Strona 743 z 807 PierwszyPierwszy ... 243643693733735736737738739740741742743744745746747748749750751753793 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,841 do 14,860 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14841
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Wiesz co jest w środku? To są może te same opowiadania co w zbiorczych, tylko pogrupowane bohaterami?
    Niestety nie widziałam ich.

  2. #14842
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Rozumiem zainteresowanie, mój syn też zagląda do okienek z serii Bez tajemnic, ale uważasz że to odpowiednia książka żeby wyłuskać naukę części ciała? Tak jest ogrom wiedzy. Wydaje mi się że jak mamy się skupić na poszczególnych częściach ciała, dobrze by było żeby była jej poświęcona strona i tyle. Na początek cos prostego. No hmm na zasadzie, że oko, ręka, noga to można pokazać w sumie na każdym obrazku przy okazji, niekoniecznie Bawidoc czy Bez tajemnic, ale czy o to nazwiemy książką dla malucha o czesciach ciała?
    Marto oczywiście, że 1,5 roczne dziecko nie zrozumie. Moja 3 latka też nie zrozumie, ale większość tego typu książek właśnie taka jest, że dziecko nie zrozumie (dla mnie wiele informacji jest nowością).
    Oko, ręka, noga, ucho i inne moje dzieci znają z piosenek, wyliczanek, wierszyków, zabaw paluszkowych czy innych czynności (podczasu ubierania, przebierania, mycia). Szczerze to do tego aby dziecko poznało podstawowe części ciała nigdy nie używałam książek tylko podczas wspólnych zabaw i aktywności.

    Jak dla mnie tego typu książki (okienka, kółeczka, wstążeczki, wysuwanki, pop up etc) to dla malucha są za bardzo naładowane informacjami i ilustracjami. Moja córka jak dostawała pop up w ręce to rozrywała i niszczyła wzrokiem
    W Bawidocu czy bez tajemnic moje dzieci nie na wszystkim się skupiały/skupiają. Mają swoje ulubione i to jest non stop powtarzane, obracane, wysuwane. Przecież w tych książeczkach to nie o treść chodzi tylko o bajery.
    Książka wydawnictwa Mamania jeśli chodzi o treść też nie jest jak dla mnie dla 1,5 rocznego dziecka a polecana 0-3. Natomiast jest ciekawie zrobiona. Moja 3 latka przez kółeczka patrzy i mówi "o widzę cię". A stronice podzielone na trzy kojarzy z książkami typu Pora na potwora czy Zwariowane pojazdy.

    Jest też seria książeczek Świat w obrazkach/obrazki dla maluchów i tam też jest o ciele ale i to mimo sztywnych stronic jest naładowane nie tym co powinno. A jak mój syn był mały to lubił te książki i na blogach i innych wpisach książkowych były polecane.

    Były kiedyś przez kogoś tutaj polecane książeczki poznawcze i też było o ciele (nawet myślałam, że to ty kiedyś o tym pisałaś). Nie mam ich ale miałam z biblo jak tu ktoś polecał. Małe zgrabne, sztywnostronicowe.

    Jest Pucio gdzie są części ciała (te podstawowe) ale tam jak wiesz nie tylko o tym jest.

    Zresztą co ja tłumaczę, przecież z moich wpisów tutaj powinnaś już wiedzieć jakie mam podejście do książek dla dzieci
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 18-03-2018 o 09:04

  3. #14843
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Książka wydawnictwa Mamania jeśli chodzi o treść też nie jest jak dla mnie dla 1,5 rocznego dziecka a polecana 0-3.
    Dlaczego?

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Szczerze to do tego aby dziecko poznało podstawowe części ciała nigdy nie używałam książek tylko podczas wspólnych zabaw i aktywności.
    Od tego chyba trzeba bylo zaczać .

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Zresztą co ja tłumaczę, przecież z moich wpisów tutaj powinnaś już wiedzieć jakie mam podejście do książek dla dzieci
    Właśnie w tym wypadku wydawało mi się wręcz odwrotne niz zazwyczaj, bo bardzo forsujesz ksiazki dostosowane do wieku. A tu ksiazka na wyrost, wedlug mnie oczywiscie. Owszem na kazdym etapie i wieku co innego wyciagna z ksiazki. Sami tez mamy w uzyciu mamy serię Bez tajemnic, tez juz odkad syn mial 1,5 roku. Po prostu w tym wypadku wydalo mi sie ze sa na rynku książki celujące w młodsze dzieci.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  4. #14844
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Bo użyte słowa w książce wyd. mamania nie sązrozumiałe dla tak małych dzieci. Natomiast forma książki idealna dla 1+

  5. #14845
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Bo użyte słowa w książce wyd. mamania nie sązrozumiałe dla tak małych dzieci. Natomiast forma książki idealna dla 1+
    O jakim tytule myślisz? Nasze ciało Dexet?
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  6. #14846
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,729

    Domyślnie

    Książka z polskimi legendami dla 6-latki? Coś ilustrowanego na pewno. Może być jakieś wydanie zbiorcze albo pojedyncze (na razie zależy mi przede wszystkim na Smoku Wawelskim)

  7. #14847
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,582

    Domyślnie

    A z Naszej Księgarni obrazkowa?

    Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  8. #14848
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    A polecacie coś o inności, dla dziecka chorego, żeby mu pomóc zaakceptować swoją odmienność, ograniczenia i to, że nigdy nie będzie taki jak zdrowi ludzie?
    J.2014 i E.2016

  9. #14849
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635
    A. VI 2014

  10. #14850
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    A polecacie coś o inności, dla dziecka chorego, żeby mu pomóc zaakceptować swoją odmienność, ograniczenia i to, że nigdy nie będzie taki jak zdrowi ludzie?
    W naszej bibliotece jest cała półka książek dla dzieci o chorobach, odmienności i problemach. One są po angielsku ale coś z nich na pewno ktoś przetłumaczyl. Będę w biblio w poniedziałek, postaram się zrobić zdjęcia całej półki i poszukamy czy coś z tego jest w PL.
    Tylko mi powiedz jaki wiek bo tam jest rozstrzal od 0 do 16 lat.

  11. #14851
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny.
    Dianek, teraz to 3,5latek, ale może być też coś na wyrost, bo za kilka lat też się nam przyda. A nawet może wtedy bardziej, bo im będzie starszy, tym bardziej będzie tę inność odczuwać.
    J.2014 i E.2016

  12. #14852
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Na tapecie mamy Wielką księgę Basi i Franka. Kiedy sięgnąć po kolejne Basie? I od której wielkiej księgi zacząć dalej?
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  13. #14853
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Na tapecie mamy Wielką księgę Basi i Franka. Kiedy sięgnąć po kolejne Basie? I od której wielkiej księgi zacząć dalej?
    Marto to jest tak różnie. Moja córka zaczęła od 3 wielkiej księgi bo kolor jej odpowiadał. I to były pierwsze Basie i to przed Basią i Frankiem. Siedziała i wysłuchiwała całą. Serio. Czy coś zrozumiała to nie wiem bo Basia rośnie z dzieckiem. W tej ostatniej Wielkiej księdze jest np Basia i niepodległość i to zdecydowanie dla starszych.

  14. #14854
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Na tapecie mamy Wielką księgę Basi i Franka. Kiedy sięgnąć po kolejne Basie? I od której wielkiej księgi zacząć dalej?
    U mnie Basia i alergia, dentysta i nowy braciszek były często czytane już po 2 urodzinach, dzieci już wtedy bardzo lubiły słuchać

  15. #14855
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    A Basia i Franek 2?
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  16. #14856
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    A Basia i Franek 2?
    Podeślę ci w ciągu dnia zdjęcia Basia i Franek 2. Czytane równolegle z cz. 1. Zresztą cały czas czytane. Nie wiem co wtedy moją córkę wzięło na 3 (tzn wiem kolor okładki gdyby nie to, to na 100% by nie pozwoliła sobie czytać)
    Mam tylko zbiorcze Basie oprócz Basia i niepodległośćoraz tej najnowszej ale to też Wielka księga więc u nas czytane zbiorowo

  17. #14857
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    Czy Opowieści z Narnii nadadzą się dla "oczytanej" 6,5 latki, do czytania przez rodziców?

  18. #14858
    Chustoholiczka Awatar murmle
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    4,423

    Domyślnie

    Oowieści z narnii są łatwe do czytania wiec lepiej je zostawić do odkrycia i pokochania samemu. Czyli żeby sama mogła przeczytać a nie żeby jej czytano.

  19. #14859
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    A Basia i Franek 2?
    tutaj dla porównania format. Tylko cz. 1 jest innego formatu.

  20. #14860
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Kolejną Basię jaką mieliśmy na początek to ta a później reszta. Krótkie opowiadania. (oprócz pomarańczowej/czerwonej która była czytana ze względu na kolor okładki)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •