Strona 370 z 807 PierwszyPierwszy ... 270320360362363364365366367368369370371372373374375376377378380420470 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,381 do 7,400 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #7381
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    nie zakochaliśmy się w wierszykach domowych Rusinka, ale może dlatego, że my w ogóle nie jesteśmy bardzo wierszykowi, a nie żeby z nimi było coś nie tak - wolimy nieco większe formy jak już Lokomotywa, Daktyle Wawiłow.

    Ja wczoraj zajrzałam do schowka bonitowego - wiedziałam że ktoś (chyba Dankin) polecał przyjemne zbiory historyjek na grudzień, ale nie chciało mi się szukać, no i teraz znalazłam je przypadkiem http://bonito.pl/k-90177940-24-przed...-calego-swiata i http://bonito.pl/k-90177941-24-zabaw...czne-opowiesci
    Chyba przy okazji zakupów kupię od razu na przyszły rok, żeby potem znowu sytuacja się nie powtórzyła

    Mąż wczoraj czytał dzieciom na dobranoc, Gąskę Zuzię czytali i bardzo mu się podobało, że wydanie jest dwujęzyczne (nie zwróciłam na to specjalnej uwagi) i że można dzieciom dwujęzycznie czytać - to tak jakby ktoś się nad Zuzią zastanawiał i to mogło przeważyć
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #7382
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    w temacie okołoświątecznym nie wiem czy już pisalyście o Wigilii Misia i Tygryska Janoscha, upolowałam za 9zl i żałuję trochę że nie miałam wcześniej, opowieści na każdy dzień grudnia, na razie tylko przejrzałam, ale zapowiada się ciekawie.
    ...

    A ma ktoś Wierszyki Domowe, albo te nowe rodzinne Michała Rusinka? Te ilustracje są piękne
    Janosza mamy, ale jakos u nas sie nie przyjal. rok temu jeszcze byl zbyt trudny dla Michala. nudzilo go, i po 4 rozdziałach odpuscilam. a w tym roku niestety nie czytamy co wieczor, wiec nawet nie wyjelam.

    wierszyki rodzinne mamy, ale ja nie jestem obiektywna. bo my w ogole wiersze lubimy dla nas super!
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  3. #7383
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarna_zaba Zobacz posta
    Dla 5 latki to już zbiory opowiadan bym kupiła
    A u nas zbiory się zupełnie nie sprawdziły. Przeczytaliśmy może kilka razy. Dużo bardziej wolą wersję tradycyjną z dużymi ilustracjami. No ale każdy co innego lubi

  4. #7384
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    Wczoraj przez 2 godziny wertowałam wątek książkowy, bo na Arosie znowu przeceny
    Kupiłam Uśmiech dla żabki, Gruffalo, Mysi domek, Gdzie jest pingwin, Niezwykłe przygody latającej myszy, Mama Mu na sankach, Naciśnij mnie, Turlututu a kuku to ja, Gruffalo i Pupy, ogony i kuperki
    Które z tych książek mogą być przyswajalne przy wspólnym czytaniu zarówno dla 2,5 roczniaczki jak i 5 latka?


  5. #7385
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Asia u nas Gruffallo, Tullet i Mama Mu, do wspólnego czytania. Ogony i kuperki kuszą bardzo ale się powstrzymuję... na razie

  6. #7386
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    Marysiu dzięki U nas temat kup i pup jest ostatnio u Kuby tematem topowym także wiem, że to będzie strzelone w dziesiątkę A co byście jeszcze dla rozwiniętego pięciolatka polecały? Może być zarówno bardziej jak i mniej obrazkowe
    Z książek, które lubi to wszystkie części poczytaj mi mamo, Kubusia Puchatka wszystkie tomy, Małą czarownicę, Karolcię, Cukiernie pod Pierożkiem
    Muminki mimo że w telewizji tak, to książka zupełnie nam nie podeszła.
    Jakoś łatwiej mi było dla Miśki coś wybrać


  7. #7387
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Asiu a Panama Janoscha, tam są opowiadania, u nas dzieci lubią. I Jabłonkę Eli jeszcze, bardzo, ostatnio czytamy 5razy dziennie z zakamarków jeszcze moi lubią Nusię, choć ona ma swoich wielbicieli i przeciwników, Igora i lalki, Filipa i mamę która zapomniała, no i Elmer i Basie wciąż na topie
    A obrazkowe lubicie? U nas bez względu na wiek wszyscy lubią tworzyć historie. Ostatnio najczęściej u nas Wielki piknik rozchwytywany przez wszystkie dzieci, ale kartonowe Mamoko, Czereśniowa, Auta też w użyciu.

  8. #7388
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    Panama Janosha i Jabłonki nie mamy - lecę oglądać na googlu
    Nusie moi lubią ja jakoś trochę mniej, chociaż to zależy od części. Basię mamy prawie wszystkie części
    A Elmer nie jest taki bardziej dla maluchów?


  9. #7389
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Elmera u nas chcą i 2,5latka i 7latka. Starsze wyciągają z niego więcej, ostatnio mnie zaskoczyły, że to że Elmer jest inny niż reszta słoni nie znaczy że jest gorszy i że tak samo jest z ludźmi.
    A młodsze z kolei b.lubią te opowiadania.

  10. #7390
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    jak patrzyłam kilka tytułów, to wychodzi nieco taniej na czytam.pl niż w arosie, choć to małe różnice

    Ja kombinuję dla moich starszych Pionierów, myślę o smokowych książkach autorów dorosłych fantastyki Pratchetta albo Martina, ale nie bardzo znalazłam jakieś recenzje - pisane przez rodziców dzieci, a nie zawiedzionych niemal dorosłych fanów (może któraś z Was miała kontakt, zwłaszcza "Lodowym smokiem" Martina?) - obu autorów lubię, a moje dzieci smokami są bardzo zainteresowane, Narodziny liter Themersonów, Nasza paczka i niepodległość, podesłałam tacie Wajraka To zwierze nie bierze - jeszcze jakieś tytuły są na liście, ale może z tych coś Cię natchnie dla chłopaka.

    Z tego, co widziałam w sieci, to "Gdzie jest pingwin" też powinno być dobre dla obojga.

    Aha, nastarsza co jakiś czas wraca do jedynego naszego tomu Biura detektywistycznego Lassego i Mai, to też Twojemu synkowi mogłoby podpasować.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 15-12-2014 o 13:21
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  11. #7391
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Jul, Naszą paczkę i niepodległość mam w planie kupić ale w styczniu. Czytałam recenzję i b.chcę mieć w domu.
    A Pionierów upolowałam kiedyś na all za 10 zl i starszakowi b.się podoba. Fajnie, ciekawie opisani wielce Polacy i ilustracje cieszące oko, choć nietuzinkowe

  12. #7392
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    oo nad Biurem detektywistycznym Lassego i Mai się z Ł zastanawialiśmy
    Nie dość, że wygląda naprawdę fajnie to litery są na tyle duże, że Kuba chyba powinien już sam zacząć dawać radę czytać
    A tekst w miarę prosty?


  13. #7393
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Asia u nas biuro detektywistyczne ma już swoją własną półkę, bo starszaki uwielbiają i właśnie kupiłam pod kątem samodzielnego czytania. I przyznaję ja tych książek z nimi nie czytam. To są tylko dla nich. Gdzieś tu jest wątek Naty nt. Biura zerknij, ale jedną na zachętę weź
    A z zakamarków wyszła niedawno nowa seria do samodzielnego czytania i też mam zamiar kupić. Wklejałam do wątku z nowościami.
    Edit dwie ksiązki "najlepsi przyjaciele" i "anioły, ciastka i wypadające zęby"
    http://www.zakamarki.pl/index.php/na...ir=asc&order=a
    Myslę że ciut lżejsze od Biura.
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 15-12-2014 o 13:42

  14. #7394
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Dziewczyny a co sądzicie o Niezwykłych Przygodach Detektywa Pozytywki z NK? Nada się dla prawie 3-latki?

  15. #7395
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    My mamy Pozytywkę i dla mojej Michaśki jest zdecydowanie za poważna. Kuba lubi, ale też bez euforii
    Wydaje mi się, że niektóre zagadki i zjawiska tam przedstawione wymagają jednak odpowiedniego wieku żeby dziecko mogło je zrozumieć


  16. #7396
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sensibileanima Zobacz posta
    Dziewczyny a co sądzicie o Niezwykłych Przygodach Detektywa Pozytywki z NK? Nada się dla prawie 3-latki?
    Myślę, że trzylatka za mała - jak dla mnie to książka 4+.

  17. #7397
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Kasdepke i Rusinka jakos nie trawie - wiec ani o Pozytywce ani o wierszykach domowych nic nie napisze

    dla rozwinietego pieciolatka to Rozbojnika Hotzeplotza i w ogole wszystko Preussler'a bym polecala. i Wikinga Tappiego - zwlaszcza te czesci gdzie jest wiecej czytania, mniej obrazkow - czyli szepczacy las, szumiace morza i mruczace gory.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  18. #7398
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Mamru w jaki sposób Ty kupujesz takie perełki na allegro w takich cenach???
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  19. #7399
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    dublin
    Posty
    733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Zastanawiam się nad historiami autorstwa Davies (mamy tę o Bożym Narodzeniu, stąd wiem, że ilustracje są cudne) a taką z serii świat w obrazkach: http://aros.pl/ksiazka/moje-pierwsze...sci-biblijne-4
    Jak oceniasz te historie biblijne Davies jeśli chodzi o tekst? W Bożym Narodzeniu miałam wrażenie, że dużo jest takich zwrotów wprost z Biblii typu "nawiedzić" itd.
    Wlasnie do nas przyszla, zaczelismy dzis czytac i polecamy
    Synek-pazdziernik 2011
    Coreczka-styczen 2014

  20. #7400
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Mamru w jaki sposób Ty kupujesz takie perełki na allegro w takich cenach???
    Nie wiem
    Głupi ma szczęście. Wlazłam, wpisałam tytuł, patrzę na cenę, przecieram oczy no i kupilam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •