Strona 698 z 807 PierwszyPierwszy ... 198598648688690691692693694695696697698699700701702703704705706708748798 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,941 do 13,960 z 16130

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #13941
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Pomocy, mam poważny przypadek Basiomanii na stanie, moja 20-miesięczniaczka od kilku tygodni każe nam czytać nieustannie "Basiiiii", nawet zdarza jej się budzić w nocy i wołać "Basiiiiiiii". Konketnie wałkujemy historyjki o Basi i Franku. Które Basie będą jeszcze dla takiego malucha? A może polecicie coś w podobnym formacie->tzn. krótki, prosty aczkolwiek sensowny tekst i interesująca grafika?
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  2. #13942
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mojej córce od zawsze najbardziej pasowała Basia Wielka księga prprzygód 3.
    Tak było i jest. Basia i Franek lubiła i lubi ale tamta zawsze była the best.
    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Pomocy, mam poważny przypadek Basiomanii na stanie, moja 20-miesięczniaczka od kilku tygodni każe nam czytać nieustannie "Basiiiii", nawet zdarza jej się budzić w nocy i wołać "Basiiiiiiii". Konketnie wałkujemy historyjki o Basi i Franku. Które Basie będą jeszcze dla takiego malucha? A może polecicie coś w podobnym formacie->tzn. krótki, prosty aczkolwiek sensowny tekst i interesująca grafika?

  3. #13943
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Pomocy, mam poważny przypadek Basiomanii na stanie, moja 20-miesięczniaczka od kilku tygodni każe nam czytać nieustannie "Basiiiii", nawet zdarza jej się budzić w nocy i wołać "Basiiiiiiii". Konketnie wałkujemy historyjki o Basi i Franku. Które Basie będą jeszcze dla takiego malucha? A może polecicie coś w podobnym formacie->tzn. krótki, prosty aczkolwiek sensowny tekst i interesująca grafika?
    Rozumiem, że czytacie Basię i Franka część 1 Ta druga u nas zaczęła sprawdzać się po drugich urodzinach i teraz jest czytana częściej - tam tekstu jest znacznie więcej niż w tej pierwszej. Moja córa już od prawie roku uwielbia np. słuchać części o Basi i alergii więc nie ma reguły co i kiedy się spodoba

    Dużo obrazków i prosty tekst jest w Puciu, Bobo, Eli, Kici Koci, Małej białej rybce, Kastorze. Pewnie ta nowa seria z Adamady jest też prosto napisana:

  4. #13944
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny.

    Tak, czytamy Basię i Franka vol. 1. A ta Basia nr 3 to się nada dla mojej panny?

    W zasadzie to tak właśnie myślę, że najlepsza pod względem tekstowym (objętościowo ) byłaby kicia kocia ale nie przypadła córce do gustu (całe szczęście ). A kiedyś przeglądałam krowę Matyldę, jak myślicie, nada się?
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  5. #13945
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny.

    Tak, czytamy Basię i Franka vol. 1. A ta Basia nr 3 to się nada dla mojej panny?

    W zasadzie to tak właśnie myślę, że najlepsza pod względem tekstowym (objętościowo ) byłaby kicia kocia ale nie przypadła córce do gustu (całe szczęście ). A kiedyś przeglądałam krowę Matyldę, jak myślicie, nada się?
    Moja córa krowę Matyldę teraz polubiła.
    Księga Basi 3 to już chyba te długie opowiadania. Krótsze są w Basi i Franku części nr 2.

  6. #13946
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Pomocy, mam poważny przypadek Basiomanii na stanie, moja 20-miesięczniaczka od kilku tygodni każe nam czytać nieustannie "Basiiiii", nawet zdarza jej się budzić w nocy i wołać "Basiiiiiiii". Konketnie wałkujemy historyjki o Basi i Franku. Które Basie będą jeszcze dla takiego malucha? A może polecicie coś w podobnym formacie->tzn. krótki, prosty aczkolwiek sensowny tekst i interesująca grafika?
    Może Pan Brumm, krótki, zabawny tekst i cudne ilustracje. Zaczynaliśmy od Pan Brumm jedzie pociągiem i czasem czytaliśmy po 10 razy pod rząd...
    Mela z Zakamarków, jakby gdzieś udało się dostać.
    Seria o Miko i Mimiki.
    J.2014 i E.2016

  7. #13947
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Może Pan Brumm, krótki, zabawny tekst i cudne ilustracje. Zaczynaliśmy od Pan Brumm jedzie pociągiem i czasem czytaliśmy po 10 razy pod rząd...
    Mela z Zakamarków, jakby gdzieś udało się dostać.
    Seria o Miko i Mimiki.
    O Miko zapomniałam, też córa lubiła słuchać ok 2 urodzin, ale szału nie było nigdy na jego punkcie
    Pan Brum u nas póki co nie przejdzie - każde dziecko lubi co innego.
    Dodam jeszcze Percego i Idziemy na niedźwiedzia - dla dwulatków w sam raz

  8. #13948
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Racja wruuuu, u nas np. Kastor nie załapał w ogóle. Ani Elmer, a też chyba byłby dobry dla dwulatka?
    J.2014 i E.2016

  9. #13949
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Fajnie wygląda ten Miko na pierwszy rzut oka tym bardziej, że myszki są u Mańci nr 1
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  10. #13950
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Fajnie wygląda ten Miko na pierwszy rzut oka tym bardziej, że myszki są u Mańci nr 1
    oj jak myszki to napiszę o Tupciu Chrupciu nie jest on w tym wątku mile widziany i polecany, ale napiszę bo moja córa nie cieszy się tak z żadnych innych bajek z biblioteki jak właśnie z kolejnych przygód małej kapryśnej Myszki mam w domu 3 części i wystarczy inne tytuły pożyczam - nie lubię czytać w kółko tego samego a tak niestety jest w przypadku tej bajeczki

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Racja wruuuu, u nas np. Kastor nie załapał w ogóle. Ani Elmer, a też chyba byłby dobry dla dwulatka?
    U nas Kastor i Elmer czytany raczej po drugich urodzinach. Elmer był czytany przez kilka dni i leży, ale przyjęty został pozytywnie muszę wyciągnąć i przypomnieć córce.

  11. #13951
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Basia 3 zdecydowanie dla starszych.
    Natomiast u nas pokochana ta najbardziej i szczerze nie wiem dlaczego
    Tak jak napisała wruuu nie wiadomo co dziecku podpasuje.
    Tupcio chrupcio u nas też lubiany. I polecam go zarówno tekstowo i ilustracyjnie.

  12. #13952
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,728

    Domyślnie

    Jest jeszcze "Wielka księga. Basia", to są krótkie opowiadania, takie na 3-4 strony. Idealne dla młodszych. Długie są w Wielkich Księgach przygód 1-3.

  13. #13953
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Mamy już nowego Tappiego.
    Książka bardzo duża. Jeszcze raz taka jak normalna z kolorowymi ilustracjami.
    Najpierw minusy: ilustracje tak jakby wyblakłe, cieńki papier.
    Mimo tego, że książkę przeglądał starszak to niestey ale w jednym miejscu od razu (przy pierwszym przeglądanie ) zagieła się stronica.
    Przez to, że format książki jest taki duży to ciężko jest przekładać karty aby ichnie uszkodzić. Dorosły będzie uważał ale z dziećmi różnie jest. Mimo tego że mój synnigdy nie niszczył ksiażek to jednak tutaj od razu karta zagięta. Nawet jak ja czytałam książkę to jednak musiałam zwracać na to uwagę. Nie lubięksiążek gdzie przy przekładaniu kartek muszę łapać za róg i ostrożnie przekładać.

    Książka adresowana do dzieci 4+. Jak dla mnie to sporo zawżone. Dałabym 3+
    Książka ma bardzo mało tekstu, ale tekst niesie ze sobą przesłanie. Ilustracje ciekawe i można się nad nimi długo zatrzymać (nam przeszkadzała na początku siostra, której książka przypadła do gustu, ale ze względu na małą delikatność przy przewracaniu kartek musieliśmy przerwać i wrócić do niej jak siostra spała bo nie byłoby co czytać )
    Można powiedzieć że jest o tolerancji i przyjaźni.
    Nie trzeba być fanem Tappiego aby chcieć do tej książki wracać. Nie trzeba czytać wcześniej Tappiego, uważam, że mogłaby być to pierwsza książka z serii.
    Fajny pomysł i świetnie wydana. Oczywiście gramatura papieru powinna być wyższa.
    Książka faktycznie inna (pisała o tym chyba wruuu wklejając info z fb)
    Ogólnie jestem zadowolona i mój syn też (nie wspominając o córce niszczycielce)
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 29-04-2017 o 19:25

  14. #13954
    Chustoholiczka Awatar wruuuu
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,678

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spadłamznieba Zobacz posta
    Mamy już nowego Tappiego.
    Książka bardzo duża. Jeszcze raz taka jak normalna z kolorowymi ilustracjami.
    Najpierw minusy: ilustracje tak jakby wyblakłe, cieńki papier.
    Mimo tego, że książkę przeglądał starszak to niestey ale w jednym miejscu od razu (przy pierwszym przeglądanie ) zagieła się stronica.
    Przez to, że format książki jest taki duży to ciężko jest przekładać karty aby ichnie uszkodzić. Dorosły będzie uważał ale z dziećmi różnie jest. Mimo tego że mój synnigdy nie niszczył ksiażek to jednak tutaj od razu karta zagięta. Nawet jak ja czytałam książkę to jednak musiałam zwracać na to uwagę. Nie lubięksiążek gdzie przy przekładaniu kartek muszę łapać za róg i ostrożnie przekładać.

    Książka adresowana do dzieci 4+. Jak dla mnie to sporo zawżone. Dałabym 3+
    Książka ma bardzo mało tekstu, ale tekst niesie ze sobą przesłanie. Ilustracje ciekawe i można się nad nimi długo zatrzymać (nam przeszkadzała na początku siostra, której książka przypadła do gustu, ale ze względu na małą delikatność przy przewracaniu kartek musieliśmy przerwać i wrócić do niej jak siostra spała bo nie byłoby co czytać )
    Można powiedzieć że jest o tolerancji i przyjaźni.
    Nie trzeba być fanem Tappiego aby chcieć do tej książki wracać. Nie trzeba czytać wcześniej Tappiego, uważam, że mogłaby być to pierwsza książka z serii.
    Fajny pomysł i świetnie wydana. Oczywiście gramatura papieru powinna być wyższa.
    Książka faktycznie inna (pisała o tym chyba wruuu wklejając info z fb)
    Ogólnie jestem zadowolona i mój syn też (nie wspominając o córce niszczycielce)

    Jeśli mało tekstu to może córce by się spodobała dziękuję za recenzję

  15. #13955
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wruuuu Zobacz posta
    Jeśli mało tekstu to może córce by się spodobała dziękuję za recenzję
    bardzo mało natomiast tekst dla 2,5 latki może być niezrozumiały.
    Postaram się wkleić kilka zdjęć teraz w majowy weekend.

    Olbrzym chce aby każdy go obsługiwał, karmił i uważa że to normalne. Zwierzęta nie chcą takiego wielkoluda w lesie, proszą o pomoc Tappiego. Olbrzym źle traktuje Tappiego i zwierzęta. Następnie zostaje niemiło potraktowany przez Tappiego (Tappi ukuł go igłą w palec). Olbrzym ucieka.
    Tappi źle się z tym czuje. Słyszy czyjś płacz (olbrzyma). Idzie do niegoi go przeprasza. Proponuje mu pomoc. Do pomocy włączają się zwierzęta...........

    Edit. Ilustracje są świetnym uzupełnieniem tekstu.

  16. #13956
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,779

    Domyślnie

    Tez ja juz mamy swoją.
    Nawet nie musialam namawiac, bo Stach sam ja wynalazł w Empiku.
    Czytalismy juz kilka razy i mi sie bardzo podoba
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  17. #13957

  18. #13958
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Super! Kupiłam kiedyś samochody Stasiowi, ale był jeszcze za mały, a odwiedziła nas wtedy moja kuzynka i jej synek dostał te książkę,a potem nie mogłam już znaleźć uzupełnię sobie, bo teraz już będzie ok
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  19. #13959
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Od około 2 tygodni mamy książki Amelia Bedelia. Łomatko jakie one czaderskie!
    Zaśmiewamy sięcałą rodziną.
    Humor Z książek przeniósł się do naszej rodziny i jest stosowany w życiu codziennym
    Niesamowite jest to jak ogromna jest wyobraźnia dzieci jeśli chodzi o słowa i ich skojarzenia. A i my dorośli potrafimy zaskoczyć
    Ubaw po pachy.
    Polecam bardzo bo rozwesela niesamowicie

  20. #13960
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •