Strona 615 z 807 PierwszyPierwszy ... 115515565605607608609610611612613614615616617618619620621622623625665715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,281 do 12,300 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #12281
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Kustafa zdecydowanie wcześniej, piękna książka i wizualnie i treściowo; choć zdecydowanie za krótka dla nas
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  2. #12282
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Dziewczyny dziękuję za odpowiedź w sprawie Narnii.

    kustafa mam książkę i mój syn był zainteresowany natomiast dzieciom w przedszkolu w grupie staruszków sie nie podobała.
    Pani powiedziała mi, ze dla większości dzieci za trudna.

  3. #12283
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    u nas w pkolu było niestety bardzo marnie z czytaniem książek przez rodziców coś co nie było kucykami, monsterami, birdsami czy batmanem nie miało prawa bycia moja młoda namiętnie nosiła swoje ukochane książki i czytała dzieciakom i nie potrafiła zrozumieć dlaczego nie pochwalają jej miłości do zapisanego papieru
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  4. #12284
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Tutaj rodzice się angażowali i Panie też czytały, zaproszeni gośście itp.
    W tym przedszkolu dużo się dzieje. Pani dyrektor bardzo o wszystko dba.

  5. #12285
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no to fajnie macie, u nas też niby się działo w pkolu sporo ale akurat książkowo zero zaangażowania
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  6. #12286
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,780

    Domyślnie

    Wierze, ze Wy wiecie wszystko - szukam ksiazki na wyjazd, ktora nie bedzie za duza, zeby mi w plecak weszla i nie za ciezka, bo innych gratow bedzie ful, wiec ksiazka jako dodatek to moze byc "samobojstwo", ale moze sie uda znalezc cos. Chetnie by to byly jakies opowiadania, moze byc bohater przewodni, ale raczej nie taki styl, ze trzeba przeczytac r. 1, zeby mozna bylo 2 itd. Mlody lubil Ryjka, ale to juz przeczytane i juz by sie przydaly dluzsze opowiadania. Ciocia Jadzia przechodzila, ale bez wielkiego szalu (moze cos w podobnym guscie tylko inny bohater). Alberty wielbione, ale tez juz wszystkie przeczytane i musialabym brac kilka (na kilka nocy), a chce tylko jedna ksiazke. Myslalam o jakims zbiorze z Basia, ale chyba ze wzgledu na wage i gabaryty (jakie kojarze) odpada ten pomysl. Wyjazd ma 6 nocy - przydaloby sie ok. 5-10 stron na wieczor (wszystko zalezy od druku - ilustracje nie beda istotne - nawet lepiej jak mniej, bo wtedy gabaryty sie zmniejsza) - to wychodzi ok. 50-60 str., ale moze byc nawet mniej. Co polecacie?

    Wysłane z mojego LG-H220 przy użyciu Tapatalka
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  7. #12287
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Majka, jest wątek o poręcznych wydaniach, sama zakładałam (mały format chyba sie nazywa).
    Moze Julek i Julka, Kajtek i Mis. Frankliny tez są małe ale stylistyka nie każdemu odpowiada



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #12288
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Majka myślę o książkach Doroty Sumińskiej "wierzę w jeże" i druga część "jak jeż Jerzy został tatą" mój6 latek, nota bene imiennik Twojego z czerwca 2010 uwielbia te książki.
    Piaskowy wilk, Pippi Pończoszanka! kupiłam niedawno to wydanie z okazji 70 urodzin wydania książki i jest super małe i poręczne plus twarda okładka idealne na wyjazd. Dzieci z Bullerbyn też generalnie poszlabym w klasykę. O może Mały Duszek, Malutka Czarownica, Rozbojnicy z Kardamonu, Rozbójnik Hotzenplotz. Nasze hity i formatowo też ok, poręczne a5.

  9. #12289
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    W ogóle cała seria Dwóch Sióstr "Mistrzowie ilustracji" jest mała



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  10. #12290

    Domyślnie

    Witam, mam wielki problem, moja córka zakochała się we Florce, ja zresztą też ją bardzo polubiłam, niestety... przeczytałyśmy już wszystkie części. Może kojarzycie podobne książki? Głównie chodzi mi o takie opowiadania z życia codziennego, realistyczne (tak jak u Florki, chodzi do przedszkola, wypadł jej ząb, nie lubi swojego kuzyna itp) z bohaterem o wyraźnie zarysowanym charakterku... Proszę poradźcie coś.

  11. #12291
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    Mamy deszczowe wakacje....
    Co byscie polecily dla 7 latki do czytania (samodzielnego)?
    Pippi wszystkie 3 przeczytala, dzieci z bulerbyn tez, karolcie tez, plastusiowy pamietnik, wszystkie opowiadania z Mamy Mu tez.
    I wszystkie Nele ktore mamy juz tez przeczytała
    Narnia jeszcze nie chwycila... chyba gabaryty ksiazki ją przestraszyly jeszcze
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  12. #12292
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Seria "na tropie bestii" czy jakoś tak. Rysunki jak tatuaże. Wyglądają dość strasznie ale bestii tam brak. Dość duża czcionka

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  13. #12293
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_majusi Zobacz posta
    Witam, mam wielki problem, moja córka zakochała się we Florce, ja zresztą też ją bardzo polubiłam, niestety... przeczytałyśmy już wszystkie części. Może kojarzycie podobne książki? Głównie chodzi mi o takie opowiadania z życia codziennego, realistyczne (tak jak u Florki, chodzi do przedszkola, wypadł jej ząb, nie lubi swojego kuzyna itp) z bohaterem o wyraźnie zarysowanym charakterku... Proszę poradźcie coś.
    Rozmowy ze swinka Halinka tej samej pary autorkiej. Basie wszystkie, Wesoly Ryjek (moj hit ); Kajtek i mis - na pewno mi sie cos przypomni, to dopisze!

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Mamy deszczowe wakacje....
    Co byscie polecily dla 7 latki do czytania (samodzielnego)?
    Pippi wszystkie 3 przeczytala, dzieci z bulerbyn tez, karolcie tez, plastusiowy pamietnik, wszystkie opowiadania z Mamy Mu tez.
    I wszystkie Nele ktore mamy juz tez przeczytała
    Narnia jeszcze nie chwycila... chyba gabaryty ksiazki ją przestraszyly jeszcze
    Lotta i Dzieci z ulicy Awanturnikow; moze Felek i Tola (choc to moze byc troszeczke pozno - ale podsunac warto jesli nie zna), Kajtek i mis tez sie powinien nadac - zupelnie nie rozumiem dlaczego w wydawnicwtie ma kategorie 0+??? Malutka czarownica i reszta Preusslera; tez cos pewnie dopisze...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #12294
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,282

    Domyślnie

    Lotta... i Dzieci... przeczytane juz dawno
    Kajtek i mis mi nie podszedl
    Preussler to jest niezla mysl!
    I czekam w takim razie na jeszcze! Dzieki!
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  15. #12295
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Lotta... i Dzieci... przeczytane juz dawno
    Kajtek i mis mi nie podszedl
    Preussler to jest niezla mysl!
    I czekam w takim razie na jeszcze! Dzieki!
    A polecana tutaj często Dunia?

  16. #12296
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Mamy deszczowe wakacje....
    Co byscie polecily dla 7 latki do czytania (samodzielnego)?
    Pippi wszystkie 3 przeczytala, dzieci z bulerbyn tez, karolcie tez, plastusiowy pamietnik, wszystkie opowiadania z Mamy Mu tez.
    Narnia jeszcze nie chwycila... chyba gabaryty ksiazki ją przestraszyly jeszcze
    Nie czytałam ale wiele razy polecana była tu Dunia

  17. #12297
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    A polecana tutaj często Dunia?

    spdłamznieba
    byłaś szybsza

  18. #12298
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majka Zobacz posta
    Wierze, ze Wy wiecie wszystko - szukam ksiazki na wyjazd, ktora nie bedzie za duza, zeby mi w plecak weszla i nie za ciezka, bo innych gratow bedzie ful, wiec ksiazka jako dodatek to moze byc "samobojstwo", ale moze sie uda znalezc cos. Chetnie by to byly jakies opowiadania, moze byc bohater przewodni, ale raczej nie taki styl, ze trzeba przeczytac r. 1, zeby mozna bylo 2 itd. Mlody lubil Ryjka, ale to juz przeczytane i juz by sie przydaly dluzsze opowiadania. Ciocia Jadzia przechodzila, ale bez wielkiego szalu (moze cos w podobnym guscie tylko inny bohater). Alberty wielbione, ale tez juz wszystkie przeczytane i musialabym brac kilka (na kilka nocy), a chce tylko jedna ksiazke. Myslalam o jakims zbiorze z Basia, ale chyba ze wzgledu na wage i gabaryty (jakie kojarze) odpada ten pomysl. Wyjazd ma 6 nocy - przydaloby sie ok. 5-10 stron na wieczor (wszystko zalezy od druku - ilustracje nie beda istotne - nawet lepiej jak mniej, bo wtedy gabaryty sie zmniejsza) - to wychodzi ok. 50-60 str., ale moze byc nawet mniej. Co polecacie?

    Wysłane z mojego LG-H220 przy użyciu Tapatalka
    Może cos. Barbary Gawryluk?

    Kreska jak byłPlastusiowy pamietnik to kolejna część przygód czyli Wesołe przedszkole
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 18-07-2016 o 20:29

  19. #12299
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,684

    Domyślnie

    A Miś i Tygrysek? Ma duże litery i Tappi jeszcze mi przyszedł do głowy

  20. #12300
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    244

    Domyślnie

    Majka nie wiem dla jakich wiekow chcesz ale może "ja i moja siostra Klara", az tak kieszonkowe nie jest ale do plecaka wlezie nam na wakacje sie sprawdza

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •