Strona 518 z 807 PierwszyPierwszy ... 18418468508510511512513514515516517518519520521522523524525526528568618 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,341 do 10,360 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #10341
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Och Weci nie zajarzyłam, że to tytuł, zwalam na późną porę
    Podobają mi się te historie biblijne, wpiszę na listę choć w tym temacie zakupiłam ostatnio sporo. A wczoraj przyszła "w każdym z nas są drzwi do nieba " zaczęliśmy nawet czytać, choć niewiele się udało bo najmłodszy chory i chciał mnie miec na wyłączność, niemniej dotarliśmy do strony o przebaczeniu, bardzo mnie wzruszyło.
    Krysiu a wiesz, że do mnie też lecą "dźwięki kolorów " tyle razy odkladałam zakup, ale w końcu będzie a wiem, że jest piękna, to będziemy czytać synchronicznie
    O tak! Rok w lesie wygląda wspaniale.
    Z miejscem na książki absolutnie rozumiem, w przyszlym tyg muszę kupić ze dwa nowe regały

  2. #10342
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Dźwięki kolorów są cudne!

  3. #10343
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    Aaa, czemu nigdy wcześniej nie widziałam Dźwięków kolorów?!
    Muszę dodać do listy...
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  4. #10344
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Ten wątek to samo zuo zamówiłam Rok w lesie i Dźwięki kolorów co poradzę, że są cudne, choć moje dziecko nie przejawia jakiegoś szału za książkami

  5. #10345
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    O, to ja sobie dorzucę do koszyka :] dziewczyny piszcie śmiało żebym nie musiała kupować na raty

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  6. #10346
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Dźwiękami kolorów zachwycam się ja. U syna nie chwyciło. On woli Czarną książkę kolorów.
    Polecam(może było nie wiem) Książka bez obrazków
    Z Biblijnych - Biblia na cały rok 365 opowiadań dal dzieci (granatowa okładka, Święty Paweł).
    Dla zbieraczy różnych rzeczy - Pieniek otwiera muzeum - mamy z biblioteki i synowi się bardzo podoba
    Ze świątecznych - Malmi - opinie różne ale u nas bardzo chwyciły
    mamru - dzięki za "w każdym z nas są drzwi do nieba " już zamawiam
    Jeśli chodzi półki na książki - u nas stoją podwójnie (półki są dosyć głębokie i zmieszczą się dwa rzędy, więc nie przeraża to aż tak mocno. Minus jest taki, że trzeba pamiętać co się ma bo to z tyły jest niewidoczne, półki zrobione pod sam sufi - wysokość mieszkania prawie 3 m więc potrzeba drabiny ale nie jest źle. Najgorsze jest to, że też zaczyna brakować miejsca. Dobrze, że jest parapet i niedługo w pokoju zabaw u dzieci będą dołożone półki pod sufitem dookoła pokoju. Będzie wysoko ale dam radę

  7. #10347
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucy van Pelt Zobacz posta
    Aaa, czemu nigdy wcześniej nie widziałam Dźwięków kolorów?!
    No wlasnie...
    paczka z księgarni właśnie do mnie leci, a ja tworzę kolejne zamowienie. Nic to, będzie na Gwiazdkę

  8. #10348
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    weci, Historie biblijne fajne, tekstu mają sporo, myślę, że tak od 5 lat w górę

    ta ksiązka Mądrej Myszy o remizie strażackiej jest bardzo fajna, są różne wozy przedstawione, jak się gasi pożar, ale też jak neutralizuje chemikalia itd.
    jest też "Kicia Kocia poznaje strażaka" - czytana u nas milion razy, głuuuugi czas ulubiona książka Kamisia, który uwielbia tę tematykę
    jest "Świat w obrazkach. Strażacy" - bardzo dużo informacji, bardzo szczegółowych, różne stroje, historii co nieco itd.
    i mamy jeszcze okienkową "Co kryją okienka? Strażacy w akcji"
    mogę zaprosić do pooglądania wszystkich wymienionych przed decyzją zakupu

    a ze swojej strony dzięki za kilka nowych podpowiedzi. Bonito ma jeszcze kilka dni większe zniżki, może coś dorzucę jeszcze chociaż w szafie i tak jeszcze kilkanaście czeka, bo co miesiąc przynosimy ponad 20 książek z biblioteki i się nie wyrabiamy
    2 + 7 (2005-2018)

  9. #10349
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    co do Madrej myszy i strazakow to sa dwie ksiazki Maszyny i pojazdy. W remizie strazackiej oraz Mam przyjaciela strazaka - obie fajne. a wiecej w poscie Karuska (dodam tylko, ze nenawidze Strazakow ze Swiata w obrazkach - czytalam chyba kilkaset razy ).
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #10350
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Dźwiękami kolorów zachwycam się ja. U syna nie chwyciło. On woli Czarną książkę kolorów.
    Bo to nie jest książka dla malych dzieci IMO. To książka dla dorosłych, albo dla filozofujących nastolatek, które dodatkowo wrażliwe są na piękno. Tekst nie jest dla dzieci. Obrazki jedynie - bardzo artystyczne. W ogóle ostatnio myślałam o wątku o ksiąkach artystycznych - bardziej do oglądania, bycia z nimi niż jednorazowego czytania w poszukiwaniu fabuły. Włąsnie w stylu Dźwięki kolorów lub Fala
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  11. #10351
    Chustoguru Awatar Lucy van Pelt
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Wilkowice/kiedyś Edynburg ;(
    Posty
    7,590

    Domyślnie

    To załóżmy wątek o takich książkach - bardziej dla dzieci niż dorosłych
    Beniamin 12.2007, Jonathan 08.2009, Samuel 09.2011, Emma 02.2014

  12. #10352
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    Falę mój 5-letni syn bardzo lubi. Lubił ją już jako 3 i pół latek.
    Dźwięki kolorów też oglądał z zainteresowaniem. To zależy jak się książkę sprzeda

    Choć fakt jest rodzaj ilustracji które mu kompletnie nie wchodzą, za to mi - bardzo. Choćby seria o Garmannie. I większość, ku mojemu ubolewaniu, Chmielewskiej. Zaakceptował tylko łaskawie Kieszonkę

  13. #10353
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    moi Fale uwielbiaja. tak jak i Czarnego ptaka. Garmanna tez - mamy trzy tomy i narzekaja, bo by chcieli wiecej ale tez sporo ksiazek mnie zachwyca a chlopaki ogladna i tyle. Emigracja wyd. Widnokrag na ten przyklad. i jakbym bardziej pomyslala to pewnie wiele innych (ale nie pomysle, bo mam kilka nocy do tylu i mozg mi przestaje wspolpracowac - choc watek mozge zalozyc, czemu nie? http://www.chusty.info/forum/showthr...61#post3206261)
    Ostatnio edytowane przez natala ; 20-10-2015 o 11:28
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #10354
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krysiak Zobacz posta
    Bo to nie jest książka dla malych dzieci IMO. To książka dla dorosłych, albo dla filozofujących nastolatek, które dodatkowo wrażliwe są na piękno. Tekst nie jest dla dzieci. Obrazki jedynie - bardzo artystyczne. W ogóle ostatnio myślałam o wątku o ksiąkach artystycznych - bardziej do oglądania, bycia z nimi niż jednorazowego czytania w poszukiwaniu fabuły. Włąsnie w stylu Dźwięki kolorów lub Fala
    Fala u niego akurat chwyciła i jest nią zainteresowany tak samo jak rodzice.
    Dźwięki kolorów nie podeszły mu wcale. Nawet nie miałam próby czytania jemu bo kiedy odebraliśmy książki z księgarni sam ją chwycił otworzył kilka stronic i powiedział że "głupia". Więcej nie chciał do niej wracać.
    Także nawet próby "sprzedania" jak pisze szast nie miałam.
    Moim zdaniem zależy od dziecka.
    Czarna książka kolorów też nie jest dla małych dzieci a jednak ją lubi i to bardzo

  15. #10355
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    mamru & Karusek + wielodzietne = w bonito dodatkowe 5% dla wielodzietnych z kartą dużej rodziny
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  16. #10356
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    A czy możecie mi coś napisać o serii Pixi maleńkich książek kieszonkowych, wyd. Media Rodzina?
    Ma lub miał ktoś te kieszonkowe?

  17. #10357
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    My od lat mamy wiekszosc z tych malenstw, swietnie sprawdzaja sie we wszelkich poczekalniach tresciowo i ilustracyjnie sa bardzo rozne, ale zaluje, ze juz od dawna nie pojawiaja sie nowe

  18. #10358
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez judyt Zobacz posta
    My od lat mamy wiekszosc z tych malenstw, swietnie sprawdzaja sie we wszelkich poczekalniach tresciowo i ilustracyjnie sa bardzo rozne, ale zaluje, ze juz od dawna nie pojawiaja sie nowe
    Zgadza się na rynku są od dawna ale przy starszym umknęła mi ta seria a dla młodszej chyba bym chciała ją mieć
    A które najbardziej polecasz?

  19. #10359
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Karusku- opowieści są właśnie dla Starszaków najmłodszy ma dokładnie 5 lat

    niestety...to prawda...ten wątek to samo zuo...
    zrezygnowłam z warsztatów, żeby mieć więcej kasy na książki
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  20. #10360
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weci Zobacz posta
    niestety...to prawda...ten wątek to samo zuo...
    zrezygnowłam z warsztatów, żeby mieć więcej kasy na książki
    Zawsze to sobie tłumaczę, że dla mojego dziecka lepiej jeśli matka kupuje nałogowo książki niż gry playstation czy coś w tym stylu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •