Strona 229 z 807 PierwszyPierwszy ... 129179219221222223224225226227228229230231232233234235236237239279329729 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,561 do 4,580 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #4561
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    wruuu - moja 2,5 latka uwielbia "Panamę", Wigilia przyjdzie do nas we wtorek, więc zobaczymy czy podejdzie. Generalnie to fajna lektura dla wszystkich, bo specyficzny humor podłapują raczej rodzice niż maluchy

    edit: Sysunia, ja właśnie sobie przeliczyłam, że odejmując od zasiłku rodzinnego koszt pieluch dla młodszej, to spokojnie wystarczy mi na 1 zamówienie książkowe w m-cu a dochodzą jeszcze extra fundusze prezentowe Tłumaczę sobie, że to przecież dla dwójki, a do tego później można zostawić dla ich dzieci
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  2. #4562
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    W Bonito z 40% rabatem jeszcze "Panna Kreseczka", "Nowe fikołki Pana Pierdziołki", "Robimisie", "Tato, a po co?" i pewnie jeszcze parę innych ciekawych tytułów Dziewczyny, któraś ma http://bonito.pl/k-90220259-wigilia-misia-i-tygryska? Dla jakich wiekowo to dzieci
    Wigilia raczej dla starszych - dopiero przed tym Bozym Narodzeniem nam sie udalo przeczytac cala, przed zeslzymi Swietami jakos kolo polowy F sie znudzil. ona jest do czytania przez caly adwent, codziennie po jednym rozdziale w sumie. i jest zdecydowanie ciezsza niz inne Tygryski.

    a ksiazki o smierci w duuuzej ilosci sa opisane tu http://www.chusty.info/forum/showthr...i-nie-tylko-BN - uprasza sie o korzystanie Chusty babci jeszcze nie ma, uzupelnie w wolnej chwili - nam sie bardzo podobala, F sie poplakal na koncu...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #4563
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za podpowiedzi co do Wigilii misia i tygryska

    Znalazłam jeszcze dwie pozycję z Zakamarków z 40% rabatem w bonito, może kogoś zainteresują http://bonito.pl/k-323594-patrz-madika-pada-snieg oraz http://bonito.pl/k-315257-nusia-i-wilki
    Ostatnio edytowane przez wruuuu ; 23-02-2014 o 13:08

  4. #4564
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    baryłko - ja w prezencie kupiłam jeszcze inną księżniczkową książeczkę tego typu trafioną w Rossmanie, tym razem tłumaczenie z francuskiego - jest mało różu, nie ma brokatu, tylko raczej dla pięcio- niż trzylatki bo poza naklejkami czasem coś trza wyciąć nożyczkami i przykleić na klej. Autorka podeszła do tematu do francusku - nieco bardziej wzorując się na średniowiecznych, renesansowych i późniejszych portretach i sprzętach, wkładając też księżniczki z różnych stron świata etc a nie opierając się na baśniowych postaciach - znalazłam takie obrazki wnętrza w sieci http://www.emmanuelleteyras.com/2009/09/encore-un.html http://www.emmanuelleteyras.com/2009...recisions.html
    jul ja Ci kawę dłużna jestem dziś wpadłam do rossmana po zapas żelazny przy rota i złapałam te księżniczki, obie pochorowane współpracują, kombinują, sięgnęły po wycinanki i stare gazety a ja po skaner bo wycinanie i klejenie trwa od 12. Najbardziej lajtowe chorowanie moich dzieciaków bo skupiają się na "ubieraniu"
    jeszcze raz dziękuję

  5. #4565
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Pewnie było, ale nie przebrnę przez wàtek...
    Poszukuję książki o kosmosie dla pięciolatka

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  6. #4566
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,186

    Domyślnie

    świat w obrazkach KOSMOS
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  7. #4567
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    była fajna seria z okienkami ale teraz wyleciał mi tytul z głowy


    edit: "Sprawdzcie sami ... Kosmos" Autor: Katie Daynes

    "Kosmos bez tajemnic"

    "Interaktywny atlas kosmosu"

    "Neptun. Poznajemy układ słoneczny"
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 26-02-2014 o 11:53

  8. #4568
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    była fajna seria z okienkami ale teraz wyleciał mi tytul z głowy
    https://www.google.pl/search?q=kosmo...w=1600&bih=785
    ta?

  9. #4569
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    tak, dzięki

  10. #4570
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Tę z okienkami już mamy, jest super.
    Dziękuję za inne podpowiedzi

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  11. #4571
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

  12. #4572
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    "Tu jesteśmy" Mizielińskich - o kosmosie.

  13. #4573
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Tych nie mam, dziękuję.

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  14. #4574
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    jest jeszcze nowo wydany kosmiczny Uniwersytet dziecięcy, ale nie mam pojęcia czy on się nada, skoro jest opisany jako 8+

    korzystając ze zniżki 25% na kod w merlinie trochę się z nim przeprosiłam i nie miałam przy zamówieniu przedświątecznym żadnych problemów, teraz jako że ta promo się zaraz kończy robiłam jakieś zakupy papiernicze i spojrzałam przy okazji na kilka książek - część cen mi ścięło od obniżonej a nie pierwotnej ceny, jak się spodziewałam i na prawdę całkiem dobrze cenowo wyszło, np Sto bajek Brzechwy za 26 z groszami, Misiowa piosenka za 15,74; można w koszyku wpisać kod i wtedy od razu na stronach pokazują się te obniżone ceny. Jeszcze przesyłki nie dostałam, ale liczę że wszystko będzie ok. Myślę co jeszcze chciałam pokupować, ale oczywiście zapomniałam a w ciągu dnia nie mam czasu przysiąść na dłużej...

    z książeczek "interaktywnych" dziś kupiłam w tesco za dychę "moje zamki rysuję" - podobne do opisywanego wcześniej "moje księżniczki rysuję" (cieszę się, baryłko, że się przydaje ), w tym samym tesco (jak to się opłacało po składniki na pączki pójść) wpadły mi w łapki jeszcze "Opowieści dawnej treści. Historia Polski wierszem pisana" Anny Świerszczyńskiej - nie miałam tego jako dziewczynka, ale wydaje się, że mojej dziewczynce powinno się całkiem podobać, wolałabym nieco bardziej wysublimowane wydanie (strasznie błyszcząca okładka i takie tam), ale jak się nie ma co się lubi...
    Ostatnio edytowane przez jul ; 27-02-2014 o 01:35
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #4575
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    jul, cholera, zapomniałam o obiecanym tekście z ksiażki dla ciebie!!!! Dziś porobię foty komórką samego tekstu i wkleję, obiecuję! Wybacz mi zapominalstwo


    Ostatnio nie cierpiałam na nadmiar kasy, bo musieliśmy naprawić samochód, i 500 zł poszło, z lakierowaniem i blacharką.. Do tego odkładamy na paliwo w góry, żeby pojechać niedługo do Białki Tatrzańskiej, no ale....

    ..sprzedałam moje wyczytane parę dorosłych książek, jeszcze kilka mam w zanadrzu do obfocenia z kryminałów i thrillerów, i postanowiłam, że te pieniądze przeznaczę tylko na dziecięce książki - już mi serce pękało, jak musiałam ich oboje siłą wyciągać z księgarni Także jestem MEGA szczęśliwa, że w ogóle im coś kupię, tak dawno już nie robiłam zakupów ksiazkowych! Co to za szczęście no!

    Mam parę tytułów upatrzonych dla Mikołaja, o dziwo łatwo i szybko mi to poszło, ale mam czarną dziurę w głowie, jeśli chodzi o Ignasiulka... Niby mamy dużo książek po Mikołaju, i w ogóle, ale nie chcę, żeby mu było smutno, też musi coś dostać "nowego" ! I teraz pytanie do was...

    Ma któraś pomysł na ksiażkę dla ponad TRZYLATKA..?



    Jego ulubione np. które mamy i które non stop wałkujemy to:

    Gruffalo
    Room on the broom
    Gruffalo's Child
    Cynamon i Trusia
    Lokomotywa i inne wiersze Tuwima
    Mamoko - wszystkie
    cała seria o Lottcie, dużo mamy

    wszystkie książki materiałowe z elementami na rzepy
    wszystkie książeczki z okienkami, klapkami - szał

    I dla niego, jak szperam w Arosie, to na razie mam na liście dla niego tylko:

    Babo chce - bo niedawno widział u koleżanki, i ogromnie mu się spodobało, wiem, że ona raczej dla młodszych dzieci, prawda..? Ale on "Yeti" Chauda kocha też, więc..

    i "Gałgankowy skarb" bym chciała chyba, super ona jest!
    albo może "Proszę mnie przytulić"...? Hmmm...



    Miałybyście dla mnie jakieś podpowiedzi, inspiracje...? Co wasze trzylatki lubią..?
    Byłabym bardzo wdzięczna
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  16. #4576
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    jest jeszcze nowo wydany kosmiczny Uniwersytet dziecięcy, ale nie mam pojęcia czy on się nada, skoro jest opisany jako 8+
    Zdecydowanie nie nada.
    Uniwersytety są rzeczywiście dla kumatych i czytatych szkolniaków.
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  17. #4577
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Soul - A coś z Janoscha czytaliście? A ul. Czereśniowa? Chyba też seria Julka i Julki była polecana. Ja mam co prawda trochę młodszą córę, ale uwielbia Panamę, Mamoko, Czereśniową i Elmera.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  18. #4578
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,238

    Domyślnie

    Janoscha nie, oo, dzięki zerknę!

    Elmer go nie ruszył w ogóle, oglądaliśmy w księgarni. Czereśniową mamy - taką sporą bo rozkładaną harmonijkowo, dwie pory roku na raz, jedna z jednej strony, druga z drugiej, i faajna, ale chłopaki i tak wolą Mamoko.

    Julkę i Julka oglądałam właśnie wczoraj - i jakoś mnie odrzucają te czarne twarzyczki dzieci, no nie wiem... Brrr Tak depresyjnie na mnie działają Ale w zamian umieściłam na liście tych dla Mikołaja i Ignasia - wspólnych - między innymi Felka i Tolę To chyba by mogło być dla obojga, prawda..?
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  19. #4579
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Koniecznie kup Paname Janosha. Bardzo lubimy,moje ulubione poczucie humoru, chyba ,ze komus przeszkadza gesie winko

  20. #4580
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Soul - w temacie Julków czy Felka niestety nie pomogę, bo nie znam tych książek. Za to Panamę Janoscha całą sobą polecam - w sumie nie wiem kto bardziej ją lubi: córa, ja czy mąż Mamy jeszcze Wigilię Misia i Tygryska, ale to już dla trochę starszych. Gdzieś w wątku były też polecane jakieś "wyszukiwanki" bardziej chłopięce - coś o autach, budowie... Tak sobie przypomniałam, że córka od czasu do czasu przywleka Bajki rosyjskie - takie: https://www.google.pl/search?q=rosyj...ml%3B199%3B280 - ilustracje jej się podobają.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •