Strona 748 z 807 PierwszyPierwszy ... 248648698738740741742743744745746747748749750751752753754755756758798 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,941 do 14,960 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #14941
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    wruuu krótko napiszę bo zajęta jestem.
    Polecam, znam. Podobała się synowi. Mnie też się podoba (bardzo lubię Kołakowskiego)
    Muszę ją ponownie wyciągnąć

  2. #14942
    Chustonówka Awatar tarasinka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    w górach :-)
    Posty
    43

    Domyślnie

    Hej dziewczyny,
    jakie wydanie Lokomotywy mozecie polecic? Moje dziecko jest ciagle na etapie ksiazek z niewielka iloscia tekstu przypadajaca na duza ilosc ilustracji. Tego wydania, ktore mamy Daria w ogole nie przynosi do czytania, bo malo w nim rysunkow. A ja tak bardzo lubie czytac Lokomotywe
    Ostatnio edytowane przez tarasinka ; 09-04-2018 o 19:37

  3. #14943
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    nie wiem jak z książką, ale jest kreskówka - jeszcze niedawno była na hbogo, ale teraz szukałam i nie mogę znaleźć - szkoda, bo ładna była, kiedyś oglądaliśmy dłuższy fragment, a potem cały czas mieliśmy na liście "do oglądania kiedyś"
    Serial Ernest i Celestyna jeszcze niedawno był na TVP abc jako wieczorynka - pewnie za jakiś czas powtórzą

    edit: już ktoś wyżej to napisał
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  4. #14944
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tarasinka Zobacz posta
    Hej dziewczyny,
    jakie wydanie Lokomotywy mozecie polecic? Moje dziecko jest ciagle na etapie ksiazek z niewielka iloscia tekstu przypadajaca na duza ilosc ilustracji. Tego wydania, ktore mamy Daria w ogole nie przynosi do czytania, bo malo w nim rysunkow. A ja tak bardzo lubie czytac Lokomotywe
    Lokomotywę harmonijkę z il. Szancera. To tekturka, u nas uwielbiana i klejona już w wielu miejscach. https://merlin.pl/lokomotywa-ksiazec...tuwim/4560490/

    Taka sama jest na cienkim papierze, ale trzy wiersze w jednej: Lokomotywa, Rzepka i Ptasie radio https://www.nakina.pl/lokomotywa-i-i...wim-p-308.html

    edit. A poza tym jest Lokomotywa z il. Boguckiej, można też dokupić puzzle. http://ksiazkiobrazkowe.blogspot.com...okomotywa.html
    Ostatnio edytowane przez martamwmw ; 09-04-2018 o 20:51
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  5. #14945
    Chustonówka Awatar tarasinka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    w górach :-)
    Posty
    43

    Domyślnie

    Dziękuję!

    Mam jeszcze jedno pytanie, a nuż ktoś kojarzy tę książkę. Ostatnio w ramach zastanawiania się nad zamówieniem czytałam opis książki "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić". I stanęła mi przed oczami książka, której tytułu i autora za nic nie pamiętam. Taka z mojego dzieciństwa, więc pewnie już nie do dostania..O mrówkach i świerszczu. Mrówki robiły zapasy na zimę i radziły świerszczowi też się za to zabrać, ale ten wolał grać. Przyszla zima, którą mrówki spędzały w dobrze zaopatrzonym kopcu, a w tym czasie życie świerszcza robiło się coraz bardziej zagrożone. Mrówki zlitowały się i zaprosiły go do siebie. Mogłam coś przekręcić, bo wiecie, to już ze 30 lat temu tę książkę ostatnio słyszałam/czytałam (?). Pamiętam, że bardzo ją lubiłam i miała piękne ilustracje. Tak pomyślałam, może któraś z Was zna taką książkę?
    Daria 20.04.2015

  6. #14946
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    tarasinka, to jest bajka Ezopa Konik polny i mrówka, na pewno znajdziesz ją w jakimś współcześnie wydanym zbiorze. Chociaż ja też pamiętam ją z dzieciństwa i bardzo lubiłam, w latach 90. była taka seria bajek Ezopa z ładnymi ilustracjami - cienkie książeczki w twardej oprawie, kwadratowy format, na końcu zawsze był morał wyróżniony chyba innym kolorem. Pamiętem też Lwa i mysz, Kruka i lisa, coś o królu zwierząt (nie pamiętam tytułu).

    EDIT
    Może to wydanie znasz?
    http://www.book.hipopotamstudio.pl/?p=1321

    Ja właśnie szukam tej serii, którą pamiętam i znaleźć nie mogę.
    Ostatnio edytowane przez Sowa ; 09-04-2018 o 22:46
    A. VI 2014

  7. #14947
    Chustonówka Awatar tarasinka
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    w górach :-)
    Posty
    43

    Domyślnie

    To to! Dzięki
    Daria 20.04.2015

  8. #14948
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowa Zobacz posta
    tarasinka, to jest bajka Ezopa Konik polny i mrówka, na pewno znajdziesz ją w jakimś współcześnie wydanym zbiorze. Chociaż ja też pamiętam ją z dzieciństwa i bardzo lubiłam, w latach 90. była taka seria bajek Ezopa z ładnymi ilustracjami - cienkie książeczki w twardej oprawie, kwadratowy format, na końcu zawsze był morał wyróżniony chyba innym kolorem. Pamiętem też Lwa i mysz, Kruka i lisa, coś o królu zwierząt (nie pamiętam tytułu).

    EDIT
    Może to wydanie znasz?
    http://www.book.hipopotamstudio.pl/?p=1321

    Ja właśnie szukam tej serii, którą pamiętam i znaleźć nie mogę.
    Kubasta, ale fajne .

    Ja mam wersję wierszowaną Kerna. Żaden cud ilustracyjny, ale obecnie dostępna.



    A kwadratowe Ezopa może takie? Miałam kilka. Lubiłam bardzo ilustracje o bajce z myszami i kotem. Syn je chwilowo używa u dziadków.
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  9. #14949
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Znacie serię książek o Filipku?

    Widziałam dziś w bibliotece, ale wydawała mi się dla starszych dzieci, więc nie brałam. Czytał ktoś?

  10. #14950
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Jest to coś na wzór Mikołajka tylko osadzone w dzisiejszych realiach i w młodszych klasach.
    Można czytać już dzieciom 6 letnim ale szkolnym.
    Nie cxytałabym przedszkolakom czy dzieciom z zerówki.
    Dla rodziców którzy będą potrafili wytłumaczyć co jest złe a co dobre bo jeśli tego nie będzie to większość dzieci uzna zachowania Filipka za fajne i wprowadzi w życie (a i tak to się dzieje w szkołach więc po co jeszcze dokładać. Chyba, że wytłumaczymy)
    Od kiedy mój syn jest w szkole to trochę inaczej podchodzę do tego typu literatury. Czytam ale jak tylko widzę śladowe naśladowanie od razu rozmawiam, albo jeśli wiem co się w klasie dzieje (a dzieje się dużo i to wszędzie) to też rozmawiam.
    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Znacie serię książek o Filipku?

    Widziałam dziś w bibliotece, ale wydawała mi się dla starszych dzieci, więc nie brałam. Czytał ktoś?

  11. #14951
    Chusteryczka Awatar Sowa
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta

    A kwadratowe Ezopa może takie? Miałam kilka. Lubiłam bardzo ilustracje o bajce z myszami i kotem. Syn je chwilowo używa u dziadków.
    Tak, tak, to te! Dziadek nam to chyba milion razy czytał
    A. VI 2014

  12. #14952
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Jest to coś na wzór Mikołajka tylko osadzone w dzisiejszych realiach i w młodszych klasach.
    Można czytać już dzieciom 6 letnim ale szkolnym.
    Nie cxytałabym przedszkolakom czy dzieciom z zerówki.
    Dla rodziców którzy będą potrafili wytłumaczyć co jest złe a co dobre bo jeśli tego nie będzie to większość dzieci uzna zachowania Filipka za fajne i wprowadzi w życie (a i tak to się dzieje w szkołach więc po co jeszcze dokładać. Chyba, że wytłumaczymy)
    Od kiedy mój syn jest w szkole to trochę inaczej podchodzę do tego typu literatury. Czytam ale jak tylko widzę śladowe naśladowanie od razu rozmawiam, albo jeśli wiem co się w klasie dzieje (a dzieje się dużo i to wszędzie) to też rozmawiam.
    Po przeczytaniu opisu miałam właśnie takie odczucia, że to książka dla dzieci już chodzących do szkoły. Syn zauważył, ze te same ilustracje co w Lilce i wyciągnął z półki. Główny bohater to jego imiennik więc może za dwa lata poczytamy dzięki za opinie

  13. #14953
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Wruuu polecam Ci trzy książki Ula i urwisy.
    Seria to 3 książki

    Można czytać po kolei bo to ciąg zdarzeń ale można też czytać pojedynczo bez zachowania kolejności. Mój syn najbardziej lubi Ula i urwisy dzieciństwo jest super. Chyba najwięcej u nas czytana.

  14. #14954
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Wruuu polecam Ci trzy książki Ula i urwisy.
    Seria to 3 książki

    Można czytać po kolei bo to ciąg zdarzeń ale można też czytać pojedynczo bez zachowania kolejności. Mój syn najbardziej lubi Ula i urwisy dzieciństwo jest super. Chyba najwięcej u nas czytana.
    U nas w bibliotece jest tylko Ula i nowi sąsiedzi, niestety książki już niedostępne

  15. #14955
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    U nas w bibliotece jest tylko Ula i nowi sąsiedzi, niestety książki już niedostępne
    "Dzieciństwo jest super" mam dwa bo kiedyś kupiłam te książki na prezenty i została tylko ta jedna
    i mogę odsprzedać za cenę okładkową pluc koszt przesyłki

  16. #14956
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    "Dzieciństwo jest super" mam dwa bo kiedyś kupiłam te książki na prezenty i została tylko ta jedna
    i mogę odsprzedać za cenę okładkową pluc koszt przesyłki
    Będę pamiętać o Twojej propozycji, póki co pożyczę tą część co jest u nas i zobaczymy się nam spodoba

  17. #14957
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Będę pamiętać o Twojej propozycji, póki co pożyczę tą część co jest u nas i zobaczymy się nam spodoba

  18. #14958
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Dziewczyny, dla 5latka na urodziny. Raczej nieoczytany, nie wiem czy rodzice będą mu czytać. Co kupić???
    G. 11.2015 # K. 10.2017 # A. 08.2019

  19. #14959
    Chustomanka Awatar Elanna
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Kraków :-)
    Posty
    1,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    Dziewczyny, dla 5latka na urodziny. Raczej nieoczytany, nie wiem czy rodzice będą mu czytać. Co kupić???
    Julka i Julkę (vel Jasia i Janeczkę) jeśli chcesz fabułę.
    Zdeklarowana Galicyjka. Matka Polka pracująca.

    Mama P (2011), M (2013) i M2 (2018)

    Nie wierzy w krasnoludki ani w kalorie.

  20. #14960
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Mapy. pod ziemia pod woda

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •