Strona 36 z 807 PierwszyPierwszy ... 2628293031323334353637383940414243444686136536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #701
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    znalazłam coś takiego, zapowiada się bardzo ciekawie, znacie?
    http://www.czarnaowca.pl/literatura_...6caafa9c8b4aee
    co polecacie nastolatkom na prezent pod choinkę?

  2. #702
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    A ile ma dokładnie lat, jaka płeć i czy lubi czytać? Bo np ja książki dla nastolatków czytałam gdzieś tak do 13-14 roku życia, później wzięłam się już za 'normalną' literaturę i być może w tym kierunku warto pójść.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  3. #703
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    Z przyjemnością polecam książkę, którą wykopałam z pudła z moimi jeszcze książkami:


    Dziecko (lat 5,5) wsiąkło od pierwszego wieczoru, po czym wyniosło książkę do przedszkola, gdzie jest czytana w odcinkach całej grupie i ponoć towarzystwo regularnie się dopomina o ciąg dalszy.
    Poza tym kilka wieczorów temu zaczęłyśmy "Ferdynanda Wspaniałego" - w takich chwilach naprawdę cieszę się, że mam dziecko, bo inaczej pewnie bym już do tego nie wróciła

  4. #704
    Chustomanka Awatar goldhind
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    660

    Domyślnie

    Kiedyś się pytałam o różne wydania elmerów i napisał ktoś że Elmer (1sza część) duży, t.j. wyd. Papilon jest prawienie do zdobycia. A jest w przyjazna.pl Własnie przyszedł. W sumie fanami Elmerów nikt u nas w domu nie jest, ale mnie się nadal ilustracje podobają.

  5. #705
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Odwrotnie, trudny do zdobycia jest Elmer mniejszy, Dwóch Sióstr. Mnie się tłumaczenie Dwóch Sióstr bardziej podoba, ale może nie jestem obiektywna, bo zaczęłam przygodę z Elmerami od tej wersji - wypożyczonej, a dopiero potem kupiłam Papilona.

  6. #706
    Chustomanka Awatar goldhind
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Odwrotnie, trudny do zdobycia jest Elmer mniejszy, Dwóch Sióstr. Mnie się tłumaczenie Dwóch Sióstr bardziej podoba, ale może nie jestem obiektywna, bo zaczęłam przygodę z Elmerami od tej wersji - wypożyczonej, a dopiero potem kupiłam Papilona.
    aha, a ja mam Elmer i Wilbur Dwóch Sióstr, może chcesz? Bo my chyba na jednym elmerze pozostaniemy, chyba że Jo się spodoba...

  7. #707
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goldhind Zobacz posta
    aha, a ja mam Elmer i Wilbur Dwóch Sióstr, może chcesz? Bo my chyba na jednym elmerze pozostaniemy, chyba że Jo się spodoba...
    Dzięki, mam Śmiesznie wygląda to na półce, bo po kolei stoi duży "Elmer" , mniejszy "Elmer i Wilbur", a dalej kolejne duże Elmer, bo tam już Wilbur jest oczywistą oczywistością. Jakoś nie potrafię ustawić formatami pomijając logikę

  8. #708
    Chustofanka Awatar dorotea
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    277

    Domyślnie

    Ja chcę Jeśli będziesz w Łodzi...

  9. #709
    Chustomanka Awatar goldhind
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    660

    Domyślnie

    jestem w lodzi, ale pogrypowo i pobankowo siedze w domu do soboty...

  10. #710
    Chustomanka Awatar olcia
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    926

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Koire Zobacz posta
    A ja w końcu mam swoje (no i dla potomnych oczywiscie) - "Skrzaty" - Wil Huygena.

    Cuudna, nieprzeciętna, wyjątkowa.
    dziewczyny byłam za 3 dni temu w empiku i widziałam "Skrzaty" - wydanie takie duże, ładne
    w każdym bądź razie są w regularnej sprzedaży

  11. #711
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  12. #712
    Chustomanka Awatar olcia
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    926

    Domyślnie

    no to te właśnie
    ja mam je w domu już od dawna (bardzo je lubiłam jako dziecko) - tyle, że te moje są dwojga autorów (?)

    dla tych, co lubią formułę "Miasteczka Mamoko", jest fajna książka "Gdzie jest tort?" - bardzo ładnie ilustrowana (bo Mamoko mi np. nie przypadło do gustu) - według informacji z wydawnictwa ma być wznowiona na koniec roku
    ja tort znalazłam w malutkiej księgarence z Torunia - warto więc poszukać
    a jest jeszcze "Gdzie jest moja siostra?" - dla dzieci takich 4-5+ - no i już jest wznowienie (to samo wydawnictwo co tort - niestety teraz nie pamiętam jakie)
    Ostatnio edytowane przez olcia ; 08-11-2011 o 20:11

  13. #713
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Eneduerabe

    edit:
    Cytat Zamieszczone przez olcia Zobacz posta
    tyle, że te moje są dwojga autorów (?)
    Rien Poortvliet? Ilustrator?
    Ostatnio edytowane przez kammik ; 08-11-2011 o 20:19
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  14. #714
    Chustomanka Awatar olcia
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    926

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Eneduerabe

    edit:

    Rien Poortvliet? Ilustrator?
    o to to to właśnie!

  15. #715
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Zna może ktoś z Was takie książki jak: Tulisia, Misiostwo świata, Dreptak i pępek świata ???? Książki te otrzymały nagrody w Konnkursie literacki im. Astrid Lindgren i ciekawa jestm czy dzieciom faktycznie tak się podobają. Mþj syn do niedawana uwielbiał serię ksiązek Strzałkowskiej Abc... ucze się. Całą seria jest wierszowana i bardzo kolorowa, ale już mu się te książki przejadły i całe szczęście bo ja z mężem znamy je już na pamięc i norlmanie nie mogę na nie patrzeć Szukam czegoś czym bym mojego Olka zaiteresowała. Kupiłam MIsia Uszataka ale nie chce, Kasdepke dzieciom też jeszcze jest na to za mały. Nie wiem czym go zainteresowac. Myślałąm jeszcze o JUlku i Julce, czy by to już chcwycił?
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  16. #716
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Miś Uszatek u nas też nie chwycił. Julka i Julkę czytam małej od dobrych kilku miesięcy - "Co chcesz czytać?" "O Julku i Julce" pada przewidywalna odpowiedź. No, czasem o Panu Kłapie i jeszcze kilka innych.

    Tylko, że w Julkach jest stosunkowo mało obrazków, więc jak dziecko nieprzyzwyczajone do dłuższych tekstów, to może nie chwycić. Wcześniej czytaliśmy mocniej obrazkowe (teraz też czasem, jak się uda odwieść od Julków ) z serii Park Percy'ego, Elmera, Misia i Tygryska, zeszłej zimy uwielbiała "O Zimie". A, no i oczywiście Brzechwa i Tuwim (Tuwima głównie we wznowieniach książeczek z mojego dzieciństwa http://merlin.pl/Lokomotywa-i-inne-w.../1,917659.html i http://merlin.pl/Slon-Trabalski-i-in.../1,633713.html). A także wyżej wzmiankowany "Pan Kłap" - to prawie na pewno się spodoba. I jeszcze mnóstwo, mnóstwo...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  17. #717
    Chustomanka Awatar holica_1630
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Wieliczka/Kraków
    Posty
    772

    Domyślnie

    Dzieki jul, Twoja córa z tego samego rocznika co mój Olek Idę szukać książek na pierwszy rzut idzie "Pan Kłap"
    Jak będziesz miała jakąś chwilę to wrzuc jeszcze kilka tytułów będę wdzięczna

    Edit:
    Nie ma nigdzie Pan Kłapa
    Nigdzie w necie, ani na allegro
    Ostatnio edytowane przez holica_1630 ; 16-11-2011 o 22:34
    Ksander 4.06.2009r i Polonia 18.08.2011r
    Aniołek 24.02.2013.[']

  18. #718
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Każde dziecko jest inne, moja mała dosyć wcześnie na stosunkowo długo zaczęła się skupiać nad książkami, ja w drugiej ciąży sporo leżałam - reasumując od dawna sporo jej czytamy, więc trudno mi powiedzieć, czy wszystko, co u niej chwyciło na pewno trafi na moment u Was. W każdym razie spojrzałam na półki i oprócz tego, co już napisałam, dużo więcej tam nie ma z rzeczy, które było/są często czytane tak po drugich urodzinach (no, sporo małych tekturowych, dla dwulatków fajne są np. z serii bodaj biblioteka malucha wyd. Aksjomat - "Piosenki" "Wierszyki" i inne).

    Więc tak: Binta, Babo i Lalo, te czytaliśmy już dość dawno, ale były mega hitem, zwłaszcza Lalo gra na bębnie; Brzechwę czytamy głównie w "Andronach" z ilustracjami Butenki (ostatnio kupiłam nowe wydanie "Brzechwa dzieciom" NK, ale tam głównie dłuższe formy dla starszych dzieci, ilustracje b. ładne, ale nie aż tak dużo, jakby dla dwu-trzylatka trzeba było), do oglądania "Dawno temu w Mamoko" (Mamoko czytała u koleżanki, stwierdziłam, że Dawno temu... będzie niezłe na początek do tych wszystkich baśni o rycerzach, królach, księżniczkach...) i inne pokazywane książeczki z bogatymi ilustracjami, "Wielki kłębek wełny" - prosty tekst o chłopcu, co kopał kłębek wełny (często powtarza się "kopał i kopał, kopał i kopał i kopał go"), album z b. dużą ilością zdjęć zwierząt, b. miły "Całus na dobranoc". A, no i teraz zaczęliśmy czytać Astrid Lindgren od "Lotty z ulicy Awanturników", myślę, że dla ciut młodszego Olka powinno być fajne "Ja nie chcę iść spać" (czeka u nas w szufladzie i właśnie przeglądałam), ma sporo ilustracji, nie za dużo tekstu, i temat bliski dzieciom
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  19. #719
    Chustomanka Awatar martuszka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,134

    Domyślnie

    Wyszło wznowienie Skrzatów Wila Huygena, o których kiedyś tutaj pisano

    Dzisiaj zakupiłam, jest fantastyczna ta książka

    a tutaj skrzacia mama karmi swoje skrzaciątka

  20. #720
    Chustomanka Awatar martuszka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,134

    Domyślnie

    I tutaj napiszę bo nie wiem czy było o tym już, ze wyszło wznowienie fatastycznej książki Wila Huygena Skrzaty
    a tutaj jeden z obrazków

    ja już kupiłam, będzie na gwiazdkę prezecik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •