Jak w księgarni wpadło mi w ręce, do tego w superanckiej cenie, bardzo żałowałam, że się spieszę, a kolejka jak stąd do jutra - no i choruję na tę książkę. Cieszę się, że dzięki szastowi choć Animalium (kolejna nowość z Dwóch Sióstr) niedługo wpadnie w moje łapki.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #10329
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    ja też już czekam na Animalium (od Szast ) i jeszcze Pszczoły mnie ciekawią, ciekawe co na to moje dzieci powiedzą

    i przyszłam jeszcze zapytać o tę książkę:

    http://www.dobre-ksiazki.com.pl/wrog...wGwaAgt68P8HAQ

    "Wróg" - ktoś ją ma?

  10. #10330
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta

    i przyszłam jeszcze zapytać o tę książkę:

    http://www.dobre-ksiazki.com.pl/wrog...wGwaAgt68P8HAQ

    "Wróg" - ktoś ją ma?
    Tujo, było o niej kiedyś w wątku, poszukaj. Z tego co pamiętam, dla starszych dzieci.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  11. #10331
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    OK dzięki. Jestem niestety beznadziejna z szukania tu na forum przez wyszukiwarkę, więc miałam nadzieję, że może nie było a chciałam dla 10-latka

    Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

  12. #10332
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Mamru - niedziwne, że choć Jul wpisała do ksiegi wakacji wszystkich gości z tamtego południa, to narysowała siebie z Weroniką - one są bardzo podobne

    Notuję pilnie kolejne rzeczy, niestety wiele z nich mamy już , np. polecane przez Ciebie i Jul Malutką czarownicę czy Małą księżniczkę. Piaskowy wilk i Dzieci z B. też już są.

    Biorę na sprawdzenie Tildę, Ja i moja siostra, Bajki baletowe, Zuzię i Gilera. Jak tata... u nas nie weszło, nie podobało się.

    Jul - Jula też czyta i slucha chętnie takich, co i braciom leżą i vice versa, mają wiele wspólnych lubianych: Narnia, Kroniki Archeo. Ale tu chciałam coś pod nią, szczególnie, żeby czuła, że dla niej wymyślone, stąd męczę i dręczę i jeśli komuś coś jeszcze wpadnie, to bardzo poproszę..
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  13. #10333
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    W zeszłym roku sprezentowałam "Wroga" siostrzeńcowi, rocznik 2002. "Nuda" skomentował. Może potem poczytał z tatą i ten mu coś więcej powiedział - atmosfera prezentowo-boożonarodzeniowa, mi trudno było. Więcej się produkowałam na temat w zeszłym roku, od tego wpisu dyskusja http://www.chusty.info/forum/showthr...=1#post3002543

    O, może ktoś podpowie coś dla onego siostrzeńca na ten rok? Lubi słuchać audiobooków, z czytaniem gorzej, nie jest wielbicielem, ale rodzice wprowadzili zasadę jeden za jeden. Urodziny, imieniny, Gwiazdka, wszystko skumulowane XI-XII.

    Aha, ostatnio przyniosłam z biblio Esterhazy (nie pamiętam podtytułu) - staroć już trochę, historia o arystokratycznym zającu szukającym żony w Berlinie przed upadkiem Muru. Podobała mi się, ilustracje - olejne obrazy - też mi się podobały - pożyczyłam trochę dla siebie. Chłopcy słuchali bez problemu (najstarsza jak zazwyczaj wieczorem padła), choć może szału nie było, podany wiek bodaj lat 5-125 dość prawdziwy (u mnie słuchał i dwu-i-pół latek, ale on sporo słucha książek czytanych starszemu rodzeństwu, nigdy nie wiem na ile dla samego słuchania, a ile z tego wynosi).


    edit - bo zanim napisałam, to się kolejne wpisy pojawiły
    magdo - rozumiem o co chodzi, u nas oczywiście jest typ książek, których chłopcy łaskawie nie zagłuszą, czasem nawet chętnie posłuchają, ale jednak to książki córki W typie Małej księżniczki jeszcze bardzo lubiłam Polyannę, ale nie wiem, czy to jest wznawiane. A, kiedyś koleżanka polecała Książkę o Hani - mamy, ale jak robiliśmy podejście jakiś czas temu, to było za wcześnie. Do listy chciałam jeszcze dopisać Klarę i Hauni, ktore ja średnio lubię, ale moja córka regularnie się domaga, ale już wyszło z obiegu, można za to jeszcze dostać resztki Książki o Hani, którą dawno temu poleciła mi znajoma forumka - dla mojej córki wtedy było za wcześnie, będziemy musieli zrobić kolejne podejście. Jeśli lubi baśnie, to może coś w stylu "O wróżkach i czarodziejach" Natalii Gałczyńskiej (choć to akurat chyba też się wyczerpało - jakieś same starocie mam).
    Ostatnio edytowane przez jul ; 19-10-2015 o 23:53
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #10334
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Dla 8-latki może jeszcze:
    Ronja córka zbójnika
    Pięcioro dzieci i coś
    Momo (Michael Ende)
    Matylda (Roald Dahl)
    Może coś Montgomery? Niekoniecznie Ania z Zielonego Wzgórza, ale może Pat?
    Zośka Wspaniała (Lara Bergen) - bohaterka ma chyba 9 lat

  15. #10335
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda_32_0 Zobacz posta
    Mamru - niedziwne, że choć Jul wpisała do ksiegi wakacji wszystkich gości z tamtego południa, to narysowała siebie z Weroniką - one są bardzo podobne
    a Ruśka dziś w kuchni wspominała wspólną pizzę z Julką
    O jeszcze mi przyszła na myśl "moja mama gorylica" choć początek jest dość smutny, trudny, moje dzieci przy tym płakały (opisane dość przykre praktyki względem gl.bohaterki jakie serwowala jej dyrektorka domu dziecka), ale potem już jest ciekawie i zaskakująco. Ale to myślę do wspólnego czytania.
    Jul miło Cię czytać. Esterhazego kupiłam niedawno za jakieś śmieszne pieniądze i na razie przeczytałam sama. Ale te ilustracje olejne ach! Wspaniałe!

    Wroga mamy. Specyficznie napisany. Przeczytalismy go jeden raz. Potem się rozmowa wywiązała a temat wojny. A chcesz Tujo dla starszych coś w tym temacie? Mogę polecić książki z wyd.Literatura, tam o powstaniu warszawskim. We Wrogu tekstu jest niewiele. Albo "Wszystkie moje mamy" R. Piatkowskiej przepiękna historia o ratowaniu dzieci przez Irenę Sendlerową. Cudnie napisana, wzruszająca. Napisana na podstawie spotkania autorki z Szymonem Baumanem, którego p. Irena uratowała.
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 20-10-2015 o 01:22

  16. #10336
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Zazwyczaj niewiele mam czasu,
    ale może uda się go ciut wygospodarować aby wrócić znów i wsiąknąć w wątek

    Jul- książki polecane przez znajomych chłopca i mniej więcej dla przedziału wiekowego o który pytasz (niech mnie dziewczyny sprostują jesli tak nie jest):
    - Meto (Zakamarki),
    - Antykwariat i Trzynasty gość
    - pozycje pisane przez - Szczygielskiego i Jędrzejewską- Wróbel (Wydawnictwo Bajka)
    - Baśniobór
    - Kroniki archeo
    - Magiczne drzewo.
    Cześć dla trochę młodszych, ale może coś się znajdzie.

    Chciałabym się z Wami podzielić pomysłami prezentowymi i poprosić o pomoc, niestety na część brakuje mi weny.
    Chłopcy w wieku 5-6 (z założeniem do czytania także później): Historie biblijne. Bohaterowie dla chłopców, tutaj proszę o podpowiedź
    Chłopcy 3+: Kastor, tutaj proszę jeszcze o podpowiedź
    Maluszki ok 1-2: Babo lub Binta, Elmer

    (wstyd ale największy problem mam z własnymi synami...może dlatego że oni po prostu dużo mają i dużo czytają a ja ciut wypadłam z rynku...)

    Szukam też czegoś o Strażakach, Pogotowiu itp, dobrze by było aby było jak najbardziej realistyczne.
    Ostatnio edytowane przez weci ; 20-10-2015 o 01:57
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  17. #10337
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Jul a Hobbit? Ewentualnie właśnie coś historycznego?

    Weci, z bohaterami biblijnymi nic mi do głowy nie przychodzi, ale książki o. Jelenia? "Dwie krainy", "dziki owoc " "słonecznik i róża "do czytania teraz razem i rozmów, a potem nie raz samemu.
    Chłopcy 3+: Kastor, Albert, może Tappi, Pan Kuleczka, Wesoły Ryjek, Aston, Kajtek i Miś, może Basia
    Maluszki ok 1-2: Babo lub Binta, Elmer dodalabym coś Erica Carle, ewentualnie z zakamarków z tej serii "jest tam kto? ", z tako "hej ho ", "czy dosiegnie ", "zostaw to mnie ", moze Bolusia, jakaś kartonówke obrazkową, teraz sie mają pojawić, a moze już są te rozkladanki, wrzucalam niedawno w wątek o nowościach i zapowiedziach. Już nadrobilam, te rozkładanki będą z wyd. Bajka ale dopiero w listopadzie http://bajkizbajki.pl/ksiazki/nowosci/zapowiedzi

    O strażakach mamy jedną z serii Mądra Mysz, chłopcy ciągle do niej wracają, wypisane wszystkie elementy wozu strażackiego, b.szczegółowa. "mam przyjaciela strażaka " http://mediarodzina.pl/prod/266/Mam-...ciela-strazaka
    Znalazlam jeszcze taką http://mediarodzina.pl/prod/276/Masz...ie-strazackiej
    i gdzieś mi mignęła też "mam przyjaciółkę ratownika medycznego "
    http://mediarodzina.pl/prod/270/Mam-...ika-medycznego
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 20-10-2015 o 02:20

  18. #10338
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    mamru
    Historie biblijne. Bohaterowie dla chłopców- to właśnie pozycja
    tutaj link
    http://zabawkarka.blogspot.com/2015/...a-chopcow.html
    Dwie krainy- mamy jutro, znaczy dziś właśnie chcę przeczytać- sezon chorobowy ma dużo plusów
    dzięki za Mądrą Mysz- zupełnie o niej zapomniałam


    wymyśliłam jeszcze:
    Czupieńki(ogromnie Wam polecam, zwłaszcza część o BN jest przecudna), Cynamona i Trusie, i w naszym wypadku komiksy o Asteriksie.


    Chciałam się jeszcze podzielić pewną refleksją...
    układam zamówienie świąteczne + podpowiedzi książkowe dla znajomych i właśnie sobie uzmysłowiłam, że
    ja nie mam już zupełnie miejsca na półkach z książkami u chłopaków...zupełnie...(M. śpi..rano będę musiała go uświadomić że potrzebujemy kolejnego mebla...nie będzie szczęśliwy...)
    ekhm
    Później rozejrzałam się po mieszkaniu i cóż...80% półek w naszym domu zajmują książki...
    pozostałe 19 % to talerze i kubki, nędzne 1% to pozostałe niezbędne do życia...
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  19. #10339
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    weci a może dla tych młodszych Rok w lesie zapowiada się cudnie

  20. #10340
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Generalnie Was tylko czytam i korzystam garściami. Chciałam się jednak podzielić moim ostatnim odkryciem - kupiłem w nieprzeczytane Dźwięki kolorów J.Liao i od kilku dni nie mogę się oderwać czytam, oglądam i zachwycam się i tekstem i obrazami. Cudna jest!
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •