Strona 481 z 807 PierwszyPierwszy ... 381431471473474475476477478479480481482483484485486487488489491531581 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,601 do 9,620 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #9601
    Chustomanka Awatar wisienka103
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice miasta Kraka
    Posty
    641

    Domyślnie

    Natalia- to ja proszę o cytat! No szok! Jaki sens ma takie przekłamanie?!
    Kubuś 2012 Wojtuś 2014

    Piszę bez polskich znaków

  2. #9602
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,814

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    qqrq5 gdybyś znalazła Rozbójników, możesz kupić też dla mnie?
    Jasne
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  3. #9603
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wisienka103 Zobacz posta
    Natalia- to ja proszę o cytat! No szok! Jaki sens ma takie przekłamanie?!
    ja tego nie odebralam w kategorii 'przeklamanie' tylko 'nieznajomosc fizjologii damskiej' otoz cytat - nie najpierw skrot sytuacyjny - Bodzio (jeden z przedszkolakow) zamyka sie w szafie i czyta kawalek ksiazki pt. Wychowanie seksualne. a potem streszcza reszcie (i pani dyrektor przy okazji): "Dorośli rozbieraja się, mocno się do siebie przytulają i jest im bardzo miło - opowiadał bez emocji Bodzio. A siusiak taty rośnie i robi sie na tyle duży, że tata może go włożyć w to miejsce u mamy do siusiania." potem jest dalej o plemnikach etc... moze to nawet nie kategoria 'nieznajomosc etc' a ubogosc jezyka polskiego. ale jakkolwiek by nie patrzec cewka moczowa ma z calym procesem niewiele wspolnego
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  4. #9604
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    O, ja też poproszę o prezentowe propozycje dla średnio oczytanych ale czytających samodzielnie: - 8 latka i 7 latki, oraz nieczytającej samodzielnie i nieoczytanej 4-latki oraz czytającej samodzielnie ale nie oczytanej 8-latki... To urodzinowe prezenty mają być. Wiem, trudna misja ale kto mi pomoże, jak nie Wy?
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  5. #9605
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    O, ja też poproszę o prezentowe propozycje dla średnio oczytanych ale czytających samodzielnie: - 8 latka i 7 latki, oraz nieczytającej samodzielnie i nieoczytanej 4-latki oraz czytającej samodzielnie ale nie oczytanej 8-latki... To urodzinowe prezenty mają być. Wiem, trudna misja ale kto mi pomoże, jak nie Wy?
    dla starszych - cos Preusslera - np. Malutka czarownica dla dziewczynek, Hotzenplotz dla chlopaka. albo Dunia dla dziewczynek (dla chlopaka tez sie nada, ale niektorzy chlopacy w tym wieku nie chca czytac, bo 'dziewczynskie'). Ture Sventon albo Joachim Lis - z dwoch siostr. Tappi - ten dla starszych. Ciocia Jadzia (wyd. Media Rodzina) - to raczej dla siedmiolatki chyba. jesli chlopak lubi pilke nozna to Egmont wydal juz druga czesc o pilkarzach dla dzieci - jest o Messim i Ronaldo - moj starszak uwielbia (a Messiego sama z przyjemnoscia poczytalam kiedys ).

    mlodsza - Wesoly Ryjek; Florka; Lotta obrazkowa, Lato Stiny, Co bylo potem, Krolewna Koronka i ksiaze Hafcik, moze Nusia ktoras?
    Ostatnio edytowane przez natala ; 13-07-2015 o 14:36
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #9606
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    to jak już jesteśmy w prośbach o polecenie to ja też poproszę: dla dobrze czytającego, choć nie wiem czy oczytanego 9-latka (ostatnio (?) przeczytał wszystkie części Harrego Pottera, po szwedzku potem się zabrał za polskie wydanie) i dla jego siostry, 7-latki zdecydowanie mniej zainteresowanej czytaniem

  7. #9607
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaasia Zobacz posta
    to jak już jesteśmy w prośbach o polecenie to ja też poproszę: dla dobrze czytającego, choć nie wiem czy oczytanego 9-latka (ostatnio (?) przeczytał wszystkie części Harrego Pottera, po szwedzku potem się zabrał za polskie wydanie) i dla jego siostry, 7-latki zdecydowanie mniej zainteresowanej czytaniem
    dla 7-latki latwiej - Lotta - ale nie obrazkowa, tylko naszoksiegarniana, albo Madika z Czerwcowego wzgorza; Malutka czarownica, Dunia w calosci albo pierwszy tom - zeby sprawdzic czy chwyci. Ja i moja siostra Klara (sa trzy czesci) tez sie jeszcze powinno nadac;

    jak 9-latek Pottera lubi to moze Tolkiena cos?
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  8. #9608
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    dla 7-latki latwiej - Lotta - ale nie obrazkowa, tylko naszoksiegarniana, albo Madika z Czerwcowego wzgorza; Malutka czarownica, Dunia w calosci albo pierwszy tom - zeby sprawdzic czy chwyci. Ja i moja siostra Klara (sa trzy czesci) tez sie jeszcze powinno nadac;

    jak 9-latek Pottera lubi to moze Tolkiena cos?
    dzięki za szybką odpowiedź!
    9 lat to myślisz, że nie za szybko na Tolkiena? co będzie czytał jak dorośnie?
    a Jagiełło pod prysznicem dla 9latka się nada? bo "przy okazji" można by historię Polski "przemycić", bo Młody nie mieszka w PL

  9. #9609
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    o Jagiello zapytaj mamru - ale chyba sie nada. moze Hobbit? to w koncu dla dzieci jest, dla 9-latka jak znalazl powinno byc.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #9610
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Jagiełło się nada.
    Tolkien też
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 13-07-2015 o 16:18

  11. #9611
    Chustomanka Awatar wisienka103
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice miasta Kraka
    Posty
    641

    Domyślnie Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

    Natala - no da sie to obronić. Bo mówi to przedszkolak, który może nie wiedzieć, ze miejsce do sisiusiania różni sie od miejsca pochwy. No ale skoro nie zostaje to potem sprostowane, to faktycznie wprowadza dzieci w błąd.
    Kubuś 2012 Wojtuś 2014

    Piszę bez polskich znaków

  12. #9612
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaasia Zobacz posta
    to jak już jesteśmy w prośbach o polecenie to ja też poproszę: dla dobrze czytającego, choć nie wiem czy oczytanego 9-latka (ostatnio (?) przeczytał wszystkie części Harrego Pottera, po szwedzku potem się zabrał za polskie wydanie) i dla jego siostry, 7-latki zdecydowanie mniej zainteresowanej czytaniem
    Tolkiena już spokojnie, może zacząć od Hobbita
    Ja polecam bardzo Tobi -2 części są, kiedyś dostaliśmy po jakichś dzieciach, ale widziałam że teraz wznowili naklad- grubaśna, a dzieci czytały jednym tchem (i nie tylko one ) świetna akcja! Teraz dostali Vango tego samego autora, ale osobiście jeszcze nie dorwalam się
    Edit:
    http://www.znak.com.pl/autor/Timothee-de-Fombelle/1877
    Ostatnio edytowane przez edoro ; 13-07-2015 o 20:05
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  13. #9613
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    tolkiena (hobbit czyi tam i z powrotem) czytałam w wieku 8 lat. połknęłam w tydzień, super wspominam.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #9614
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    przepraszam za post pod postem, ale piszę w innej sprawie:

    co polecicie dla dwuipółlatka, który od kilku dni biega wymachując patykiem i radośnie woła „jestem rycerzem i walczę ze smokiem”?
    znalazłam zakamarowe „rycerze i smoki”. przychodzi wam na myśl coś jeszcze?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #9615
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Jeśli już w poradach jesteśmy- potrzebuję książki dla 4 latka, raczej nieoczytanego. I pewnie do książek pochodzącego niechętnie -co wybrać? Czy 'Otwórz bardzo ostrożnie!' będzie ok,czy już za stary?
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  16. #9616
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    przepraszam za post pod postem, ale piszę w innej sprawie:

    co polecicie dla dwuipółlatka, który od kilku dni biega wymachując patykiem i radośnie woła „jestem rycerzem i walczę ze smokiem”?
    znalazłam zakamarowe „rycerze i smoki”. przychodzi wam na myśl coś jeszcze?
    "Świat w obrazkach. Rycerze" - jedna z dwóch najulubieńszych książek mojego małego rycerza. Mam wersję w twardej okładce i już mocno sfatygowana tyle razy oglądana, czytana, zabierana na wycieczki


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  17. #9617
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nastusienka Zobacz posta
    Jeśli już w poradach jesteśmy- potrzebuję książki dla 4 latka, raczej nieoczytanego. I pewnie do książek pochodzącego niechętnie -co wybrać? Czy 'Otwórz bardzo ostrożnie!' będzie ok,czy już za stary?
    Mój prawie czterolatek jest zachwycony tą książką.
    A chyba każdy chłopiec (i nie tylko) lubi Alberta. Mój ma fazę na Kto straszy, Albercie?

  18. #9618
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    przepraszam za post pod postem, ale piszę w innej sprawie:

    co polecicie dla dwuipółlatka, który od kilku dni biega wymachując patykiem i radośnie woła „jestem rycerzem i walczę ze smokiem”?
    znalazłam zakamarowe „rycerze i smoki”. przychodzi wam na myśl coś jeszcze?
    jest pop-upowa ksiazka o rycerzach, taka z odglosami, link powinien byc w watku o pop-up - potyem znajde jak bedzie trzeba. a Swiat w obrazkach tez polecam

    Cytat Zamieszczone przez Nastusienka Zobacz posta
    Jeśli już w poradach jesteśmy- potrzebuję książki dla 4 latka, raczej nieoczytanego. I pewnie do książek pochodzącego niechętnie -co wybrać? Czy 'Otwórz bardzo ostrożnie!' będzie ok,czy już za stary?
    moi Tulleta uwielbiaja obaj, wiec imo ksiazki tego typu zawsze sie sprawdzaja dla 4-latka cos z 'jajem' - Krowa Matylda, Mama Mu, moze Wesoly Ryjek? Ryjeck chyba najlepszy z tego zestawu. albo ktorys Albert?

    Cytat Zamieszczone przez wisienka103 Zobacz posta
    Natala - no da sie to obronić. Bo mówi to przedszkolak, który może nie wiedzieć, ze miejsce do sisiusiania różni sie od miejsca pochwy. No ale skoro nie zostaje to potem sprostowane, to faktycznie wprowadza dzieci w błąd.
    ale on to wyczytal w innej ksiazce, dla doroslych, dlatego imo to nie do obrony jest.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #9619
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    "Świat w obrazkach. Rycerze" - jedna z dwóch najulubieńszych książek mojego małego rycerza. Mam wersję w twardej okładce i już mocno sfatygowana tyle razy oglądana, czytana, zabierana na wycieczki
    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    jest pop-upowa ksiazka o rycerzach, taka z odglosami, link powinien byc w watku o pop-up - potyem znajde jak bedzie trzeba. a Swiat w obrazkach tez polecam
    znalazłam, dzięki

    a coś z fabułą? bo te dwie to raczej leksykonowe.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #9620
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,190

    Domyślnie

    to ja z propozycji prezentowych polecę jeszcze rozbójnicy z kardamonu nasz hit ostatnich 2 dni
    podobała się 4 latkowi i 7 latkowi, czytałam im dzisiaj w samochodzie i się mąż wkurzał a jak przerywałam bo coś ... to obaj wołali czytaj, czytaj Jak skończyliśmy to było szkoda i pytanie czy są dalsze części.
    no właśnie czy są dalsze części? jeżeli nie to czy coś tego autora? bo książka świetna, podobała się całej naszej trójce
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •