Strona 298 z 806 PierwszyPierwszy ... 198248288290291292293294295296297298299300301302303304305306308348398798 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,941 do 5,960 z 16118

Wątek: Ksiazki dla dzieci - także te mniej oklepane

  1. #5941
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,122

    Domyślnie

    głupio mi, ale muszę poprosić Was o pomoc
    natala, pamiętam, że pisałaś która książka Wajraka na początek, chciałabym kupić jedną, sprawdzić czy chwyci u mojego 6 latka,
    oglądałam kuna za kaloryferem i zdecydowanie nie na ten wiek
    więc co na początek to zwierze mnie bierze, czy zwierzaki wajraka?
    Ostatnio edytowane przez annagdynia ; 08-07-2014 o 13:26
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  2. #5942
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    wg gazetowych ksiazek chyba najlepiej zaczac od Zwierzakow Wajraka. to zwierze mnie bierze to chyba artykuly publikowane kiedys w Gazecie plus kilka nowosci. do Zwierzakow sie przymierzam sama, ale ciagle wypadaja z koszyka. moze naciagne dziadkow na urodziny W

    ps. czemu glupio? po to wszakze jestem
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  3. #5943
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Czy ktoś w tym wątku ma nastolatki? Przeczytałam "Galop 44" i szczerze, jestem pod wrażeniem. Jeśli ktoś szuka historycznej powieści z elementami fantasy dla 12-latka to polecam (choć jak dla mnie element fantasy mógłby nie istnieć, no ale ja już nie mam 12 lat...).
    Córki: 2004, 2005, 2007 i 2010

  4. #5944
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheep Zobacz posta
    Kojarzycie jakąś sensowną wersję kopciuszka? Sensowną tekstowo i pod względem ilustracji... Przejrzałam parę w księgarni, ale to nie to.
    Ja polecam Kopciuszka z serii "Bajki baletowe" jestem zachwycona tymi wydaniami ale jak dziecko młodsze może być za mało obrazków.
    http://www.qlturka.pl/kopciuszek__w_...onaty,955.html

    U nas "co wypanda" jest książką dla starszej mały niezainteresowany.
    Bardzo się ucieszyłam jak znalazłyśmy w biblio "Lato Stiny" i zupełny niewypał może to przez tą nadmierną miłość wielką aktualnie do piaskowego wilka - Luśka chce go czytać i nic innego....no ewentualnie na zmianie z Wojciechowskiej "Dzieciaki i zwierzaki świata"
    Luśka 2008, Szef 2011

  5. #5945
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Dziewczyny, chciałabym poprosić o pomoc, bo na razie nasza biblioteczka ograniczona do kategorii <4. Szukam fajnej książki dla znajomej 9-latki. Dziewczynka bardzo chętnie czyta jak jest u nas - moim dzieciakom - uwielbia np. wszystkie Nusie, ale w domu na półkach pustki. Chciałabym jej kupić coś, co zachęci ją do czytania dla własnej przyjemności, ale zupełnie nie mam pomysłu. Myślicie, że Karolcia się nada? Albo Zaczarowany ogród lub Mała księżniczka? A może jakiś nieklasyk - czy jest coś nusiopodobnego dla starszaków?

  6. #5946
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    saskia, a Astrid Lindgren? to klasyk nad klasyki, ja w tym wielu połykałam i miałam z 20 pozycji


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  7. #5947
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    Dziewczyny, chciałabym poprosić o pomoc, bo na razie nasza biblioteczka ograniczona do kategorii <4. Szukam fajnej książki dla znajomej 9-latki. Dziewczynka bardzo chętnie czyta jak jest u nas - moim dzieciakom - uwielbia np. wszystkie Nusie, ale w domu na półkach pustki. Chciałabym jej kupić coś, co zachęci ją do czytania dla własnej przyjemności, ale zupełnie nie mam pomysłu. Myślicie, że Karolcia się nada? Albo Zaczarowany ogród lub Mała księżniczka? A może jakiś nieklasyk - czy jest coś nusiopodobnego dla starszaków?
    Siostrzenica mojego męża w wieku 9 lat połykała wszystkie książki Michaela Endego (zaczęła od podarowanej przeze mnie "Momo", potem już poooszło - nawiasem mówiąc ja czytam wszystko, co jej kupuję i sprawia mi sporą frajdę), "Magiczne drzewo" Maleszki. Ale ona dość wcześnie zaczęła samodzielnie czytać i miała już dużą wprawę

  8. #5948
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    szukam atlasu przyrodniczego dla mojej córki 2+ macie coś polecicie? znalazłam taki http://www.aksjomat.com/1461/ksiazki...ny-Polski.html może ktoś ma i coś mi o nim napisze?

  9. #5949
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saskia Zobacz posta
    Dziewczyny, chciałabym poprosić o pomoc, bo na razie nasza biblioteczka ograniczona do kategorii <4. Szukam fajnej książki dla znajomej 9-latki. Dziewczynka bardzo chętnie czyta jak jest u nas - moim dzieciakom - uwielbia np. wszystkie Nusie, ale w domu na półkach pustki. Chciałabym jej kupić coś, co zachęci ją do czytania dla własnej przyjemności, ale zupełnie nie mam pomysłu. Myślicie, że Karolcia się nada? Albo Zaczarowany ogród lub Mała księżniczka? A może jakiś nieklasyk - czy jest coś nusiopodobnego dla starszaków?
    moja ulubiona 9latka (już właściwie 10 , ulubiona za namiętne czytanie Luśce przy każdej wizycie) - zaczęła samodzielnie i z pasją od Mikołajka potem dzienniki cwaniaczka, paskowego wilka, seria Holy web (może nie jest to jakieś gurnolotne ale ona chce być weterynarzem i jak widzi że o zwierzętach bierze) ostatnio też była zachwycona "Białą żyrafą" (Lauren St. John)
    Luśka 2008, Szef 2011

  10. #5950
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    9 latce to wspomnianą A. Lindrgen, Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, Piaskowego Wilka, zakochałam się też w Malutkiej Czarownicy, wzruszyłam mnie ta książka, kupiłam ją mojej 7latce na najbliższe urodziny.

  11. #5951
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kraków / Nisko
    Posty
    577

    Domyślnie

    Dziewczyny, bardzo dziękuję za rekomendacje - właśnie przeglądam Wasze propozycje, pewnie zrobię hurtowe zakupy i zobaczę co u niej zaskoczy, bo mam komu resztę podarować
    A tak może przy okazji - co dla gimnazjalistki/wczesnej licealistki? Poza Musierowicz i Igrzyskami śmierci niewiele mi przychodzi do głowy, to czym ja się zachwycałam w tym wieku wydaje mi się już bardzo retro

  12. #5952
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    w zeszłym tygodniu przyszła do nas paka z arosa i znów nie kupiłam tego co trzeba wzięłam mamę mu- ale nie doczytałam że tom na rowerze ma mało obrazków, więc nie chwciła i leżakuje czekając na swoją kolej :/. Który tom najbardziej obrazkowy jest?
    Poza tym Albert- spodobał się super a ja a próbę kupiłam tylko 1 tom trza dokupić. Urodzin prosiaczka i liczę do 100 nie było wrr.
    Pomelo jak zawsze Syna zafascynował Do tego 'Kto się schował'- też nieźle.
    Wnioski mam takie: więcej Alberta nam trzeba i Mamę Mu tą właściwą
    A czy gdzieś taniej znajdę Porę na potwora? W arosie chwilowo nie ma a my mamy pożyczoną. I takie mam jeszcze potrzeby: O żółwiu który chciał spać i Ja nie chcę iść spać. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?


    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  13. #5953
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    zuku - Mama Mu na rowerze i Mama Mu na drzewie sa 'maloobrazkowe' - reszta ksiazek ma duzy format, mniej tekstu i duzo obrazkow (i tylko jedno opowiedanie w ksiazce). potwor jest w matrasie, ale za 25 zlotych - za to mozna zamowic z odbiorem w ksiegarni jak gdzies masz po drodze (nie wiem gdzie mieszkasz) i zaoszczedzic na przesylce. w merlinie tez jest. pozostale dwie to chyba allegro pozostaje - wpisz sobie w poszukiwane, beda Ci przysylac info jak sie cos pojawi.
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  14. #5954
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    Polecam mama mu nabija sobie guza. Młody zachwycony ta szczególnie.

    Merlin.pl ma teraz tez promocje i jak zerkalam kilka dni temu to dużo mieli tego co piszesz. Benito.pl podobnie.

    Wysłano z telefonu

  15. #5955
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,493

    Domyślnie

    Dziś kupiłam za 2.99 to dla starszaka:
    http://tinyurl.com/n5727r3


    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  16. #5956
    Chusteryczka Awatar Sysunia
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Urle
    Posty
    1,738

    Domyślnie

    A ja wlasnie kupilam Narwancy_uwodziciele_samotnicy i nie mozemy sie od niej oderwac

  17. #5957
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    915

    Domyślnie

    A Kolory Tulleta fajne są? dla maluszków czy przedszkolaków jeszcze też?
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  18. #5958
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez podgrzybek Zobacz posta
    A Kolory Tulleta fajne są? dla maluszków czy przedszkolaków jeszcze też?
    fajne F sobie wyciaga z polki i czyta sam, wiec spokojnie i dla wczesnoszkolniaka sie nada

    edit: mozna sobie podgladnac
    Ostatnio edytowane przez natala ; 14-07-2014 o 20:39
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  19. #5959
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    480

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natala Zobacz posta
    fajne F sobie wyciaga z polki i czyta sam, wiec spokojnie i dla wczesnoszkolniaka sie nada

    edit: mozna sobie podgladnac
    Podgrzybku, Twoj Bartek zna, Lolka kilka razy przynosila do przedszkola mozemy Wam pozyczyc
    Przepraszam za OT

  20. #5960
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,201

    Domyślnie

    Dałam się wam namówić i jeszcze raz spróbowałam z Nusią. Kupiłam wilki i baranie łby, zakochałam się

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •