Strona 734 z 806 PierwszyPierwszy ... 234634684724726727728729730731732733734735736737738739740741742744784 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,661 do 14,680 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14661
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiamara Zobacz posta
    Holi, wracając do książek o ciele i układach, to polecam "Zjedz to sam" Mizielińskich. Wprawdzie nie o całym ciele , tylko o trawieniu i wydalaniu, ale u nas bardzo lubiana i przez Starszą, i przez Młodszego.
    Nakład dawno wyczerpany. Pozostaje tylko biblioteka.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  2. #14662
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za wszystkie podpowiedzi, czekam ostatecznie na "ciało bez tajemnic"


  3. #14663
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Charlie Ciuch-Ciuch, znacie? Okładka mnie przeraża . Warto? Dla 6-latki i 3-latka kochających pociągi.

  4. #14664
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    moi nie są miłośnikami pociągów, mieliśmy z biblio i jakaś taka dziwna, nam się nie podobała, nawet chłopacy marudzili choć oni łykają wszystko
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  5. #14665
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,673

    Domyślnie

    Pomóżcie mamy w domu po mężu 3 części Paddingtona o takie:


    W księgarniach jest dostępnych 6 części wznowionych teraz przez Znak i jest jeszcze taka co ma ponad 400 stron pod tytułem: Paddington. Więcej przygód.
    https://www.swiatksiazki.pl/paddingt...8-ksiazka.html
    "Sympatyczny niedźwiadek z mrocznych zakątków Peru coraz lepiej radzi sobie w angielskim domu państwa Brown. A kiedy trzeba, naprawdę bierze sprawy w swoje… łapy! Tym razem wybierze się do domu handlowego i do sądu, odwiedzi dentystę, a nawet nauczy się prowadzić samochód. Jakie jeszcze przygody go czekają? Czy spodoba mu się w szkole? I czy sąsiad będzie zadowolony z jego pomocy w pracach domowych?"

    Czy te opowiadania zawierają się we wcześniejszych częściach?

  6. #14666
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie



    A kojarzycie tą serię książek? Warto dla oczytanego prawie 8 latka?


  7. #14667
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Dla 6 latki książki o wikingach poszukiwane. Znacie coś?

    Wysłane z mojego 5051X przy użyciu Tapatalka

  8. #14668
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicia Zobacz posta
    Dla 6 latki książki o wikingach poszukiwane. Znacie coś?

    Wysłane z mojego 5051X przy użyciu Tapatalka
    Przygody Tappiego dla 6-latki to juz te dluzsze bym wziela. Chyba, ze chodzi o takie bardziej naukowe?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  9. #14669
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Jeszcze raz wyciągnę na tapetę Anię z Zielonego Wzgórza Bellona. Reklamowana jako ekskluzywne wydanie tere fere, a wczytałam się w informacje o tlumaczeniu i kurczę pani Grażyna Szaraniec jedynie opracowała Anię na podstawie tłumaczenia pierwszego Bersztajnowej. Eh, nie mam jakiś sentymentów do pierwszego wydania, choć imiona spolszczone pewnie kojarze z tej wersji, ale kurczę wydać coś co ma być super hiper ekskluzywne, a tu taki babol. I nie jestem znawcą, nie czytalam oryginalu, ale jakos dzis przeszperalam internet (zaczelo sie od poszukiwan kolejnych tomow) i jestem zawiedziona jakie kwiatki powstaly i niedociagniecia, chocby tu przyklad gdzie spolszczenie zignorowalo/przoczylo ze pewien fragment zawiera cytat http://bagiennapanna.blox.pl/2013/07...z-bellony.html

    Melodyjnie nie zgrzyta to moze jak tu przyklad z "klawe" z jeszcze gorszego przekladu, no ale zawiedziona jestem.. http://zaczytani.blox.pl/2013/01/Luc...o-Wzgorza.html



  10. #14670
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Tappi no tak, ale on mimo wszystko mało pokazuje życie wikingów. Niekoniecznie coś naukowego aczkolwiek i taka literatura może się przydać.

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    Przygody Tappiego dla 6-latki to juz te dluzsze bym wziela. Chyba, ze chodzi o takie bardziej naukowe?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  11. #14671

  12. #14672
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Halo! Książkomaniaczki! Mnóstwo pięknych książek do wylicytowania na aukcji dla Oktawiana. Zapraszamy!
    http://www.chusty.info/forum/showthr...%C4%84%C5%BBKI
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  13. #14673
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sysunia Zobacz posta
    Sysunia dzięki, spróbuję Wikingowie zaginiony Świat i Wiking Vulgar- mam nadzieję, że się spodoba

  14. #14674
    Chustomanka Awatar Elanna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków :-)
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Znacie / pamiętacie Julka i Julkę? Przez lata były nie do kupienia a tu Dwie Siostry wydają w lutym

    W nowym tłumaczeniu, więc teraz jest to "Jaś i Janeczka", ilustracje te same.

    Tu link do strony.
    Zdeklarowana Galicyjka. Matka Polka pracująca.

    Mama P (2011), M (2013) i M2 (2018)

    Nie wierzy w krasnoludki ani w kalorie.

  15. #14675
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elanna Zobacz posta
    Znacie / pamiętacie Julka i Julkę? Przez lata były nie do kupienia a tu Dwie Siostry wydają w lutym

    W nowym tłumaczeniu, więc teraz jest to "Jaś i Janeczka", ilustracje te same.

    Tu link do strony.
    Było już info w zapowiedziowym .

  16. #14676
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Znacie jakieś książki o hipopotamach i nosorożcach? Ewentualnie o małpach i słoniach.
    Dla 3-latka.

    Elmer, Statek Noego to się bardzo podoba.

  17. #14677
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    O słoniu jest tez Babar, ale nie wiem, czy przetłumaczony na polski. O małpach „Legenda o Sally Jones” choć IMO to dla ciut starszych.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  18. #14678
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    O słoniu jest tez Babar, ale nie wiem, czy przetłumaczony na polski. O małpach „Legenda o Sally Jones” choć IMO to dla ciut starszych.
    Babar zbiera złe recenzje, jest słabo przetłumaczony, z literówką na pierwszej stronie. Do tego kontrowersyjny, u nas chyba wycięta ta scena, ale zaczyna się śmiercą mamy słonicy. http://znak-zorro-zo.blogspot.com/20...abar.html#more
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  19. #14679
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    IMO akurat smierć mamy słonicy kontrowersyjna nie jest, podobna do scen np. w Królu Lwie. Moje mieszane uczucia budzą inne fragmenty, ale to dość hmm... światopoglądowa kwestia.
    Myśle jednak, ze trzylatek ich nie wyłapie.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  20. #14680
    Chustonoszka Awatar kasz
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola Bemowo
    Posty
    112

    Domyślnie

    Słonie - Niezapominajek, hipopotam - Czekolada wyd. Tako, obie super dla 3latka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •