Strona 551 z 807 PierwszyPierwszy ... 51451501541543544545546547548549550551552553554555556557558559561601651 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11,001 do 11,020 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #11001
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    a u nas kosmos bez tajemnic przeszedł bez zainteresowania
    Gdybyś chciała puścić w świat to daj znać


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  2. #11002
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Dzisiaj młody dostał 6 tomów Percyego. Ależ był szał !! Świetne są te książki

  3. #11003
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,795

    Domyślnie

    U mnie starszy kocha kosmos i wszystko co jest z nim zwiazane. Ma kilka ksiazek o kosmosie lacznie z atlasem nieba, ale ta z okienkami akurat najmniej mu przypadla do gustu.
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #11004
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    A co masz ciekawego o kosmosie?
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  5. #11005
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,795

    Domyślnie

    to jest ukochana książka mojego starszego, wielka i ciężka ale potrafi ją wszędzie ze sobą nosic


    poza tym lubi tą plus taką z naklejkami


    wszędzie są te same informacje, ale jakoś okienka mu nie leżą-chyba juz za duzy jest na nie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  6. #11006
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,185

    Domyślnie

    czy z książki "niezwykły św. mikołaj" moje dzieci mogą dowiedzieć się, że mikołaj już tych prezentów nie podrzuca?
    starszy ma 7 lat i coś powoli zaczyna podejrzewać a jednak wolałabym żeby się jeszcze nie dowiedzieli. Książkę czytam razem z nimi, nie mam czasu czytać wcześniej sama.
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #11007
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    czy z książki "niezwykły św. mikołaj" moje dzieci mogą dowiedzieć się, że mikołaj już tych prezentów nie podrzuca?
    starszy ma 7 lat i coś powoli zaczyna podejrzewać a jednak wolałabym żeby się jeszcze nie dowiedzieli. Książkę czytam razem z nimi, nie mam czasu czytać wcześniej sama.
    czytalismy juz dwa razy, moi sie nie dowiedzieli bo jednak tajemnic tam sporo i koncowa tez raczej wiary w Swietego rozwiac nie powinna.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #11008
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    i ja z pytaniem dziś - ktoś może wie, czy książka "Cecylka Knedelek, czyli książka kucharska dla dzieci" to to samo co Cecylka Knedelek. Książka kucharska dla dzieci w tomach (1, 2 i 3)?
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  9. #11009

    Domyślnie

    Poproszę o radę.
    Szukam mądrych, ładnych bajek dla córki, dostajemy dużo książek, ale żadne się nie sprawdzają.
    Charakterystyka:
    córcia ma 4 lata skończone i ma Zespół Aspergera. Jak się to ma do czytanek, a mianowicie: bardzo przeżywa wszystkie czytane treści, więc nie ma opcji żeby przed snem czytać o brzydkim kaczątku, które zgubiło mamę i było przeganiane z kąta w kąt bo jest płacz i przeżywanie. Odtwarza w zabawach wszystko co widziała, czytała, słyszała itd. więc bajki też, dlatego wolałabym bajki jakieś bardziej hmmm obyczajowe niż fantasy, bo u Mai wyobraźnia pracuje baaaaaardzo dobrze, więc nie chcę dla Niej jakichś bardzo odrealnionych opowieści. Lepiej, żeby fabuła nie była bardzo rozbudowana, bo w takich sytuacjach szybko traci zainteresowanie.
    Znacie bajki, które spełniałyby takie kryteria, a jednocześnie nie były najprostszymi bajkami o zwierzakach dla maluszków? Czy za dużo wymagam?
    Plisss...

    P.S. Nie jest tak, że chcę dziecko zamknąć w klatce, chronić przed złem całego świata i nawet bajki z wielką tradycją ( Kapturek, Kopciuszek, Brzydkie kaczątko itd.) mi nie pasują. Po prostu jeśli po przeczytaniu Czerwonego Kapturka Córka rozpacza mi przez pół godziny, bo ktoś dziewczynkę zjadł i babcię też i nie daje się Jej uspokoić, a potem przeżywa to przez kilka dni to ja pierniczę takie czytanki, bo spokój ducha mojego dziecka jest dla mnie ważniejszy niż czytelnictwa krzewienie. :/ No, to piszę tylko na wszelki wypadek, bo już słyszałam różne podobne zarzuty...
    Może ktoś miał podobny problem?

  10. #11010
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mamo-majusi Wesolego Ryjka sprobuj. to nie typowe bajki, ale takie cieple opowiastki o Ryjku i jego rodzicach. sa cztery tomy, moze sprobuj pierwszy - jaks ie sprawdzi to bedzie co dokupic. a ja mysle dalej
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  11. #11011
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    mamo-majusi Wesolego Ryjka sprobuj. to nie typowe bajki, ale takie cieple opowiastki o Ryjku i jego rodzicach. sa cztery tomy, moze sprobuj pierwszy - jaks ie sprawdzi to bedzie co dokupic. a ja mysle dalej
    też właśnie pomyślałam o Ryjku Florka też chyba by się nadała a Pan Kuleczka?

  12. #11012
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Może seria "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham"?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  13. #11013
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,795

    Domyślnie

    U mnie wlasnie jest podobny problem ze starszym (autysta), bo placze nawet jak rozbije sie szklanka na reklamie i stad czytamy ksiazki Staskowe choc Igi ma juz ponad 7 lat. Basie bardzo lubi i Kicie Kocie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  14. #11014
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    4 lata to Pan Kuleczka tez
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  15. #11015
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    Pomyślałam o Julku i Julce - 5 tomików opowiadań o takich codziennych przygodach pary dzieci. Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy, to dopiszę.

    Dopisuje od razu
    Nie wiem co to niezbyt rozbudowana fabuła, ale może seria o Charlie'm i Loli - są obrazki, są codzienne historyjki, male codzienne problemy bez tych większych. No i rozumiem, że dzieci z zesp. Aspergera lubią powtarzalność, więc może seria o tych samych bohaterach się sprawdzi. A, podobnie powinno być z Basią. No i Martynka, choć normalnie nie jest to seria, którą bym polecała - wiele osób drażnią obrazki, mnie bardziej tekst Chotomskiej, może inny tlumacz ma mniejsze ambicje i mniej "wysublimiwany" sposób pisania.

    wysłane z telefonu
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  16. #11016
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

    Z Julkiem i Julką bym uważała. IMO w niektórych opowiadaniach jest trochę agresji lub innych ciut kontrowersyjnych sytuacji, na które mogą zareagować aspergerowcy.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  17. #11017
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Czary z tako, uśmiech dla żabki, Felek i tola? Elmer? Może Miś i tygrysek Janoscha? Może ktos zweryfikuje, bo ja się nie znam w sumie ale te tytuły wydaje mi się, że spełniają kryteria..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  18. #11018
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Jabłonka Eli, cała seria o Tappim (werja dla młodszych)- ciepłe opowieści, bez przemocy, ładne ilustracje, tekst akurat na 4latka

  19. #11019
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    "Proszę mnie przytulić" - sama słodycz, zero kontrowersji



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #11020
    Chusteryczka Awatar gagatka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    2,087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    "Proszę mnie przytulić" - sama słodycz, zero kontrowersji
    no ja nie wiem... moje dzieci właśnie ją dostały, uwielbiają rzecz jasna i czytamy nieustannie od trzech dni, ale od wczoraj mówią do siebie: "możesz mnie zastrzelić, a i tak Ci nie powiem/nie zrobię itd."
    wymianki - sukienki i inne http://www.chusty.info/forum/showthr...36-38-i-44-uff
    dziecięce książeczki i zabawki http://www.chusty.info/forum/showthr...%85%C5%BCeczek
    Mama Krzysia (30.12.2009) i Weroniki (30.03.2012) co zerkają z pięterka a ich mama nie ma na nic czasu ale siedzi na forum, a co


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •