Strona 286 z 807 PierwszyPierwszy ... 186236276278279280281282283284285286287288289290291292293294296336386786 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,701 do 5,720 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5701
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Które książki byście poleciły dla najmłodszych czytelników? Myślałam na razie o np. "Księdze dźwięków"? A na za kilka miesięcy?

  2. #5702
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez letka Zobacz posta
    kurcze... przydałaby się jakaś lista książek polecanych bo nie jestem w stanie przekopać całego wątku...
    Na forum gazetowym jest podział na wiek i polecane tytuły Ale może rzeczywiście dałoby radę zrobić jakiś wątek TOP 10 dla danego wieku, bo wiele pytań co kilka stron się powtarza.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  3. #5703
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Które książki byście poleciły dla najmłodszych czytelników? Myślałam na razie o np. "Księdze dźwięków"? A na za kilka miesięcy?
    My mielismy Babo chce, Ela i Olek, Glodna Gasienice i Mamoko.

    Nowa paka z ksiazkami rozpakowana Na razie Malemu spodobal sie najbardziej Ciekawski George i oczywiscie Kicia Kocia. Wczoraj wysluchal Lata Stiny z wypiekami na twarzy, ani razu sie nie poruszyl Cudowna jest ta ksiazeczka, piekne obrazki.

    Mrowki tez mu sie podobaja. Ale ja jestem troche rozczarowana.

    Znalazlam troche ksiazek z mojego dziecinstwa, ktore cudem sie uratowaly. Alez piekne byly kiedys wydania! Jakie ilustracje! Niestety moja mama wyrzucila wiele ksiazek, czesc zalano w piwnicy, a czesci 'nie bylo gdzie trzymac' Wyrzucono tez moje kolekcje 'Misiow' i 'Swierszczykow'
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  4. #5704
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Dla maluchów jest jeszcze fajna seria o Maksie Lampa Maksa, wózek Maksa itp

  5. #5705
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Które książki byście poleciły dla najmłodszych czytelników? Myślałam na razie o np. "Księdze dźwięków"? A na za kilka miesięcy?


    Ale do samodzielnego "czytania", czy przez rodzica? U mnie dla małych doskonale sprawdzały się wiersze, bo mają rym i rytm. Do samodzielnego to najważniejsze, żeby kartonowe były, dużo fajnych teraz na rynku.

  6. #5706
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Które książki byście poleciły dla najmłodszych czytelników? Myślałam na razie o np. "Księdze dźwięków"? A na za kilka miesięcy?
    Czy dosięgnie. Dzisiaj to wzięłam dla niespełna rocznego synka znajomych. Poza tym książki Anny Tidholm, zwłaszcza Jest tam kto i Gdzie idziemy. Bardzo głodna gąsienica i Pajączek Carle'a.

    My dzisiaj zaliczyliśmy targi książki dla dzieci na wrocławskim dworcu. Mało ludzi, więc bardzo fajnie. Młoda wybrała sobie Gruffalo (ale to super jest), Niedźwiedź łowca motyli (bardzo mi się podoba) i jeszcze Nusia i wilki, bo Nusia hitem ostatnio jest. Spodobało mi się jeszcze Antonino w walce z czasem, Różowe życie i Miejsce na miotle. Chociaż najchętniej to bym połowę tych stoisk wykupiła.

  7. #5707
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Które książki byście poleciły dla najmłodszych czytelników? Myślałam na razie o np. "Księdze dźwięków"? A na za kilka miesięcy?
    ja bym osobiście "Księgi dźwięków" nie poleciła, nie podobała mi się, choćby za "szpinak robi blee", ale i bez tego koleżanki skarżyły się też na "rozpadliwość" książki, ale sama nie miałam, bo - czytaj wcześniej Aha, i dla małego malucha jak Twoja raczej wzięłabym coś wierszowanego, z rymem, rytmem, najlepiej jeszcze dźwiękonaśladowczymi - np wyjątkowo paskudna graficznie (nawet jeszcze bardziej niż Księga dźwięków"!) Odgłosy zwierząt

    a tak z ręką na sercu, to poleciłabym wątek o książkach dla maluchów http://www.chusty.info/forum/showthr...ht=roczniakowi (to kategoria wiekowa obfitująca w zadziwiająco mało nowości książkowych)
    Ostatnio edytowane przez jul ; 31-05-2014 o 23:43
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #5708
    Chustofanka Awatar moire
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    405

    Domyślnie

    Rozpadliwosc potwierdzam, ale poza tym u nas się sprawdziła - część rzeczy pozmienialismy, np rzeczony szpinak u nas robi mniam mniam, a butelka jest praktycznie pominięta, bo synek nie pil z butli. Ale widzę jak fajnie ewoluuje ta książka z nami. Super sprawdzają nam się wiersze (uwielbiam te z ilustracjami Wasilewskiego wyd. bodajże skrzat) no i wszelkie książki do których mama coś głupiego wymyśli w stylu odgłos, piosenkę, gesty. Teraz przechodzimy na ciut dłuższe teksty. Ostatnim hitem jest "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" - piękna jest!

  9. #5709
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moire Zobacz posta
    rzeczony szpinak u nas robi mniam mniam
    To jak u nas . A omijamy np. tatę robiącego "ciii". Rozpada się książka bardzo łatwo, ale i nawet w czterech częściach jest super, czytamy już grubo ponad rok i nadal Młoda często po nią sięga.

  10. #5710
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny

    Na razie mamy wiersze Tuwima, Brzechwy i innych klasykow oraz "Jest tam kto?", wiec szukam dalszych inspiracji. A, i jeszcze dzdzownice po angielsku, ale to jakies dziwne wydanie, malutkie i na miekkim papierze

    A te wszystkie "nackane" ksiazki bez tekstu, to od kiedy mniej wiecej maja sens?

  11. #5711
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    mój trochę ogląda "Ulicę Czereśniową" (IMHO z tych "naćkanych" najlepsza na początek, bo ma wyraźne obrazki i ludzkie postaci), niektóre dzieci z jego rówieśniczego już od jakiegoś czasu je "czytają" - to bardzo zależy, głównie od dziecka
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #5712
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,737

    Domyślnie

    Moja ma ponad 2 lata i nadal głęboko gdzieś Czereśniową czy Mamoko .

  13. #5713
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    mist u nas "Ulica Czereśniowa" leżała, leżała aż się doczekała ale z pełnym zainteresowaniem to w tym tygodniu dopiero była molestowana. Sama sobie oglada i na przykład w jednym podejsciu wskazuje na wronę i wyszukuje na każdej ze stron krzycząc "krakra". Wcześniej jak pokazywałam było ok ale bez szału.
    Księga dźwięków była hitem mniej wiecej jak Helenka byla w wieku Twojej czyli 7-8 miesięcy ( a szpinak przekłamywalismy robiąc "mniam mniam", bo tez mnie irytowało, tak samo że tata robi "ćśś" bo jakos mi się kojarzyło że niby ten tata to taki srogi i ucisza). Teraz ją rozerwala.
    Gąsienicy, chociaz mi się podobał sposób wydania, nie kupiłam, bo prawie wszystko od czego rosła to słodycze-a jak wiesz ja raczej w tym temacie radykał.
    Na tamten czas super się sprawdzały książeczki ze zwierzętami w formie zdjęć.
    Cała seria "jest tam kto"(najfajniejsza i wojej i w opini dziecka właśnie ta część).
    Teraz kocha Lalo grającego na bębnie, o sloniu elmerze,mamę mu, pomelo, pierwsze urodziny prosiaczka i dalej wszystkie możliwe ze zwierzakami.
    W tym tygodniu dostała totalnej korby-1,5 godziny oglądania non stop, a łącznie w ciagu dnia kilka godzin.
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  14. #5714
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,748

    Domyślnie

    cz mozecie pliiiiiz jeszcze raz napisac
    KTORE CZYTAM SOBIE WARTO KUPIC?
    http://www.publio.pl/egmont-dziendzi...nty#TREcom2img

    PROMOCJA 50% NA EBOOKI

  15. #5715
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    cz mozecie pliiiiiz jeszcze raz napisac
    KTORE CZYTAM SOBIE WARTO KUPIC?
    http://www.publio.pl/egmont-dziendzi...nty#TREcom2img

    PROMOCJA 50% NA EBOOKI
    u nas średnio kasztan, tapczan tralala, nie bardzo podobała się wyprawa na biegun i bez emocji Alojzy - za to Psotry franek i baba jaga na deskorolce super - ale wszytko zależy od dziecka.
    Luśka 2008, Szef 2011

  16. #5716
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    Wieczór z Herve Tulletem: A gdzie jest tytuł, Kolory, Turlututu i The game of light. Wszystkie ciekawe, ostatnia najbardziej przypadła P. do gustu, jednak po Naciśnij mnie, nic już nie będzie takie zaskakujące. Też tak macie?

  17. #5717
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zagatka Zobacz posta
    Wieczór z Herve Tulletem: A gdzie jest tytuł, Kolory, Turlututu i The game of light. Wszystkie ciekawe, ostatnia najbardziej przypadła P. do gustu, jednak po Naciśnij mnie, nic już nie będzie takie zaskakujące. Też tak macie?
    Naciśnij mnie dla nas bomba.

    A z okazji Dnia Dziecka, kilka nowych książek pojawiło się w domu, min Gdzie jest pingwin, Gruffalo, Mama mu i Elmer. Pingwin strasznie się starszemu podoba. Chociaż i mały potrafi na chwilę przy niej przysiąść


  18. #5718
    Chustofanka Awatar Serfen
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Szamotuły, wielkopolska
    Posty
    452

    Domyślnie

    Niezapominajek, Paluszki czyli o dziesięciu takich co nigdy się nie nudzą

  19. #5719
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    A ja znów mogę napisać kilka miłych słów o wydawnictwie NK - pomylili jedną z książek w zamówieniu, od razu wysłali właściwą, a błędną mogę zachować jako prezent - to się nazywa podejście do klienta! Tym sposobem będę miała więcej Kasdepke na półce Pippi i Karlsson chyba jeszcze trochę poczekają, bo córa lubi już dłuższe opowieści, ale chyba jednak nie tak długie i z większą ilością obrazków. Za ty wyciągnę ze schowka Piaskowego Wilka - sama bardzo chętnie go znów przeczytam
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  20. #5720
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    dziewczyny, moze znacie jakies sensowne ksiazeczki dla 2,5 latka (do czytania lub ogladania) gdzie sa koparki, dzwigi traktory itp?? Mi ostatnio wpadla w rece tylko: "Czy dosiegnie?" (czy jakos tak...), a w domu mamy z seri "madra mysz" - mam przyjaciela kierowce ciezarowki i budowniczego - a zapotrzebowanie mam zdecydowanie wieksze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •