Strona 474 z 807 PierwszyPierwszy ... 374424464466467468469470471472473474475476477478479480481482484524574 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,461 do 9,480 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9461

    Domyślnie

    Są dostępne na ich stronie. Jeszcze...
    '08, '09, '11, '13

  2. #9462
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta

    kupiłam w ambelucji biegnij dynio, biegnij
    Cudna jest, idealna do czytania na różne głosy, uwielbiam ją!!! Mamy z biblioteki teraz pożyczoną
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  3. #9463
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mammamia Zobacz posta
    Są dostępne na ich stronie. Jeszcze...
    przeczytałam Twój poprzedni post za szybko i wyszło mi, że w małych księgarniach, już ogarnęłam i kolejne zamówienie poszło
    no, ale skoro ekstra kasa wpadła, to nie mam aż takich wyrzutów pocieszam się też, że kupiłam wyczerpane nakłady, które na allegro chodzą drożej, więc w zasadzie to zaoszczędziłam a nie wydałam, nie?

    najwyżej w lipcu nic nie kupię książkowego :hahaha:

    Soul moje dziecko niestety nie kuma idei biblioteki, raz, że nie pasują mu książki w foliowych okładkach a dwa, że jak się zorientuje, że książka z domu zniknęła to jest czarna rozpacz.....
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  4. #9464
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    Zosia dostała dziś listę lektur na przyszły rok (do II klasy) - NIC mnie pozytywnie nie zaskoczyło, same wygodne dla nauczycielki starocie:
    "Szewczyk Dratewka" Porazińskiej
    "Czarna owieczka" Grabowskiego (Aaaaaa!!!!)
    " Cudaczek-wyśmiewaczek" (co to, bo nie znam; da się to strawić?)
    "Zaczarowana zagroda" Centkiewiczów
    "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Loftinga
    "Calineczka" Andersena
    "Nasza mama czarodziejka" Papuzińskiej
    To jednak nie jest ogólnotakiesame. Franio miał z tego tylko "Naszą mamę", a tak to hmm muszę się skupić, ale na pewno część nowych "Piątka z Zakątka". "Mój młodszy brat" (o braciszku z ZD), to nowe, starsze Pięciopsiaczki Chotomskiej.

    Ale - to było wg boxu, oni mieli Maca i tam był zeszyt lektur. Skoro Zosia idzie do II to rządowym darmowym, czyli i lektury dobrane?
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  5. #9465
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Niby rządowym, ale książki na oczy nie widziałyśmy (poza zebraniem). Nauczycielka załatwiła sobie zestaw z Nowej Ery, w przyszłym roku też ponoć mają mieć. Lektury też sama wybiera - uczyła moja starszą córkę 6 lat temu i tylko "Cudaczek -Wyśmiewaczek" wtedy nie wystąpił (choć niektóre były wtedy lekturami w pierwszej klasie, ale reforma robi swoje ).
    Mam wrażenie, że nauczyciele mają bardzo duże możliwości wyboru i bardzo mało chęci, by z nich skorzystać i zrobić coś nowego, poza schematami, które mają opracowane od lat.
    Julka 2001, Zosia 2007

  6. #9466
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mammamia Zobacz posta
    To wydanie "O czym szumią wierzby", które jest teraz w Biedronce to przekład Marii Godlewskiej, czyli stare dobre tłumaczenie. Ja je lubię, w każdym razie.

    Dzisiaj na żywo widziałam "Pupy..." - fajneee, nooo...

    I nie oparłam się "Trzem świnkom" Tako... z tego, co widzę, są jeszcze w małych książkach dostępne, więc chyba więcej ich mają.
    gdzie kupiłaś Trzy świnki? nakład na stronie jest wyczerpany...

  7. #9467
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    6,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    Niby rządowym, ale książki na oczy nie widziałyśmy (poza zebraniem). Nauczycielka załatwiła sobie zestaw z Nowej Ery, w przyszłym roku też ponoć mają mieć. Lektury też sama wybiera - uczyła moja starszą córkę 6 lat temu i tylko "Cudaczek -Wyśmiewaczek" wtedy nie wystąpił (choć niektóre były wtedy lekturami w pierwszej klasie, ale reforma robi swoje ).
    Mam wrażenie, że nauczyciele mają bardzo duże możliwości wyboru i bardzo mało chęci, by z nich skorzystać i zrobić coś nowego, poza schematami, które mają opracowane od lat.
    My na rządowym, ale jeszcze nic na II nie mamy podane - będę więc donosić . Też chyba z Nowej ery ćwiczenia, przynajmniej teraz tak było, tylko z tego co mówiono więcej zeszytów na II przypada.
    Ale jak widać po starszym synu mym - można nowsze i całkiem dobrze się sprawdzają...
    Franio - XII 2004, Julcia - XI 2007, Szymuś - X 2010, Jaś - XI 2013

  8. #9468
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    gdzie kupiłaś Trzy świnki? nakład na stronie jest wyczerpany...
    Wruuu małe książki, też tak zareagowałam, ale szybko się ogarnęłam i też zamówiłam
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  9. #9469
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    yyy jeśli chodzi o księgarnię małe książki to tam nie ma ... a więc pewnie już brakło

  10. #9470
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    yyy jeśli chodzi o księgarnię małe książki to tam nie ma ... a więc pewnie już brakło
    Ooooj, mam nadzieję, że mi nie napiszą, że jednak nie ma dla mnie, bo zamówiłam cztery książki, których nigdzie już nie ma :/
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  11. #9471
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Ooooj, mam nadzieję, że mi nie napiszą, że jednak nie ma dla mnie, bo zamówiłam cztery książki, których nigdzie już nie ma :/
    Co zamówiłaświata?
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  12. #9472
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Zobaczysz w zakupowym jak przyjdą
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  13. #9473
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Zobaczysz w zakupowym jak przyjdą
    Ooooj a szykuje nowe zamowienie wiec poczekam
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  14. #9474
    Chustonoszka Awatar Nurella
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    68

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi odnośnie biedronkowego O czym szumią wierzby. Nabyłam

  15. #9475
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi w książce Złe sny Oli Cieślak (nie czytałam nic na jej temat przed zakupem, bo dwie poprzednie które mamy "Od 1 do 10" i "Co wypanda a co niewypanda" bardzo nam się podobały i podobają).
    Dla mnie ta książka jest nie do przejścia. Ilustracje wpędzają w osłupienie i próbują "przemycić" to z czym boryka się teraz Świat, a ja uważam, że nie jest to odpowiednie i dobre.
    Nie wiem może nie mam w sobie zbyt dużo artystycznej duszy i dlatego tego nie rozumiem.
    Osobiście odradzam i zastanawiam się gdzie tu jest coś dla dziecka, a nawet dla mnie jako osoby dorosłej?

    edit: książkę kupiłam na prezent dla dziecka rozpoczynającego edukację szkolną od września, ale oczywiście jej nie dostanie
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 28-06-2015 o 12:38

  16. #9476
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Nasza nowa fascynacja:



    W zamyśle podobna do "Samochody bez tajemnic", choc IMO dla ciut starszego dziecka. Rowniez zakres tematyczny szerszy, bo nie ogranicza sie do motoryzacji. Polecam












    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  17. #9477
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi w książce Złe sny Oli Cieślak (nie czytałam nic na jej temat przed zakupem, bo dwie poprzednie które mamy "Od 1 do 10" i "Co wypanda a co niewypanda" bardzo nam się podobały i podobają).
    Dla mnie ta książka jest nie do przejścia. Ilustracje wpędzają w osłupienie i próbują "przemycić" to z czym boryka się teraz Świat, a ja uważam, że nie jest to odpowiednie i dobre.
    Nie wiem może nie mam w sobie zbyt dużo artystycznej duszy i dlatego tego nie rozumiem.
    Osobiście odradzam i zastanawiam się gdzie tu jest coś dla dziecka, a nawet dla mnie jako osoby dorosłej?

    edit: książkę kupiłam na prezent dla dziecka rozpoczynającego edukację szkolną od września, ale oczywiście jej nie dostanie
    To chyba z założenia jest książka dla dorosłych. Specyficzna, nie dla każdego dorosłego. Ja sobie nie kupiłam.
    Julka 2001, Zosia 2007

  18. #9478
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    kustafa - po angielsku to sa dwie serie - Look inside and See inside - look jest z zalozenia dla mlodszych, see - dla starszakow - tam wiedzy od groma jest, moi bardzo lubia - czytac, w klapki zagladac i rozne ciekawostki wynajdowac. a jak to dziala mamy w oryginale i na poczatku klelam na czym swiat stoi - sporej czesci nie rozumialam - kolka zebate, przekladki, rownowaznie... cale zycie sie czlowiek uczy

    a Zle sny jak aniakom pisze - dla doroslych raczej. podobnie jak Atlas wysp odleglych Dwoch Siostr - imo dobrze by bylo, jakby wydawnictwa wydajace glownie ksiazki dla dzieci pisaly wielka czcionka - to jest ksiazka dla doroslych. w ramach dykteryjki - znalazlam kiedys w charity, na polce z ksiazkami dla dzieci ksiazeczke Go the F*&^& to Sleep (polskie wydanie Śpij już, k&^&^ śpij) - kupilam z duzym ukontentowaniem, wiedzac co biore - ale ilu rodzicow nie patrzac na tytul i tresc tylko na obrazki nabyloby ksiazeczke swoim dziatkom?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #9479
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    dziewczyny, znacie może ktoras inna ksiazke Oziewicz (inna niż Dzicy lokatorzy), która warto polecić? w bonito widze jeszcze 3 inne, jedna mogę kupic i nie wiem, która wrzucić do koszyka...

    kustafo, kupiliśmy te ksiazke kiedyś kuzynowi moich dzieci - bardzo nam się podobala!
    2 + 7 (2005-2018)

  20. #9480
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    dziewczyny, znacie może ktoras inna ksiazke Oziewicz (inna niż Dzicy lokatorzy), która warto polecić? w bonito widze jeszcze 3 inne, jedna mogę kupic i nie wiem, która wrzucić do koszyka...
    nam sie bardzo podobal Tyranozaur i traktorzystki - ale tam mniej tekstu niz w Dzikich lokatorach zdecydowanie jest. Powidoki gdzies w szafie leza i czekaja. Wiadukt jest fajny - ale w tym nowym wydaniu jest tylko to jedno opowiadanie. i ilustracje do nowego jakos mnie zupelnie nie przekonuja... a Pamiatki z Paryza gdzies czytalam (na jakims blogu ksiazkowym, ale gdzie??) srednia recenzje - pewnie kiedys kupie, ale z naciskiem na kiedys

    OK, jedna recenzja tu - ale nie o ta mi chodzi, szukam dalej... to tez nie ta - nie znajde, przynajmniej nie teraz. a te co czytam raczej sklanialyby mnie do kupienia juz, zaraz
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •