Strona 397 z 807 PierwszyPierwszy ... 297347387389390391392393394395396397398399400401402403404405407447497 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,921 do 7,940 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7921
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chani Zobacz posta
    Dziewczyny, od jakiego wieku mniej więcej sprawdzają się książki/bloki rysunkowe typu mapownik, mrówkowy blok rysunkowy i tym podobne?
    moje młode w wieku 3 lat radziły sobie dobrze z takimi szczegółowymi typu "bazgrołki"; ja bym chyba zaczęła od mrówek, sama je bardzo lubię



    Wruuuu super!

  2. #7922
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Dziewczyny, jak wypada Wielka księga przygód Muminki z Egmontu? Dla czterolatka się nadadzą czy to króciutkie opowiadanka dla maluchów? Mam z tej nowej egmontowskiej serii "Muminek i pierwszy śnieg" i "Muminek i nowy przyjaciel", obie bardzo fajne, z tego co się zorientowałam, nie powtarzają się ze zbiorkiem i nie wiem czy te ze zbiorku to coś podobnego czy inna kategoria. Mam w koszyku w arosie i się zastanawiam
    Potwierdzam wszystkie zachwyty nad Hotzenplotzem, Malutką czarownicą, Kajtkiem i misiem oraz Mellopsami (to nasz aktualny lider rankingu)
    A i co lepsze - Mały duszek, czy Przygody małego wodnika?
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  3. #7923
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Na pytanie czy się podoba "Chłopiec i pingwin" synek powiedział: "ja długo, długo nie oddo" (czyt. długo nie oddam) - mamy dużo z biblioteki ostatnio i jak się coś spodoba to tak mówi

    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    Dziewczyny, jak wypada Wielka księga przygód Muminki z Egmontu? Dla czterolatka się nadadzą czy to króciutkie opowiadanka dla maluchów? Mam z tej nowej egmontowskiej serii "Muminek i pierwszy śnieg" i "Muminek i nowy przyjaciel", obie bardzo fajne, z tego co się zorientowałam, nie powtarzają się ze zbiorkiem i nie wiem czy te ze zbiorku to coś podobnego czy inna kategoria. Mam w koszyku w arosie i się zastanawiam
    Potwierdzam wszystkie zachwyty nad Hotzenplotzem, Malutką czarownicą, Kajtkiem i misiem oraz Mellopsami (to nasz aktualny lider rankingu)
    A i co lepsze - Mały duszek, czy Przygody małego wodnika?
    ja mam podgląd jest tutaj http://pracoholiczkawdomu.pl/ostatnio_1/ i 4 pierwsze obrazki na google grafika https://www.google.pl/search?q=Wielk...h=651#imgdii=_

  4. #7924
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    wruuuu, a gdzie kupiłaś? ja jestem pod ogromnym wrażeniem jeffersa (włącznie z tym co czarował dla u2), i wstyd że nie skojarzyłam go z tymi książkami, bo dopiero tu się o nich dowiedziałam
    mój Tuta mówi "dla dzieci nieee" - bo książki z biblio oddajemy 'by inne dzieci mogły poczytać'

    Chani, co do tych 'rysunkowych' to chyba bardzo indywidualnie - jednemu czterolatkowi kupowaliśmy właśnie sporo, bardzo lubił i spokojnie mógł zacząć wcześniej (teraz ma ponad 7 lat i dalej ma frajdę, ba... ja też mam), ale moja praktycznie 4 letnia kuzynka zupełnie nie kuma tego typu książek, jeszcze nie wie jak się za to zabrać..
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  5. #7925
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Mi się zamarzyło kilka kartonówek Jeffersa tylko muszę na Amazonie poszukać,kto wysyła do Polski. Wruuu wyszło Ci i tak taniej niż z Allegro?

  6. #7926
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    Dzięki wruuu, wygląda na to, że to dłuższe historyjki, więc zamawiam mój strasznie nie lubi książek z biblioteki, bo trzeba je zwracać, ostatnio miał pretensje, że oddałam książkę o Yeti, którą mieliśmy pożyczoną rok temu, zawsze jak dostaje książki, to się upewnia po kilka razy czy na pewno nie musimy ich zwracać
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  7. #7927
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez danae Zobacz posta
    wruuuu, a gdzie kupiłaś? ja jestem pod ogromnym wrażeniem jeffersa (włącznie z tym co czarował dla u2), i wstyd że nie skojarzyłam go z tymi książkami, bo dopiero tu się o nich dowiedziałam
    mój Tuta mówi "dla dzieci nieee" - bo książki z biblio oddajemy 'by inne dzieci mogły poczytać'

    Chani, co do tych 'rysunkowych' to chyba bardzo indywidualnie - jednemu czterolatkowi kupowaliśmy właśnie sporo, bardzo lubił i spokojnie mógł zacząć wcześniej (teraz ma ponad 7 lat i dalej ma frajdę, ba... ja też mam), ale moja praktycznie 4 letnia kuzynka zupełnie nie kuma tego typu książek, jeszcze nie wie jak się za to zabrać..
    ja kupiłam na amazonie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Mi się zamarzyło kilka kartonówek Jeffersa tylko muszę na Amazonie poszukać,kto wysyła do Polski. Wruuu wyszło Ci i tak taniej niż z Allegro?
    ok 38 zł kartonówek mało zostało tych tanich za 2 i pół funta - kończy się chyba nakład

  8. #7928
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Dziewczyny, a moze zrobimy jakies wspólne większe zamowienie chłopca o pingwina?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  9. #7929
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Dziewczyny, a moze zrobimy jakies wspólne większe zamowienie chłopca o pingwina?
    :-D

  10. #7930
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Dziewczyny, a moze zrobimy jakies wspólne większe zamowienie chłopca o pingwina?
    ja chętnie!
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  11. #7931
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    tylko, że amazon i tak nalicza przesyłkę do każdej książki :/ więc taniej nie wyjdzie niestety ...

  12. #7932
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    tylko, że amazon i tak nalicza przesyłkę do każdej książki :/ więc taniej nie wyjdzie niestety ...
    cwaniaczki
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  13. #7933
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Annagdynia, pytałaś kiedyś o książkę: "Gdzie jest smok?" I jak wrażenia?
    Ja nie kupiłam na Gwiazdkę tylko dlatego, że w końcu zapomniałam wrzucić do koszyka robiąc przedswiateczne zakupy... Mieliśmy z biblio i się podobało starszemu, choć pewnie dla trzylatka byłoby ok bo to taka dosyć prosta rzecz. Uwaga - spoiler!
    Chłopiec z dziadkiem wyruszają na poszukiwanie smoka - smoki zasadniczo są wszędzie (do tego są lekko wypukłe, więc można dotykając kartki je znaleźć), ale dziadek ich nie zauważa - nawet jak wchodzi do paszczy smoka. Oczywiście szczęśliwie nic mu się nie stało i dziadek z chłopcem bezpiecznie wracają do domu.
    Ładne ilustracje w starym stylu. Nie że jakiś super czad, ale bardzo przyjemna książeczka dla 3-4-oletnich wielbicieli smoków

    Smokowo na Gwiazdkę kupiłam jeszcze "Lodowego smoka" Martina, ale to będzie lepsze dla ciut starszych od moich dzieci, oraz Pratchetta Smoki z zamku Ukruszon - przeczytalismy pierwsze opowiadanie, ale szału nie było, przy drugim książka powędrowała na półkę - inna sprawa, że moje dzieci nadal głównie czytają książki "na raz", grubsze, skąpo ilustrowane często szybko wędrują na półkę i nie wychodzą z niej aż tak łatwo, choć widzę, że coraz częściej wracamy np do Pirata Rabarbara czy Mary Poppins.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  14. #7934
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Dziewczyny, a moze zrobimy jakies wspólne większe zamowienie chłopca o pingwina?
    A może przez Sysunie można to jakoś rozsądnie cenowo zorganizować?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #7935
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Dobry trop, napisze do niej wieczorem.
    Jul, dziekuje



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  16. #7936
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    mi się podoba takie puszczone oko w stronę "poprawności wychowawczej”
    w „nieźle to sobie wymyśliłeś…” jest kilka takich smaczków np. „kiedy tatusiowie chcą mieć spokój, nie za bardzo przejmują się tym co robią dzieci”
    o to to! też to lubię

    a u nas ostatnio na tapecie "co cieszy Alberta" bardzo się dzieciom podoba

    i też jestem chętna na Chłopca i pingwina!

  17. #7937
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Ja nie kupiłam na Gwiazdkę tylko dlatego, że w końcu zapomniałam wrzucić do koszyka robiąc przedswiateczne zakupy... Mieliśmy z biblio i się podobało starszemu, choć pewnie dla trzylatka byłoby ok bo to taka dosyć prosta rzecz. Uwaga - spoiler!
    Chłopiec z dziadkiem wyruszają na poszukiwanie smoka - smoki zasadniczo są wszędzie (do tego są lekko wypukłe, więc można dotykając kartki je znaleźć), ale dziadek ich nie zauważa - nawet jak wchodzi do paszczy smoka. Oczywiście szczęśliwie nic mu się nie stało i dziadek z chłopcem bezpiecznie wracają do domu.
    Ładne ilustracje w starym stylu. Nie że jakiś super czad, ale bardzo przyjemna książeczka dla 3-4-oletnich wielbicieli smoków
    Dzięki Jul!


    Jeszcze chciałam spytać - czy ktoś ma już nowego Tappiego "Jak na Szepczący Las padł czar"? Jestem ciekawa jak się sprawdza wybieranie zakończenia przez czytelnika.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  18. #7938
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    Taka najzwyklejsza z wydawnictwa Wilga
    No starszy zupelnie nie zainteresowany, bajka na 4 kartkach w zupelnym skrocie i do tego no jakas taka nijaka ta ksiazeczka
    Ja mam z kolekcji Dziecka, to wersja taka dla przedszkolaków https://www.google.pl/search?q=czerw...28%3B205%3B224

    Był jeszcze kiedyś wydany przez Muchomora, ale nie pamiętam jak zawartość https://www.google.pl/search?q=czerw...ia%3B269%3B300
    Julka 2001, Zosia 2007

  19. #7939
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    A jesteś w stanie podać ceny kartonowych "Lost and found", "up and down" oraz "how to catch a star"?

    Edit: irish, chodzi o ściągnięcie ang wersji chłopca i pingwina przez sysunie
    nie szperałam w kwestii tego jakie są wersje (lubię zwykły papier, młodzież za bardzo nie niszczy - poklejenie taśmą Binty i spółki przy trzecim dziecku jest jeszcze znośne ), ale też chętnie zobaczę ceny - nie planowałam, ale bardzo mi się Chłopiec i pingwin podoba, żal, że nic innego nie wyszło po pol, a ta książka bez wznowień...

    BTW - ostatno dostaliśmy od ciotki z Anglii książeczkę z serii o Large Family - nie wiem, czy większą radość miały dzieci, czy ja (choć obrazki nie powalają), bardzo prawdziwa
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #7940
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    Ja mam z kolekcji Dziecka, to wersja taka dla przedszkolaków https://www.google.pl/search?q=czerw...28%3B205%3B224

    Był jeszcze kiedyś wydany przez Muchomora, ale nie pamiętam jak zawartość https://www.google.pl/search?q=czerw...ia%3B269%3B300
    ja mam Muchomorowa, jest fajna - ale raczej nie do kupienia *chyba, ze allegro) - niestety...

    uwaga moderatorska - bardzo prosze sobie zalozyc watek w zamowieniach zbiorowych, bo wszystko na temat zakupu z tego watku wyleci wieczorem!! dziekuje za uwage
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •