Strona 585 z 807 PierwszyPierwszy ... 85485535575577578579580581582583584585586587588589590591592593595635685 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,681 do 11,700 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11681
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Z okazji dnia książki, będę czytać w przedszkolu syna (ja i jeszcze jedna mama). Zaproponowałam, że mogę przynieść książkę ze sobą...no i teraz nie wiem jaką
    Pierwszy przyszedł mi do głowy "Gruffalo", ostatnio pomyślałam o " A gdzie tytuł? ", bo to całkiem coś innego (tylko nie wiem czy dałabym radę to tak przeczytać, żeby było ciekawie), "Mały żółty i mały niebieski"... Albo coś z krótkich historyjek: Tappi, Pan Kuleczka, Wesoły Ryjek, choć akurat ta druga mama czytać będzie Basię (te krótkie) więc może lepiej iść w innym kieruku? Myślałam o klasyce, w domu mam ilustrowane 2 baśnie braci Grimm z wyd.Media Rodzina ("O Wilku i siedmiu koźlątkach" oraz mniej znana "Stary szewc i krasnoludki"). Zastanawianie się nad tym sprawia mi wiele radości tak jak przeglądanie naszych książek, ale może jest coś na co nie wpadlam. Jeśli tego nie mamy to może uda mi się wybrać jeszcze do biblioteki, która jest dość daleko, ale za to dobrze wyposażona
    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź chciałbym, żeby przedszkolaki były w miarę zadowolone Dzieci mają od 2,5 do 5 lat, niektóre nawet już 6 skończyły więc grupa jest bardzo zróżnicowana wiekowo.
    I coś mi się wydaje, że kiedyś ktoś podobne pytanie zadawał, ale nie znalazłam.
    2009 2012

  2. #11682
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Wzięłabym Gruffalo, chociaż istnieje ryzyko, że bardziej wrażliwe jednostki mogą się bać. A może coś w stylu "Proszę mnie przytulić" albo "Uśmiech dla żabki"?

  3. #11683
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    Moze Elmer albo Pan Brum?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #11684
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Z tym Gruffalo to słuszna uwaga. Przypomnialaś mi, że mój starszy syn się na początku bał. Ale ja mu okładki nie pokazałam i może dlatego tak się wystraszył, że go zobaczył z zaskoczenia:-/
    Te dwie mam, o których piszesz. Myślałam, że może za długie, ale wezmę pod uwagę. Dzięki
    2009 2012

  5. #11685
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    O! Ja też będę czytać tyle że w 1 klasie i też nie umiem wybrać. Córa zaproponowała Pana Kuleczkę. Myślę jeszcze o Niebieskiej Niedźwiedzicy, Moje nie moje, Muszla... Nie wiem. Chcę książkę z przesłaniem w końcu to już 7latki
    Edit Gundi a może Słoneczne jajo? Albo o Tappi?

  6. #11686
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Słoneczne jajo tylko kojarzę z forum, że polecane. Nie miałam w ręce ale wpiszę sobie na listę do sprawdzenia czy jest w bibliotece Jeszcze "Miejsce na miotle" przyszło mi do głowy, ale niestety też nie mam. Mniej straszne niż Gruffalo. Ja się nie uparłam na rymowaną książkę, nawet wolę bez rymów, ale te akurat są cudne.
    Najchętniej to bym im wszystko przeczytała co jest warte uwagi

    Mój pierwszoklasista niedawno bardzo chętnie słuchał "Pana Kuleczke" w przeciwieństwie do 4-latka, który protestował
    2009 2012

  7. #11687
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuela Zobacz posta
    Wzięłabym Gruffalo, chociaż istnieje ryzyko, że bardziej wrażliwe jednostki mogą się bać. A może coś w stylu "Proszę mnie przytulić" albo "Uśmiech dla żabki"?
    Polecam bardzo
    W grupie 4,5-6 latków bardzo się sprawdziło.
    Chyba najbardziej podobały się te książki (a rodzice czytali codziennie przez miesiąc coś innego).
    Wiem, że jeszcze wielką miłością dzieci zapałały do Ducha z butelki i seria - Opowieści z Parku Percy'ego ale nie wiem dokładnie które tytuły/tytuł.
    Osobiście wzięłabym Proszę mnie przytulić i/lub Opowieść dla żabki

  8. #11688
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Przeczytam sobie dzisiaj "Uśmiech dla Żabki" bo tą lubię bardziej A z Opowieści z parku Percy'ego mamy: Po burzy, Mroźna noc i Przejażdżka z Percym jakby co

    Edit: Przeczytałam przed chwilą uśmiech dla żabki Nie za długie jednak, cudne ilustracje Mój faworyt póki co
    Ostatnio edytowane przez Gundi ; 17-04-2016 o 14:14
    2009 2012

  9. #11689
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Polecam Biegnij Dynio Biegnij.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk

  10. #11690
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Ja bym wzięła Yetiego, Elmera o nieznajomym albo Pana Bruma, coś żywego z jajem Uśmiech dla żabki jest nuuudny jak flaki z olejem, choć mniej, niż Proszę mnie przytulić
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  11. #11691
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    też jestem za Yetim albo może jakis Albert? Dobranoc Albercie albo "Nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie"?

  12. #11692
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tuja Zobacz posta
    też jestem za Yetim albo może jakis Albert? Dobranoc Albercie albo "Nieźle to sobie wymyśliłeś Albercie"?

    właśnie też o tym pomyślałam czytałam już w obu grupach synów i podobały się dzieciom, ja bym raczej celowała w coś śmiesznego
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  13. #11693
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    z opoznieniem, bo wrocilam dopiero:

    mamru - bierz Inkiowa, u nas F domaga sie, zeby zaczac od poczatku. na razie zaproponowalam Mity o stworzeniu swiata Onichimowskiej zamiast, ale cos czuje, ze po skonczeniu wrocimy do Medii Rodziny...

    Gundi - Usmiech... fajny, Yeti tez tez. Biegnij dynio - F odmawial sluchania, bo sie bal - dla wrazliwcow cos mniej strasznego bym jednak wybierala. Percy tez niezly swoja droga - moi uwielbiali, mlodszy do dzis wyciaga i sobie czyta. ja bym wziela zabke, bo uwielbiam ilustracje
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #11694
    Chustomanka Awatar ania_i
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    G. Śląsk
    Posty
    822

    Domyślnie

    Gundi- ja kiedys pytałam, grupa 3 latków, Gruffalo wzięłam, ale zaczęłam od prezentcji maskotki Skąd jesteś konkretnie? Bo jakby co, mogę pożyczyć. "Miejsce na miotle" też mam (ja z Kochłowic, mężu w Kato. pracuje).

    "Opowieści z Parku Percy'ego" są po polsku? Ale fajnie, idę szukać Kurdę, maż mnie wyrzuci z domu przez ten wątek, mam się odgracić przed przeprowadzką a nie dokładać. A może ktoś tu z okolic Katowic ma i mógłby pożyczyć?
    ----
    Młoda MMXII Młody MMXV

  15. #11695
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Dziewczyny czy Wy kupujecie dzieciom logopedyczne książki? Bo moja kol co chwila jakieś kupuje swojemu synkowi i sie zastanawiam czy ja jestem zła matka że nie myślę o takich książkach tylko kupują cala masę normalnych?

  16. #11696
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    tak ja kupuję ale moja młodsza miała kilka problemów a logopeda nie dawała rady, w domku na spokojnie i poszło; ja tam logopedyczne lubię
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  17. #11697
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    293

    Domyślnie

    Ja czytałam w takiej mieszanej grupie (choć najstarsze to pięciolatki) "O Anielce, w którą wstąpił diabeł" oraz "Prezenty Astona". A następnym razem mam zamiar przeczytać "Dobranoc, Albercie Albertsonie" i "Od stóp do głów".

  18. #11698
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie propozycje czytać będę w poniedziałek więc jak się komuś coś jeszcze przypomni to piszcie Ania_i w Tchach mieszkam, ale ja niezmotoryzowana jestem. Dziękuję za chęć pozyczenia książki
    A Alberta nie brałam jakoś pod uwagę bo moje dzieci go nie pokochały. Ale może innym się spodoba
    Szkoda, że to jednorazowe czytanie jest.
    2009 2012

  19. #11699
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Nata dzięki!

    U nas po czytaniu. Nauczycielka mnie wręczyła w wyborze książki

  20. #11700
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie

    A co wybrała?
    2009 2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •